За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

кмета на слатина е служебно назначен кмет от герб, по новия избирателен закон така се назначават кметовете на градски общини това и за нея ли важи
Демек работа няма да се свърши и там. :) Аз така го разбирам това.

Това с кучетата е една много добре работеща бизнес схема...няма какво друго да се каже. Питайте дали в някоя цивилизована столица има? Има, ама не днес. Там обществото ще ги изнесе.

Да чукам на дърво мен скоро не са ме лаяли, нито хапали кучета. Но имам чувството, че зимата ще имаме още случаи на пострадали от кучета. Студът и глада ги прави агресивни. И ако забележите, жертви обикновено са хора, които не могат да се защитят кой знае колко. От стари хора, изморени леки, че чак до бебета и деца.

Ако на моето дете някой ден му се случи това нещо (дано никога не се случва), няма да има сила да ме спре да изрина квартала.....а пък нека защитниците ме цунат отзад. И тяхната също. :) Евалата на родителите, които овладяват гнева и омразата си. Не знам, но в тази коака не са много радостите, какво остава и некви недоеволюирали да те ядат по улиците.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Дядо бил изяден от бездомни псета. Добре един въпрос - Мене що не ме ядът тея кучета? Те са си в естествена среда . Няма такова нещо бездомни. Кучетата и котки си живеят навънка тез който са домашни любимци са кучета с дом. Вие искате да няма кучета ли. Ем хуу да няма котки коне магарета ееее не става така тва е природа ще се пазиш и нищо няя ти направят. Животните не са кат човека. Без причина не нараняват.
Животните усещат слабостта. Търсят я. Знаят кой няма да може да им даде голям отпор.
В тая категория естествено влизат възрастни и деца.

М/у другото мене често ме лаят кучета, дори без привиден повод.
Вероятно усещат че настръхвам и се стягам като се разминаваме.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Е те кучетата лаят тия дето са с повече от 10 бани по рождение :lol:
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Животните усещат слабостта. Търсят я. Знаят кой няма да може да им даде голям отпор.
В тая категория естествено влизат възрастни и деца.

М/у другото мене често ме лаят кучета, дори без привиден повод.
Вероятно усещат че настръхвам и се стягам като се разминаваме.

Кучетата усещат адреналина в кръвта. Усещат страхливите и смелите хора. Опитай се да запазиш хладнокръвие когато минаваш покрай тях. Преодолява се. :) Аз гледах цели 15 години шотландско коли, и покрай моята кучка имах контакти с други кучкари и видях различни навици на различни породи кучета.

Веднъж няма да забравя една зима, имаше много натрупан сняг, беше късно вечерта, понеже се бях върнал късно от поделението където служих кадрови войник, бях останал до късно имах работа в химическия склад с боеприпаси, и военна джипка ме докараха по късно. Като се прибрах в къщи, изкарах моята кучка да си свърши работата, но понеже имаше много сняг и реших да си направим с нея дълга разходка и тя да поиграе на снега, тъй като я знам че тя много обича сняг и направо полудява от радост, и се насочихме към един парк, а то джан-джун нямаше. И какво става, от някъде изкочиха глутница бездомни кучета и със лаене се насочиха към нас, но бяха далеч но пък се виждаше че бягат към нас и скоро може да ни доближат, въпреки че кучката ми не беше разгонена, но все пак женска и ги привлича, те надушват, и наброяваха поне 10 кучета. Знам че ако хукнем да бягаме от тях - ще стане още по зле, ще ни настигнат и ще стане бела особено за мен. За това направо я насъсках срещу тях, и с нея тръгнахме да бягаме срещу тях, като не я пусках от повода ( за всеки случай макар че мислех да я пусна свободно да бяга срещу тях, но ще се напълни с бълхи ако ги доближи ), държах я задраво за повода и бягахме заедно с нея, но срещу самата глутница. Познай какво стана - пръснаха се и всяко хвана различна посока. Спряхме и започнах да ги замервам с топки сняг - още повече се разбягаха. Тази рекация я очаквах че когато хукнеш срещу тях - те бягат. И обратно - тръгнеш ли да им бягаш става още по лошо, разбират че се страхуваш и още повече се настървяват, и когато те настигнат със сигурност ще те заръбат.

