Измама! Докладвайте тази страница

От: Измама! Докладвайте тази страница

Блинки пусна една снимка дето е налапал масура, как пък ти заприлича на скинар :-o

:) Ами хвърли един поглед на снимките в албумите му. :)
 
От: Измама! Докладвайте тази страница

Аз не бих се занимавал в случая с полиция :) :):twisted:
 
От: Измама! Докладвайте тази страница

Аз не бих се занимавал в случая с полиция :) :):twisted:

ами не си прав - естествено всеки се изкушава да тегли един хубав бой на малкото ла**о, но после може ти да се разправяш с полиция за това, че си му теглил един напълно заслужен пердах. Вземеш да му счупиш нещо ще те съдят за средна телесна повреда - и кво? за едно дрисливо ла**о ще лежиш?! То не си струва да плюнеш отгоре му
 
От: Измама! Докладвайте тази страница

да споделя аз , имах подобен проблем , описах всичко , полицията го привика съответно той се изплаши и ми върна парите . Но когато напишеш жалба хората се занимават по случая, така че момичето да има надежда, дори и после ме викаха да пиша че махам обвиненията защото после прокурор може да заведе нещо срещу него дори и да го съдят за измама.
 
От: Измама! Докладвайте тази страница

Работата е ясна, но извода отново е един и същ - проверявайте с кого ще правите бизнес. Има толкова много следи вече за всички и толкова много начини да проверите някого, че трябва да сте наистина ужасно наивни, за да попаднете в такъв капан. Със сигурност има и много по-сериозни измамници, които с обичайните проверки няма да бъдат проучени, но и те не играят в схеми за 200 лв.

Някой каза да му се спестят шамарите, за да нямате проблеми с полицията - така е, но за всяка работа си има изпълнители. Един знае как да изкарва пари, друг знае как да бие :) А и има доста по-ефективни методи от боя.
P.S. Как ще докаже коя страница е платила? ....по-добре да не пиша още неща в темата, че не се знае дали и ответната страна не чете.
 
От: Измама! Докладвайте тази страница

Преди време имах познат, който беше явно навътре с разправиите, та като имах проблем и исках да ходя да се разправям по старият начин ми каза следното - "Отиди и подай жалба в полицията да го привикат, след това ако щеш му чупи крака, ръце... по-лесно е да кажеш, че е дошъл да се саморазправя с тебе и ти си се защитил"... та както и да е. По-добре органите на реда да се оправят с келеша, а ти да си се занимаваш с по-важни неща от това да се разправяш с мижитурки.

Между другото тази тема ми подсказа, че е все още не е добре развита посредническата дейност в България и сайтовете от типа на escrow.com. Вярно, че си плащаш такса, но поне се избягват подобни ситуации и би било полезно при по-големи суми. Може и да има вече такава услуга, но поне аз не съм засичал да се рекламира в нашите среди :)
 
От: Измама! Докладвайте тази страница

Тва момченце, като го гледам, скоро ще срещне любовта. Много като него вече я срещнаха...
 
От: Измама! Докладвайте тази страница

По форумите пълно с биячи :) .
Пък като се стигне до бой наживо обикновено само се ококорват, зачервяват ушите, и запелтечват... :-o
 
От: Измама! Докладвайте тази страница

По форумите пълно с биячи :) .
Пък като се стигне до бой наживо обикновено само се ококорват, зачервяват ушите, и запелтечват... :-o

Има нещо вярно... ама то тия симптоми са лечими :) Пие 1-2 каси бира и е Рамбо...силек :)
 
От: Измама! Докладвайте тази страница

Наглият админ на страница във ФВ с име Психодиспансер ме измами с 200 лв. Каза, че продава на зор на страницата за 300 лева, но се съгласи първоначално да му пратя само 200 лв. След това с цялата си наглост ми прати честитка със съвет да не се хващам повече на този номер.
Нека я докладваме за спам и измама, нека и останалите да знаят, че тази страница не се продава. Пишат на стената си, че я продават и след това трият всичко - ни лук яли, ни лук мирисали.

Мога да покажа копие на платежното и кореспонденцията в Скайп. Заради такива изроди аз се отказвам от купуването на страници.

*Не мога да сложа линк, защото нямам нужните мнения, но когато ги направя, ще си редактирам първия пост.

Много странно ми е защо, след като грам доказателство не беше представено, вече 3 страници тръгнахте да го давате на полиция, прокурор и биячи??
Че то било много лесно да се ползва този форум , за да очерниш някой дето ти е нелицеприятен, конкурент и т.н. само на голи думички!!! Не е ли така Блинки? Или пак обиждам и спамя?...
 
Блинки няма отношение. Само казах, че такива примери не са ОК за интернет като цяло. А това, че това момче, не е дошло и не е дало своята позиция, ме накланя в една определена насока, която е от 3 страници. Не обиждаш, не спамиш, не и тук. Но ако имаш предложение, ще се радвам да го прочета. Ако автора не е прав и той манипулира това, може да бъдеш повече от сигурен, че темата ще изчезне като старите пари. ;) Създадена е една арена, на която е хубаво да се стигне до нещо. Предполагам щеше да е добре нещо като доказателство да се представи, но тъй като не сме съд, трябваше единствено и другата страна да влезне и да изложи своите виждания. И хората са настървени, защото всички сме го яли, и това, че съм модератор тук, по никакъв начин не означава, че и аз не съм бивал няколко пъти лъган, и то от потребители тук.

