Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

Какви съвети ще дадете за избор на андроид телефон - между ZTE Blade Q и HTC Desire 500?
Бях си харесал Sony Xperia L, но Мтел не я предлагат. Засега не намирам възможност да се снабдя с този андроид телефон през другите два мобилни оператори в България. Не ми се дават пари накуп - мислех за телефон от Китай, но...

Основните разлики между ZTE Blade Q и HTC Desire 500 са:
- ZTE Blade Q е по-ефтин, има 5 мегапиксела камера, има 3х по-бърза HSDPA линия - 21 Mbps, дисплей - 4.5 inches ~218 ppi, Android OS - v4.2 (Jelly Bean), GPU Mali-400;
- HTC Desire 500 е по-скъп, има 8 мегапиксела камера, HSDPA линия - 7,2 Mbps, дисплей - 4.3 inches ~217 ppi, Android OS - v4.1.2 (Jelly Bean), GPU Adreno 203.
Видимо процесорите са в полза на HTC Desire 500 - 4 ядрен Cortex-A5. Но 2 ядрения Cortex-A7 на ZTE Blade Q е с много по-добри параметри - и в кеша, и в шините. Плюс леко по-висока тактова честота.
Стария ми К810i (6 години, 18 000 снимки, оригинална батерия) вече сдава багажа - с джойстика и фокуса на снимките.
Трябва ми телефон за разговори и снимане - имам фотоапарати, но не ми се носят постоянно. Засега планирам достъпа до Мрежата да е само по Wi-Fi - в София вече има доста места със свободен достъп.
За HTC Desire 500 вече има тестове на снимки и видео в Мрежата, но за ZTE Blade Q не намирам нищо.

Та ще се радвам за съвети - кой от двата андроид телефона да избера. Други идеи също са добре дошли. :beer:
 
С колко е по-скъпо HTC-то, че като гледам разликите. С нищо не са еднакви. Поне да се различаваха малко де. Аз като сравнявах, при мен се различаваха дизайна и инчовете най-вече. в параметрите винаги гледах да са еднакви стойностите. Камерата...ще се усетят тези 3 мегапиксела. Макар че, не много. :)
 
От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

При изплащане HTC Desire 500 излиза 144 лв повече от ZTE Blade Q. Дизайна и милиметрите не ме касаят.
Мегапикселите се усещат, няма спор. Но съм виждал камери с повече пиксели да правят по-лоши снимки.
Моят К810i, когато го взех, правеше много по-добри снимки от равнопоставени по фотоматрица телефони, заради Cyber-shot технологията на Sony от скъпите им фотоапарати.
Мотото на Blade Q серията е "Ефтини телефони с максимални качества" - и при трите варианта: mini, maxi, и средния- само Q.
Срещнах коментар, че ZTE Blade Q има много добра чувствителност на сигнал.
Засега ZTE Blade Q се продава само в 23 страни в Европа.
 
За камерите ще се съглася. Все пак съдя от гледна точка на това, че и двата използват една и съща технология. А защо не и материали. :)

Аз гледам кое ти е приоритет и на база това гледам и кое ще ти лепне най-добре. 144 лева не са малко пари, но ако с тях ще направиш компромис с някои важни за теб неща, не си струва. Не гледай марка, защото това не е критерии. Поне не и за технически хора. :)

Личното ми мнение е да се вземе оптималното за максималното. Но ми е и трудно да преценя в твоя случай кой е правилния избор, защото разликата не е малка, но пък и характеристиките се разминават много. ;)
 
От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

Нито един от двата не съм ползвал, но това, което прочетох и ми направи впечатление:
-батериите са им еднакви, но за 4-ядрения процесор на НТС ще му дойдат къси тези 1800 мА/ч / батерията на Дезирето ако е сменяема, а не като на ОNE, щч е чудно / от S2 до S4 винаги съм си ползвал 2 батерии
-ревю за камерата на ZTE- то не намерих, освен че предната е малко дъртата технология VGA; мисля, че софта на НТС за камерата ще се справя по добре +3-те меги - какво чакаш още?! :clap:
- това са скороста при Н+ определено е по-добре за ZTE, но ти каза, че повече на Wi-Fi ще разчиташ!
- щом ще правиш снимки, питай Ментел, дали наистина HTC дават 25 гиги безплатно, май за 2 години в Dopbox-a. За мен това е супер предимство!!!!
-бараузъра на НТС е HTML5 като на моята S4-ка:oops: - препоръчвам
- ако не си имал НТС имай предвид, че ZTE е с гол интерфейс на андроида, а HTC е с тяхния лаунчър HTC Sense UI 5.0, някой не го кльопат та ще трябва да идеш в накой магазин и да го разцъкаш малко!
- видеото на Дезирето е hd ready- 720 30f/s за ZTE не видях нищо писано.
Май това се сещам на първо време :)
 