Бях подготвен и за план "Б" ако евентуално не хукнат да бягат от нас, а да продължат да бягат срещу нас: преди да ни наближат максимално близо, откачам повода ( метален синджир ) и го размахвам и въртя, и започвам да налагам с повода всяко псе което ни наближи, щях да ритам и да налагам с повода всяко нещо ходещо на 4 крака с изключение на кучката ми. Нямаше да се оставя да ни нападнат. :) Но за щастие избягаха и се пръснаха като видяха че хукнахме срещу тях. Страхливи са когато видят отсрещната страна че прави настъпление срещу тях, и обратно - настървяват се когато видят че им бягаш.

Та така стана въпросната вечер, прибрахме се невредими от парка.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Чесно казано с всеки изминал ден се убеждавам, че в Бъргария няма място за хора:)
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Да, и аз се чудя как може някакви си хора в градовете да се мотаят и да пречат на кучетата? Нали те са едни такива милички, гладни и неоправдани. Направо ми иде да се изнеса от вкъщи, за да не им смущавам спокойствието. Трябва да се направи списък с баби и дядовци, които да се раздават за прехрана на глутниците. Няма да седят гладни я. Те имат право на живот... а хората кучета ги яли - буквално.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Животните усещат слабостта. Търсят я. Знаят кой няма да може да им даде голям отпор.
В тая категория естествено влизат възрастни и деца.
Не винаги е така. Нападало ме е куче без причина. Просто си вървя и гледам как някакъв пес целеустремено бяга към мен с желанието да ме сръфа. Последният път когато ми се случи това му вкарах един мощен шут в мутрата и песът направи задно салто (буквално). На жената съм и купил кучегон, проблемът е, че тъпата машинка работи само на някои от кучетата - едни бягат, други не е*ават.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Мойто не е точно страх, просто една неприязън и мисли от рода как точно да го подхвана ако ме доближи или изгледа накриво.
Хапало ме е куче изотзад и съм си обещал дори да се случи пак, въпросната мастия да не излезе невредима от случката.

Ако непознато куче прекоси мислената линия на 3 метра от мене, акълът ми превключва на режим "трепане на мастии и ритане на кучи гъзове". Без значение улично или домашно и водено на повод. Включително и малките пинчери :) . Само за пекинезите, мопсовете и булдозите правя изключение - към тях обикновено имам симпатии по дефолт и не излъчвам подобни сигнали, съответно и те не отговарят със същото :) .
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Мойто не е точно страх, просто една неприязън и мисли от рода как точно да го подхвана ако ме доближи или изгледа накриво.
Хапало ме е куче изотзад и съм си обещал дори да се случи пак, въпросната мастия да не излезе невредима от случката.

Ако непознато куче прекоси мислената линия на 3 метра от мене, акълът ми превключва на режим "трепане на мастии и ритане на кучи гъзове". Без значение улично или домашно и водено на повод. Включително и малките пинчери :) . Само за пекинезите, мопсовете и булдозите правя изключение - към тях обикновено имам симпатии по дефолт и не излъчвам подобни сигнали, съответно и те не отговарят със същото :) .

Аз имам силна неприязън към питбулите - значи за мен това не е просто куче, а някакъв изрод създаден да убива:!: Не че съм имал проблем с такива кучета, нито пък моето куче, просто бях гледал преди известно време във VBOX7 няколко клипа с бой между питбули и боксер и между немски овчарки. По филмите не съм гледал по грозна и брутална гледка. Порят отдолу коремите, висят органи, кучето умира в агония от адски болки, до като в същото време амфетаминови сеирджии силно нашарени в татуировки и накичени със злато, се смеят сякаш гледат комедия и това им доставя удоволствие. Такива както са събрани на куп - една граната РГД-5 решава проблема, и няма да могат да им съберат останките поне 1 седмица. Това за мен са изруди, които се кефят на кучешки бой. Разбира се клиповете вече ги няма, защото ги репортнаха, включително и аз. Но от както гледах такова нещо - силно намразих тази порода.

