Децата ви ,коя религия ще приемат?

dalasweb

Well-Known Member
Доста народ се изпожени и все за западняци, източняци, северняци и южняци!Та как ще реагирате ,ако детето ви бъде притискано и приеме религията на другия родител? :(
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Най-добре никоя.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Ако някой притиска сина ми да приеме някоя религия, ще го посъветвам първо по-културно да спре и ако не възприеме, ще има " предложение, което не може да откаже".
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

То не че повечето дето се числят към някоя религия имат идея какво точно представлява тази религия. Атеистите поне твърдят, че вярват само в това, което виждат, т.е. в нищо, тъй като това, което виждаш, не се брои за вяра.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Религиите разделят, както и партиите. Ако родителите са с различни религиозни интереси, естествено е да не са подвластни, след като живеят заедно. Когато детето е подложено на религиозен натиск, то го отхвърля, защото има свой собствен свят, неподвластен на нашите виждания (лично мнение от детска възраст). Ако трябва да избира между любящ родител и нежелано религозно поклонничество (не знам пред какво се прекланяме, като силата е в самите нас), винаги ще избере любовта, която получава от родителя.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Християнство, разбира се. :)
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Кофти тема, даласе. Кофти.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

религията разделя, вярата обединява. Ако си се събрал с човек, който изповядва друга религия, вероятно ще сте решили този проблем преди да преминете към размножаване. На практика повечето християнски деца приемат насилствено религията на родителите си - всяко бебе като направи 1-2 годинки и айде при попа да го кръсти, а същите тези родители сигурно не са чели Библията и не знаят разликата между Стария и Новия завет.

Какво целиш с тази тема? Явно съм твърде закостенял в мисленете си и не откривам смисъла.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Религията обединява, най-силните европейски нации са религиозни и религията е необходима спойка, за да е силно обществото. Дали си чел Стария или Новия завет няма значение, както няма значение дали си чел Корана, ако щом когато се наложи заставаш на страната на мюсюлманите. Всички наши съседни нации, които са силно религиозни са силни и сплотени -румънци, гърци, сърби, хървати, турци, само на нас атеизмо-комунизмът ни е е*ал майката и не можем да се обединим по този параграф.

По темата - женете се за българки/омъжвайте се за българи, спазвайте традицията и няма да има място за това да се чудите детето ви каква религия да изповядва.
 
От: От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

То не че повечето дето се числят към някоя религия имат идея какво точно представлява тази религия. Атеистите поне твърдят, че вярват само в това, което виждат, т.е. в нищо, тъй като това, което виждаш, не се брои за вяра.

Та, сетих се за това.

4815452_700b.jpg
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Дали ти е къса паметта за "сплотените" хървати, сърби, босненци и албанци а? По едно време така се сплотиха, че още им ровят масовите гробове.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Ами въпросните народи са силно религиозни и религията точно е един от главните признаци, по които се разделят, защото не е много ясно по кръв дали не са едно общо, поне някои. Това, че е имало сблъсък е било неизбежно, след като насила са вкарани в изкуствена държава управлявана от сръбски шовинисти и държани под робство десетки години. Но когато тръгнаха да се борят за свободата си, религията им помогна да се сплотят. Точно както на нас ни е помагала, когато сме се борили за нашата свобода.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

На практика повечето християнски деца приемат насилствено религията на родителите си - всяко бебе като направи 1-2 годинки и айде при попа да го кръсти, а същите тези родители сигурно не са чели Библията и не знаят разликата между Стария и Новия завет.
Тук се натъкваме на разлики между моето и твоето разбиране за християнство. В Библията няма пример за кръстен човек като дете, а и не е редно някой друг да решава вместо него (детето) в какво да вярва. Родителите могат да насочват, а детето като навърши разумна възраст (когато то прецени) само решава в какво да вярва и какви ритуали свързани с това да изпълнява (кръщението и/или каквото друго реши). Всеки сам си носи отговорността за вярата си, включително и тези, които са вярвали, че земята е плоска и че стои на гърба на голяма костенурка (или няколко костенурки).

