До безсмъртието остават 20 години

От: До безсмъртието остават 20 години

Що за тъпа тема и статия? Доста се колебая дали да пусна червеното на автора за тая глупост.
 
От: От: До безсмъртието остават 20 години

Що за тъпа тема и статия? Доста се колебая дали да пусна червеното на автора за тая глупост.

Като не ти харесва темата - просто не я гледай. И автора не съм аз, всеки случай не съм писал аз статията. Ако можеш да пуснеш червеното на Автора - Рей Курцвейл:) Аз съм просто Copy и Paste. :)
 
От: До безсмъртието остават 20 години

USAF, в много отношения съм несъгласен с теб и ще взема да изроя няколко от тях.
Не знам що за човек си ако мислиш, че всичко в човека е само материално. Нематериалните неща няма как да се слеят с материални неща като почва.
Имал съм възможност да наблюдавам поведението на възрастни хора и знам, че идва моментът когато преценяват, че трябва да си отидат от този свят. На теб (USAF) ти се живее толкова много по простата причина, че все още има какво да правиш на този свят. И аз не съм се разбързал да умирам, но за разлика от теб не съдя само по себе си и то само в сегашното си състояние. Предвид наблюденията ми, най-вероятно ще дойде ден, в който ще реша, че съм си свършил каквото е трябвало и е време за почивка. Едно безсмъртие би се оказало голямо наказание в този случай. Естествено, има и случаи на преждевременна смърт (убийство, злополука, болест и т.н.), която се случва не по наше желание, но и такива неща се случват.

За Алан:
Човече, стига си се занимавал с тези репи. Дай възможност на хората да не са с толкова сериозни/опулени физиомии сякаш са им навряли нещо отзад.
 
От: До безсмъртието остават 20 години

USAF, в много отношения съм несъгласен с теб и ще взема да изроя няколко от тях.
Не знам що за човек си ако мислиш, че всичко в човека е само материално. Нематериалните неща няма как да се слеят с материални неща като почва.
Имал съм възможност да наблюдавам поведението на възрастни хора и знам, че идва моментът когато преценяват, че трябва да си отидат от този свят. На теб (USAF) ти се живее толкова много по простата причина, че все още има какво да правиш на този свят. И аз не съм се разбързал да умирам, но за разлика от теб не съдя само по себе си и то само в сегашното си състояние. Предвид наблюденията ми, най-вероятно ще дойде ден, в който ще реша, че съм си свършил каквото е трябвало и е време за почивка. Едно безсмъртие би се оказало голямо наказание в този случай. Естествено, има и случаи на преждевременна смърт (убийство, злополука, болест и т.н.), която се случва не по наше желание, но и такива неща се случват.

За Алан:
Човече, стига си се занимавал с тези репи. Дай възможност на хората да не са с толкова сериозни/опулени физиомии сякаш са им навряли нещо отзад.

Погрешно си ме разбрал братле - далеч съм от материалистите. :) И никъде не съм споменал за материално в човека. За това си прав - че действително имам какво да правя още. Но кажи ми човек на който не му се живее ? Освен на някой депресиран. Но съм сигурен че ако някой дойде и ти подшушне тихо че ти е приготвил чудодейното лекарство да живееш повече от колкото ти се полага - 100 % съм сигурен че няма да откажеш. Аз просто от интерес бих искал да виждам как се развива света. И мисля че в това няма нищо лошо. За безсмъртие дали ще се окаже наказание - зависи от много фактори. Ако старостта е мъчителна - тогава със сигурност.

Всъщност за надживяване над 100 години много отдавна това го практикуват тибетските монаси. На тях не им се налага да купуват скъпите чудодейни лекарства които учените разработват и ще се полагат само на най богатите. Но техния живот е коренно различен от нашия и за това успяват да доживеят дълголетие, както и за това тибетските йоги са примерно на 110 години, а изглеждат на 60. И още нещо за тях което много малко хора знаят - когато искат тогава умират! Контролират си не само здравето но и края на живота. Но това е цяла наука и философия за тия хора. Предполагам има хора във форума които са запознати с техния начин на живот.

П.П. До сега на никой не съм дал червена репутация от както съм регистриран, нито съм докладвал някой за нарушение, макар че също не съм бил съгласен с мненията и темите на хора които няма да казвам имена. Просто не чета това което не ми харесва и толкова. А точно на AlanFort съм му давал положителна репутация и то не един път. За мен червени или зелени точици - това са детски работи. Всеки си има право в OFF TOPIC да пуска какво иска. Има свобода на словото. Както и да е. :)
 
От: До безсмъртието остават 20 години

Но съм сигурен че ако някой дойде и ти подшушне тихо че ти е приготвил чудодейното лекарство да живееш повече от колкото ти се полага - 100 % съм сигурен че няма да откажеш.
Не бъди толкова сигурен. Аз лично намирам такива манипулации за противоестествени. Създателят най-добре знае кой колко трябва да живее.