В много съвременни развити държави питбула е забранен и направо ти го изземват без твоето съгласие и му правят евтаназия, като в същото време ти пишат и акт то за доста солена глоба за това че притежаваш такова куче. Забранено е по две причини: първата е че го смятат за куче-убиец, тъй като по принцип си е бойно куче, и психиката му е агресивна, втората причина е че не го признават като стандарт. Всъщност питбула е изкуствено създадена кръстоска между 3 породи, едното беше боксер и другите ги забравих... Създадено е с цел за зрелища на извратени мозъци на които им доставя удоволствие да гледат изкормвания.

В интерес на истината все по чести нахапвания особено към деца, стават от питбулите, понеже са обучавани за бой, и като види дете, понеже е ниско на ръст и автоматично мозъка му превключва на режим "в атака". Последния случай за дете нахапано от питбул който четох, че стопанина му го пуснал от повода и не очаквал че кучето му ще се насочи към 3 годишно дете. Оцеляло, но но имало много шевове на много места.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Сега ще те зарадвам, че в Студентски град съм виждал бездомен питбул и нещо, което приличаше на старфорширдски териер :)

ast3.jpg


При тези двете кучегона (струва 65 лв, уж елитен) не бачкаше. Явно са били обучавани с ултразвук или може би защото са расови породи, знам ли. Тръпка си е да се разминаваш с две такива свободнопуснати кучета на куп...
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Мойто не е точно страх, просто една неприязън и мисли от рода как точно да го подхвана ако ме доближи или изгледа накриво.
Хапало ме е куче изотзад и съм си обещал дори да се случи пак, въпросната мастия да не излезе невредима от случката.

Ако непознато куче прекоси мислената линия на 3 метра от мене, акълът ми превключва на режим "трепане на мастии и ритане на кучи гъзове". Без значение улично или домашно и водено на повод. Включително и малките пинчери :) . Само за пекинезите, мопсовете и булдозите правя изключение - към тях обикновено имам симпатии по дефолт и не излъчвам подобни сигнали, съответно и те не отговарят със същото :) .

Направи изключение и за питбули, ротвайлери и още няколко
При тях само с ритане няма да стане по-добре :lol:
Мен голямо куче до сега не ме е нападло, само мънинки - при тях няма проблем.

А какво ще правя при средно голямо и голямо - незнам :D

Ако видите че човек е нападнат от куче може да се опитате да го подплашите (не работи във всички случай разбира се - даже може да ви нападне и вас след това :mrgreen:)
другото нещо е е да го хванете за опашката и да го дръпнете в началото по-леко и ако се откачи от човека - дърпай и хвърляй
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Питбул ме е нападал, успях известно време да го задържа с шутове, обаче щях да пострадам сериозно, ако не се беше появил стопанина му. Имал съм 12 години ротвайлер и не виждам как един средностатистически човек би се справил, ако го нападне такова куче, например мъжкар тежащ 60-80 килограма. Освен ако не е командос, който в себе си носи боен нож :lol:

Наскоро се опитах да помогна на едно сляпо момче, чието куче беше нападнато от подивяла немска овчарка (мъжка). С кучегона де, не с голи ръце, онова беше яко превъзбудено и пак тоя тъп кучегон нищо не направи, добре че се намери един спрей против кучета от едно момиче минаващо наоколо.
 
Аз като се замисля не съм имал преживявания с кучета. Като малък съм бил от досадните деца, от които всяко куче, коте и друго животно бягат. Даже са ме използвали като оръжие, когато някой е искал да мине през двора. Като ме види кучето бяга. За мое щастие само веднъж като малък едно куче, софийска превъзходна, се метна и ми разкъса якето, но не бях нахапан, което си бе късмет.

