ИНТЕРНЕТ ДОХОДИ /PAYPAL/ ДАНАЦИ

Данъци за лични нужди на държава, която ме оставя на произвола на съдбата след критично здравословно увреждане, не плащам. :)
Евала, най-после да се чуе и нещо смислено!
 
Защо българина толкова харесва да е тарикат...
Не всеки е тарикат. Не съм съгласна да раздавам данъци от пари, които съм пестила от къртовски физически труд. Те са лични.
 
Можеш ли да застанеш зад коментара си? Утре когато някой го прочете опита с по-голяма сума и изгори ти да носиш отговорност? С малките е въпрос на късмет.
За големи суми може да се използват други врътки. Както бях дал пример с Англия.
Там в момента постъпления до £12500 на година не се дължат данъци(от април ще вдигат сумата), Също така и дивиденти от инвестиции до £20 000 но това е друга тема. За откриване на банкова сметка се ходи 1 път в банката и след това всичко е електронно. Дори банковата карта идва по пощата с пин номера, без физическо присъствие. Това означава, че може да получаваш плащания до £12500 = 25000лв по тази, сметка без да дължиш данъци там, след което си ги превеждаш по българска сметка(превода е безплатен). По този начин имаш произход на пари, на които не дължиш данък в България, защото си титуляр и на двете сметки и може да кажеш, че това са пари от спестявания и тнт. Така на годишна база може да пестиш по 2500лв от данъци само от тази сметка в Англия.

Както е примера с Англия, така може да се отворят сметки и в други страни на същия принцип да се минава под радара.
В Германия например са освободени от данъци до € 10 000.
Във Франция са освободени от данъци до € 10 000
С по една сметка в Англия, Германия и Франция можеш да въртиш 65 000лв без да дължиш нито един лев данък и да не си в нарушение.
Счетоводството в Англия е 80 паунда на година и в другите няма да е по различно
едит: Счетоводството си го правя безплатно онлайн
 
Последно редактирано:
Не всеки е тарикат. Не съм съгласна да раздавам данъци от пари, които съм пестила от къртовски физически труд. Те са лични.
Но си ОК хората, които генерират повече value да им вдигат тавана за осигуровките за да изплащат дупките в бюджета създавани от бизнеси и хора работещи на черно? Нали така? ;) https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0047272715001176

@partytime на теория ли знаеш тези неща или имаш реална практика с по-големи суми?

Ако ти като физически лице или бизнеса ти сте регистрирани в България дължиш данък в България и на практика ощетяваш държавата ако не декларираш доходите си. Ако ще на Марс да извършваш дейност. Всичко останало е извън закона.

@dreambench вече ви го описа доста подробно.
 
Ако ти като физически лице или бизнеса ти сте регистрирани в България дължиш данък в България и на практика ощетяваш държавата ако не декларираш доходите си. Ако ще на Марс да извършваш дейност. Всичко останало е извън закона.
Глупости говориш, въобще не си наясно.
 
Последно редактирано:
Разбора се, че от практика. По същия начин и имоти съм купувал в България


Глупости говориш, въобще не си наясно.

Как ще отвориш сметка във физическа банка в UK без proof of address? Ще се вкараш във филм с депозити, попълване на годишни отчети и т.н? Питам от чисто любопитство понеже съм живял в там 2г.

Не знам за физическа UK банка, която ще направи сметка без да имаш местен адрес.

Също чужденци нямат право на местни данъчни отстъпки, поне в UK. Разбирай ако нямаш NI номер, а него можеш да вземеш само ако работиш/си регистриран там.
 
Как може да ми създаваш нерви от 1-ви Януари не знам :D

Как ще отвориш сметка във физическа банка в UK без proof of address?
По 1000 начина.
Като си напечаташ договор за наем, за тези 2 години явно знаеш че там няма печати на документите!
Като платиш на счетоводител да ти направи всякакви документи, които ти трябват. Включително и фалшиви инвойси.
Royal mail redirection в наета от теб поща. или на адреса на счетоводителя. За 3 работни дни ти идва банковата карта.

Също чужденци нямат право на местни данъчни отстъпки, поне в UK. Разбирай ако нямаш NI номер, а него можеш да вземеш само ако работиш/си регистриран там.
Не ти трябва NI номер а UTR номер за self-employed, за който не ти трябва интервю и става след онлайн регистрация.

