Затварят Замунда и Арена!!

От: Затварят Замунда и Арена!!

Размина им се миналата година когато пребиха невинни хора пред парламента и по алеите на борисовата градина и УБИХА един човек в ареста но следващият път няма да имат този късмет

Ей мама им деба и мене ме бяха хванали тогава (че се нарвях отпред у мелето), даже бях в същата килия с тоя човек, ама ме пуснаха преди да го убият и нямаше как да свидетелствам. А тия покриха всичко после.

За торентите и аз си мисля че щом piratebay спряха може и нашите да ги треснат. Ама те вдигат шум винаги след като някой се размрънка отвън, после замлъкват нещата.....
 
От: Затварят Замунда и Арена!!

Още нещо може да се спре достъпа и да се заличи самия сайт по няколко начина !

1. Блокира се достъп до замунда и арена от потребители на БТК АДСЛ ( 2.9 милиона души )
2.Блокира се достъпа до замунда и арена от потребители на най-големите доставчици на интернет достъп . ( обикновенно към тях са вързани и много малки доставчици )
3.По съдебен път се налага вето и забрана да се въртят каквито и да било реклами по сайтовете на замунда и арена , ( торентите си остават ест . ) - този вариант най-много ме кефи , след месец два така шефовете сами ще свалят тракерите .
4. Отива се до офисите на лийс уеб , със представители на закона от Българска и Холандска страна , и се задейства съвместна процедура с предупреждение , че ако не блокират сайтовете ще пострада компанията им !
 
От: Затварят Замунда и Арена!!

Дано да ги затворят тия смешници , Гого от тоника не може да събере 100 бона за операция , а тея лайнари правят по 200-300 бона на месец благодарение на авторите ....
Ако ги затворят и заличат завинаги това ще бъде невероятна победа срещу организираната престъпност !

Стискам им палци и бих помогнал с каквото мога да дойде по скоро деня без замунда и арена .

П.С : Затвориха МИНИНОВА преди време , там правеха по над милион евро на месец , мислите ли ,че няма да спрат кранчето и на нашенските смешковци.... ??

И къде мислиш ще отидат тези милиони като ги затворят?

При Гошо от Тоника, при нуждаещите се от спешна трансплантация или операция в чужбина, при теб, при мен ... НЕ

Ще отидат при тези който са поръчали Незаконното им затваряне, нищо не се губи само се трансформира от една форма в друга и от едно място на друго

Последните до които ще достигнат някакви пари ще бъдат авторите на продукта който уж е незаконен

НЕ Е КРАЖБА ДА ОТКРАДНЕШ ОТ КРАДЕЦА

За справка питай Робин Худ
 
От: Затварят Замунда и Арена!!

И къде мислиш ще отидат тези милиони като ги затворят?

При Гошо от Тоника, при нуждаещите се от спешна трансплантация или операция в чужбина, при теб, при мен ... НЕ

Ще отидат при тези който са поръчали Незаконното им затваряне, нищо не се губи само се трансформира от една форма в друга и от едно място на друго

Последните до които ще достигнат някакви пари ще бъдат авторите на продукта който уж е незаконен

НЕ Е КРАЖБА ДА ОТКРАДНЕШ ОТ КРАДЕЦА

За справка питай Робин Худ

Във много страни има легални платформи за разпостранение на дигитално съдържание с авторско право !

Ако такава се направи във БГ за по левче филма , ще е супер от това левче студиото прибира 40-50 стотинки , платформата 20 и останалото отива при автора / продуцента !
Този тип платформи се регулират и едва ли ще се контролират от българи . Това е все едно Филм на Уорнър Брадърс да се върти по кината и разпространителя за България да лъже Уорнър Брадърс за приходите и да си прибира пари , точно никога няма да стане ! :) тоя номер

Няма безплатен обяд никъде , това трябва да се знае от всеки ! Лично аз ако направя филм и хвърля 20 милиона евра и го видя в Замунда изтеглен от 30 000 човека , ще ги съдя до дупка .. естествено ще има оправдания ,че няма пиратско съдържание на сайта им , бла бла , но обвинението си остава същото а именно подпомагане и посредничество във обмен на лицензирано съдържание !

