За колко време ще сглобите сайт от 16 страници

За колко време ще сглобите такъв сайт

  • 2 часа

    Votes: 92 46.2%
  • 2 дни

    Votes: 69 34.7%
  • седмица

    Votes: 19 9.5%
  • месец

    Votes: 19 9.5%

  • Общо гласове
    199
Еми сумарно е около 12 часа, с малките палзи без ставане от стола.:) Лично наблюдение - направено от мен.:) Не съм много адванс в едитване на кодове, но мисля си че при мнения 2 часа или съм яко зле, или имам какво да доказвам в тази насока.

Но ако бъда честен - 2 часа е малко изсилено мнение, просто физически не си представям този човек как ще смогне. И като гледам бая хора са дали това мнение. ) Сигурно защото като резултати са по-близо до него отколкото до два дена. Така вече е разбираемо защо толкова са на това мнение.:)
 
я има 15 минутки я няма
Бат, не ме прави да изглеждам нуби.:) :lol:
Но ти си про втова отношение, на мен не ми се случва да преработвам сайт всеки ден, ако го правех щях да подобрявам рекорди всеки ден:)
 
Бат, не ме прави да изглеждам нуби.:) :lol:
Но ти си про втова отношение, на мен не ми се случва да преработвам сайт всеки ден, ако го правех щях да подобрявам рекорди всеки ден:)

Аз спрях да кодя... не ме бива и това си е :)
Ама какво има да му сглобяваш толкова 2-3 include-та и всичко останало е динамично
 
Ама какво има да му сглобяваш толкова 2-3 include-та и всичко останало е динамично

:neutral: Толко.. щом като имаме всичко което ще ни трябва за страниците.. бързо става от 30-40 мин макс :)
 
е на блинки му тне повече време защото правеше тектовете на сеилс копи с удебелени текстовет цветове... Аз нямаше да си играя толкова ама е станало екстра :)
Мерси, бате.:) Иначе Мастър, всяка страница да е уникална по себе си, естествено текстове и мета тагове си имаш, но цялото губене е около козметичните настройки, както и търсенето къде почва или свършва даден код в HTML-а.:)
 
За 15 мин нареждам една база данни.
10 минс пуша цигара и чатя.
За 25 мин вграждам CMS да работи с тази база.
10 минс пуша цигара и чатя.
6 минс - пействам първите 6 страници.
20 мин не правя нищо, защото ме мързи да го довърша.
6 мин - пействам другите 6 страници.

(15+10+25+10+6+20+6)/60 = 1.53333333

После обаче едита и оптимизацията са по-лесни.
 
Мерси, бате.:) Иначе Мастър, всяка страница да е уникална по себе си, естествено текстове и мета тагове си имаш, но цялото губене е около козметичните настройки, както и търсенето къде почва или свършва даден код в HTML-а.:)


Така е друга бира...
Говорим за simple text, с готов дизайн със всичко... иначе ако ще задълбаваме е супер индивидуално
 
когато го правих доста се размотавах докато реша как искам да изглежда, и когато реших станах в 7 наредих 3 хамбургера 2 редбула и едни капки за очи.. ставал съм само до кенефа и към 10 вечерта не знаех къде се намирам ама бях доволен :D


"Ама какво има да му сглобяваш толкова 2-3 include-та и всичко останало е динамично"

не разбрах какво имаш предвид с това 2-3 include-та ?

Всъщност вие с каква програма работите ?
 
2 дни от мен защото много се туткам :D А и когато правя нещо подобно през 5 минути го тествам в браузъра как изглежда и поправям, ако нещо не ми хареса :) Смятам че 2 дни са достатъчни да сглобиш сайт до 30 страници... Аз веднъж в училище нямаше какво да правя на компютъра и направих сайтче - 3-4 страници за 15 минути... Ама нямаше картинки, само контент + линкове ... :) Може лесно и бързо да се сглоби сайт, стига да знаеш какво искаш и да знаеш html, php и т.н .. ;)
2 дни ;]
 
За пред клиенти - месец :)
Иначе 2 часа
 
Реално може да са 2-3 часа работа, но ще ги мотая поне 2-3 дни ...
 
Последно редактирано:
аз скоро за 2-3 часа направих един с около 10000 страници ;)
като в това време включвам и купуването на базата данни и 3-те станици - index, категории и view ;)
и красиви url с mod rewrite ;)
 
Ако няма проблеми под различните браузъри... и би трябвало да няма все пак нали сичко му е готово ;)... 10/20минути... иначе ако има проблеми около час :).
 
Ако няма проблеми под различните браузъри... и би трябвало да няма все пак нали сичко му е готово ;)... 10/20минути... иначе ако има проблеми около час :).
Бате, 10/20 мин. не е сериозен отговор. Няма как да стане за толкова малко време. Под "сглобите сайт" разбирай наместване на контент и картинки, подходящо интерлинкване и оптимизиране на текста.:) Плюс всичко останало по сайта. Много добър трябва да е един човек за да се справи с това за това време.
 
Ми.. аз също тоша си представих... линковете и съдържанието може малко да ме забавят, но все пак 10/20 минути си е напълно достатъчно.
Първо правя 1 страница с линк към 16те.
Правя още 15 копия на нея... и после сменям имената според това как съм ги нагласил... Ако някои линкове се виждат само на определени страници... то тогава ще се забавя с 2/3мин най-много.
Нататък вече мога да сложа съдържанието и заглавието.

Или може да стане още по лесно, ако за 5 минути внедря дизайна в моя система и после вкарам текста от админ панела за 2 минути :)
 
10 минути инсталция на Cms система
20 за добавяне на съдържание
10 за избор на темплейт и редактиране ;)
________________________________________
1 час ;)
 
От: За колко време ще сглобите сайт от 16 страници

Е то с CMS с готов темплейт е лесна работата, не става въпрос за това.
До колкото разбирам, без да ползваме WYSIWYG едитори(Frontpage, Dreamweaver) само с чисто писане - аз ползвам уиндоуския нотепад, все си мисля да го опитам това чудо за което говорите - notepad++ и все забравям...
Гласувах с два дни, не съм го правил - не знам колко ще отнеме, но два дни по 6-8 часа абсолютен макс. Обикновено с CSS-a се заинатявам много и прекарвам известно време в намествания и др.(100-200 рефреша на браузера). Ако за всяка една страница външния вид е един и същ и само трябва да правя copy/paste на кода, и copy/paste на съдържанието в див контейнера ще стане много бързо.
И все пак за да го направя да му мяза 2 часа едва ли ще са достатъчни.
 

Горе