За предприемачеството...

От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: За предприемачеството...

Изяж ме, де, айде бе! Баси, писна ми, преди 2 часа и кусур съм пуснал темата, ти само ме предъвкваш.

Наяден съм, ама защо се предлагаш на канибал, пак шита срускам,,, просто имах забележки за темата ти, коси ме разврал
 
Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: За предприемачеството...

Наяден съм, ама защо се предлагаш на канибал, пак шита срускам,,, просто имах забележки за темата ти, коси ме разврал

Аз мога цяла нощ да продължавам с иронията, ама сега ще те питам директно - пич, ти психичноболен ли си? Че ще ми е гадно да те тормозя.
 
От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: За предприемачеството...

Аз мога цяла нощ да продължавам с иронията, ама сега ще те питам директно - пич, ти психичноболен ли си? Че ще ми е гадно да те тормозя.
Сакаш ли да ти отговоря натурално, шото мога си фана такси до вас,,, е нема си издавам чуствата
 
Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: За предприемачеството...

Сакаш ли да ти отговоря натурално, шото мога си фана такси до вас,,, е нема си издавам чуствата

Добре дошъл си. На Борис съм. Тамън днес ме ядосаха такива като теб чикиопръскачки, дето се правиха. Ама никой не идва дейба... само обещавате. Ще ти платя таксито! Ако искаш и приятели доведи, тъкмо ще си направите състезание кръгом и наобратно.

Ах, ти каратист-нинджа-вожде-мафиозо-сумо-герила-олигофрен.
 
От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: За предприемачеството...

Добре дошъл си. На Борис съм. Тамън днес ме ядосаха такива като теб чикиопръскачки, дето се правиха. Ама никой не идва дейба... само обещавате. Ще ти платя таксито! Ако искаш и приятели доведи, тъкмо ще си направите състезание кръгом и наобратно.

Ах, ти каратист-нинджа-вожде-мафиозо-сумо-герила-олигофрен.

Не си спомням да съм те обидил, значи съм в пълното си право да искам възмездие,,, нали така
 
От: Re: От: За предприемачеството...

Пич, теб просто те е страх. Наистина кофти коментар. Не, имай си мнението, нямам нищо против него, просто няма какво да ти отговоря. Чети си Буров и бачкай здраво. Като дойдат достатъчно от заплати - давай, прави бизнес.

Винаги може да не рискуваш. И винаги може да си останеш малък. Огледай се по улциите, мислиш ли, че това са рискуващи хора? И те си казват, "ако имах един милион, щях да инвестирам 100 хиляди"... и знаеш ли какво, те винаги си остават малки. Някъде там, заклещени между поредното "ако".

П.С.: Статията не съм писал аз.
Ами аз си правя бизнес и в момента. Това със заплатите беше преди години, когато започвах. Но ти явно не правиш бизнес, щото не става ясно като се втурнеш да рискуваш, откъде ще вземеш пари за тоя риск? Аз едно време бачках и след края на работата ми бачках още един работен ден по моите си проекти. Едва след като станаха достатъчно силни, тогава напуснах и се отдадох изцяло на тях. Познавам много хора, които са постъпили така и това е най-разумното решение.

И пак ти пиша, че така е много лесно. Теб те знам, че се занимаваш с оптимизация, там не трябва кой знае каква инвестиция (не броим твоите знания). Обаче, ако се занимаваш с нещо, което има нужда от инвестиция, нещата не стоят така. Ако имаш жена и деца, не е лесно просто да кажеш - Жено, заложих апартамента, щото ставам предприемач. И ако се провалиш, да трябва да си слагаш въжето. За това разумните хора правят нещата с премерен риск. Хазартните типове обичат да се хвърлят в бездната емоционално, ама много често им е за последно.
 
Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: За предприемачеството...

Не си спомням да съм те обидил, значи съм в пълното си право да искам възмездие,,, нали така

Така ли е? Така е.

П.С.: Гледам написа го това що-годе грамотно, значи има два варианта - или се уплаши, или обуваш кецовете.
 
Re: От: Re: От: За предприемачеството...

Ами аз си правя бизнес и в момента. Това със заплатите беше преди години, когато започвах. Но ти явно не правиш бизнес, щото не става ясно като се втурнеш да рискуваш, откъде ще вземеш пари за тоя риск? Аз едно време бачках и след края на работата ми бачках още един работен ден по моите си проекти. Едва след като станаха достатъчно силни, тогава напуснах и се отдадох изцяло на тях. Познавам много хора, които са постъпили така и това е най-разумното решение.

И пак ти пиша, че така е много лесно. Теб те знам, че се занимаваш с оптимизация, там не трябва кой знае каква инвестиция (не броим твоите знания). Обаче, ако се занимаваш с нещо, което има нужда от инвестиция, нещата не стоят така. Ако имаш жена и деца, не е лесно просто да кажеш - Жено, заложих апартамента, щото ставам предприемач. И ако се провалиш, да трябва да си слагаш въжето. За това разумните хора правят нещата с премерен риск. Хазартните типове обичат да се хвърлят в бездната емоционално, ама много често им е за последно.

Нали си бил млад? Не си бил женен цял живот. Аз съм на 24 и сега е момента да рискувам. И много от нашите клиенти тъкмо това правят. Повярвай ми, създали сме компании, които са били 5 души и сега са 50. Хващали сме хора, които тъкмо откриват магазин на село (образно казано, малък град до 15к), а сега са в над 5 държави и това за ЕДНА година. Но те не са чакали. Не са чакали следващата и следващата и следващата заплата, докато... докато дойде лятото, фамилията се вдигне към Гърция и хайде от начало.