НЕ взимам страна и за това чакам включване и от него. А не ми се вярва да има няколко големи групи и да не е чувал за пазара тук. Особено този за Fb. И като човек уважаващ и симпатизиращ на хората тук (общуващ с тях всеки ден), бих първо се доверил на някой от нашите, а не на някой Фб гуру от този тип. Логика, баце. :)
 
От: Измама! Докладвайте тази страница

Много странно ми е защо, след като грам доказателство не беше представено, вече 3 страници тръгнахте да го давате на полиция, прокурор и биячи??
Че то било много лесно да се ползва този форум , за да очерниш някой дето ти е нелицеприятен, конкурент и т.н. само на голи думички!!! Не е ли така Блинки? Или пак обиждам и спамя?...

Какво лошо има в това да дадем някакъв съвет. Гледам някой от потребителите вече имат опит в това. Отделно доколкото разбрах госпожата има доказателства, които ще представи в полицията. Платежното е вид документ и ако съм аз едва ли бих го предоставял публично ей така.

Вярно е, че хора има всякакви, но ако въпросната тема е клевета, то рано или късно това момче ще разбере и също може да опровергае твърденията, а до тогава не виждам нищо нередно да съчувстваме и да даваме идеи как да се справят с проблема и как други да не се парят.
 
Според мен е разбрало много отдавна. Госпожата не използва този форум напразно. Тя го използва, първо за да привлече неговото внимание и второ, за да ни предупреди, защото сме потенциални жертви, просто сме купувачи на такива услуги и продукти. А ходи го разбери, че не е такъв след като си захапал яко по "добрата" сделка.

Както казах, ако темата е клевета, няма да я има и преди да я махнем, ще се извиня за думите, защото човек тежи, колкото и думата му. :) Вярвам в това.
 
От: Измама! Докладвайте тази страница

Какво лошо има в това да дадем някакъв съвет. Гледам някой от потребителите вече имат опит в това. Отделно доколкото разбрах госпожата има доказателства, които ще представи в полицията. Платежното е вид документ и ако съм аз едва ли бих го предоставял публично ей така.

Вярно е, че хора има всякакви, но ако въпросната тема е клевета, то рано или късно това момче ще разбере и също може да опровергае твърденията, а до тогава не виждам нищо нередно да съчувстваме и да даваме идеи как да се справят с проблема и как други да не се парят.

Тя може да си престави в полицията документите, но защо тогава тук очерня някого без да предостави доказателства?? Не вземам ничия страна, не ме разбирайте погрешно колеги! Но си представете, че някой ден се спречкате с някого или просто се провалят преговорите ви с някого и той реши да си направи профил тук, да отвори тема тук като тази и да почне да те клевети и т.н.! Ако поне беше стар потребител - да му имаме доверие само на думи, а то .... Не е хубаво така колеги! Така се толерира всеки хейтър да може да очерня и да му вярват!
Много от вас вече може би се убедиха колко мразя такива измами и опити за измами, и аз ще дам съвети и мнение как да бъдат смачкани такива лекенца, но само ако съм убеден :)
 
От: Re: Измама! Докладвайте тази страница

Според мен е разбрало много отдавна. Госпожата не използва този форум напразно. Тя го използва, първо за да привлече неговото внимание и второ, за да ни предупреди, защото сме потенциални жертви, просто сме купувачи на такива услуги и продукти.....
Тук съм напълно съгласен! За потенциалните жертви и предупрежденията... само дето наскоро и аз се опитах да направя същото добро на всички от форума , но предоставих И доказателства за преднамерена лъжа относно евентуална сделка, намирисваща на опит за измама! И репорт ви пратих и ....едно голямо нищо!?? Даже масово бях оплют, обиждан, наричан спамер и т.н. Какво ли първо ми идва наум, как мислите?...
 
От: Измама! Докладвайте тази страница

Какви доказателства са ви подгонили? Някой превежда на рандъм фейсбук юзър 200 лв за страницата му. Онзи не му я дава. Първият се регва където свари и оревава орталъка.

Това нещо като сделка, подлежаща на регулация от законодателството ли трябва да се явява или просто битов инцидент с лек финансов аспект?
 
Ее, да де, Не се ли махна. Мисля, че я изтъркахме. Да не е това с на човека дето му писа в темата за Фб страниците? Това наскоро, тези дни? Ако е нещо от миналото, ще е нужно пак да го репортнеш. Не разбирам за какво става дума. Но бъди сигурен, че няма да допуснем някакви такива неща да се случват. Особено с пазара. ;)

Тук става за 200 лева и некъв тарикат. И реално потенциален измамник тук. Твоя случай може и на лично да ми го пратиш. Гледаме всичко да е Ок. Но не винаги ги има перфектните моменти, сам се сещаш. Стараеме се. ;)
 
От: Измама! Докладвайте тази страница

Байдан всъщност нищо не доказа във въпросната тема, освен нивото на възпитанието и бизнес етиката си. Които се оказаха на съмнително ниво.

Не се сещам що не му набих червеното тогава (то не че е късно де), ама май беше щото той така или иначе си беше вкарал автогола и едва ли много хора тук ще искат да въртят търговия с него.
 

Горе