Доставки от Китай

От: Доставки от Китай

Съгласен, винаги има риск да ти отворят пратката и да я оценят както си искат те. Но на мен не ми се е случвало и всички пратки са ни идвали директно на адрес. Въпроса е да не се занимаваш с митница. 15 долара беше границата за ддс и при по ниска цена + етикет gift поръчките ми не са стъпвали митница.
Единствено този автодоагностичен кабел струващ 230 долара китаеца ми го беше писал 30 долара и платих един ден + 50 лв разходи за 9 лв ддс. И да си кажа , че нямаше вариант да ди напиша сам декларацията :) В Пловдив някой ако е ходил на митницата знае - точно стещу нея 2 банкови гишета и между тях 10 канцеларии попълващи декларации :) Тарифата еднаква :) На цялата митница родата бачкаше отсреща :)
 
От: Re: Доставки от Китай

Там сядаш на един компютър и извличаш доказателство или някаква справка, че продукта ти е за еди колко си пари. Фактура и аз нямах. Просто скриншот от акаунта ми в магазина беше.

Да видим дали съм разбрал правилно: сядаш на компа и им показваш колко точно си плати ли? Каква е тая простотия? Ако откажеш какво става? :)

Чекаме ревюто. :)
 
Re: От: Re: Доставки от Китай

Да видим дали съм разбрал правилно: сядаш на компа и им показваш колко точно си плати ли? Каква е тая простотия? Ако откажеш какво става? :)

Чекаме ревюто. :)
Ако откажеш, отиваш и си търсиш фактурата или друг документ, който доказва, че продукта струва това и това. :) Да, тъпотия голяма. Направо да ти се дореве. А преди това беше и по тегаво. Не съм имал възможността да се сблъскам с него, но щом превъзнасят сегашното, не ми се мисли. :)
 
Re: От: Re: Доставки от Китай

То хубаво ще го напишеш колко е струвало, но прикачат документа, който е истинския за сумата. Отиваш и питаш ка гишето, на което ти го дават има ли "други" начини. Все пак и там може да има добронамерени самаряни, ако ме разбираш. ;)

Декларациите там ти ги дават. Сигурно ще ти помогнат и с попълването. Съвет. Не се даяждай и не скърцай със зъби, че не се знае на кой фрик ще попаднеш. :)
 
От: Доставки от Китай

Така , видях че китаиците са пратили фактура , радостен я отварям гледам си имената адреса и отивам вече на цената и кво да видя ... Както си пише единична цена за броика , после пише 2 броики и накрая тотал които нее тоя 131$ ами някви си 120$ .Тази разлика от 10 долара е възможно от някви транспортни разходи , но пък на единичната цена си е точно колкото трябва и като сметна за 2 броики си става колкото трябва , защо са го написали по малко идея си нямам .... Това със сигорност ще се набие на очи .Какво да правя да я нося ли тая фактура вобще . Забелязвам че пише и друго : REASON OF EXPORT Gift което би трябвало да не ме касае ...
 
От: Доставки от Китай

Принтвай си нещо друго от сайта, може и с уърд да модифицираш... Или си коригирай цената до реалната или така и така си в грешка направи я да си заслужава...
 
От: Доставки от Китай

Да попитам и аз тук.. за да не отварям нова тема.. Та поръчах си 4 неща за около 30$ (дреболии) от амазон , само че от китайски потребители.. ще имам ли някакъв проблем на митницата ? За тези дреболии се съмнявам, но все пак да питам.
 
От: Доставки от Китай

Не са като една пратка , от различни потребители - но всички са от Китай.
 
Няма значение откъде са, границата преди нова година беше 15 долара на пратка(незнам дали няма някакви промени след нова година). Тоест ако при изпращането на пратката е декларирана цена под 15 долара тя изобщо не отива на митница. Това , че си дал през амазон 30 долара не означава, че ще ходиш по митници...
 
От: Доставки от Китай

За това попитах...
 
