За птиците и природата - Градина Вискяр

От: За птиците и природата - Градина Вискяр

От тученицата как стигнахме до суши .....

Я по добре кажете как да отгледам водорасли за суши-то

Аз за това престанах да споря, което не е типично за мен :D
За кои водорасли говориш? За тези, които приличат на рибешка кожа или за зелените лентички, които се сервират като гарнитура? :D ( като блондинка обяснявам )
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

От тученицата как стигнахме до суши .....

Я по добре кажете как да отгледам водорасли за суши-то

Бавно и последователно стигнахме. Както се казваше в един виц ''от дума на дума...'' :)

Па ти си на морето, бе Станчо - иди с кепчето и си налови. Много скъпи продуктите и консумативите за суши, бре! Па оризът специален, па се вари и мие по не знам колко пъти, па оризов оцет... Според мен, като съпоставиш цена - усилия - краен резултат се получава голямо ''зеро'', ма пуста снобария... Що да кусам боб, като по филмите ядат суши с клечки?! ;)
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Бавно и последователно стигнахме. Както се казваше в един виц ''от дума на дума...'' :)

Па ти си на морето, бе Станчо - иди с кепчето и си налови. Много скъпи продуктите и консумативите за суши, бре! Па оризът специален, па се вари и мие по не знам колко пъти, па оризов оцет... Според мен, като съпоставиш цена - усилия - краен резултат се получава голямо ''зеро'', ма пуста снобария... Що да кусам боб, като по филмите ядат суши с клечки?! ;)

Яла си оригинално суши, за това не ти е харесало. Постепенно се нагажда към вкуса на съответната държава и се бяха от оригинала. Сега можеш да ядеш истинско само в японските ресторанти. Например аз като ходих в Германия беше ужасно сушито - точно такова, каквото го описваш. Може някой да харесва прекомерно немската кухня, затова така да ти го е направил, защото немците се славят с това, че не променят много рецептите. Но в японски ресторант не си взимай суши, че не е за начинаещи :D
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

И ножа! ножа е много важен ...

Бавно и последователно стигнахме. Както се казваше в един виц ''от дума на дума...'' :)

Па ти си на морето, бе Станчо - иди с кепчето и си налови. Много скъпи продуктите и консумативите за суши, бре! Па оризът специален, па се вари и мие по не знам колко пъти, па оризов оцет... Според мен, като съпоставиш цена - усилия - краен резултат се получава голямо ''зеро'', ма пуста снобария... Що да кусам боб, като по филмите ядат суши с клечки?! ;)
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Яла си оригинално суши, за това не ти е харесало. Постепенно се нагажда към вкуса на съответната държава и се бяха от оригинала. Сега можеш да ядеш истинско само в японските ресторанти. Например аз като ходих в Германия беше ужасно сушито - точно такова, каквото го описваш. Може някой да харесва прекомерно немската кухня, затова така да ти го е направил, защото немците се славят с това, че не променят много рецептите. Но в японски ресторант не си взимай суши, че не е за начинаещи :D

Бе, казах ти, че беше домашно приготвено от сестра ми, която е спазила стриктно оригиналната рецепта и начина на приготовление. Тези от близките ми, които обичат тоя блудкаш бяха възхитени от резултата. Аз просто винаги съм отхвърляла дори концепцията на тая манджа. При това положение няма как да ми хареса, а и не става въпрос само за предубеденост. Просто вкусовите ми рецептори са пригодени към съвсем различен тип храни.
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

И ножа! ножа е много важен ...


Трябва да е бил в ръката на японски майстор на суши от VI век, така ли? :lol:
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Money, просто на Изток имат по-малко вредни навици от нас - западните хора. Ако мислиш, че високите дози олово са много полезни... По-скоро големите количества зелен чай и жен-шен им помагат. По-безмесната диета също, пък да не говорим за медитацията и източната философия, която действа релаксиращо на психиката, за разлика от филма на ужасите, наречен ''християнска религия'' ;)
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Money, просто на Изток имат по-малко вредни навици от нас - западните хора. Ако мислиш, че високите дози олово са много полезни... По-скоро големите количества зелен чай и жен-шен им помагат. По-безмесната диета също, пък да не говорим за медитацията и източната философия, която действа релаксиращо на психиката, за разлика от филма на ужасите, наречен ''християнска религия'' ;)

Много точно казано
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Днес се взирах в нея около 5 минути

14117819_1283363038340783_7075405134296889243_n.jpg
 
От: От: За птиците и природата - Градина Вискяр

От утре си богата :D

Нанди само на бизнес й върви в последните дни :beer: сега ако смени треволяка който пуши с този...

