За птиците и природата - Градина Вискяр

От: От: За птиците и природата - Градина Вискяр

И Вискяр да каже, ама тези чери доматите стават ли в БГ ? Че много ги обичам. Миналата година сях като нещо което не съм до сега моркови, ама много малки станаха нещо(може би бяха прекалено на гъсто), ама пък бяха вкусни, не знам каква е тайната там, ама разбрах, че е голяма играчка защото тревата се почиства само на ръка.

Хахаха, май за първа година сеем черита, но реално виреят. Мисля, че повечето градинари вече са си направили и такава реколта. Много са добри, като започнете де декорирате салати с тях. А са ми любими с слатата Цезар. :) По оригинална рецепта е с такива домати. Градинските да милион пъти по-добри от тези пластмаси в заведенията и щандовете на супермаркетите. ;)
 
От: От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Евалата, за това че на тия години живееш на макс образно казано. Това, което чувам обикновено е "не мога", "не искам", "не знам как" ... и то без значение годините. Но ме радва факта, че има и свежи листа тук-там.

Че кога да живеем? В Отвъдния свят ли? 8)
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

А сега ,аз ли не разбрах или ти сложи къртиците към полезните за земеделците животни?
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

А сега ,аз ли не разбрах или ти сложи къртиците към полезните за земеделците животни?

Къртицата е полезно и ценно животно.
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Няма вредно животно..всяко едно си има своето място :rolleyes:
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Има вредни,примерно паразитите,от тях няма никаква полза (кърлежи,бълхи и др)
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Фестивал на виното и меда в Неготин, Сърбия. От един колега пчелар.

[video=youtube;M8yGiPBVxIY]http://www.youtube.com/watch?v=M8yGiPBVxIY[/video]
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Днеска отидох на вилата и намерих приятна изненада
chereshi.jpg
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Какъв е тоя троен мутант? Странна коалиция. Имам чувството, че скоро черешите ще започнат и да говорят. :lol:
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Какъв е тоя троен мутант? Странна коалиция. Имам чувството, че скоро черешите ще започнат и да говорят. :lol:
3 отделни череши са бе :lol::lol: Иначе с тея ГМО-та кой знае, нищо чудно :D Иначе е хрущялка, става доста голяма и вкусна, ама тая година гледам са по-малки ама има повече.
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Аз чакам поне колци да сложим след 1-2 месеца на доматите. Ще снимам, ако има материал. :)

Само имам въпрос към най-знаещите, слагат ли се на чери доматите колци. За сефте съдя, по-скоро помагах в съденето, за това искам да знам и да съм подготвен. ;)
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Само имам въпрос към най-знаещите, слагат ли се на чери доматите колци. За сефте съдя, по-скоро помагах в съденето, за това искам да знам и да съм подготвен.
Желателно е да има някаква конструкция, според мен. Раждат доста и натежават, и е по-добре за самото растение да е изправено, по - лесно се работи около него и е по-малко податливо на заболявания . Ако са нискорастящи , пак е добре да има някакво подобие на колче или нещо подобно, със сигурност няма да пречи . На открито ли ги отглеждаш или като хоби на терасата?
 
Последно редактирано:
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Аз пък с проблем....
Вискяр помагай някакви малки у черни мухички нападнаха доматите, не знам може и да не вредят ама ме тревожат.
Трябва ли да се пръскат с някакви пестициди?
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Браво бе, искрено ви завиждам на всичките с дворове. На моя балкон има място само за босилек и магданоз, които искат не искат се опияняват от изгорелите газове от колите. :evil:
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Фестивал на семената и фиданките! Свободно споделяне на семена, разсади и малки растения!

dimitar_ak, това си е жива тройна розово-червена коалиция. :p Природата си знае работата - и тя откликва на злободневието.
Blinky, желателно е всички доматени растения да са вдигнати във въздуха. Слагай сега колците - след два месеца трябва да береш.
uphero, снимка!

Да се хванем за червеното! ;)

Gorski_yagodi_Gradina_Viskyar.JPG
 
От: От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Вярно, че една снимка би решила проблема по късно ще кача ,ама стига си слагал тоз домейн http://xn--...... малко е кофти не вярвам някой да го запомни
Фестивал на семената и фиданките! Свободно споделяне на семена, разсади и малки растения!

dimitar_ak, това си е жива тройна розово-червена коалиция. :p Природата си знае работата - и тя откликва на злободневието.
Blinky, желателно е всички доматени растения да са вдигнати във въздуха. Слагай сега колците - след два месеца трябва да береш.
uphero, снимка!

Да се хванем за червеното! ;)

Gorski_yagodi_Gradina_Viskyar.JPG
 
От: От: За птиците и природата - Градина Вискяр

...ама стига си слагал тоз домейн http://xn--...... малко е кофти не вярвам някой да го запомни

Това го подкрепям и аз. Освен Градина Вискяр е добре да набиваш в погледа и домейна изписан на кирилица.
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

DSC07340~1.jpg

DSC07352~1.jpg


От http://apisulayr.blogspot.com.es/

Коментари във ФБ, група Пчелин

Защо да не стане.Малко повече организация, и може да се провежда някакво събеседване с децата пне един път в месеца във всяко училище. Събеседата може да я ръководи всеки един пчелар, който пожелае.Дори не е нужно всеки път да е един и същ.Аз съм навит дори без заплащане да се прави това.Важното е децата да знаят кое е правилното и да гледат на пчелите не само като страшни чудовища, които жилят, а на добри феи, които носят здраве и природа в себе си.Така поколенията ще израстват с мисълта за опазване на околната среда
Децата трябва да знаят, че без опрашване няма плодове. Много хора не знаят а това трябва да е в природознанието.
Преди месец когато бяха протестите против пестицидите имаше няколко предавания за това. Водещите на БТВ момче и момиче млади около 30 годишни не знаеха, че пчелата опрашва и затова има плодове. Тоест те не знаеха какво означава думата. И в другите предавания долу горе същите неграмотни водещи. Трябва да се учат от малки и после ще знаят.

Къде са БСП, СДС/ДСБ, НДСВ, ДПС, ГЕРБ и техните министри на образованието? :twisted:
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Градинари-партизани.

[video=youtube;_DkCcFxEbL4]http://www.youtube.com/watch?v=_DkCcFxEbL4[/video]
 

Горе