Започна се

От: Започна се

Ще ми хареса ако се стигне до гласуване на кабинета и някой се оттегли, ще стане голям смях, При Станишев така се получи си спомням. Относно управление на ДПС и БСП и аз не ги искам, но по позорно е кадри отлъчени от тях да управляват. Питам аз какво е по различно АБВ от БСП, и Център - свобода и достойнство от ДПС. Ако не се сещате ще кажа и имена: Първанов, Калфин, Румен Петков, Корман Исмаилов, Касим Дал.
 
От: Започна се

Ще ми хареса ако се стигне до гласуване на кабинета и някой се оттегли, ще стане голям смях, При Станишев така се получи си спомням. Относно управление на ДПС и БСП и аз не ги искам, но по позорно е кадри отлъчени от тях да управляват. Питам аз какво е по различно АБВ от БСП, и Център - свобода и достойнство от ДПС. Ако не се сещате ще кажа и имена: Първанов, Калфин, Румен Петков, Корман Исмаилов, Касим Дал.

Може да ти се сбъдне желанието - http://dnes.dir.bg/news/abv-izbori2013-patriotichen-front-17731740?nt=4
 
От: Re: От: Започна се

Всъщност народа не толкова озверял, колкото отчаян. Правете разлика. Честно казано, ако трябва да сравним София, Бургас, В.Търново, не е чак толкова направено или развито. В момента Бургас е може би един от най-развиващите се градове, а разполага в пъти по-малко ресурси. А и само за да кажа, че това с Лъвов мост е проект, който трябваше да се случи много отдавна. Все едно да стиснете ръката на предводителя и, защото е открил поредната магистрала. Нещо, което сме платили, не е кой знае колко качествено направено и му е единственото, което е направил. Не знам колко ви харесва, но като европейски град много изоставаме. :)

Ама Банко, нали говорим конкретно за Фандъкова, колкото до Бургас - там кмета е от ГЕРБ и направи много за града. За малките градове и села е отделен въпрос.
 
Re: От: Re: От: Започна се

Ама Банко, нали говорим конкретно за Фандъкова, колкото до Бургас - там кмета е от ГЕРБ и направи много за града. За малките градове и села е отделен въпрос.

Да, за нея говорим. Знам, че бугаския кмет е от ГЕРБ, но там нещата му се получават сякаш повече. :) Дори знам от първа ръка какво е направил, нещо, което тук не го виждам. Разходил се из една европейска столица и видял, че в парковете има кошчета с пликчета и салфетки. Попитал защо, и му отговорили, че били за тези, които разходждат кучетата да си чистят след тях. Върнал се и сложил. Първата седмица изчезнали, защото тук каквото и да си говорим сме първобидни диваци. Сложил пак. И така, след месец хората се научили и си седят. В момента не знам колко парка е оборудвал, но нон стоп шава навън и което може да интегирара, го прави. Сравнявайки го с нашата, сори, но не съм спечатлен. И не е хейт, просто срвнявам с някой, който години чужденците. Както виждаш, дори не я сравнявам с чужденците директно. :)
 
От: Започна се

Много му се получиха, затуй Бургас плуваше преди 2 седмици.

Колкото до Фандъкова, като възстанови войнишкия паметник пред НДК-то, тогава ще и кажа браво.
 
Re: От: Започна се

Много му се получиха, затуй Бургас плуваше преди 2 седмици.

Колкото до Фандъкова, като възстанови войнишкия паметник пред НДК-то, тогава ще и кажа браво.

Е, бате, батствията са малко по-друга категория. То там проблемът е не само това, че кофти са устроини някои райони и стане ли някое природно бетствие, трудно се отиграва. Има го и можента, че и технически не са много подготвени. Тук пък всяка зима ги изненадава. И казвам тук (но то е навсякъде), защото се предполага София да е най-подготвен. А за този велик паметник, то колко кмета се сениха и не могат да я махнат тази грозотия от там и това си е. Това, ромските гета и кучетата тотално ги провялват. :)
 
От: Започна се

Много му се получиха, затуй Бургас плуваше преди 2 седмици.

Колкото до Фандъкова, като възстанови войнишкия паметник пред НДК-то, тогава ще и кажа браво.

Тоя паметник яде ли се или се пие? Или може би вози до някъде? А може би пречиства въздуха?

Паметниците са последна грижа.
 
