Избори за Народно събрание 02.10.2022

Ще гласувам за

  • ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА

    Votes: 23 31.5%
  • ГЕРБ-СДС

    Votes: 10 13.7%
  • ДПС

    Votes: 3 4.1%
  • БСП за България

    Votes: 0 0.0%
  • ИТН

    Votes: 5 6.8%
  • ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ

    Votes: 9 12.3%
  • ВЪЗРАЖДАНЕ

    Votes: 12 16.4%
  • Български ВЪЗХОД

    Votes: 1 1.4%
  • НИЕ ИДВАМЕ

    Votes: 0 0.0%
  • Изправи се БГ

    Votes: 1 1.4%
  • Няма да гласувам

    Votes: 8 11.0%
  • за някоя неизвестна партия

    Votes: 1 1.4%

  • Общо гласове
    73
Изобщо не съм съгласен с много от коментарите. Деветата дупка на кавала или резерваната гума сме, защото нямаме автономност. Дотам сме я докарали да говорим за автономност, не за държава.
Все още има политици, които искат да правят кървава баня само и само да стане на тяхното. Според мен това е логичния край на тези глупости. Ако има все още хора, които се хващат на популисти си е тяхно решение и съзнателен избор.
 
Така е, докато се оправлява от вън, няма кой да остави правителството да взима решения
Това е пречка, но и самите хора, които са избрани като марионетки са кофти материал. Може да ни диктуват някакви неща, да играем по нечия свирка, но самото изгниване, или по-голямата му част, се дължи на тези, които изпълняват, те "заплащат" на себе си и играят по техни си правила. Никой от чужбина не иска кофти магистрали тук, кражби от фондове и такава корупция. Да, нека има корупция, то къде няма. Вижте Катарското световно, но хората не го усещат, защото не им бърка толкова в битието. Но тук не могат да го играят така гладко и свинщината е на лице. :)
 
Банко, Банкоооо. Демокрацията ти дава право на глас, ама право на избор никой не ти е обещавал. Освен по малкото зло де :D
 
Така е, докато се оправлява от вън, няма кой да остави правителството да взима решения
Може ако се отцепим като Северна Корея
Затворена планова икономка и социализъм. Или по-точно не затворена, а производство.
Въпреки че бъдещото управление смятам, че ще е капитализъм.
 
Последно редактирано:
Банко, Банкоооо. Демокрацията ти дава право на глас, ама право на избор никой не ти е обещавал. Освен по малкото зло де :D
Да, това му е демокрацията, имаш избор, ама като видиш какъв е все едно да нямаш. Не знам защо го водят по-различно от диктатурата в този му аспект. :) Трябва нещо много генерално да се смени, за да има има ефект. Като тия мухите дето се блъскат в прозореца - едно и също действие и очакваш различен резултат. Няма как. Не знам още колко такива проби ще има.
 
Да, това му е демокрацията, имаш избор, ама като видиш какъв е все едно да нямаш. Не знам защо го водят по-различно от диктатурата в този му аспект. :) Трябва нещо много генерално да се смени, за да има има ефект. Като тия мухите дето се блъскат в прозореца - едно и също действие и очакваш различен резултат. Няма как. Не знам още колко такива проби ще има.
Айде ЧРД и да промениш нещата занапред :D
 
Тая лелка чудно описва политическата конюнктура у БеГето..
 
От днешният парламентарен контрол:
Служебният мнистър на иновациите: ''Имало е периоди, в които ББР е давала по три, а в други - по четири кредита на месец. Банката е генерирала 2 млн. лв. приходи от лихви в сравнение с 22 млн. лв. за разходи за заплати в същия период от време, в което Кирил Петков е бил премиер.''
 
не съм сигурен в коя от темите да го постна

Пари ли нямаме :D
 
Пари ли нямаме :D
Няма, НАП ще се погрижи да глоби и фалира малкия и среден бизнес, за да си ги набере отново към бюджета. Но да речем, че не съм прав, а отикваме някаква стари реквизити, като после Европа ще ни продаде нови, в които следващото правителносто пак да си направи врътката и да има за вили в Бояна и коли за по 100К. Всичко е премислено. За какво всички скъсаняци се борят за този парламент? Защото всяка ситуация е вързможност.
 
За какво всички скъсаняци се борят за този парламент?
Знаем, че нивото е ниско по принцип, но поне аз не си спомням чак толкова ниско ниво, такъв театър, цирк, пиеси.
 
Точка по въпросът, кой е поел ангажимент за затварянето на "Мариците":
"Заложените параметри в сегашния План за възстановяване и устойчивост не са добре за България. Предходното правителство е поело ангажимент в ПВУ за намаляване с 40% на въглеродните емисии, което означава, без да е записано в Плана, затваряне на конкретни енергийни мощности, които работят на въглища. Това са ТЕЦ-овете Марица Изток 2, 3 и други мощности, които ако бъдат затворени, ще нанесат щета на българската икономика и в сигурността на енергийната система у нас и в региона. Това каза пред журналисти премиерът Гълъб Донев."
 
Предходното правителство е поело ангажимент в ПВУ за намаляване с 40% на въглеродните емисии,
Не просто са го направили, а са отишли на място при миньорите, за да ги излъжат (подписвайки се), че няма да го направят

Да допълня Типин с много подробно и на достъпен език обяснено какви поразии направиха тия калтаци.


2-ра част

 
Не просто са го направили, а са отишли на място при миньорите, за да ги излъжат (подписвайки се), че няма да го направят

Да допълня Типин с много подробно и на достъпен език обяснено какви поразии направиха тия калтаци.


2-ра част

Това второто таман му копнах урл-то и отварих форума да пействам...
 

Горе