Избори за Народно събрание 14.11.2021

Ще гласувам за

  • ИМА ТАКЪВ НАРОД

  • ГЕРБ – СДС

  • БСП за БЪЛГАРИЯ

  • ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ

  • ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ

  • ИЗПРАВИ СЕ БГ! НИЕ ИДВАМЕ

  • ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА

  • ПАТРИОТИЧЕН ФРОНТ- НФСБ и ДРУГИ НЕИЗВЕСТНИ

  • АТАКА

  • ВМРО

  • ВОЛЯ

  • ВЪЗРАЖДАНЕ

  • Бонус Партия (Жан го нема, това е най-близкото) - РУСОФИЛИ ЗА ВЪЗРАЖДАНЕ НА ОТЕЧЕСТВОТО

  • Няма да гласувам


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Явно са пуснали още малко сухо от чекмеджето.
И то ще пресъхне. :) Тогава ще видим какво ще се случи. Нали се сещате какво чака партия без идеологии и добро представяне - свършат ли парите, всеки започва лека полека да напуска кораба. А както знаем, това в момента ще им гонят на партията майка. От там нататък лесно ще се справят. А може да видим и някой в панделата, ей така, за разнообразие. :)

Лично аз не вярвам, че ще има кой знае каква разлика.
И аз не съм голям оптимист, но да видим. Едно е сигурно, ще е различно, а това значи или по-добре или по-зле. Ама като гледам къде сме, може ли и по-зле? :)
 
Много съм доволен от развитието на нещата в политически план. Не от нашите - вчера Боко, днеска Киро и Асен, утре ще са други, бързите прессъобщения преминават през очите на зрителя и шоуто върви. Не ги следя, признавам - доскучава ми.

Обаче, виж, в световен политически план става все по-ясно, че въртенето на устойчив бизнес минава през задължително съгласие с правилните гл.т. по основни въпроси. Влизаш в кой да е сайт на бизнес организация, изпишеш някой от основните, ужасно противоречиви иначе въпроси, и - о, чудо - винаги откриваш една и съща гл.т. Разбира се сякаш от само себе си: съответният основен противоречив въпрос е поставен на същата плоскост с други, съвсем ясни въпроси. Така че отговорът му е също толкова напълно ясен, според всяка от независимите организации.

Ясно: бизнес развитието върви комплект със задължително единомислие по основните, ужасно противоречиви иначе въпроси. Това не помня да го е имало чак толкова в демократични времена. Е, тя демокрацията е система на управление, а свободата е лично усещане, както се казва. Но е впечатляващо да наблюдаваш като съвременник скоростното всмукване на демократичното развитие в тая тясна форма. Като влезе съвсем в нея, се очаква и да го вакуумират за дълготрайност.:)

Та това следя с интерес - отговорът ни на международните "предизвикателства". И според мен, който се труди яко и желае да се развива в бизнеса по западен модел, в прозрачните западни условия, получавайки за труда си това, което му се полага, без да го крадат и възпрепятстват прекалено (както тук), заслужава да получи шанс за развитие именно на Запад. И аз го пожелавам на всеки, който го иска. Справедливо би било.

Щото подозирам, че исторически доказаното особено местоположение на милата ни рОдина - а не "лошата" ни реакция на м/народните предизвикателства, типична за народопсихологическите ни особеностите - отново може да ни спести това отваряне към западния модел на развитие, вървящо със задължително единомислие по основните гл.т. Ако стане така, някои ще бъдат разочаровани; други - съвсем няма да бъдем.

Остава да видим дали ще стане така, и: 1.Какви ще бъдат дългосрочните последствия за нас. Ще се олицетвори ли родната мъдрост "Всяко зло - за добро" и наглед грешното, за което сме безспирно порицавани, ще се окаже правилното.
Не бих слушал някой, който ме убеждава, че всички изредили се довчера полит-мутри са сътворили нещо добро и не са забавили развитието ни по западен модел. Точно това направиха: напапкаха се, осраха, спряха развитие на бизнеси и кариери, прогониха няколко милиона души (м/у които и доста читави). За мен спор няма. Но какво ще се окаже занапред това последователно невписване в световното развитие, вървящо в комплект със задължителните за покритие гл.т.? Интересен въпрос.

Или напротив: 2. Грешното спрямо м/ународното си е грешно и ще сърбаме яко попарата.

Или пък 3.Просто ще получим загрижено активно съдействие за вписване в м/ународните задължителни гл.т.
Смея да твърдя, че отговорът съвсем не е толко ясен, колкото изглежда на пръв поглед.

Хубава дата е: 12.12.2021 Много 1-2 се събират и в тая чест реших да оспамя с един-два абзаца иначе хубавата тема, отворена от биаро. Той е широкоскроен и няма да се разсърди. Специално съкратих и дължината на изреченията, от уважение към предпочитанията на една определена потребителка.;):)
 
Не те притеснява, че ще имаме 'вице' привърженик на гей браковете? Да не би да се кефиш да ти го тъпчат отзад?
Га Баце искаше да става педал, че да го мислят за умен не рева, сега ревеш...
 
Стана ли време вече Бяро лично да се извинява на Борисов и да го моли да се върне?
Или е чакаме още?
 
