Едната гледна точка

От: Едната гледна точка

Някои могат, други не успяват - независимо дали са тук или в чужбина. Говоря за свестните хора, не за крадците. То си е до човек. Някои се приспособяват в чужбина веднага, други не могат цял живот и се връщат. А трети си живеят тук и са щастливи. Познавам от всички видове :)
 
От: Едната гледна точка

Изчетох ви постовете, та и аз да си кажа мнението.
Напоследък все по-често ми задават въпроса "Абе ти няма ли да заминаваш в чужбина, бягай докато си млад" и често срещам/попадам в такива дискусии за "бягането" извън България. За 20тте ми години живот, отговора за мен е лесен и той е НЕ, няма да "бягам", не няма да оставя родителите си сами, защото и нашия ред да връщаме всичката грижа и защита, която те са ни давали през годините ще дойде, не няма да замина, докато имам физическата и умствената възможност да драскам с нокти и да опитвам и не няма да продам щастието да бъда сред хората, които ме обичат и обичам за 200 евро повече. Масата хора плюещи България, казвайки че тук бъдеще няма и едва ли не "спасявайте се от нея" аз разграничавам на 2 типа хора - предубедени (оплаквачи) и готованковци. Първия тип са хора, търсещи причина да мразят и да не опитват да променят каквото и да било, нито себе си, нито собственото си положението, нито общото. Не ме разбирайте погрешно, където и да си, винаги се намира причина да се оплакваш, да ревеш и да оправдаваш собствения си неуспех и некадърност с дадените обстоятелства и никога, ама никога проблема не е в нас, нали така? За всичко ни е виновен някой. Вторият тип са хора, чакащи някой да им даде хляба в ръцете, ако може с работно време от 2 часа на ден и заплащането да е 50евро в секунда и да не е физически трудът и да не се цапат! Най-добре ако може някой да им даде 2 успешни бизнеса и някой да им ги бачка, че нали в България всеки успешен бизнес е даден от г-н Някой на някой негов роднина. По случая, българска поговорка: "На надървен хуй и сложена маса, всеки може да седне".
 
От: Едната гледна точка

Изчетох ви постовете, та и аз да си кажа мнението.
Напоследък все по-често ми задават въпроса "Абе ти няма ли да заминаваш в чужбина, бягай докато си млад" и често срещам/попадам в такива дискусии за "бягането" извън България. За 20тте ми години живот, отговора за мен е лесен и той е НЕ, няма да "бягам", не няма да оставя родителите си сами, защото и нашия ред да връщаме всичката грижа и защита, която те са ни давали през годините ще дойде, не няма да замина, докато имам физическата и умствената възможност да драскам с нокти и да опитвам и не няма да продам щастието да бъда сред хората, които ме обичат и обичам за 200 евро повече. Масата хора плюещи България, казвайки че тук бъдеще няма и едва ли не "спасявайте се от нея" аз разграничавам на 2 типа хора - предубедени (оплаквачи) и готованковци. Първия тип са хора, търсещи причина да мразят и да не опитват да променят каквото и да било, нито себе си, нито собственото си положението, нито общото. Не ме разбирайте погрешно, където и да си, винаги се намира причина да се оплакваш, да ревеш и да оправдаваш собствения си неуспех и некадърност с дадените обстоятелства и никога, ама никога проблема не е в нас, нали така? За всичко ни е виновен някой. Вторият тип са хора, чакащи някой да им даде хляба в ръцете, ако може с работно време от 2 часа на ден и заплащането да е 50евро в секунда и да не е физически трудът и да не се цапат! Най-добре ако може някой да им даде 2 успешни бизнеса и някой да им ги бачка, че нали в България всеки успешен бизнес е даден от г-н Някой на някой негов роднина. По случая, българска поговорка: "На надървен хуй и сложена маса, всеки може да седне".
Млад си още,след време ще разбереш - не говоря за парите.
 
От: Едната гледна точка

Ясно е, че положението не е розово, но въпроса е ти какво промени? Ако се оповаваме на израза "Държавата, това сме ние" то значи, че и ние сме си за изхвърляне. В България хората не си помагат, масово дори ги МЪРЗИ да помогнат на себе си. Колко човека се лишиха от 1 кутия цигари днеска да купят 5 хляба на 5 бабки от техния квартал?
 
От: Едната гледна точка

Времето ще ти покаже,просто искам да те подготвя за настоящето.
Спирам,че може да ме помислиш за песимист.
 
От: Едната гледна точка

- Квартира - 140 - в БГ собствено жилище - 0 лв
- ток - 28, в БГ 50-100 лв
- вода - безплатна, в БГ - 10 -20 лв
- транспорт до работата - 10 мин разходка, в БГ работиш в дома си
- храна - зависи, но с 280 си с пълен хладилник (разнообразна и качествена храна) цял месец. в БГ за 500-600 лв за цял месец иядеш същите неща
- 240 за парно, че захладня, в БГ на сезон е 500-1000 лв

При разходи 1000 лв месечно в БГ и да не можете да ги изкарате тук + още 1000-2000-3000 мин горница за какво предриемачество говорим изобщо....
 
От: От: Едната гледна точка

Лош късмет

Баси сметката, всички сме с по 2 апартамента и къща на село наследство.
Всичко наготово а? И баба знае така.
Живял ли си сам без мама и тате да плащат сметките? Ако не спри със сметките до тук.
 
От: От: Едната гледна точка

Лош късмет

Що късмет, кой трябваше да ми го купи?

Предполагам намекваш, че мама и тате трябва да осигурят жилището на детенцето. Не мисля, че е правилно! Въпреки че наще са доста над средното, като финансови възможности, никога не бих им позволил да ми купуват къща. Най-малкото ще ми се месят, нещо което не мога да понасям.
 