Или ако трябва да го обясня по просто, водиш се едноличен търговец, който не достига обороти за които да се плащат данъци. По този начин в БГ не могат да те пипнат, понеже като търговец в друга страна си в данъчната система на другата страна. Сега по ясно ли е ?
 
В Германия е малко по сложно с регистрациите щото трябва да се ходи на интервю лично и искат да говорят с теб. Хубавото е че на всякъде говорят английски и нямат проблем с това да си говорят с теб на английски. Докато французите отказват да говорят на английски :D
 
Мога да застана зад коментара ми за малки суми, такива, които превеждам по банкова сметка към изпълнител (в друга страна) за свършена услуга. За лични нужди захранвам салдото с нужната сума и тегля с карта. Wise решава проблем на стотици хиляди хора, като запълва дупка във финансовата система. Данъци за лични нужди на държава, която ме оставя на произвола на съдбата след критично здравословно увреждане, не плащам. :)

Аз като споменах за схемите не съм се опитвал да осъждам нещо от морална гледна точка. Ако някой е решил, че държавата не му заслужава данъците, има свободата да не ги внася и да ги избягва както намери за добре. Рискът от последствия също е за него.

Просто помислих, че въпросът на @Dimitroww е дали по закон "трябва" да ги декларира, щом не са му в сметката. И да, по закон трябва да си декларира дохода, без значение къде го държи и дали НАП към момента знае за този доход.

Далеч съм от мисълта, че всички тук са на 100% коректни и си декларират всяка стотинка от всичко, или са си обявили всичките сметки в револют, пейпал и прочие пред БНБ. За $100 по пейпал или револют никой няма да се занимава с вас. Когато са някакви хиляди вече става по-рисково, сложно, а според мен и нечестно спрямо други работещи, които си внасят данъците, и така.
 
Далеч съм от мисълта, че всички тук са на 100% коректни и си декларират всяка стотинка от всичко, или са си обявили всичките сметки в револют, пейпал и прочие пред БНБ. За $100 по пейпал или револют никой няма да се занимава с вас.
Не ме разбирайте погрешно, аз обичам да си плащам всички данъци, коректен съм. Например преди малко гледах, че от iuvo имам към 500лв дивидент за 2021. Въпреки че сумата е малка, мисля март месец да си я декларирам, като съвестен гражданин в приложение 6 с код 606 и съответно ще платя 50 лв на хазната от това. ;)
 
Все си мисля, че ако НАП те подкарат, за тези 65к "спестявания", дето си си ги превел от чужди твои сметки, може и да ти поискат да им представиш някакъв трудов договор или документ откъде са.

И все пак, без значение къде са ти сметките, ако ти или фирмата, през която извършваш дейността е в БГ, данък се дължи тук. Това "НАП не знае за тези пари и няма да им плащам" пак си е укриване на данъци.

Иначе предполагам, че дори да си ползваш чуждите адреси за дейността все едно си там, съответните държави ще очакват да декларираш какви доходи получаваш по тези сметки и от какво са, дори да са освободени от данък до съответната сума.
Прочети пак пост 67 към края и ще си отговориш
 
Как може да ми създаваш нерви от 1-ви Януари не знам :D


По 1000 начина.
Като си напечаташ договор за наем, за тези 2 години явно знаеш че там няма печати на документите!
Като платиш на счетоводител да ти направи всякакви документи, които ти трябват. Включително и фалшиви инвойси.
Royal mail redirection в наета от теб поща. или на адреса на счетоводителя. За 3 работни дни ти идва банковата карта.


Не ти трябва NI номер а UTR номер за self-employed, за който не ти трябва интервю и става след онлайн регистрация.

Или ако трябва да го обясня по просто, водиш се едноличен търговец, който не достига обороти за които да се плащат данъци. По този начин в БГ не могат да те пипнат, понеже като търговец в друга страна си в данъчната система на другата страна. Сега по ясно ли е ?

Питах съвсем откровено, не се заяждах.

Чакай да го разгледам като бизнес идея.

Та от UK това биха били 2500/12=208лв./м. При това ако сам си правиш всичко и ако имаш как да е без препратка на пощата щото гледам е 130лв/м. към EU адрес и 100лв/м. към UK адрес. Поне при тия: https://www.royalmail.com/personal/receiving-mail/redirection

Ако плащаш на счетоводител май не си струва?

Виж ако се скалира с няколко държави и счетоводството си го водиш сам или някой друг за малко пари може и да има някакъв резон. :D

Без думи съм какво би направил някой за 200-300лв./м. :eek: HOLY SHIT! Евала o_O

На мен ми идва твърде много като разход време и енергия. А и частта с фалшификатите. Горял съм вече и не смея.

