Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

Една колежка има лумиа и е страшен телефон. Ако имах пари щях да си взема такъв а не китайски боклук.
И не виждам къде е проблема, че е с уиндолс?

Ами примерно, че като го закачиш за заразен компютър, ще ти забърше всички вируси...
Естествено, че нашия компютър никога не се заразява ама... :wink:
 
От: От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

Ами примерно, че като го закачиш за заразен компютър, ще ти забърше всички вируси...
Естествено, че нашия компютър никога не се заразява ама... :wink:
Кви вируси бе? Той Викяр е на линукс :wink:
 
От: От: От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

Кви вируси бе? Той Викяр е на линукс :wink:

Говоря по принцип, не конкретно за Вискяр...
Пък ако не греша тои е на Линукс под Уиндовс или нещо подобно...

Колежката ти не е на линукс нали? :)
 
От: От: От: От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

Говоря по принцип, не конкретно за Вискяр...
Пък ако не греша тои е на Линукс под Уиндовс или нещо подобно...

Колежката ти не е на линукс нали? :)
Колежката ми ползва Ие, според теб знае ли как да си върже телефона с компа?:lol:
 
От: От: От: От: От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

Колежката ми ползва Ие, според теб знае ли как да си върже телефона с компа?:lol:

При положение, че си е взела смартфон, на които ще иска да слуша музика, ще прави снимки... Рано или късно ще го свърже. В противен случай, просто си е хвърлила парите на вятъра за телефон, на които ползва само 10% от възмоностите...
 
От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

Вискяр, няма ли да споделиш нещо по темата, че май много се отклониха някои колеги от първоначалното ти питане. :)Все пак се опитваме най-вече на теб да сме ти полезни:wink:
 
От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

Нека пишат хората. Понякога, измежду "офтопика", излизат интересни мисли.
Не писах досега по ред причини. Най-вече ровех за информация, предимно по написаното от колегите в темата.
Капризен съм, когато избирам покупка. Надявам се да ме извините.

Андроид телефона HTC Desire 500 почти със сигурност отпада. Хубаво е, че производителя е облякъл операционната система, но намерих статия с приложени снимки от автора. 8 мегапиксела е хубаво нещо, нооо... се виждат. Ако мога така да се изразя. Има зърнистост в големите едноцветни петна. На мен често ми се налага да режа от снимки, и смея да твърдя, че качеството на снимките от HTC Desire 500, сравнен със Sony Ericsson K810, при 100% увеличение, тоест се показва 1/1 образите, е по-лошо - виждат се зърна, казано фотографски. Ако ви е интересно, подбрал съм някои изображения, и мога да ги кача за обсъждане. Моя Sony Ericsson дава по-замъглено изображение от HTC Desire 500, както го прави и Sony Xperia S. Но това го поправям с филтъра за изостряне в GIMP. HDR-а на Desire дава сходен на моя телефон образ в сянка.
Чакам утре да ми донесат Sony Xperia L, за да видя какви снимки прави. Актуалните в момента среден клас Sony Xperia, според тестовете, правят ореол между между два цвята - например буква се озовава с окантоваща ивица от трети цвят.
Sony Xperia S ми харесва - дисплея няма нищо общо с обсъжданите в заглавието телефони, а има и вградени 32 Гб памет, но не го предлага никой от операторите. А текущата му цена в брой е около 480 лв.
Sony xperia Z - по-добре да дам тези пари за фотоапарат с истинска оптика и да извадя стария Sony Ericsson на сина ми - той си работи. Е, няма да имам Wi-Fi и Андроид.
Nokia Lumia 520 - ще преглътна някак си Уиндоус мобилето, но това е яко социален телефон. Следи ти от "Контакти" познатите във Фейсбук и ти докладва кой какво вечеря. Безплатна доживотна GPS навигация на български е хубаво нещо, но въпреки постиженията на Майкрософт да работи с по-малко оперативна памет от Андроид, 512 Мб са много спартански - средни приложения насичат, а за тежки въобще не бива да се мисли. Относно снимките - няма Zeis оптика, такава се появява чак при Nokia Lumia 720. Ревютата сочат лоши снимки. А десерта е, че НЯМА светкавица. За да го докарат ефтин, са го скопили отвсякъде, освен от ФБ функционалност.
За Galaxy S+ поразгледах, засега отива в изчакване. Тестовите снимки са подобни на моя телефон и Sony Xperia S, без ореол между два цвята.
Линукса ми е на самостоятелен дял. Никакво под Уиндоус!

