Закона е отменен .... от 1 март 2011

От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Незнам какво си мислят тези от КЗП , но в момента дори не съм ядосан. Просто изпитвам едно огромно разочарование от държавата, в която вече спокойно мога да кажа че имах нещастието да се рода и израстна. Опитват се да цакат малките риби дето се опитват да си финансират ученето и да вкарат пари после в тоя катун дето е България.

Утре се надявам да имам името на добър адвокат в сферата и да се чуем.

Не съм наясно как се процедира ако се стигне до апелиране в съда, но може и да си апелирам с години.
 
Re: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Тях не ги интересува дали се опитваш да правиш бизнес, интересува ги само прибирането на глобата и отчитането на дейност. Сега са докопали него утре може да е някой друг. Превърнахме се в полицейска държава само дето не гонят правилните хора.


Мдам прав си братле вместо да глобяват монополите за сволия при ценообразуването удрят по един онлайн на месец миналия месец беше
Правен съвет - съставен акт по закона за електронната търговия
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Добре а интересен въпрос - да речем че нямам никаква собственост на мое име и не съм в България - ще ме експортират и ще ме вкарат в затвора ли? Това ми е много интересно. Дали ще са достатъчно безочливи да ме вкарат в затвора заедно с убийците и изнасилвачите...
 
Re: От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Незнам какво си мислят тези от КЗП , но в момента дори не съм ядосан. Просто изпитвам едно огромно разочарование от държавата, в която вече спокойно мога да кажа че имах нещастието да се рода и израстна. Опитват се да цакат малките риби дето се опитват да си финансират ученето и да вкарат пари после в тоя катун дето е България.

Утре се надявам да имам името на добър адвокат в сферата и да се чуем.

Не съм наясно как се процедира ако се стигне до апелиране в съда, но може и да си апелирам с години.


като е обжалване на акт трябва да има някакъв по кратък срок за решаване но знам ли но поне не дължиш пари по акта докато трае обжалването
 
Re: От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Добре а интересен въпрос - да речем че нямам никаква собственост на мое име и не съм в България - ще ме експортират и ще ме вкарат в затвора ли? Това ми е много интересно. Дали ще са достатъчно безочливи да ме вкарат в затвора заедно с убийците и изнасилвачите...


за дългове не се влиза в затвора ама като нямаш нищо на твое име което да се разпродаде на търг ксто започнеш работа в България ще ти бъде удържано всичко над 240 лв докато се разплатиш с лихвите....
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Ти все пак говори ли с някой адвокат? Не го мисли от сега за затвор, а как може да се разреши най-адекватно проблема.
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Адвокатите по това време спят...
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

утре очаквам да се чуя с адвокат
 
Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Как може да се разреши най-адекватно проблема.
Като се осъди комисията в Европа, за да си заят да не се гъбаркат в бъдеще. И онез малоумници да не им се дава аванта, че след това могат да се вземат на сериозно. ;)
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Малко късно но и аз да изразя мнение :).

1. Който купува, не купува от теб а от кешбърнърс.
2. Продукта не идва от България.
3. Уебсайта не е бил хостван от България, така че купуване от България пак няма.
4. Превода е абсолютно грешен.

Като се намери адвокат, дори и за консултация, тези неща трябва да му се обяснат за да е напълно запознат и да даде най-добрия съвет.
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Интересен казус, още повече с международен елемент.

Имайте предвид привръзката, както казваме ние юристите - когато има международен елемент, естествено не може да се реши изцяло по БГ закона. Тогава се търси тази привръзка - или Виенската конвенция за стоки и т.н. или някой Договор за правна помощ и т.н.

На пръв поглед администрацията е в грешка.

Добавките навремето не се регистрираха, това също е аргумент. Не се ходи за лиценз и т.н.
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

И аз съм на мнение че са в грешка и то голяма. Вие като адвокат имате ли опит с подобен тип дела?
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Разковничето е в основанието на акта - ако имате право (основание), то то ще прояви, рано или късно.

Основната тактика тук е да се замотат нещата, докато се изясни.

Аз може да имам много опит, но съдията може да няма и става все едно. Трябва да стреснете още сега администрацията, че ще има сериозни последствия за тях.

В основни линии, трябва да направите възражения по процедурата (обяснения), които със сигурност може да повлияят на служителя.

В повечето случаи се отлага или изобщо не се съставя акт. Един вид - няма нарушение.
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Въпросът е че аз не съм в България. Баща ми ще се яви вместо мен в понеделник 22ри на уреченото място в уреченото време за да бъде съставен този акт. Смятам да отиде с подготвен адвокат и с доказалтества под формата на извадки от сайта, които още тогава да ги обезоръжат.

Ако това не се получи и все пак ми съставят акт(нямам идея как протича процедурата) то тогава доколкото разбрах има 3 дневен срок
да се представи възражение на този акт.
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Доколкото разбирам, процедурата е доста опорочена, тоест администрацията е в грешка.

Първо се дава възможност за обяснение на нарушителя и оттам се прави връзка с фактите и т.н.

Изобщо нямат шанс за акт, ако не спазят запетайките и тиренцата и т.н.
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Прикачам сканирана част от документа който получих. Това ли е тази призовка да се проведе разговор с мен или вече сме пред свършен факт?
 

Прикачени файлове

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    78.5 KB · Преглеждания: 74
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Здрасти и от мен! Понеже много се изписа :
1.Не ти трябва добър адвокат виртуоз, а адвокат с практика по административно право - ще ти пратя няколко координата на лично !
2.Акта задължително трябва да се обжалва - 80-90% от актовете падат в съда !
между другото сайта на бг ли е ?
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

@mr_flower

Сайтът не е на български, а и както Вецков каза, бил е свален след срещата (която е била по друг повод).
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Гаранция няма, разбира се.

Печеливша тактика има, но това е футболен турнир. И Роналдиньо пропуска от дузпа. Не е за хвалба, но с актове на Митници се работи по подобен начин. Съдиите отменят, отменят и понякога не отменят.
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Боже, боже в сащ пръднаха тука се насраха. Едно време така имаше лаф че ако в СССР пръднат тука се насират. Каква е тази държава която ще предпочете интересите на друга страна пред това да защите тези на собствения си гражданин.

Още повече, че и на малките деца им е ясно този сайт не пордава и Кешбърнерс трвабва да бъдат търсени. Какво е виновно момчето че е бил подведен да рекламира шитав продукт.

Това е за медиите, и дано обърнат внимание, че КЗП рекетира гражданите и фирмите използвайки правомощията си.
 

Горе