От: Започна се

Типично за комунистите е да разглеждат всичко от материалната му страна. Националната памет и самочувствие е една от предпоставките за просперираща нация и държава.
 
От: Започна се

Типично за комунистите е да разглеждат всичко от материалната му страна. Националната памет и самочувствие е една от предпоставките за просперираща нация и държава.

Я сега си прочети пак глупостите които пишеш.
Комунистите точно това правеха - строяха паметници. Мавзолей, Бузлуджа, Альоша и т.н.

Предпочитам за тия милиони дето ще отидат за някой безумен паметник (няма значение на кой е), да ми оправят тротоара и да сложат хубаво модерно осветление да не се спъвам като си ходя по улиците!

Вие - национещоситам паметници ли ще ядете? Или пък ще ходите по тях?

Ако искаш, хапни малко национална памет, а за десет си мезни малко самочувствие. И се чувствай проспериращо сит.
 
От: Започна се

Ами то и сега в новия парламент,както и във всички предишни,са предимно комунисти,деца на комунисти,внуци на комунисти,бивши и настоящи агенти на ДС и слуги на ДПС.Само,че сега вместо паметници и мавзолеи,строят Фотоволтаици и Ветрогенератори ;)
 
От: Започна се

Ами то и сега в новия парламент,както и във всички предишни,са предимно комунисти,деца на комунисти,внуци на комунисти,бивши и настоящи агенти на ДС и слуги на ДПС.Само,че сега вместо паметници и мавзолеи,строят Фотоволтаици и Ветрогенератори ;)

Що, нещо против зелената енергия ли имаш?
Това, че типично по български всичко се изроди до правене на далавери, не значи, че не трябва да се прави.
 
От: Започна се

Ами то и сега в новия парламент,както и във всички предишни,са предимно комунисти,деца на комунисти,внуци на комунисти,бивши и настоящи агенти на ДС и слуги на ДПС.Само,че сега вместо паметници и мавзолеи,строят Фотоволтаици и Ветрогенератори ;)

Ми то други има ли, то остана ли някои в дъжавата да няма я дядо, я чичо дето да е бил агент на дс, пък ако няма такива все ще се намери някои роднина дето е да е работил за тях :D
 
От: Започна се

Ще ми хареса ако се стигне до гласуване на кабинета и някой се оттегли, ще стане голям смях
Няма как това да стане. ДПС казаха, че ще подкрепят правителството, ако за него не гласува Патриотичният фронт и обратното. Вече няма вариант при гласуване да не бъде избрано ново правителство. Колко ще изкара преди Бойко да се разсърди за нещо и да си подаде оставката е отделен въпрос.
 
От: Започна се

Що, нещо против зелената енергия ли имаш?
Това, че типично по български всичко се изроди до правене на далавери, не значи, че не трябва да се прави.
Ами имам,икономиката ни не беше и не е готова да понесе тази скъпа цена,квотата ни със срок 2020г. е преизпълнена още през 2012/2013г.АЕЦа произвежда ток за 5 стотинки,а ВЕИтата ток за 60-70 стотинки на киловат.Типично по български е да се наведеш,защото "Наведена глава сабя не я сече"и да търпиш да те оправят от всякъде при всеки възможен случай.Но дори изстрадалия,беден и отчаян български народ си има търпение и когато глада стане по-силен от страха,ще се вдигне и ще измете тази паплач,наричаща себе си "политически елит".Същата тази маса,която през 2001г. гласува за негово комарджийско величество,сега гласува за еврогейско развитие и реформи,но при едни следващи избори ще ги отсвири по същия начин,както през 2009г. отсвири крадливия монарх.
 
От: Започна се

Я сега си прочети пак глупостите които пишеш.
Комунистите точно това правеха - строяха паметници. Мавзолей, Бузлуджа, Альоша и т.н.

Предпочитам за тия милиони дето ще отидат за някой безумен паметник (няма значение на кой е), да ми оправят тротоара и да сложат хубаво модерно осветление да не се спъвам като си ходя по улиците!

Вие - национещоситам паметници ли ще ядете? Или пък ще ходите по тях?

Ако искаш, хапни малко национална памет, а за десет си мезни малко самочувствие. И се чувствай проспериращо сит.
Комунистическите паметници НЕ издигат в култ националната памет, а затвърждават партийни лъжи и манипулации. За това и са ги правили. Макар и с леки отклонения, комунистите - твоите духовни събратя, главно се интересуват от това да има лутеница и леб.