Знаеш ли, по-голям успех ще имаш ако успееш да отвориш сметка в държава, където няма данъци. Много по-ефективно е.
 
Последно редактирано:
Прочети пак пост 67 към края и ще си отговориш

Да, усетих се като написах последната част, но пак ми се струват големи главоболия и разправии, още повече, че е само в някакви граници и или няма да си заслужава или ще си на ръба да излезеш от схемата. :) Но щом ти се получава, няма лошо.
 
Питах съвсем откровено, не се заяждах.

Чакай да го разгледам като бизнес идея.

Та от UK това биха били 2500/12=208лв./м. При това ако сам си правиш всичко и ако имаш как да е без препратка на пощата щото гледам е 130лв/м. към EU адрес и 100лв/м. към UK адрес. Поне при тия: https://www.royalmail.com/personal/receiving-mail/redirection

Ако плащаш на счетоводител май не си струва?

Виж ако се скалира с няколко държави и счетоводството си го водиш сам или някой друг за малко пари може и да има някакъв резон. :D

Без думи съм какво би направил някой за 200-300лв./м. :eek: HOLY SHIT! Евала o_O

На мен ми идва твърде много като разход време и енергия.

вкарваш се във някакви излишни филми. Въобще не е така.
Редирекшън за £33.99 веднъж годишно или веднъж на няколко години когато очакваш нова карта не е кой знае какво
 
Да, усетих се като написах последната част, но пак ми се струват големи главоболия и разправии, още повече, че е само в някакви граници и или няма да си заслужава или ще си на ръба да излезеш от схемата. :) Но щом ти се получава, няма лошо.
Търсеше опция за по-големи суми, давам ти я :)
Както казах по нагоре, че само давам пример. Никога не съм твърдял, че ползвам нито един от гореспоменатите начини. Плюс това не знам след брексит как са нещата. Това е като някакъв хак за който се интересува :)
 
вкарваш се във някакви излишни филми. Въобще не е така.
Редирекшън за £33.99 веднъж годишно или веднъж на няколко години когато очакваш нова карта не е кой знае какво

Картата не ти трябва ако имаш активно банкиране.

Зацепих за редиректа. Ама пак... При 208лв./м профит върху 25,000лв (0.8%) без счетоводството и таксата за банковата сметка не знам аз ли се вкарвам във филм... Както казах браво за идеята щом работи за теб!

Никога не съм твърдял, че ползвам нито един от гореспоменатите начини.

Всъщност точно това каза. Или поне в минало време.

Разбора се, че от практика.
 
Последно редактирано:
Картата не ти трябва ако имаш активно банкиране.
Трябва от време на време. Например да си направиш онлайн банкирането на телефона и други
Все пак картите важат 3 години, така че защо да нямаш

Зацепих за редиректа. Ама пак... При 208лв./м профит върху 25,000лв (0.8%) без счетоводството и таксата за банковата сметка не знам аз ли се вкарвам във филм... Както казах браво за идеята щом работи за теб!
Пак си във филм и банковите сметки там нямат такси.

Да разгледаме въпросните 25 000 лв. като пример
Данъка в България ще е да кажем 2500лв , като добавиш счетоводство и други разходи отива над 3000, Нали така ?
В Англия спестяваш тези 2500 лв защото там мислят за малкия търговец и не го облагат с данъци до 25 000 лв. Ако платиш за счетоводство да кажем £80 + £33 за редирекшън на документи веднъш годишно, това са вложени £113 х2.32 = 262 лв разходи.

Или ако трябва да го кажа още по просто и разбираемо:
за 25 000 лв.
Разходите ще са :
Във България ще ти струва поне 3000лв със счетоводството
В Англия 262лв със счетоводството (ако не си го правиш сам)
и двете опции са легални, харчи си парите в която искаш държава след това !

Разликата идва от там, че едната държава мисли за малкия бизнес а другата не мисли.
 
Мале вярно, че за basic акаунти нямаше такси... Извинвай, просто бях супер малък тогава и не си спомням вече всичко.

Разбрах. И все пак ми идва ту мъч на мен.

Но идеята като че ли ми харесва ако е за някой digital nomad, който тепърва започва. Обикаля държави за по 1-2г. и легално да си направи банкови сметки (без фалшиви документи). После да таргетира клиенти в тези държави все едно е местен.
 

Горе