Факт е ,че големите студия не ги интересува какво става със филмите им във торент тракерите понеже за тях пазара във БГ е супер смешен и приходите им са ултра минимални във сравнение със по напредналите страни ! Затова и не са се намесили още във ситуацията .,... и ГДБОП трябва да се заеме със това ! Все пак сме във Европа Нали ? нека не се излагаме пред чужденците ...

Тука обаче порцеса става малко труден защото двата сайта правят над половин милион лева на месец и мутрите там са захапали здраво ! ! !
 
От: Затварят Замунда и Арена!!

Хахаха, ебати пича е тоя Гешев. Станах му фен още веднага като прочетох горецитираните пасажи. Има една поговорка, която е в сила винаги:

You can not keep the good man down. ;)

Пича се е изправил и пак продължава да е № 1. Евалата му казвам и да го духа държавата. :)
 
От: Затварят Замунда и Арена!!

Във много страни има легални платформи за разпостранение на дигитално съдържание с авторско право !

Ако такава се направи във БГ за по левче филма , ще е супер от това левче студиото прибира 40-50 стотинки , платформата 20 и останалото отива при автора / продуцента !

И във същите тези страни има "нелегални" платформи като торенти, кад мрежа, е-муле, форуми и прочие като двете не си пречат

Който иска да си плаща ще си плати който не иска ще намери начин да не плаща

А конкретно за България когато средната работна заплата се доближи до средната за Евросъюза тогава ми говори че сме в Европа иначе се получава: "видяла жабата че подковават коня и тя си вдигнала крака"

Само че в България няма да мине номера тук хората все още имат АКЪЛ и знаят кое колко струва реално и на каква цена се предлага след като е минало през веригата от маймуни-посредници накачили се на хранилката

Много бързо ще им умре мерака да дерат и без това удрания българин, вервай ми

По скоро той ще ги удере двойно
 
От: Затварят Замунда и Арена!!

Не бе то не е скъпо по принцип , епизод на "Изгубени" от Итунс , мисля ,че беше около долар ! Теглиш си го гледаш си го и всичко е 6 :)

В крайна сметка днес няма да се купува кутия цигари , а ще се гледат 2 филма .... + едно кафе :)
 
От: Затварят Замунда и Арена!!

Не бе то не е скъпо по принцип , епизод на "Изгубени" от Итунс , мисля ,че беше около долар ! Теглиш си го гледаш си го и всичко е 6 :)

В крайна сметка днес няма да се купува кутия цигари , а ще се гледат 2 филма .... + едно кафе :)

Народа е научен години наред на безплатно не можеш така лесно да го накараш да плаща, винаги ще намери начин да си го дръпне или гледа free.

Както казват митничарите "земам ти пример" - ти щe дадеш доларче да го гледаш някой по умен ще се сети да напише у гуглето "watch lost online free" и ще си го гледа безплатно. :)
 
От: От: Затварят Замунда и Арена!!

Народа е научен години наред на безплатно не можеш така лесно да го накараш да плаща, винаги ще намери начин да си го дръпне или гледа free.

Както казват митничарите "земам ти пример" - ти щe дадеш доларче да го гледаш някой по умен ще се сети да напише у гуглето "watch lost online free" и ще си го гледа безплатно. :)


Може вместо да гледа Лост да си блъска главата в стената, че е попълвал 4 часа анкета и е намерил зад нея ... дедовия:)

Дано разбра, какво искам да кажа.:)
 
От: Затварят Замунда и Арена!!