А тоя паметник, малоумник такъв, е в памет на хората които са си дали живота да я има тая държава. Над 3000 души, дето са си оставили кокалите по полята, за мене и тебе. Предпочитам един милион пъти да им се възстанови паметника, отколкото да ми се правят разни псевдо-модерни улици като Витошка или фонтанчета за групово подмиване. Що за олигофрен трябва да си, че вместо да искаш увековечаване на някой жертвал живота си за тебе, ти да искаш улични лампи и тротоари. Олигофрен - комунист, като тия съборили паметника, за да направят шадраваните на НДК.
 
От: От: Започна се

Комунистическите паметници НЕ издигат в култ националната памет, а затвърждават партийни лъжи и манипулации. За това и са ги правили. Макар и с леки отклонения, комунистите - твоите духовни събратя, главно се интересуват от това да има лутеница и леб.

А тоя паметник, малоумник такъв, е в памет на хората които са си дали живота да я има тая държава. Над 3000 души, дето са си оставили кокалите по полята, за мене и тебе. Предпочитам един милион пъти да им се възстанови паметника, отколкото да ми се правят разни псевдо-модерни улици като Витошка или фонтанчета за групово подмиване. Що за олигофрен трябва да си, че вместо да искаш увековечаване на някой жертвал живота си за тебе, ти да искаш улични лампи и тротоари. Олигофрен - комунист, като тия съборили паметника, за да направят шадраваните на НДК.

Аз пак ще те питам, като (тоя път) ще пренебрегна обидите.

С какво един паметник, ще помогне за по-добрия живот на хората?
 
Re: От: От: Започна се

Аз пак ще те питам, като (тоя път) ще пренебрегна обидите.

С какво един паметник, ще помогне за по-добрия живот на хората?

Като цяло е повече за самоусъзнаване, отколкото нещо материално. Това дава по-скоро духовно богатство, отколкото материално. Живота на хората последно време се върти около точно тази част - материалното и по-малко човечното и духовното. И отговора на върпоса ти така поглендато е нищо не им дава. Но от друга гледан точка, която е по-правлната за мен - давам им много. :) За съжаление няма как да го обясня по-добре. Так ми се изля от вътре. :)
 
От: Re: От: От: Започна се

Като цяло е повече за самоусъзнаване, отколкото нещо материално. Това дава по-скоро духовно богатство, отколкото материално. Живота на хората последно време се върти около точно тази част - материалното и по-малко човечното и духовното. И отговора на върпоса ти така поглендато е нищо не им дава. Но от друга гледан точка, която е по-правлната за мен - давам им много. :) За съжаление няма как да го обясня по-добре. Так ми се изля от вътре. :)

Дай да оправим материалното, пък после ще оправим останалото.
Духовната храна не се яде, не къпе бебета и не прави живота по-добър.

Знаеш ли колко им дреме на хората, които нямат пари за хляб, колко войнишки паметници и църкви има?
 
От: Започна се

Не виждам защо слагате като избор или паметник или тротоар и осветление. Не виждам проблем да се правят и двете, а и от двете има нужда.

И понеже по-назад някой се опита да постави Лъвов мост като позитивен пример, ще ни каже ли кое точно е позитивното в него? С какво точно допринесе за града ни?
 
От: Започна се

Ами имам,икономиката ни не беше и не е готова да понесе тази скъпа цена,квотата ни със срок 2020г. е преизпълнена още през 2012/2013г.АЕЦа произвежда ток за 5 стотинки,а ВЕИтата ток за 60-70 стотинки на киловат.Типично по български е да се наведеш,защото "Наведена глава сабя не я сече"и да търпиш да те оправят от всякъде при всеки възможен случай.Но дори изстрадалия,беден и отчаян български народ си има търпение и когато глада стане по-силен от страха,ще се вдигне и ще измете тази паплач,наричаща себе си "политически елит".Същата тази маса,която през 2001г. гласува за негово комарджийско величество,сега гласува за еврогейско развитие и реформи,но при едни следващи избори ще ги отсвири по същия начин,както през 2009г. отсвири крадливия монарх.

В цената на ВЕИ-тата се включва и цената на инвестицията. В цената на тока от АЕЦа не се включва. Защо не си я дал?
 

Горе