Виждал съм и съм чувал какви ли не истории на хора, справяли се от нападение от куче. И повечето са меко казани неприятни. Няма да влизам в подробности, но обикновено кучето после беше душа. За това когато някой бива нападнат от куче, най-важното е да се запази самообладание. Да не се показва паника и слабост. Това го знам, защото ми се случва често поради простата причини, че обичам да ходя и рядко използвам кола. Гледам да се приспособявам. ;)

А този кучегон върши ли работа, защото ми изглежда доста паянтова работа.

Не съм имал куче, моите баби и дядовци са имали....много даже. За мен най-бруталното, което имаха те беше българската овчарка - нещо като мечка и реално на такива животни скачаше. Всичко друго му бе в игнора, защото нямаше големи шансове.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Сега ще те зарадвам, че в Студентски град съм виждал бездомен питбул и нещо, което приличаше на старфорширдски териер :) Тръпка си е да се разминаваш с две такива свободнопуснати кучета на куп...

Това вече си е доста сериозна работа - пуснати на свобода на улицата безстопанствени питбули. Ако вземат да се развъждат и да им се увеличи бройката..... Хората трябва да ходят наистина въоражени, особено тези които водят малки деца, тъй като питбула по инстинкт напада човек който е близо на неговия ръст. Проблема е че питбула има претъпено чувство за болка - ако те захапе колкото и да го налагаш, където и да го удряш - нищо не усеща. Спасението е едно - да имаш в себе си нож, режеш му гръцмуля и си готов.

Един от кучкарите с който си разхождахме кучетата ( той имаше немска овчарка ), винаги носеше пистолета си, и каза че ако някой питбул се хвърли на кучето му, или на някой от нашите кучета - директно стреля! Стопанина му да не го е пускал. Някой ми беше казал че питбула ли, бултериера ли беше... имал 3 тона захапка - голямо дърво, от тия дебелите цепеници за огрев ги троши за секунди! Това си е един мутант създаден да убива. Пускали са ги в бой с мечки. След 15 мин. мечката е с разпорен корем а питбула само одраскан от ноктите на мечката тук и там. Претъпено чувство за болка, 3 тона захапка и то обратна захапка - това си е убиец. Решението е само едно - нож да имаш в теб, забиваш му го в гърлото ако те наближи и толкова. Няма друг начин. То е като една машина, едно програмирано зомби което ако те захапи няма пускане. Просто има такъв заложен инстинкт - да се хвръля на бой и то смъртоносен. Чувал съм и друго - че някои хора хранели питбулите си със сурово месо, нарочно да ставали още по свирепи когато ги пускат в бой, защото там нали има залагания на пари.


Мен голямо куче до сега не ме е нападло, само мънинки - при тях няма проблем.

Ами те мънинките, има един лав за тях: "Дребно и вредно", или "колкото по дребно - толкова повече вредно" :lol: Аз съм свикнал само с големи кучета, и никога не бих си взел дребно и вредно :)
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Психологията на питбула е страшно нещо. Кучетата са много умни, за разлика от дебилните бултериери, но проблемът е в това как възприемат света. За тях глутницата има само един водач, главата на семейството, а останалите членове от семейството са по-ниско в йерархията от кучето. Какво остава за външните хора? Така че, който има такова куче трябва да внимава дори за собствените си деца. При ротвайлерите беше нещо подобно, казвам го от опит, макар че там кучето те смята за равен, но в никакъв случай за по-висш от него. Така, че с тези силни породи трябва много да се внимава, въобще кучето е една сериозна отговорност.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

При ротвайлерите беше нещо подобно, казвам го от опит, макар че там кучето те смята за равен, но в никакъв случай за по-висш от него. Така, че с тези силни породи трябва много да се внимава, въобще кучето е една сериозна отговорност.