Мда, а утре вместо хляб и мляко за децата си, ще им платиш 2$ за да гледат Пепеляшка? Дрънкаш глупости. Не, не подкрепям нелегалното разпространение на лицензирани материали, макар че и аз го правя в една част, но се дразня как всичко опира до това какъв бил българина. Знаеш ли какъв е проблем и защо българските тракери същестуват все още? Съществуват, щото сме си просто една плюнка в океана. Ще ти дам прост пример - rapidfind.org, katz.cd и т.н. Това са просто форуми/сайтове. demonoid.com, thepiratebay, isohunt и още една камара други торент тракери, които съществуват още преди замунда и арена, какво за тях? Погледни трафик анализа на горепосочените сайтове поне според алекса.
Искаш да ми кажеш, че ние сме по бунаци от братята хАмериканци, чиято средна заплата е ~$2000, в съпоставка с нашата ~$500 в София и големите градове, и ~$200 за малките градове, като моя на пример. Та, би ли ми обяснил как да обясня на детето си, че е родено в бедна държава (като част от вината е и моя - че стоя тук, а не съм си грабнал парцалити, както 30% от населението на милата родина в последните 3 години) и зареди политиката която се води в последните 20 години, днес ще трябва да реши дали да яде или да гледа Пепеляшка?
Още нещо, след като ние сме черното петно в Европата, би ли ми казал, защо Холандия се счита за офширна страна и нямат точни закони за материалите с авторско право? Също така, би ли ми казал, защо след като ние сме големите ПИРАТИ, почти всяка една разработка, която би била в ущърб на легалните собственици на въпросната информация, се разпространява посредством американски продукти (с американско субсидиране). Примерите много - eDonkey (прекратен проект, който прераства е eMule). DC ++ - е той е под GNU лиценз, но все пак идеята се е породила в нечия глава, нали? А какво да кажем за изпълнените с "нулнато" съдържание форуми като пившето yagbu, nulledsciptz, sharemafia и т.н. Където пре спокойно може да намериш съдържание за по 1100-1200 долара парчето? Я си помисли колко пъти е дръпнато едно такова копие при едно добра посещаемост от около 10 000 преглеждания на страницата, а в какъв ущърб са авторите на въпросното приложение, на фона на 1000 тегления на двд, което в била струва 5 лева? А торентите? Еми торентите и те са си американско дело - BitTorrent Inc - San Francisco.
Та имам един такъв въпрос - що аджеба ние не сме измислили все още един такъв начин за разпространение на информацият, след като имаме толкова голяма нужда да го правим, а вместо това някой хамериканец го прави?

А по едно от по-горните ти мнения:
1. Потребителите на БТК АДСЛ са далеч по-малко от 2.9 млн, та за бога, аз не съм сигурен дали в България останаха толкова хора, камо ли интернет потребители. И преди 4 години именно те първи секнаха кранчето до арена и замунда ПЪРВИ - ефекта беше загуба на много клиенти.
2. Такова нещо може да стане само със съдебна заповед, а силно ме съмнява да се издаде такава и/или ако стане, доставчиците ще са първите, които ще измислят решение да заобиколят това.
3. Това не е позволено по конституция, като всеки адвокат може да го оспори дори ако защитава тезата, че държавата ограничава правото ти на избор и свободно взимане на решения.
4. Това също няма как да стане, докато братята Холандци не си променят законите (прочети по-горе). България няма юресдикция там, както няма и да има. Единствения начин да се преместят (казвам преместят, не спрат) сървърите от там, е някоя наистина голяма компания (подкрепена от някоя наистина голяма държава), да се свърже с БРЕЙН и да укажат натиск за прекратяване на дейноста на въпросния сървър.

Това е от мен.
 
От: Затварят Замунда и Арена!!

За да не се получи пак някакво объркване, както стана в една друга тема - не си редактирам публикацията (Съжалявам, ако това се приеме като 2хПостинг).
Та. SellAds, по-горе ми говориш за платформи за легално разпространение на информация. Хайде сега прочети мнение №2 от тази тема, което по стечение на обстоятелствата е мое. Хайде сега отвори сайта mp3-bg.com. Сега отвори afasta.com. Ха сега провери whois информацията на втория домейн. ИЗНЕНАДА!
 