От: Доставки от Китай

Аз наскоро ходих до митница в София на летището и ме върнаха, защото нямах разпечатка от плащането ми чрез paypal... :)
Човека на гишето ми разправя как хората си поръчвали по 10 телефона от Китай и пристагали с фактура за 20$. Та по този случай ако плащаш с Paypal без разпечатка от плащането неможеш да минеш без значение какво пише на фактурата. Ако някой смята да поръчва нещо извън ЕС и плаща с Paypal да знае да си принтира плащането като ходи. При мен ставаше въпрос за над 100$ поръчка.
 
От: Доставки от Китай

Е, само 5-6 годни им отне да научат за Пейпал. Ама що не пробваш да му кажеш, че си платил със Скрил да видиш как ще те гледа като бебе лампа...И през това минах и не беше забавно...
 
Re: От: Доставки от Китай

Е, само 5-6 годни им отне да научат за Пейпал. Ама що не пробваш да му кажеш, че си платил със Скрил да видиш как ще те гледа като бебе лампа...И през това минах и не беше забавно...
Да, ако те контрират с Абе това не бяха ли бившите Мънибукърс, ще се гръмна ритуално в кабинет номер 13. :) И на мен също това ли казаха. Аз им казах, че не знам с каква цена е влязло "официално", са това да ми кажат какво да направя и да си го освободя. Никой няма да има нищо против да си плати, както бях, но някак не е измислено добре, защото ставаш на маймунка за един телефон, и може да не съм единствения.
 
От: Доставки от Китай

eori номера в софия е безплатен и единият и другият вариант, поне аз като вадих на фирмата миналата година.

тъй като не ми се разправя с митниците пратките държа да ми идват по dhl. те се занимават с всичко, искат само eori-то
 
От: Доставки от Китай

Те ако не ме карат да сядам на компа да им показвам плащането никакъв проблем няма да им разпечатам плащане от PP за $20. :D

PS: Да сложа пояснение да не направи някой фал: не правете това в къщи оставете го на професионалистите, защото може да ви опандизят за документна измама.
 
Последно редактирано:
От: Доставки от Китай

Сигурно повечето от вас знаят, че ако пратка примерно от Китай струва над US $45 заедно с транспорта подлежи на минаване през митница и плащане на ДДС.
Както и 20 лв на митническата агенция за услугата по оформянето на документите за вноса. Китайчетата много често пишат че стоката е gift или че струва US $10 и няма проблеми. Но понякога правят и нещо, което вместо да изпише вежди - избожда очи. Платил си 20-тина долара за някаква сравнително евтина транспортна услуга, примерно с Hong Kong air parcel и знаеш, че по рано от 1 месец пакета едва ли ще е тук. Но китайчето е успяло да групира твоята стока с други и я праща с DHL без да иска повече пари за това, нито да те предупреди за този "бонус". Стоката е тук за 7-10 дни, но с DHL ли е - гарантирано ще мине през митница ако стоката + транспорта (US $20) общо надхвърлят US $45. Идвала ми е поръчка с EMS надхвърляща този праг от 45 долара, но съм плащал ДДС-то направо в пощата, без разтакаване по митници и агенции и банки. Обаче с DHL ли е - пригответе си половин свободен ден за ходене по мъките. А с всички останали спедиторски фирми нещата минават между капките и няма ДДС, няма нищо.
 
От: Доставки от Китай

Не съм съгласен напълно за написаното с DHL. Ползвам ги за част от вноса и ми правят най-добро впечатление. Доставката е изключително бърза, дойде ли до тук те информират - връщаш RE:, че имат твое пълномощно за пред митница и да платят те нужното, те връщат тотал на сборовете, а аз докато им преведа те вече правят трансфер София - Пловдив. И всичко това за 10-15 мин сумарно пред компа, без да излизам от офиса
 
От: Доставки от Китай

Сигурно повечето от вас знаят, че ако пратка примерно от Китай струва над US $45 заедно с транспорта подлежи на минаване през митница и плащане на ДДС.
Мисля обаче, че прага е 45 евро за физически, и 30 евро за юридически лица.
 

Горе