Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Леле, удряй по някой друг ентер бе човек.
http://goo.gl/WXvrmw
Инак и линка ти е грешен.
 
От: От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Леле, удряй по някой друг ентер бе човек.
http://goo.gl/WXvrmw
Инак и линка ти е грешен.

Вероятно съм се подвел от първия пост на темата.
В него много ясно е казано" "Този сайт няма да е онлайн магазин, а просто информация за продажбата на услуги."
Защо трябва да се дава линк към секция woocommerce?
 
От: От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Защото ще има и каталог с климатиците.
Вероятно съм се подвел от първия пост на темата.
В него много ясно е казано" "Този сайт няма да е онлайн магазин, а просто информация за продажбата на услуги."
Защо трябва да се дава линк към секция woocommerce?
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Опитах да помогна като показах "гората" със съчките, човека ако има желание, ще си събере това която му трябва и ще си накладе огън, ако ли не, здраве да е.
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Еми то може да се направи и каталог без WooCommerce, може да се направи и субдомейн с магазин ако трябва
 
Re: От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Еми то може да се направи и каталог без WooCommerce, може да се направи и субдомейн с магазин ако трябва
То си има и такива теми. Преди няколко години съм правил точно сайт върху тема, която бе в тип продукгов каталог. Тези продукти съм забелязал, че не се купуват много онлайн. И за телевизорите мисля, че е така. ;) Но не съм специалист, съдя по това как го виждам като потребител.
 
От: Re: От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Само каталог се търсеше и да има филтри и сравнение не и купуване.
То си има и такива теми. Преди няколко години съм правил точно сайт върху тема, която бе в тип продукгов каталог. Тези продукти съм забелязал, че не се купуват много онлайн. И за телевизорите мисля, че е така. ;) Но не съм специалист, съдя по това как го виждам като потребител.
 
Re: От: Re: От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Само каталог се търсеше и да има филтри и сравнение не и купуване.

Да, имах такава подобна, но и спряха поддръжката и не е риспонсив. Но от сега мога да кажа какви опции за филрите ще са нужни, ако няма да се използват тагове вместо тях. Бранд, квадратура, имаше едно бзр или нещо такова (беше в хиляди като стойност), цена и клас. Мисля, че беше това. :)
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

На пазара сме от няколко години и имаме редовни клиенти, някои от които са дошли от сайта какъвто е в момента, може да е странно, но е факт. Ясно е, че рекламата по интернет не бива да се подценява, но не бива и да се надценява, защото всички знаем, че нета е поле за изява на доста некадърници, измамници и виртуални герои, които може и да имат сайтове в пъти по-хубави и смислени от нашия. А иначе, наистина се нуждаем от още нови клиенти, защото някои от старите започнаха да не стават - не плащат, пазарят се за цените, като че ли сме сергия на женския пазар. Което доста ни изнервя, особено като се има предвид, че работим на цената на себестойността, за печалба засега не може и да става дума, мога надълго и нашироко да обяснявам защо - картелно споразумение между вносителите на климатична техника.

С такова мислене сайт не е нужен. Дори е излишен.
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Ясно е, че рекламата по интернет не бива да се подценява, но не бива и да се надценява.

Бизнес без присъствие в интернет, не е бизнес (с някой изключения)! Това е моето мнение. С годините тази тенденция ще се затвърждава все повече и повече, а тези които я пренебрегват просто ще изчезнат.

А иначе, наистина се нуждаем от още нови клиенти, защото някои от старите започнаха да не стават - не плащат, пазарят се за цените, като че ли сме сергия на женския пазар. Което доста ни изнервя, особено като се има предвид, че работим на цената на себестойността, за печалба засега не може и да става дума.

Тъпо е да обвиняваш клиентите за това, че бизнеса не ти върви. :) Ако не можеш да ги спечелиш с цената, то направи го с нещо друго. Вложи малко креативност и въобръжение. Има безброй начини чрез които да ги накараш да се чувстват малко по-специални и да ги зарадваш. Доволните клиенти са като афилиейти, които работят за теб 24/7 без да ти взимат комисионна.
 