Май изчерпах написаното по-горе?
Другото кофти нещо във възможните покупки е масово ползваната LED светкавица. Свикнал съм с ксенонова, а тя определено е по-добрия вариант.
Когато купувах моя телефон, бе лесно. Нямаше конкуренция, изчаках цената да падне до приемлива, и го купих. Една от най-успешните ми покупки.
Сега привидно има голямо изобилие, технологиите са на по-високо ниво, но предлаганото качество въобще не е на ниво. Едно и също, облечено в различни марки и модели.
Ще изчакам да поснимам със Sony Xperia L, после ще ида да разгледам какво прави ZTE Blade Q.
Очаквах по-лесен избор с ясно открояващи се разлики между различните модели телефони. :(

Благодарности за всички писали в темата!
И весел празник! :beer:
 
От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

Cortex-A7 с четири ядра звучи много добре!
Тук е по-ефтин. (Не разбирам от доставчици.)
 
От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

Cortex-A7 с четири ядра звучи много добре!
Тук е по-ефтин. (Не разбирам от доставчици.)
Сакън! Аз и затова ти дадох линк към андроид форум. Сайта който ти дадох е май единствения който продава оригинални xiaomi.
Аз не бих рискувал
 
От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

Като гледам "големите" какво предлагат, ми се прищява да им натрия носа и да си поръчам телефон от Китай.
 
От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

Като гледам "големите" какво предлагат, ми се прищява да им натрия носа и да си поръчам телефон от Китай.
Blinky и той така направи, Fozzy също , след празниците и аз. Тъй че смело и заеби тея масови и прехвалени HTC-та и S4-ки
 
Blinky и той така направи, Fozzy също , след празниците и аз. Тъй че смело и заеби тея масови и прехвалени HTC-та и S4-ки
Не съм добър пример, защото аз не съм голям tech разбирач, но определено като купувам техника правя голямо проучване. Нямам нищо против да имам и Samsung или HTC, а защо не и някой Sony, или може би LG, но с параметрите, които искам и с изискванията, които съм си поставил за параметри, отивам на някакви невероятни суми, да не говорим, че за мен марката никога не е била водеща.

@uphero, не само. И coolice го направи същото преди години. Доста добро телефонче си взе и все още е доста стабилно. Просто не се виждам и с телефон за хиляда и няколко, а в същото време да има друг, по-добър за по-малка сума. За мен това, като IT, е малко пробождане със спагети. :)

Key features

Quad Core 1.5 Ghz CPU
4.7' HD IPS Screen
1 GB Ram
Dual Sim, Dual standby

Брутал..... :) Харесвам като гледам такива параметри...кара те да се чувстваш стабилен и смел докато си обикаляш из нета. Някой ден и Алтокат на телефон ще гледаме. :)
 
Re: От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

Всичко това е ОК, но РАМ-а да не дойде малко къса?!?

E, 2 щеше да е по-добре, но все пак говорим за телефон, да не забравяме. :) Този, който взех е с толкова също и мисля, че трудно ще успят да стигна максимума, но все пак ще се съглася, че тук може повече.
 
От: От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

Всичко това е ОК, но РАМ-а да не дойде малко къса?!?
Е има си лаптопи и компютри за работа, все пак това е телефон
 
От: От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

Всичко това е ОК, но РАМ-а да не дойде малко къса?!?