За ротвайлерите - в нашата компания на кучкарите, имаше едно момче с женска ротвайлерка и никаква агресия не видях в нея, даже беше прекалена глезла и играеше със всички кучета - големи и малки. Тя видеше ли каквото и да е куче - лягаше по гръб, въргаляше се на земята, и само езици пускаше на кучетата, даже като играше с моята кучка, тя ставаше цялата в лиги от нея, :) немската овчарка на другото момче и тя цялата в лиги. :) Изобщо тая ротвайлерка я запомних като едно много весело и игриво и любвеобилно куче, всеки непознат който се прибли до нея - удря му няколко езика по ръцете, а ако се наведе още повече и по лицето го ближе. :) Аз и за това избягвах да я галя когато стопанина и дойде в компанията ни да ги разхождаме заедно, че ще ме улигави целия :) голяма лигла беше. Обърнеш ли и малко внимание - край няма отърване, идва при теб и се нагажда да я галиш, и тя само те ближе по ръцете. :) Ако спреш да я галиш, започва да ти бута с муцунка ръцете да я галиш. :) Иначе ръста и външния вид наистина е внушителен, но по голяма глезла не бях виждал :)

Но на 8-мата година ротвайлерката умря от парализа на някакъв нерв на гръбнака, последните си дни кучето не е могло да се движи, и да не го мъчат са му били инжекция. Всъщност при ротвайлерите това било много често заболяване на гръбнака и ако се изтървее - няма шанс. Трябвало да се лекува в началната фаза. В Стара Загора я караха в унивирситестката ветеринарна лечебница, но лекарите им казали че вече е късно. Лоша работа но стават и такива неща. Та така за тази ротвайлерка - прекалено любвеобилно куче беше, и много игриво и всички обичаше, даже и непознати хора. Направи ми наистина впечатление това, но е факт. :)
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Аз имам немска овчарка и е много добра към всички - който и да дойде и ако аз съм там - никакъв проблем.. :mrgreen: всеки може да я гали, мачка, тя се търкаля по земята, бута се в краката - абе душа.

Към кучетата е малко зел положението, един път здави едно по-малко от нея хапе по главата и гушата - и аз няма как да я ударя че да спре, та малко боричкане става до като реши да прекрати :lol:


Но това, че си видял един такъв ротвайлер не означава, че всички са тикива и е задължително да имаме едно на ум - а именно, че са диви (а не да си мислим, че може би са добри).
И добри питбули има - хората си го гледат в апартеманта, имат малко дете - то го тероризира по всякакъв начин - за сега няма проблем...

Ами те мънинките, има един лав за тях: "Дребно и вредно", или "колкото по дребно - толкова повече вредно" :lol: Аз съм свикнал само с големи кучета, и никога не бих си взел дребно и вредно :)

Не става въпрос за това какви кучета харесваш.. ако един питбул те нападне и ти реагираш в последния момент или най-лошото ако те нападне в гръб... (той не е голям, но както каза е професионален убиец)...

нали не казваш да се разхождаме с нож в ръка из центъра на града :lol:
защото като ти скочи един такъв пъргав питбул (ако се е засили може да си скочи на главата ако ще и 2 метра да си) всичко става за секунди и нз времето което ще ти трябва да намериш ножа дали няма да се окаже фатално :)
защото при болка той може да се възбуди още повече..а и нз дали без тренинг ще го намушкаш ли там където трябва :D
 
Като бях в една компания разказваха история как да накараш питбул да пусне и при други кучета казаха че ставало... метода е малко гнусен и да кажем почти безболезнен за кучето :D Не съм го тествал от първа ръка ....трябвало да му се бръкне в ануса с пръст, като усети че го еб*т / разпечатват кучето рязко пускало и се отдръпвало на разстояние... и твърдяха че работело много ефикасно

Само че става само при едно куче

проблема е със глутниците
 
От: От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Аз имам немска овчарка и е много добра към всички - който и да дойде и ако аз съм там - никакъв проблем.. :mrgreen: всеки може да я гали, мачка, тя се търкаля по земята, бута се в краката - абе душа.

