Излезе Wordpress 4

Firefly

Well-Known Member
Пробвахте ли го вече? Особено ми харесва как са уредили редактора, вече тулбара е фиксиран и не се крие при скролване, което за мен е доста удобно. Медийната библиотека също е добре направена.
 
От: Излезе Wordpress 4

Да и аз днес по обед изтеглих последна версия на WP и беше 3.9 и нещо си, обаче нямах време да я инсталирам, вечерта на другия комп тръгнах да я тегля наново и какво да видя - 4.0. Айде инсталирах, всичко точно, ама току що купената ми темичка не ще да тръгне и сега чакам съпорта да я ъпдейтне....
 
Сега ъпдейтвам, ама нещо се счупи с този плъгин WPML, там ще изпиши на умрело. За другите сайтове за сега е ОК.

Това ще са ви грешките:

Код:
Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/thatsoit/public_html/wp-content/plugins/sitepress-multilingual-cms/sitepress.class.php on line 6270

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/thatsoit/public_html/wp-content/plugins/sitepress-multilingual-cms/sitepress.class.php on line 6272

Видях го и на други сайтове, явно след ъпдейта кляка тук.
 
Код:
Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/thatsoit/public_html/wp-content/plugins/sitepress-multilingual-cms/sitepress.class.php on line 6270

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/thatsoit/public_html/wp-content/plugins/sitepress-multilingual-cms/sitepress.class.php on line 6272

Ако на някой има някакво решение, ще се радвам да сподели. Турбалана ще ми се да чуя мнението му. ;)
 
От: Re: Излезе Wordpress 4

Ако на някой има някакво решение, ще се радвам да сподели. Турбалана ще ми се да чуя мнението му. ;)
Аз имам mirror на всички сайтове качен на един сървър в офиса и там се ъпдейтвам първо (поне при major vrsion change). Не съм си изпил кафето и поради тази причина не съм се запознал с WP4.
Иначе, ако няма къде да експериментирате направете списък с важните плъгини, които използвате и изчакайте техния ъпдейт.

Като цяло не мисля, че ще има сериозни сътресения.
 
От: Излезе Wordpress 4

И аз обнових 2 сайта. Всичко си бачка!
 
От: Излезе Wordpress 4

Пуснах го на mirrori-те, всичко е ок. Сега ъпдейтваm live.

Сега ъпдейтвам, ама нещо се счупи с този плъгин WPML, там ще изпиши на умрело. За другите сайтове за сега е ОК.

Това ще са ви грешките:

Код:
Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/thatsoit/public_html/wp-content/plugins/sitepress-multilingual-cms/sitepress.class.php on line 6270

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/thatsoit/public_html/wp-content/plugins/sitepress-multilingual-cms/sitepress.class.php on line 6272

Видях го и на други сайтове, явно след ъпдейта кляка тук.

Бързо ще го фикснат, въпроса е дали си се изръсил за Multilingual CMS Lifetime, че с Free Updates - One year ще трябва аз да ти го оправям :D
 
Последно редактирано:
Re: От: Излезе Wordpress 4

Пуснах го на mirrori-те, всичко е ок. Сега ъпдейтваm live.


Бързо ще го фикснат, въпроса е дали си се изръсил за Multilingual CMS Lifetime, че с Free Updates - One year ще трябва аз да ти го оправям :D

Хм, даже не знам кога изтича, но май при мен е за една година. Ще се помъча, но ще видя дали ще запали с някое друго пипане. Реално гледам едно JQ гърми. :)
 
От: Излезе Wordpress 4

Сега ще ъпдейтвам и аз, ама дано да е наред с мойте старинни плъгини, че много работа имам, пък кой знае колко време ще си ги дописвам и дали ще стане...
 
От: Излезе Wordpress 4

Моя съвет е да не ъпгрейдвате сайта си още докато не излезе 4.1. Принципно в нета е най добре да се ъпгрейдва като излезе първия пач защото 99% има шанс да се крашне сайта от непредвиден бъг. На много хора тъй се случи като бързаха като пилци на жито да ъпгрейдват на 3.9 и много сайтве се крашнаха докато не излезе 3.9.1 и всичко се оправи.
 
Re: От: Излезе Wordpress 4

Моя съвет е да не ъпгрейдвате сайта си още докато не излезе 4.1. Принципно в нета е най добре да се ъпгрейдва като излезе първия пач защото 99% има шанс да се крашне сайта от непредвиден бъг. На много хора тъй се случи като бързаха като пилци на жито да ъпгрейдват на 3.9 и много сайтве се крашнаха докато не излезе 3.9.1 и всичко се оправи.

И аз малко песимистично бих се изразил за 4-ката, защото много бързо пуснаха новия кор, а реално гледам и доста теми в WP форума (En), за възникнали проблеми. Явно ще излизат доста фиксове. :)
 
От: Re: От: Излезе Wordpress 4

И аз малко песимистично бих се изразил за 4-ката, защото много бързо пуснаха новия кор, а реално гледам и доста теми в WP форума (En), за възникнали проблеми. Явно ще излизат доста фиксове. :)
Чудесен повод да си смените бъгавите теми и плъгини :D
 
От: Излезе Wordpress 4

Моя съвет е да не ъпгрейдвате сайта си още докато не излезе 4.1. Принципно в нета е най добре да се ъпгрейдва като излезе първия пач защото 99% има шанс да се крашне сайта от непредвиден бъг. На много хора тъй се случи като бързаха като пилци на жито да ъпгрейдват на 3.9 и много сайтве се крашнаха докато не излезе 3.9.1 и всичко се оправи.

Аз лично на сайтовете които поддържам на WP пуснах 3.9 и нямаше никакви проблеми. :)
 
От: Re: От: Излезе Wordpress 4

И аз малко песимистично бих се изразил за 4-ката, защото много бързо пуснаха новия кор, а реално гледам и доста теми в WP форума (En), за възникнали проблеми. Явно ще излизат доста фиксове. :)

Да, аз продължавам да се чудя дали да я пускам новата версия да видим дали ще има проблеми или ще чакам докато излезе 4.1. Някой да сподели мнение как се претставя в първите часове след ъпдейта?
 
От: Излезе Wordpress 4

И аз обнових. Любимото ми е лесното вграждане на линкове и смяната на езика директно от панела. При мен няма проблеми :) Създадох и една инфографика по повода и ви е споделям :)
 

Горе