Unreal го джитка с 10,2 кадъра в секунда.
За телефон с интернет е много добър. А има и добри хора за помагане на български - почти са превели менютата и май се канят да го продават официално в България. Но видеото - намерих от два източника, не струва. А пишещия ревюто е голям идиот - показаните снимки са 3 Мпкс!!! Само една е 8 Мпкс - на цвете отблизо, и не ми хареса.
 
Re: От: От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

Unreal го джитка с 10,2 кадъра в секунда.
За телефон с интернет е много добър. А има и добри хора за помагане на български - почти са превели менютата и май се канят да го продават официално в България. Но видеото - намерих от два източника, не струва. А пишещия ревюто е голям идиот - показаните снимки са 3 Мпкс!!! Само една е 8 Мпкс - на цвете отблизо, и не ми хареса.

Бате, тук забравяме за оптика. Нали сме наясно. Има една лупа и това е. Другото е Божа работа от технологията. :) Аз не мисля, че 8MP от телефон ще е нещо много невероятно. За битови нужди и това е. Един пич искаше да си прави сток картинки за сайта. Няма лошо, но ако ще е само за това. Хубавите апарати почват от 1500 лева. :) И говорим за реални 12+МР. :) А това да качиш на професионално ревю някаква битова снимка си е направо кибер престъпление, особено докато обясняваш как имал 8MP камера. :) Има известна ирония.

Виждал съм NFS да върви на iPhone 3 без проблем. Ама никакъв. Така, че с 1Г рам много неща може да се случат с телефона.
 
От: От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

На тия от http://www.miui.bg им еби мамата, за никакъв чеп не стават. Писах им на мейла и 3 дена няма отговор, влизам в форума задавам пак същия въпрос и хоп - Бан.
Поръчвай от Китай и при проблем в андроид форума ще го решат
Unreal го джитка с 10,2 кадъра в секунда.
За телефон с интернет е много добър. А има и добри хора за помагане на български - почти са превели менютата и май се канят да го продават официално в България. Но видеото - намерих от два източника, не струва. А пишещия ревюто е голям идиот - показаните снимки са 3 Мпкс!!! Само една е 8 Мпкс - на цвете отблизо, и не ми хареса.
 
Re: От: От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

На тия от http://www.miui.bg им еби мамата, за никакъв чеп не стават. Писах им на мейла и 3 дена няма отговор, влизам в форума задавам пак същия въпрос и хоп - Бан.
Поръчвай от Китай и при проблем в андроид форума ще го решат
Хахаха. Преди 3 седмици писах на официални представител на Фосил за един модел часовник. Нямали го. После писах за друг, от старата колекция. Пак го нямали. После харесах от новата, ама не била пристигнала. И официалния сайт от .co.uk + Еконт и след 2 седмици беше при мен. Не е истина тези тук не могат да вземат парите на хората. Че и сайт нямат пък официален представител. Направо паднах. Но ще си призная, бяха мили и добронамерени.

Същото е и при телефоните, поне като търсех моя тук. Все по-рядко гледам към бг магазините. Почва ма ми се образуват не само нерви. Последният път в един в голям техно-магазин продавач-консултант (на голяма верига) не искаше да повярва, че на мострата (електронна рамка за снимки) има отпечатъци. Беше единствената останала. След като загасихме демо снимките, които се въртяха, оп отпечатъци и мазни метна. Предложих му да я взема с отстъпка, тъй като не е чисто нова, но каза не. След този случай, чеквам нещата онлайн тук, и като не ме кефи, пазарувам навън, както и се случва често. Като се научат да правят бизнес, тогава. :)

Отклоних се, но честно казано при телефоните се сблъсках със същото. Вярвам, че ще ми се повтори и при други неща. За това, смело от Китай, Европа, САЩ и там където е изгодно.
 

Горе