Относно тибетските монаси и връзката с дълголетието:
Не си ли се замислял, че тайната на дълголетието не се крие нито в йогата, нито в някакви специални физически или психически упржнения? Погледни в Индия, Афганистан (тези дето не умират от принудителна смърт), други държави в индокитайския регион, както и Япония. Там има много дълголетници, които рядко се сещат за йога и рядко се занимават с някакви специални упражнения. Има подминали 100-те и в България. Повечето от тях не водят здравословен живот и дори имат вредни/нездравословни навици. Аз на себе си съм си дал обяснение на какво се дължи дълголетието на всички тези хора. А иначе максималната продължителност на човешкия живот отдавна е определена - 120 години. Е, има сведения за изключения, но са малко.
 
От: До безсмъртието остават 20 години

не ги влекат науки и технологии, а само пороци, и с нищо не са полезни
А тези, които са създали технологии (не говоря за оръжията), които постоянно отнемат огромен брой човешки животи по-полезни ли са от тези, които не ги влекат науката и технологиите? Не мисля!
 
От: До безсмъртието остават 20 години

Аз на себе си съм си дал обяснение на какво се дължи дълголетието на всички тези хора. А иначе максималната продължителност на човешкия живот отдавна е определена - 120 години. Е, има сведения за изключения, но са малко.

Според мен много фактори влияят на това - здравословен живот, повече положителни емоции, а също и наследствено. Що се отнася за йога - те са много видове йоги. Медитацията също оказва значение и влияние на физическото здраве, също и на психическото. Има и медитация за дълголетие, но това не означава че ще живееш над 500 години, ще е до към 100 или 120 но ще умреш със здраво тяло, няма да си изнемощял старец. Това е цяла наука. :)

Каква е тайната на дълголетието според теб ? Сподели мнение :)
 
От: До безсмъртието остават 20 години

2eb5p9z.jpg


Можем да живеем векове или… вечно – “Странната наука за безсмъртието” на Джонатан Уийнър
 
От: До безсмъртието остават 20 години

повече положителни емоции

Емоциите са приятел на стреса, който е враг на здравето. Предполагам имаш предвид леко позитивна нагласа, а не бурни положителни емоции.
 
От: До безсмъртието остават 20 години

след 20 години не ми требе да съм безсмъртен като съм старец
сега на млади години ако не може после за чии ми е
 
От: До безсмъртието остават 20 години

след 20 години не ми требе да съм безсмъртен като съм старец
сега на млади години ако не може после за чии ми е

"Аз и много други учени смятаме, че след около 20 години ще разполагаме със средствата да препрограмираме телата си, така че да спираме, след което да обръщаме ефекта на остаряването,"

Явно трупаш само мнения, незнайно защо...
 
От: До безсмъртието остават 20 години

Явно трупаш само мнения, незнайно защо...

Бих му дал от моя лимит, само и само да продължи да коментира, защото е откровен и има някакъв особен чар в стила му. Освен това ми е интересно какъв цвят са звездите при червена репутация. :)
 
От: До безсмъртието остават 20 години

Бих му дал от моя лимит, само и само да продължи да коментира, защото е откровен и има някакъв особен чар в стила му. Освен това ми е интересно какъв цвят са звездите при червена репутация. :)

Хаха. Няма да има звезда. Мисля че като се напълни скалата с червено следва бан.
 
От: До безсмъртието остават 20 години

20 години да, ако оживеем 21 декември
 
От: До безсмъртието остават 20 години

20 години да, ако оживеем 21 декември

21 декември? Да не вярваш, че това е последният ти ден от присъствието ти на Земята. И къде смяташ да отидеш на 22 декември...
 
  • Like
Реакции: Alf
От: До безсмъртието остават 20 години

21 декември? Да не вярваш, че това е последният ти ден от присъствието ти на Земята. И къде смяташ да отидеш на 22 декември...

За него не знам, аз ще ходя да взема нещо за гърмене и ще се подготвям за нова година :)
 
От: До безсмъртието остават 20 години

Интересно ми е какво ще се случи на тая дата. Със сигурност няма да свърши света, но ще има нещо запомнящо се...

е как няма да е запомнящо се, да гледаш целия свят в очакване на смъртта :)
 
От: До безсмъртието остават 20 години

20 години да, ако оживеем 21 декември

Ако евентуално забележа че наближава някакъв апокалипсис на 21 Декември - аз съм го решил още от сега. Една каса уиски, няколко дамаджани вино, натаралянквам се като донски казак, ама така ще се натряскам че да бъда като мъртво пиян, и каквото и да става нищо да няма да усетя. Смъртта ще е сладка - ке умиргам пиян. :wink: А пък току виж всичко отмине до като отрезнея и свърша пиенето, то нали думат че Господ пазил пияните. :)

Хич да не ви пука - запасявайте се с пиене, и какво става да става. :) Най много да отрезнеете живи и здрави. Само после ще трябва да търсим оцелели след апокалипсиса вероятно кой къде се изпокрил, кой бил пиян като нас... И става доста сложно една шепа хора да започнат отново да градят света отначало... Задължително трябва да запазим колкото се може компютри повече, че да обучаваме хората, не ми се нрави да се завърнем в каменната ера, при положение че сме свикнали на сегашния начин на живот. :)
 

Горе