Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

tedkata_m

Well-Known Member
Здрaвейте,
рaзстоянието от дивaнa до бъдещия телевизор е 2.80 метрa. Чудя се между 32 и 40 инчов тв. Кaкво ще ме посъветвaте?
 
От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

32" от личен опит.

Ние във спалнята сме на около 3-3,50 към един 26" и е ок. По-нагоре става досадно - прекалено голям е, и ти си прекалено отблизо.

Ако имаш 4-5-6 метра вече инчовете оказват значение.
 
От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

Имам 40", на 3.5м горе долу. HD каналите изглеждат много добре на Булсат, но SD не ме кефят.
 
Последно редактирано:
От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

Мобилио, този път не съм съгласен с теб - Тедка в нета има много сайтове с таблични или други варианти за изчисление на оптималното разстояние спрямо диагонала взависимост от резолюцията на изобразяваното на тв - т.е. дали ще е SD или HD например.
Навремето аз де водих от тази статия когато си избирах и тв и проектор.
40" даже и по-голям е твоето решение.
 
От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

40инча минимум, аз като си купувах тв ми казаха от магазина за над 2м дистанция - минимум 40инча
 
От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

Мобилио, този път не съм съгласен с теб - Тедка в нета има много сайтове с таблични или други варианти за изчисление на оптималното разстояние спрямо диагонала взависимост от резолюцията на изобразяваното на тв - т.е. дали ще е SD или HD например.
Навремето аз де водих от тази статия когато си избирах и тв и проектор.
40" даже и по-голям е твоето решение.

Тъй - аз съм на Булсат SD. Телевизора е от първите генерации дето имат 720 макс и това е. Нямам HD сорс освен ако не пусна нещо през HDMI-то.

Затова при тази дистанция ме устройва чудесно.
 
От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

Нито едно от двете. Не си купувай телевизор, а идеи ;)
 
От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

Зависи:
Ако 32 е FULL HD
и
ако 40 e HD READY
По-добре вземи 32 със FULL HD
понеже
на голям инчов телевизор ако вземеш HD READY, картинката ще се "разтяга"
Най-добре намери 40 inch FULL HD
SONY
NEO(да, супер са тези телевизори, четят филми всякакви и на кирлица няма проблеми и цената е екстра)
Успех
 
От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

Купувай най-големия, който можеш да си позволиш, даже и повече от 40! Какъвто и да си купиш, след време ще ти се вижда малък. Другото са глупости.... Аз така навремето като си купих първата по-мощна кола (към 180 магарета) си виках как ще го карам това чудо.... само след 2 месеца ми се виждаше спряла. С телевизорите е същото.
 
От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

Преди имах 32-инчов, а от известно време съм с 40. Изобщо не може да има колебание - колкото по-голям, толкова по-добре.
 
От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

Преди няколко месеца имах чудене за нов мнонитор - 21, 24 или 26 инча. Е взех средния 24 инча и вече ми е малък и се замислям пак да го сменям. Така, че вземай най-големия който намериш според бюджета.
И
 
От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

Купувай най-големия, който можеш да си позволиш, даже и повече от 40! Какъвто и да си купиш, след време ще ти се вижда малък. Другото са глупости.... Аз така навремето като си купих първата по-мощна кола (към 180 магарета) си виках как ще го карам това чудо.... само след 2 месеца ми се виждаше спряла. С телевизорите е същото.

На това психолозите му казват хедонистична адаптация. Същото явление се наблюдава и когато вашият робовладе.... искам да кажа работодател ви вдигне заплатата. Отначало се радвате, но после се ядосвате, че не е още по-голяма (за да си купите по още един телевизор за всяка стая и едно телевизорче за кухнята).

Повече за хедонистичната адаптация и други важни неща, които бихте искали да научите в училище, обаче са ги крили от вас - четете в книгата "Противоотрова" на Оливър Бъркман. Още книги с тайни, които не са ви казали в училище.

rGNVVMm.jpg


Мислете извън кутията. Вместо да се чудите какъв телевизор да си купите отидете и си купете книги.

Вместо да седите на дивана и да дебелеете по няколко часа на ден можете да ползвате това време да четете.
 
Последно редактирано:
От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

Купувай най-големия, който можеш да си позволиш, даже и повече от 40! Какъвто и да си купиш, след време ще ти се вижда малък. Другото са глупости.... Аз така навремето като си купих първата по-мощна кола (към 180 магарета) си виках как ще го карам това чудо.... само след 2 месеца ми се виждаше спряла. С телевизорите е същото.

Това е вярното. На практика се получават точно така нещата. Не гледай разстояния, таблици и прочие - вземай по-големия.
 
От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

Супер сте, блaгодaря ви зa препоръките, везните определено клонят вече към 40 инчa. A кaто мaркa и екстри?
 
От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

Много екстри не са ти нужни особено 3D, за големината колкото по-голям толкова по-добре, а за марката всяка марка си има издънки, сонито не е каквото беше, LG в някой модели имат артефакти които остават след сърфиране по менютата особено 3Dтата.

А от друга страна, ако почнеш да се вглеждаш много може да купуваш тешевизор 6 месеца:-D, преглеждаш най-големия форум за електроника SetCombg за предимства и недостатъци на отделните марки и модели и избираш нещо.

Аз лично, ако си сменям твто сега бих си взел Sharp или Samsung.
Успех в избора!
 
Последно редактирано:
От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

Библиотека с книги си купи :)
 
От: От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

Мислете извън кутията. Вместо да се чудите какъв телевизор да си купите отидете и си купете книги.

Вместо да седите на дивана и да дебелеете по няколко часа на ден можете да ползвате това време да четете.
:roll:

Баси предприемачите! Да се кефят на изгубеното време, зяпайки и слушайки затъпяващо каква тоалетна хартия трябва да си купят - на оранжеви ромбчета или бледосини спирали...
 
От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

Някой може ли да даде мнение за Philips 40PUS6809, 40" в момента е на промоция в повечето магазини ? По принцип не държа на смарт глупостите и какво най-добре да се вземе за 750-800 лв
 

Горе