От: Затварят Замунда и Арена!!

Може вместо да гледа Лост да си блъска главата в стената, че е попълвал 4 часа анкета и е намерил зад нея ... дедовия:)

Дано разбра, какво искам да кажа.:)

Не е задължително има сумати сайтове където може да гледаш който си искаш сериал без да попълваш нищо(както и в сайта на самата телевизия ако намериш свястно прокси). Да не оспамя форума няма да давам примери. :)

@ktomov, баце така става защо хамериканците нямат влияние и не могат да диктуван на Холандия какво да прави. Докато на нашите като им кажат "падни за 20" и те изпълняват. :)
 
От: Затварят Замунда и Арена!!

Бит торент протокола не е направен за обмен на пирастко съдържание , а е направен за бърз обмен на големи файлове ...
Човека който е написал бит торент протокола през 2001 г. по късно е основал компанията стояща зад uTorrent клиента , БитТорент клиента , както и зад още няколко патентовани технолгии за такъв тип ПТП обмен на данни , и си партинра със редица големи
филмови , звукозаписни студиа и т.н ., .. Това , че технологията е опитомена от група хора използващи я за обмен на пиратски шитове няма нищо общо със главната и основна цел !

А тези форуми и т.н за Нулед скриптове са безобидни , нулед скриптовете са нестабилни , нямат съпорт , кода им е орязан , дават бъгове , версиите са стари , нямат бъдещи ъпдеити - подходящи са за тестване , но не и за реална работа с тях . Повечето хора си ги инсталират и ако им хареса си купуват оригинала ..

ДЦ+ , ЕМуле , и т.н т.н ПТП клиенти са окей , те няма как да изчезнат и не могат да бъдат спрени . Но при тях не е публично обмена на пиратски материали , и връзката става ПТП комп към комп , без посредник както е при торент тракерите.

Скайп също е ПТП приложение ... и през него могат да се изпращат и получават , филми музика и т.н ..

а за БТК и потребителите им , да наистина са почти толкова ... около 80% от интернет потребителите са към БТК
 
От: Затварят Замунда и Арена!!

Виж сега. То и изследваниято на атомните реакции са се провеждали с цел напредак, а не за създаване на бомби, но се е случило, нали, именно защото технологията е опитомена от група хора използващия по даден начин. Автомобилите се произвеждат за превоз на човек Х от точка А в точка Б, но все пак ежедневно се извършват маса убийства с автомобили.
За нулнатите истории, мога да ти кажа, че си с грешка. Често ми се е случвало да попадам на решение (за софтуер за който съм си платил), на даден проблем/бъг и т.н. именно в такъв форум. Е виж vbteam.**** и сам забележи колко бъг фиксове има там, излезнали от техни потребители. А за последното наистина си прав - който е тествал нулнат скрипт, си го е купил (ако му е харесал). Я сега като си го казал така, да те питам, що си мислиш че именно "нелегалното разпространение на лицензирана информация", не влияе по същия начин? За твое сведение, доста често ми се случва да пътувам до Велико Търново, само за да гледам филм, който преди това ме е впечатлил и съм го смъкнал от замунда (Е в моя град кино нямаме, кофти работа, а?, а впрочем и видеотека нямаме :).
И не мога да разбера, защо разграничаваш дц++, емуле и торентите? :) И трите протокола са ПТП, и трите протокола имат нужда от сървър за да се извърши цялата процедура. В дц++ е хъб, в емуле - не знам (не го ползвам), а при торентите - тракер. Как така не виждаш посредника?
За БТК няма да коментирам, това е отклонение от темата, но все пак ще повторя че си с грешка :)
 
От: Затварят Замунда и Арена!!

