Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

От: Re: От: От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

Има една лупа и това е.

Как една лупа? Пет елементен обектив от Самсунг.

Ето го по-добрия вариант на видеото:

[video=youtube;hke596dbjuI]http://www.youtube.com/watch?v=hke596dbjuI#t=0[/video]

На заводска цена от 130 долара бих го взел. Но за 210... Че и 13 долара искат за тракинг код!
 
От: От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

Май одеве ми е бил подвеждащ интернета - сега, като го гледах, бе добре. Като изключим "оператора" на филма!
Има тарикатска опция - докато правиш клип, можеш да правиш снимки. Не съм чел за другите телефони такава глезотия.
 
Re: От: Re: От: От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

Как една лупа? Пет елементен обектив от Самсунг.

Ето го по-добрия вариант на видеото:

[video=youtube;hke596dbjuI]http://www.youtube.com/watch?v=hke596dbjuI#t=0[/video]

На заводска цена от 130 долара бих го взел. Но за 210... Че и 13 долара искат за тракинг код!
Да, добре е. Не се иска повече от телефон. Не подценявам 5те елемента на Самсунг, но на 2-3 см. колко свобода могат да има, за да правят добър фокус и картина. Както казах, за телефон е велико, което си и говорим. И не говорех конкретно за Самсунг. Него не съм имал възможността да проучвам обстойно. Дори грам.

Този телефон от видеото щеше да ми е избор, ако знаех. Даже аз почнах от нещо, което ми беше супер, но някак имаше и по-добри предложения. И каква изненада, беше пак от БГ сайт. :)
 
От: От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

Има тарикатска опция - докато правиш клип, можеш да правиш снимки. Не съм чел за другите телефони такава глезотия.
За телефоните, които коментирате ли говориш / HTC Desire 500 също има такава опция - VideoPic/ или изобщо /S4 също го има, но експозицията е много къса и не може да се сравнява с надлежно фокусирана снимка- тормозя го всеки ден от както се появи в БГ:wink:/ ?!
Не знам, но аз определено не бих се хвърлил на непопулярна марка /по-скоро малка компания сравнена с големите Сони, Самсунг, НТС - най малкото за дефектите/бъговете, които ще последват - не може техните отдели за разработки и тестове да имат бюджет колкото стойноста на самите малки компании и да очакваме близко качество!!!/, ясно е че това влиза в цената, но вие се впускате в хвалби на подобни марки сравнявайки цена/параметри, без да говорим за самата експлоатация на тел! Да и при големите има дефекти, но са пренебрежимо малки. Имам познати закупили китайски пръчки, който освен, че пристигат след голямо чакане /Блинки, не че злорадствам, но ще ме подкрепиш ли?:)/, нямат гаранция тук в БГ, но и са пълни с бъгове в стремежа на компаниите да пуснат на пазара, нещо наточено, без необходимите N на брой тестове.
П.П. Аз продължавам да клоня към HTC Desire 500 за ценовия клас, в който си се прицелил. Не съм се ровил много за камерата му и тестовите снимки, за който ти /Вискяр/ сподели, че имали много шум, но виж тук, нищо не казват по въпроса - не споря за възможностите на камерата му, просто ти го посочвам, ако не си прочел да се дообразоваш :)
 
Последно редактирано:
В много случаи е до късмет. Това дали е малка, голяма или средна компанията, по принцип няма значени. Виждал съм и китайци и HTC-та, и Samsung-и да се сервизират на 6тя месец. За това и не залагам на големите марки. Като % нямам и наблюдения китайците да се прецакват по-скоро, но и нямам толкова много хора с китайчета около мен. За това и статистиките ми не са много "пълни", ако мога да го нарека така. Имах китайски таблет, уж марка и не знам си какво и сега е сдух яко. Пълноценно го ползвах точно 6 месеца и съм си казал никога повече таблет. :) Не е практически и финансово оправдан. Да, китайче е, но пък и все мислех, че една година ще издържи. Проблемът му дойде в това, че не иска да приеме кабела на зарядното - нито ел. захранване, нито от компа - с USB. И се чудя дали да се занимавам. По принцип е за около 300 лева, но все пак ще подпитам тук там някой сервиз. В тази тема даже ще питам някой дали има идеи?!

