За птиците и природата - Градина Вискяр

От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Не че изобщо разбирам за какво става дума... ток, топлофикация - нищо не ми е ясно, но си спомням моят си януари тук как мина. Нямахме ток с дни. Преди година бих се притеснила сериозно - електричеството е жизнено важно. Обаче сега... намерихме някоя стара свещ, няколко от новогодишната украса също, напалихме печката, луната светеше (нямаме пердета и лъчите влизат вътре на чай :) И... кой ти мисли за тока. Четяхме приказки на пода до огъня. После в тъмното се сгушвахме със ситните дребосъци - заспивахме рано, като няма електричество няма и детски анимации по тв, няма интернетни игри, няма го онова, което ни разделя. Денем навън - в гората, на полето при живота, на люлките, с кучетата. И ето, че се затопли... токът вече не спира. Мъжете в Шехризар подготвиха мощни генератори за другата зима. А на нас с хлапетата ни е мъчно... няма да ги има топлите нощи, в които външният свят остава далече зад хоризонта и не нарушава хармонията на семейството...
Ние от работа нямаме време да мрънкаме лятото, а зиме се гушим да се стоплим един в друг. Страхувам се, че когато натамъним цялата електроника и всичко нужно в Шехризар топлинката ще си иде, ще станем като в града. Не ми трябва никакъв запад... искам си простичкото селско слънчице... Все повече разбирам, че и интернет не ми трябва. Само ме отдалечава от живота навън. Сега какво правя тук а не съм с децата на двора :))) щото те са там, боричкат Альпер в тревата. Сами си отнемаме истинското и живеем в илюзии. Изчезвам.

Megi Guvenal
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Нещо неразбираемо за мен:
The website you are trying to reach is temporarily unavailable.
If you are the owner of this website please check:

If you have valid PageTypes license subscription.
If you have connected the right license to your website installation
(website Administration/License).
If your web server had limited internet connectivity for more than 7 days.
(website Administration/License click "Synchronize now").
OR

Contact your Vendor or PageTypes Support at support (at) pagetypes.com

We apologize for any inconvenience caused.

PageTypes Support Team
Това е по повод създаването на нов ботанически вид.
Съобщението се отваря, когато потърся сайта на Института по овощарство, Пловдив.
http://fruitgrowinginstitute.com/
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Тази сутрин, като излязох в градината, бях много изненадан. Скорците пристигнали и се захванали да декларират недвусмислено присъствието си с техните безцеремонни подсвирквания.
Вчера един колега от Крумовград сподели, че в града видяли лястовици. Аз не го приех на сериозно, но скорците ми бяха пред очите тази заран.
Толкова рано нямам спомен да са идвали.
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Тази сутрин, като излязох в градината, бях много изненадан. Скорците пристигнали и се захванали да декларират недвусмислено присъствието си с техните безцеремонни подсвирквания.
Вчера един колега от Крумовград сподели, че в града видяли лястовици. Аз не го приех на сериозно, но скорците ми бяха пред очите тази заран.
Толкова рано нямам спомен да са идвали.

Вече ще е така :D
 
От: От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Открито писмо до един млад кандидат овощар
Хубава статия и мъдри съвети , но май няма да те послуша :)
 
От: От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Открито писмо до един млад кандидат овощар

Ще се радвам, ако колеги с блогове разпространят това писмо. :roll:

И на мен ми харесва писмото. Беше като ободрителна напитка. Ако имах сайт на български с удоволствие щях да дам едно рамо. :beer:
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Ех Вискяре как обичам нощни птици... Много искам да си взема за вкъщи от някъде да гледам нощна птица - сова, или горска улулица - издава доста интересен звук, а може и кукумявка - даже кукумявката издава много странен и интересен звук - сякаш се смее вещица. Чухал - той е по малък, но пък само лятото го има, издава звуци наподобяващи радио-локатор на всеки интервал от 1 мин. с характерното "Чу...Чу...Чу". Бухал е грамадна птица и ще му бъде тясно в къщи. Бялата забулена сова е красива, но пък издава много заплашителни смразяващи звуци когато ловува, а когато е кацнала и почива - все едно чуваш някой как диша тежко, сякаш някой хърка до като спи. Тия бебета като ги гледам ми приличат на блатни сови по скоро. Страхотни ловци на мишки и плъхове са тия нощни птици, също и змии ловят.
Съществува народно поверие, че ако кукумявка, кацне на къщата ти, някой ще почине. Но все пак това си е поверие.
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Една интересна идея...

547636_504680002924439_2108355660_n.jpg
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

156878_382751791838142_943518469_n.jpg

Ако видите такова нещо в природата, не го пипайте и в никакъв случай не го яжте!

От 16-ти април започва пролетната кампания на БАБХ (Българска Агенция за Безопасност на Храните) срещу бяс по дивите хищници. Това са таблетки с ваксина против бяс, които ще бъдат разхвърляни от специални самолети.
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Знаех си, че не трябва да го ям това, но изкушението беше твърде голямо...
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Писък на модата в Китай - живи животни като украса за ключодържатели :shock: :-o :

188850_367861503327171_25680755_n.jpg


Не знам как е при вас, но винаги, когато се срещна с някоя гадост, причинена от човек на животно, си казвам, че вече едва ли би могло да се измисли нещо още по-гадно в тази насока. Оказва се, че човекът винаги може да измисли и по-гадни начини за мъчения над животни...

Китай. Всички знаем, че животът на хора и животни там не струва и пукната пара. Поредното доказателство е една нова мода да се запечатват живи животни в найлонови опаковки и да се продават като сувенири, носещи късмет.

Жертвите са дребни животни като тритони, костенурчета и рибки. В пликчето има течност, за която "производителите" твърдят, че съдържа всичко необходимо за поддържане на животното живо за няколко месеца. Дори тя да съдържаше всичко това, а тя няма как да го съдържа, самият факт, че в запечатаната опаковка няма кислород, който е жизненоважен, изглежда не се взима под внимание...

Въпросните сувенири, оформени като ключодържатели, се радват на широка популярност и се продават предимно в подлезите към метрото и по жп-гарите и стуват около долар...

Има петиция към китайското правителство за забрана на тази ужасна практика. Не знам доколко би могла да промени нещо тя, но ако желаете, подпишете:

http://www.change.org/petitions/stop-living-creatures-being-sold-as-keyrings
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Нещастници! Подписах се и аз
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

и аз се подписах. но доколкото прочетох, няма закон в Китай, който да забранява тези продажби. дано все пак да им дойде акъла на тия ненормалници
 

Горе