Към кучетата е малко зел положението, един път здави едно по-малко от нея хапе по главата и гушата - и аз няма как да я ударя че да спре, та малко боричкане става до като реши да прекрати :lol:


Но това, че си видял един такъв ротвайлер не означава, че всички са тикива и е задължително да имаме едно на ум - а именно, че са диви (а не да си мислим, че може би са добри).
И добри питбули има - хората си го гледат в апартеманта, имат малко дете - то го тероризира по всякакъв начин - за сега няма проблем...



Не става въпрос за това какви кучета харесваш.. ако един питбул те нападне и ти реагираш в последния момент или най-лошото ако те нападне в гръб... (той не е голям, но както каза е професионален убиец)...

нали не казваш да се разхождаме с нож в ръка из центъра на града :lol:
защото като ти скочи един такъв пъргав питбул (ако се е засили може да си скочи на главата ако ще и 2 метра да си) всичко става за секунди и нз времето което ще ти трябва да намериш ножа дали няма да се окаже фатално :)
защото при болка той може да се възбуди още повече..а и нз дали без тренинг ще го намушкаш ли там където трябва :D

Е не всички ротвайлери можем да ги сложим под общ знаменател :) При някои кучета това си е ген, а други както ги научиш, или копират нрава на стопанина си. Тези стопаните на тази глезла ротвайлерката, те си бяха бохеми, хора по живота и купоните, и винаги с жена си като я извеждаха аз не помня да не миришеха на уиски, не какво да е а винаги уиски. Все трябва някой да поканят в тях на гости, обичат забавленията - общо взето добри хора. Бяха и малко по заможни разбира се от средната класа - занимаваха се с внос на коли. Но като загубиха ротвайлерката, много тежко преживяха това и бяха направо болни поне 1 месец и после си продадоха апартамента и се преместиха на друго място да живят, за да не им напомня стари спомени.

Ами ако трябва и с нож ще ходим, щом Redrum каза че вече имало пуснати безстопанствени питбули - работата е сериозна. Имай напредвид че тогава хептен ще озвереят и подивеят, понеже живее без контакт с хората, ти смятай те като живеят с хората се хвърлят да нападат, а сега какво остава като живеят на улицата в диво състояние. Нещата наистина могат да станат много сериозни, ако все повече питбули се появат на улицата.

Значи и твоето куче е добро :) Мойта я бях пускал да играе с няколко немски овчарки - никакъв проблем няма, играят си. :) Твоето дама ли е ? Ако е дама, хубаво е поне веднъж да я пуснеш на разплод, защото моята така и не можах, тя просто не си хареса нито един мъжкар, и след това хвана възпаление на матката, получи вътрешен кръвоизлив, и за да я спасим се наложи операция на матката - махнаха я, защото нямаше как. Лекарите казаха че ако веднъж не се пусне на разплод - започват усложнения на матката, нарушавало се там нещо в някакви жлези и става опасно за живота на кучето. Защо така твоето не обича друга кучешка компания ?
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Redrum каза за един, и не е сигурно дали е чист питбул
но това не е от голямо значение, най-вероятное прибран ако изглежда като такъв
а за популация е много малко вероятно - не може през това време да не го приберат..особено до като е бременна...
може би е изгубено или избягало...

на питбулите им е вродено всичко това и е лесно да станат професионални убийци - доста от собствениците на такива породи кучета злоупотребяват с тях и не разбират сериозността на това което правят...кучето не е виновно за поведението си и за това на какво е научено

А за моя НОК - да, момиче е
вече за втори път ще ражда...

Тя не е лоша към всички кучета, горе не доуточних - само към другите у дома - не дава те или аз да им се радвам
та се наложи да ги преместя на друго място и сега само тя е при мен..знам, че това не е най-правилното решение..но само това й е проблема...

На улицата не е давала признаци на ревност но и аз не съм й давал повод - нали не съм тръгнал да се занимавам с другите кучета :mrgreen:
оставям я тя да се занимава с тях а аз не им обръщам внимание :?
 

Горе