От: От: От: Едната гледна точка

Баси сметката, всички сме с по 2 апартамента и къща на село наследство.
Всичко наготово а? И баба знае така.
Живял ли си сам без мама и тате да плащат сметките? Ако не спри със сметките до тук.

Аз плащам на мама и на тате сметките. Жилището просто е изплатено през 90те години на нормални цени преди имотния балон. Забравих, че ти живееш в РИЦ за 500 евро на вечер.
 
От: Едната гледна точка

Още в началото видях, че автора пише неграмотно, та не прочетох нищо :) Първо да се научи да пише, после може да ме заинтригува.
 
От: От: Едната гледна точка

Що късмет, кой трябваше да ми го купи?

Предполагам намекваш, че мама и тате трябва да осигурят жилището на детенцето. Не мисля, че е правилно! Въпреки че наще са доста над средното, като финансови възможности, никога не бих им позволил да ми купуват къща. Най-малкото ще ми се месят, нещо което не мога да понасям.

Никой не е длъжен да ти купува къша разбира се. Около всеки град дори София,Варна, Бургас или Пловдив в радиус на 20-30км има къщи на цени от 5до 30 хиляди. След известна сума за ремонт са перфектни за живеене. На един свободно практикуващ предприемач би трябвало да му е безразлично къде живее.

Но дори и с 500 лева месечна вноска за апартамент на изплащане разхода ти отива на 1500 месечно. Според мненията тук и самата тема излиза, че на БГ предриемачите им е непосилно да имат доход от 3 до 5 хиляди месечно .....
 
От: От: Едната гледна точка

Никой не е длъжен да ти купува къша разбира се. Около всеки град дори София,Варна, Бургас или Пловдив в радиус на 20-30км има къщи на цени от 5до 30 хиляди. След известна сума за ремонт са перфектни за живеене. На един свободно практикуващ предприемач би трябвало да му е безразлично къде живее.

Но дори и с 500 лева месечна вноска за апартамент на изплащане разхода ти отива на 1500 месечно. Според мненията тук и самата тема излиза, че на БГ предриемачите им е непосилно да имат доход от 3 до 5 хиляди месечно .....

Не каза дали си живял сам, без да те издържа някой?
 
От: От: Едната гледна точка

Проблема е че ако имаш деца трябва да ги караш на училище и детска градина по твоя вариант. Това ти е един час сутрин и един вечер, само за това. Нямам такова време... Около Варна няма къщи за по малко от 50 000 евро.

Друго исках да ти кажа! Не на всеки жилището му е 0 лв. На мен ми е 1200 лв, но може да се мине и с 300, според възможностите!


Никой не е длъжен да ти купува къша разбира се. Около всеки град дори София,Варна, Бургас или Пловдив в радиус на 20-30км има къщи на цени от 5до 30 хиляди. След известна сума за ремонт са перфектни за живеене. На един свободно практикуващ предприемач би трябвало да му е безразлично къде живее.

Но дори и с 500 лева месечна вноска за апартамент на изплащане разхода ти отива на 1500 месечно. Според мненията тук и самата тема излиза, че на БГ предриемачите им е непосилно да имат доход от 3 до 5 хиляди месечно .....
 
От: От: Едната гледна точка

Проблема е че ако имаш деца трябва да ги караш на училище и детска градина по твоя вариант. Това ти е един час сутрин и един вечер, само за това. Нямам такова време... Около Варна няма къщи за по малко от 50 000 евро.

Друго исках да ти кажа! Не на всеки жилището му е 0 лв. На мен ми е 1200 лв, но може да се мине и с 300, според възможностите!

В Япония пътуват по 2 часа сутрин и вечер до работа или до училище. Жилища на прилична се намират, желание трябва. Но като цяло исках да кажа, че цялата тема е ала бала. Пари в България се изкарват и то пари за живот с висок стандарт. Всичкото останало мрънкане е плод на мързел или негодност
 
От: От: Едната гледна точка

Япония си е Япония, тука е България:) Тея 2 часа предпочитам да ги изкарам в работа или релакс, не в път. Иначе като пораснат децата хващам гората задължително! Мен и сега ми е неприятно сред хора, ама няма как, налага се. За другото съм съгласен...


В Япония пътуват по 2 часа сутрин и вечер до работа или до училище. Жилища на прилична се намират, желание трябва. Но като цяло исках да кажа, че цялата тема е ала бала. Пари в България се изкарват и то пари за живот с висок стандарт. Всичкото останало мрънкане е плод на мързел или негодност
 
От: От: Едната гледна точка

Пари в България се изкарват и то пари за живот с висок стандарт. Всичкото останало мрънкане е плод на мързел или негодност

Е трябва да приемем, че има и такива, които оценяват качествата и уменията си на минимума и са доволни на една минимална заплатка в Германия. Масово младото поколение не осъзнава, че там и там, не е само България, стажа по дискотеките и знанията на чалга текстове, които са трупани през годините, в които са живяли на гърба на родителите си, плащали за тяхното проФесионално развитие НЕ важат. От години искам да "натрия" носовете на хората, които са ме умаловажавали през годините и най-вече да докажа на баща ми, че мога и ЩЕ успея.
Може да съм тъп, може мисленето ми да е тъпо, но предпочитам да съм си с такова, тъпо. Всеки умен е свободен да си стяга багажа.
 
От: Едната гледна точка

Не се прави така, прави се така: правиш мизерии и зулуми тук, с парите отиваш в бяла държава и си пиеш биричката на плажа като пич.
 

Горе