А относно телефоните, за мен както казах HTC-то е по-оферта, ако си готов да дадеш тези пари отгоре, за да вземеш допълнителните характеристики, с които HTC-то превъзхожда ZTE-то. :)

@pa_lta, ще те подкрепя за чакането. Така е. Голяма мизерия е това. То всичко идва с бъгове. А, ако мислиш, че не са еднакви части, сглабяни на едни и същи места. :) Имаме една кафемашина, която я имат още 2 семейства. Едни и същи са, но купувани през 1 година разлика. Една и съща марка и модел. Най-ранокупуваната прави най-хубаво кафе. Средната, ядва се. А последната, пълна трагедия. Демек, качество, некачество, и продукцията не е на ниво след години. Не знам.
 
От: От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

Бате, тук забравяме за оптика. Нали сме наясно. Има една лупа и това е. Другото е Божа работа от технологията. :) Аз не мисля, че 8MP от телефон ще е нещо много невероятно. За битови нужди и това е. Един пич искаше да си прави сток картинки за сайта. Няма лошо, но ако ще е само за това. Хубавите апарати почват от 1500 лева. :) И говорим за реални 12+МР. :) А това да качиш на професионално ревю някаква битова снимка си е направо кибер престъпление, особено докато обясняваш как имал 8MP камера. :) Има известна ирония.

Виждал съм NFS да върви на iPhone 3 без проблем. Ама никакъв. Така, че с 1Г рам много неща може да се случат с телефона.

За китайски 8МР може и да си прав, но иначе не съм съгласен с теб. Можеш ли да познаеш с каква камера е правена тази снимка:

toninolamborghini.jpg

Май одеве ми е бил подвеждащ интернета - сега, като го гледах, бе добре. Като изключим "оператора" на филма!
Има тарикатска опция - докато правиш клип, можеш да правиш снимки. Не съм чел за другите телефони такава глезотия.

И другите телефони го имат. Sony Xperia S има и опция Fast Capture, с която можеш да снимаш за секунди когато телефонът е "заспал".

[video=youtube;OlWBZQwe80w]http://www.youtube.com/watch?v=OlWBZQwe80w[/video]
 
От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

Можеш ли да познаеш с каква камера е правена тази снимка:

Виж файлът 8093

А това:

Babo_Mravke_de_taka.jpg




Да драсна малко по темата.

Ето една сравнителна снимка - Samsung I9300 Galaxy S III vs Sony Ericsson K810i (и двете са със светкавица)

Samsung_I9300_Galaxy_S_III_vs_SE_K810i.jpg


Друга сравнителна снимка - Sony Experia L срещу SE K810i

attachment.php


И още една сравнителна снимка - HTC Desire 500 vs SE K810i
(не знам защо Вбюлетина не я хареса и не поиска да я качи)

HTC_DEsire_500_vs_SE_K810i.jpg


Днес имах възможност по-обширно да работя със Sony Experia L. Бих казал, че видеото е чудесно, което не мога да кажа за снимките.
Да, 8 MP са хубаво нещо, и цветовете са хубави, и прилично лесно и удобно се снима, но само като за снимки за спомен.
Камерата не е разположена на най-удобното място.
Качих един клип в тубата, но незнайно защо го сдъвка. От 1280 пиксела го показва като 720 пиксела (макар и да до го отчита като HD) с доста влошено качество.

В един момент бях започнал да си мисля, че човек, гледайки синтетичните тестове, не би купил нищо ново. Като видях и подържах Samsung I9300 Galaxy S III, а след това и Sony Experia L, вече мислех, че тези тестове заблуждават. Но след като разгледах снимките, вече съм на мнение, че показват истината - шест години по-късно камерите на телефонте снимат по-лошо.

Да добавя, че всички снимки са "както са" - не са обработвани по никакъв начин, освен рязане.


Experia L vs K810.jpg
 
От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

Някой да знае дали може да се променя jpeg компресията на андроид телефоните?
Дали е възможно да се намали jpeg компресията и файловете за снимките да стават по-големи и с по-добро качество?
 
От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

Попитай тук - http://www.androidbg.com/forum/
Някой да знае дали може да се променя jpeg компресията на андроид телефоните?
Дали е възможно да се намали jpeg компресията и файловете за снимките да стават по-големи и с по-добро качество?
 
От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

Някакъв дубъл се получи.

А и не мога да кача файл.
 

Горе