Честито бате, ето защо им пречат прокурорите , специализираните съдищила , ето защо им пречи ГЕШЕВ и защо искат да го махнат, ето и вашият нов министър това е само началото , сега ще видите как се изпълняват поръчкови дела , като сигурно ще има свидетели които ще са научили неща наизуст и ще лъжат , ще има доста натопени политици скоро време за да се изчисти пътят им :)

Момента на тоя човек кой знай какъв натиск упражняват само и само да го свържат с някой, да стане свидетел и да каже някой голям политик хахах

 
Честито бате, ето защо им пречат прокурорите , специализираните съдищила , ето защо им пречи ГЕШЕВ и защо искат да го махнат, ето и вашият нов министър това е само началото , сега ще видите как се изпълняват поръчкови дела , като сигурно ще има свидетели които ще са научили неща наизуст и ще лъжат , ще има доста натопени политици скоро време за да се изчисти пътят им :)

Момента на тоя човек кой знай какъв натиск упражняват само и само да го свържат с някой, да стане свидетел и да каже някой голям политик хахах


Много ясно, че ще ги натискат, като не искат да си свършат работата и прикриват. Цялата прокуратура е за закриване, защото е овладяна из основи.
 
Много ясно, че ще ги натискат, като не искат да си свършат работата и прикриват. Цялата прокуратура е за закриване, защото е овладяна из основи.
по тази логика, да изгонят всички от до и да вземат на тяхно място, те всичките излиза че са корумпета..
Обаче за мен проблема не е от прокуратурата ,проблема е от СЪДИИ те трябва да се изчистят бате, хващат обвинявят ги , съдииите ги пускат я под домашен арест я под условна присъда..

Оная Иванчева ли беше ква беше дето я хванаха с подкуп с белязаните пари от ясно по ясно е всичко там че е искала и е взела, ту вътре ву вънка обикаля си.. вкарваш ги 1 път за 10 години и приключваш.. ама какво да ги правиш тези съдиии не им дава милост да го направят освен ако не е някой по безизвестен човек , тогава вътре и край забравят..
 
Оная Иванчева ли беше ква беше дето я хванаха
Хванаха дедовия. Сготвиха я брутално, защото не беше от ОПГ-то и се опита да им спре далаверите.
 
по тази логика, да изгонят всички от до и да вземат на тяхно място, те всичките излиза че са корумпета..
Обаче за мен проблема не е от прокуратурата ,проблема е от СЪДИИ те трябва да се изчистят бате, хващат обвинявят ги , съдииите ги пускат я под домашен арест я под условна присъда..

Оная Иванчева ли беше ква беше дето я хванаха с подкуп с белязаните пари от ясно по ясно е всичко там че е искала и е взела, ту вътре ву вънка обикаля си.. вкарваш ги 1 път за 10 години и приключваш.. ама какво да ги правиш тези съдиии не им дава милост да го направят освен ако не е някой по безизвестен човек , тогава вътре и край забравят..

Грам нямаш представа как са всъщност нещата.
 
Честито бате, ето защо им пречат прокурорите , специализираните съдищила , ето защо им пречи ГЕШЕВ и защо искат да го махнат, ето и вашият нов министър това е само началото , сега ще видите как се изпълняват поръчкови дела , като сигурно ще има свидетели които ще са научили неща наизуст и ще лъжат , ще има доста натопени политици скоро време за да се изчисти пътят им :)

Момента на тоя човек кой знай какъв натиск упражняват само и само да го свържат с някой, да стане свидетел и да каже някой голям политик хахах


Що за глупости.


Няма натиск. Полицията гони пътя на парите - арестуваният иска сделка, да стане защитен свидетел, и да изпее всичко, да не мислиш, че той е измислил схемата с 52-та милиона. Идва прокуратората, разбира за какво става въпрос, и казва, че това не може да стане, и той ще е главния обвиняем, тоест бушона. От ГДБОП и казват на тая, че ще и търсят отговорност. Излиза и казва на Гешката, а той почва врявата.

Очакват се много интересни няколко следващи дни.

 
Последно редактирано:
Що за глупости.


Няма натиск. Полицията гони пътя на парите - арестуваният иска сделка, да стане защитен свидетел, и да изпее всичко, да не мислиш, че той е измислил схемата с 52-та милиона. Идва прокуратората, разбира за какво става въпрос, и казва, че това не може да стане, и той ще е главния обвиняем, тоест бушона. От ГДБОП и казват на тая, че ще и търсят отговорност. Излиза и казва на Гешката, а той почва врявата.

Очакват се много интересни няколко следващи дни.



https://bnr.bg/post/101571174/boiko...hemus-sluchai-v-nashata-strana-mnogo-se-krade интервю на Рашков от днес
 
До сега 1 доказателство не сме видяли от него освен думи.. да ги пусне по медиите тези доказателства да ги видим.. като прокуратурата не работи, една пресконференция да свидетелства публично готово.. аз не казвам че точно това не е схемата , това си е точната схема, но като нямат връзка как да ги сържат с тях? те искат публично да кажат че е давал парите на еди кой си.. ама доказателства къде? той може да каже че е предал тия пари и на теб?

междудругото незнам дали има такава банка в България, която да ти изплати 50 млн. лв кеш в едни чанти торби чували .. те сигурно тия банки нямат толкова налични пари освен ако не са цифри.. и на всичкото отгоре за някакви суми над млн няма ли задължение да е с бронирана кола транспорта.. аз не вярвам че някой може да изтегли 50 млн от банката кеш..
 
Последно редактирано:
Стана ли време вече Бяро лично да се извинява на Борисов и да го моли да се върне?
Или е чакаме още?
Той най-големия Гербаджия тука в форума. Няма търпение вътрешно Боко да се върне на бяло магаре :) хахаха
 
Мачкай!

 

Горе