Не знам какво я хвалите Холандия, но Конституцията на Република България достатъчно ясно позволява копирането на музика и филми и тем подобни (без софтуер) с некомерсиална цел за лично ползване без уредени авторски права. Има си дори специален данък от 5% (ако се не лъжа) от печалбите на производителите на презаписна техника, с който да се обещетяват авторите, чиито материали са копирани некомерсиално за лично ползване.
Книга "X" (файл "X") стои на масичка "Y" (в сайт "Y") и всеки, който мине от там може да си направи копие за лично ползване в съответствие с правата дадени ни от българската конституция. Ако вече става въпрос за печалби, тогава вече нещата се променят, но като цяло Конституцията на България си е идеално свободна от гледна точка на тегленията на филми и музика по интернет без уредени авторски права. Филмите с големи печалби не се пускат на DVD, а по кината и телевизиите (за първи път излъчване = висок рейтинг = много пари от реклама). Пари от музика не се изкарват от дискове, а от концерти.
Да живее България и свободата, която все още не ни е отнета!!!
 
От: Затварят Замунда и Арена!!

КАЖЕТЕ МИ КЪДЕ ДА ПРЕДЛОЖА...
ИСКАМ ДА ПРИЕМАТ ЗАКОН
КОГАТО КАТАДЖИИТЕ НИ СПИРАТ
ДА НИ ПРОВЕРЯВАТ ЗА НЕЛЕГАЛНИ ЕМПЕТРОЙКИ
 
От: Затварят Замунда и Арена!!

Няма нищо да затварят, а пък и има десетки други сайтове. Винаги ще има пиратство и начини да се тегли нелегнално. Разбира се, че България ще е на първо място по нелегнални сваляния - с 500лв заплата кой може да си позволи Windows за $200, Photoshop за $1000 или 3ds max за $3500?
 
От: Затварят Замунда и Арена!!

Винаги ще има такива сайтове, но борбата е не съвсем да ги няма, а да няма прекалено гигантски паразити, които изджобват потребителите си и авторите.

Като нямаш пари просто не купувай (пазарно правило). В такъв случай просто намираш алтернатива и все някак се оправяш.

И България не е първа по нелегални сваляния. В челото са държави от третия свят, както и любимата ни Америка (САЩ), където съществуват сайтове като Megaupload, Rapidshare, Sendspace и не помня какви още други.
 
От: Затварят Замунда и Арена!!

А скъпата и родна Data.bg що не я барат и не казват нищо за нея? Като при нея всичките файлове са накичени на техните сървъри и отделно си искат и СМС си за по бързо теглене. Едно време много я говореха като им се смениха собствениците там няква компания ли ги купиха кво стана никои нищо не казва за тях.
 
От: Затварят Замунда и Арена!!

Нищо няма да стане, няма да се притеснявате. Прото това гологлавото момче е от 100 години на тази позиция и от време на време леко шуми за глупости, за да се оправдае позициата му, както и защо той е там. Иначе нищо не вържи. Не съм видал нищо да прави от застъпването му по време на динозаврите до ден днешен. Нищо, а интернет технологиите толкова са се развили, че ми е беден речника да го опиша. :) Чат пат пуска тук таме по лесноманипулираните медии, че ще спира замунда, арена, дата, но пак всичко си остава по старо му. Както казваше Слим: Куче, което много лае не хапе, нали бе бате?

И скапаните медии, начело да евтините вестници, които вече се чудя кой купува и изтърканите до болка телевизии и техните скучни програми си пълнят празното място, защото: 1. Ги мързи да направят нещо качествено и хубаво матриалче. 2. МВР и други скапани държавни институции им пускат нещо и те го вкарват, за да запълнят. За това не струва и информационната ни сфера. Гола вода и там. Ако имаше нормани репортери, щяха да си направят труда да разберат, че не могат да се спрат сайтовете. Но защо да го правят. :)
 

Горе