Щом си женен значи си бил млад през 90-те. А тогава си беше най-лесно, поради незапълнеността на нишите и динамиката на пазара. Моля те, не се оправдавай с мутрите, защото ако всички се оправдаваха с тях, нямаше да има компании с 20 годишна история.
 
От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: За предприемачеството...

Така ли е? Така е.

П.С.: Гледам написа го това що-годе грамотно, значи има два варианта - или се уплаши, или обуваш кецовете.

Бате ко сакаш и спаринг може да напрайм, макар че съм се запуснал, ама имам шансове да ти дам един урок
 
Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: За предприемачеството

Бате ко сакаш и спаринг може да напрайм, макар че съм се запуснал, ама имам шансове да ти дам един урок

Щом за спаринг почна да говориш, значи се уплаши. Аз си лягам, че никое време стана.

Сакаш, макаш, какво ми говориш като каруцар, да не продаваш картофи във Вакарел?

П.С.: Иначе мерси, че направи темата гореща. Две запитвания досега :) Вече не ми трябваш, свободен си да си лягаш.
 
Е*ах го у петъка.
 
От: За предприемачеството...

Повечето от рискуващите през 90-те не са между живите, така че ми се струва неуместно ...
 
От: За предприемачеството...

Не визирам легален или нелегален бизнес, всичко, което правеше пари се рекетираше ... не опираше до акъл, а до гръб и власт, сега всичко е коренно различно, поне на пръв поглед ;)
 
Re: От: За предприемачеството...

Не визирам легален или нелегален бизнес, всичко, което правеше пари се рекетираше ... не опираше до акъл, а до гръб и власт, сега всичко е коренно различно, поне на пръв поглед ;)

Не съм съгласен :)

П.С.: Познавам много честни бизнесмени, които са прокопсали по това време, а съм чувал за десетки повече. Не се оставяйте медиите да ви мият акъла.
 
От: Re: От: За предприемачеството...

Не съм съгласен :)

П.С.: Познавам много честни бизнесмени, които са прокопсали по това време, а съм чувал за десетки повече. Не се оставяйте медиите да ви мият акъла.

Аз познавам десетки преуспели бизнесмени от него време, които сега броят стотинките за хляб :) ей намерихме време да си лафим хаха
 
Re: От: Re: От: За предприемачеството...

Аз познавам десетки преуспели бизнесмени от него време, които сега броят стотинките за хляб :) ей намерихме време да си лафим хаха

Хахахах, да. Иначе то и днес може да станеш успешен, а утре да си на улицата. Идеята ми е, че тогава не всичко е било нелегален бизнес и не е било задължително да имаш гръб или да те изнудват.
 
От: Re: От: Re: От: За предприемачеството...

Хахахах, да. Иначе то и днес може да станеш успешен, а утре да си на улицата. Идеята ми е, че тогава не всичко е било нелегален бизнес и не е било задължително да имаш гръб или да те изнудват.

Естествено е, че е имало и легален бизнес но тогава хората, които управляваха такъв не бяха хората на деня, живота и обстоятелствата в него бяха много по-различни от сега.
 
Re: От: Re: От: За предприемачеството...

Ей хич не ма знайш колко съм малък,,, то и аз не та знам ама съм сигурен, че шити напрая сянка за размисъл
Виж назаде постовете кой се конфронтира, като ти чупя кратуната, да видим на кой шиса оплакваш
Търсиш котнфронтация ли? Искам да стане ясно тука

Пич, не си мисли, че исках да си губя времето с теб. Исках да направя темата си гореща. Онлайн са доста малко хора и само няколко се включиха. Затова реших да си хвана балък като теб, чрез който да се понатрупат мнения. Наистина, боли ме за теб, а гледам, че темата светна, така че и не виждам смисъл да ти отговарям повече :)
 
От: Re: От: Re: От: За предприемачеството...

В тая тема малко се превъзнасяш ми се струва, разбирам че имаш някакви цели с темата, които гониш, ама по полека :) Всъщност на 24 години и аз мислех като теб, уж всичко ми е ясно, ама после се оказва, че не е точно така.

Аз, като правил бизнес и тогава и сега, ще ти кажа, че легален бизнес нямаше, ако изключим перачниците, чуждите фирми и тея, които държавата им даваше пари. Никой не плащаше осигуровки, търговията ставаше предимно без документи, назначаваш един на минимална заплата, работят 10... Чиновниците сами си казваха колко искат, невъзможни неща нямаше. Не като сега да търсиш хора да те свържат, да гарантират и пак да няма гаранции за нищо:) Повечето развивали бизнес по-този начин в последствие фалираха, щото не можаха да се адаптират.

От опит ти казвам, че на 24 години нищо не си видял, има още много да видиш, така че не се изказвай като крайна инстанция, защото живота е гадна работа и почти винаги ти доказва обратното. Това че днес си развил нещо успешно, не значи, че утре пак ще е успешно. Също не се знае колко време ще ти отнеме да развиеш следващото.

И последно, но не по значение. Колко фалита си изкарал? Нито един нали? Като фалираш първия път, ела пак да говорим за риска на всяка цена. :) Обикновено първия голям провал идва малко след като си си помислил, че нищо не може да те изненада и по-всичко личи, че явно си много по умен от останалите.


Хахахах, да. Иначе то и днес може да станеш успешен, а утре да си на улицата. Идеята ми е, че тогава не всичко е било нелегален бизнес и не е било задължително да имаш гръб или да те изнудват.
 

Горе