п.п. какъв вкус има това нещо? знам, че в германия го ядат като луди - но там нали са 99% еколози и зелени :D
 
От: От: От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Нанди само на бизнес й върви в последните дни :beer: сега ако смени треволяка който пуши с този...

п.п. какъв вкус има това нещо? знам, че в германия го ядат като луди - но там нали са 99% еколози и зелени :D

Супер вкус има...опитай просто. :wink:
 
От: От: От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Нанди само на бизнес й върви в последните дни :beer: сега ако смени треволяка който пуши с този...

п.п. какъв вкус има това нещо? знам, че в германия го ядат като луди - но там нали са 99% еколози и зелени :D

Махни, в тоя форум се развалих. :) Норти, аз тревите си ги обичам и ги приемам по всички възможни начини.

За вкуса още не мога да кажа, обаче. Тая вечер даже понагазих малко тученицата, докато брах домати, но беше кална и не ме изкуши да я опитам. Ще я пробвам скоро, обещавам.
 
Кула за птици в Griggsville САЩ (снимка. Крис Йънг Associated Press)

z9899178Q,Tak-wyglada-ptasia-wieza-w-amerykanskim-Griggsvill.jpg


Къщи за бързолети в Полша.

budowa-wiezy.jpg
 
А някои твърдят, че шопският чернозем не бил подходящ за картофи...

14650768_1326033337407086_9006610842465505275_n.jpg
 
Последно редактирано:
Градина Вискяр в изложбата на Грийнпийс-България „Храна за живот: фотографии от екологични ферми“, ноември 2016 г. в Gallery 2.0 (ул. 6-и септември № 26).
Автори на фотографиите са Анастас Търпанов и Иван Дончев.

15027927_1086913668096580_3280254314834953203_n.jpg

14054072_1086900418097905_3439504416544783509_n.jpg

15037211_1086900408097906_2033338381647604942_n.jpg


„В „Грийнпийс“ от години отделяме внимание на земеделието като ключов бранш за опазването на околната среда. От него зависи както дали ще се храним с екологично – чиста храна, така и в каква степен производството на тази храна оказва негативно влияние върху околната среда. Не на последно място транспортирането на земеделската продукция може да бъде оптимизирано чрез пазаруване от местни производители и по този начин да бъде намален въглеродният отпечатък на всеки от нас при потреблението на хранителни продукти“ - споделя Меглена Антонова, координатор „Екологично земеделие“ в „Грийнпийс“- България.

Изложбата ще продължи до обяд на 22 ноември, след което ще бъде показана на други места. Основният акцент в снимките са екологичните ферми, техните създатели, историята им и мотивацията им да се захванат с нещо такова.

„Всички те са взели единодушното решение да водят един не лек живот, който обаче ги удовлетворява много повече от каквито и да било други дейности. Те виждат проблемите на неработещата земеделска система и искат да я променят. Не се страхуват от тежкия труд и са готови да се откажат от много от привилегиите на съвременното общество, за да произвеждат здравословна и екологична храна и да бъдат начело на хранителното движение“ - разказва Меглена Антонова.
 
Последно редактирано:
Пътят на Адонис - мъжки брадат лешояд (Gypaetus barbatus), излюпен не в природата и освободен във Франция през 2014 година:
Една "лоша" и две хубави новини от брадатия лешояд Адонис. Помните ли тази птица, дето беше на път да посети България и предавателят й спря да предава, почти от нашата граница в Румъния? До скоро нямаше новини от нея, но тя пак се появи, но ... във Франция (това е лошата новина, доколкото мисля, всички в тази група се надяваха да не ни отмине). Но хубавите новини са, че птицата е жива и че се е завърнала почти в района на нейното освобождаване (Южна Централна Франция), където е пусната в проект за създаване на коридор между субпопулациите на вида в Алпите и Пиринеите.

15781823_1095938467171613_6674024569179341943_n.jpg


В момента, когато го очаквахме да навлезе в България, GPS предавателят му спря да работи. Имаше много притеснения дали е жив.

Популяризиране на природата и отличен маркетингов похват:

15747465_1095938547171605_7692537253037873_n.jpg


Адонис в компания:

15723600_1095938470504946_5661918809655282662_o.jpg


летящи големи разстояния и проучване на нови зони е нормално за младите брадат лешояди. за да летим по целия път на север не е толкова често, но се случва всеки път и след това, обикновено през пролетта. тези летни брадат лешояди вече са били видени в белгия, обединеното кралство, дания и германия.

нормалният дом на брадат лешояди са планинските региони на европа, азия и африка. там намират перфектни условия за летене, стръмен стени за разплод и отворен пейзаж, за да търсят кости, за да се хранят
 

Горе