Последно редактирано:
От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

a ко ше кажете за sony xperia Z ?
че и аз мисля да си купя накрая андроид след хайфоня, новия 5s не ми трябва щото е същия като старите :D
 
От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

Вискяр, вземи си 1 китайско Lenovo и не се занимавай с глупости. Има модели за по 200$ които са много корави и не ти трябват договори. Иначе HTC е класа над ZTE
 
От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

a ко ше кажете за sony xperia Z ?
че и аз мисля да си купя накрая андроид след хайфоня, новия 5s не ми трябва щото е същия като старите :D
Сам по себе си за половин хилка, направо е чуден :)
 
От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

Трябва ми телефон за разговори и снимане - имам фотоапарати, но не ми се носят постоянно.

Тогава си вземи Nokia Lumia. Чувал съм че са най-добрия телефон за снимки, с най-добрата оптика.
 
От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

a ко ше кажете за sony xperia Z ?
че и аз мисля да си купя накрая андроид след хайфоня, новия 5s не ми трябва щото е същия като старите :D

По-добре Z1


Вискяр ако искаш добра камера за парите си ти препоръчвам Sony Xperia S
 
Re: От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

Вискяр, вземи си 1 китайско Lenovo и не се занимавай с глупости. Има модели за по 200$ които са много корави и не ти трябват договори. Иначе HTC е класа над ZTE


не съм много сигурен като гледам високия клас колко ходи на сервизи на едно приятелче .. от първа ръка... а и една мацка тук във форума беше писала и се чудеше дали е карък :)

едно време имаше модел на HTC беше абсолютно същия като острие еденицата само с по кофти екран и 200 лева отгоре (спрямо да си купиш орандж сан франциско чисто нов от наглия ( ЗТЕ белейд еденица))
 
Да, и аз чувам често, че HTC-тата нещо не се държат добре, особено тези по-лачените. Но мисля, че е на късмет и това. Ако трябва да правя статистика, това са от топ телефоните, за които съм чувал, че нещо им става. Много ще ми е мило да си взема телефон за 1000 лева и след 2-3 месеца да влезе в сервиз. :) Нали, нямам нищо против марката....имал съм такъв с уиндолс даже като бяха 5.6. Много стабилен и до последно седя геройски. :) Даймънт беше май. ;)
 
От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

Блинки, твоя не дойде ли вече?
Вискяр, купувай от Китай и не се занимавай с тея кожодери Мтел, Глобул и тем подобни боклуци.
И аз от месец се оглеждам за телефон и ще ти кажа, че най-важното е батерията, а с тези 1800 си за никъде. Тъй че търси наново телефон и зарежи тези модели.
Гледай да е поне 3000
 
Re: От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

Блинки, твоя не дойде ли вече?
Вискяр, купувай от Китай и не се занимавай с тея кожодери Мтел, Глобул и тем подобни боклуци.
И аз от месец се оглеждам за телефон и ще ти кажа, че най-важното е батерията, а с тези 1800 си за никъде. Тъй че търси наново телефон и зарежи тези модели.
Гледай да е поне 3000

Още не. Като чета, май ще е в средата на месеца - най-оптимистично и другия, най-песимистично, като прогнози де. :)

Иначе е прав за батерията. Моя го гледах да е с над 3К, мисля, че беше 4К. ;)
 
От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

Трябва ми телефон за разговори и снимане - имам фотоапарати, но не ми се носят постоянно.

Тогава си вземи Nokia Lumia. Чувал съм че са най-добрия телефон за снимки, с най-добрата оптика.


Както споменах - Nokia Lumia, които ползват оптика Carl Zeiss. Човека иска телефон за снимки, това е телефон за снимки.
 
От: От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

Както споменах - Nokia Lumia, които ползват оптика Carl Zeiss. Човека иска телефон за снимки, това е телефон за снимки.

Човекът иска телефон с android . Нокиата е с windows.
 
От: От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

Човекът иска телефон с android . Нокиата е с windows.

Вярно е това, но аз му предлагам възможност за избор, може би пък да си хареса нокиата, знае ли човек.
 
От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

a ко ше кажете за sony xperia Z ?
че и аз мисля да си купя накрая андроид след хайфоня, новия 5s не ми трябва щото е същия като старите :D

Xperiata е супер. Струва си парите...

Кофти е избора между HTC и ZTE(все едно да избираш между Лада и Жигула :mrgreen:. Според мен потърси варианти да се сдобиеш с SONY, SAMSUNG дори и но нисък модел...
 
От: Избор на андроид телефон - ZTE Blade Q или HTC Desire 500

Една колежка има лумиа и е страшен телефон. Ако имах пари щях да си взема такъв а не китайски боклук.
И не виждам къде е проблема, че е с уиндолс?
 

Горе