П.П.:
Даласе, по принцип предимно тъпи теми пускаш, но за тази ще те поздравя.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

България религията много време е крепяла нацията( то всъщност се е била оформила ). Аз мисля, че румънците не религията, а други ги крепи :D :D
Аз нямам представа какво ще кажа на моето дете, но определено ще го насоча на вярва в нещо. Например да вярва в себе си. Така, че хем ще има вяра, хем няма да религиозна .
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Тук се натъкваме на разлики между моето и твоето разбиране за християнство. В Библията няма пример за кръстен човек като дете, а и не е редно някой друг да решава вместо него (детето) в какво да вярва. Родителите могат да насочват, а детето като навърши разумна възраст (когато то прецени) само решава в какво да вярва и какви ритуали свързани с това да изпълнява (кръщението и/или каквото друго реши). Всеки сам си носи отговорността за вярата си, включително и тези, които са вярвали, че земята е плоска и че стои на гърба на голяма костенурка (или няколко костенурки).

П.П.:
Даласе, по принцип предимно тъпи теми пускаш, но за тази ще те поздравя.

Зачети се внимателно в това, което съм написал и ще разбереш, че аз също не подкрепям този начин на просвещение от ранна детска възраст. Не знам къде видя разлики между моето и твоето схващане за приемането на Християнството. Куца ми сериозно българския език и пунктуацията, може би поради тази причина не се разбира какво искам да напиша.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

В Библията няма пример за кръстен човек като дете, а и не е редно някой друг да решава вместо него (детето) в какво да вярва.
Не съм съгласен. Още в Стария Завет всичко мъжко, първородно е предопределено за Бог. Нима обрязването и на Христос на осмия ден след раждането не е предопределяне за неговата религия? Друг е въпроса че всички сега се кланяме на иконите на бога на мъртвите щатски президенти.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Зачети се внимателно в това, което съм написал и ще разбереш, че аз също не подкрепям този начин на просвещение от ранна детска възраст. Не знам къде видя разлики между моето и твоето схващане за приемането на Християнството. Куца ми сериозно българския език и пунктуацията, може би поради тази причина не се разбира какво искам да напиша.
Явно спя на компа и затова така (грешно) съм те разбрал.

Към jackosz:
Ти явно не правиш разлика между старозаветните обряди като обрязването и новозаветните като кръщението във вода.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Йоан е кръщавал с вода, но не вярвам да е чувал за Новия завет. Ирод го е обезглавил доста преди Христос да има идея за Новия Завет.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

В по-голямата част от съвременното човечество е разпространена една силна религия, обхващаща много нации и държави.
Това е религията на потреблението. :twisted:
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Според мен религията е средство за манипулация! Понеже едно време не е имало полиция и правосъдие, и са плашели хората че Бог ще ги накаже в отвъдното, когато предадат Богу дух. Какво е религията ? Религията ограничава, забранява, налага, както и разделя и владее. Не е лошо човек да вярва в нещо, защото вяра и религия са съвсем различни неща. От както свят светува, са ставали толкова много кръвпролитни войни, точно заради различните религии. Ако аз някога имам дете, ако иска да избира между будизъм ( будизма една от най миролюбивите религии и не е агресивна ) и християнство - моите уважения, избора е негов. Но в никакъв случай няма да бъда съгласен да избере ислям, защото там е огън! Не бих се съгласил да отиде в рая понеже го очаквали 7000 девици ако се самовзриви. :)

За мен - не знам дали има Господ и ангели, но вярвам че има някаква по висша сила от нас. Хората които са живяли в миналото, от тях има намерени летописи че ангели от небето слизали със светещи колесници и лъскави дрехи - според мен това са извънземни обекти, а за лъскавите дрехи - това са защитни костюми, скафандри някакви, и понеже хората са били простовати и неуки, и веднага им слагат етикет "ангели". Аз поне така си обяснявам нещата. Но това е дълга тема в която може много да се спори и обсъжда.
 

Горе