От: Re: От: Re: От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Да, имах такава подобна, но и спряха поддръжката и не е риспонсив. Но от сега мога да кажа какви опции за филрите ще са нужни, ако няма да се използват тагове вместо тях. Бранд, квадратура, имаше едно бзр или нещо такова (беше в хиляди като стойност), цена и клас. Мисля, че беше това. :)
Не е бзр а е BTU [emoji1]
Иначе климатик може да се сравнява по доста параметри...

Не съм слъгласен с срсвнението ти, климатик-телевизор.
Телевизор бих си взел без проблем онлаин, само по параметри...

При климатиците е малко по сложно, защото има поне 2 допълнителни фактора - консултация(защото има много променливи, освен общата квадратура) и втория е монтаж.
То затова климатици като цяло се купуват от специализирани фирми, не от техното...

Относно колегата с много дългия пост, които нямах време да прочета [emoji1]
Естествено е като се прави проект на саит, тои да е в рамките на бюджета, а не просто, да се напише всичко което ти доиде на акъла...

П.С. Сега като се замисля, няма пречка да не си поръчаш и климатик онлайн, ако на саита ти се предложат няколко фактора. (Тази бизнес стратегия, обаче ще си я запазя за себе си :)
 
Re: От: Re: От: Re: От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Oх, да, точно така беше - BTU. :) Забравих го съкращението. :) Еми аз не бих взел нещо, ако не съм го видял - говоря за тази техника - по ми е лесно компа да взема, но телевизор и климатик, който не съм пробвал (така де разгледал) трудно бих взел. Може да съм си само аз така. :)
 
От: Re: От: Re: От: Re: От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Климатик се взема само след консултация. Сега дали ще вземеш климатика от този който те е консултирал или ще се изциганиш и вземеш онлайн същия ама без монтаж е друг въпрос.
За като вземах климатик отидох при познат и вече 4 години нямам проблем с климатика.
Oх, да, точно така беше - BTU. :) Забравих го съкращението. :) Еми аз не бих взел нещо, ако не съм го видял - говоря за тази техника - по ми е лесно компа да взема, но телевизор и климатик, който не съм пробвал (така де разгледал) трудно бих взел. Може да съм си само аз така. :)
 
От: Re: От: Re: От: Re: От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Oх, да, точно така беше - BTU. :) Забравих го съкращението. :) Еми аз не бих взел нещо, ако не съм го видял - говоря за тази техника - по ми е лесно компа да взема, но телевизор и климатик, който не съм пробвал (така де разгледал) трудно бих взел. Може да съм си само аз така. :)
Телевизор се взема по параметри. Гарантирам ти, че ако избираш тв по това колко е хубава картината в магазина, като се прибереш в къщи и пуснеш тв то с заводските настроики ще останеш разочарован.... [emoji1]
 
И тв и климатик съм взимал само с оглед на място и консултация. Винаги, който ме е консултирал добре пазарувам от него. Не съм сигурен, че за тв няма значение да си го видиш на място и да ти покажат това онова на него. Климатикът е по-вероятно да купя онлайн, честно казано.
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Да така ще те консултират ако незнае какво искаш, че ще си тръгнеш с това дето никои не иска да го купува :)
В тези магазини консултантите са на процент, и познаи най-голямия процент кога и от кои модели го вземат...
Единствения вариант е консултанта да ти е познат.

5-6 пъти се случва познати на приятели да ходят за тв, и почти всички се връщат с тв без DVB-C. 2014-1015 да си купиш тв без цифров тунер си е... [emoji1]
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Bojko Nikolov, не ви познавам, но от последните Ви постове тук добивам впечатление, че желанието ви да имате добре направен, качествен/лъскав/ сайт продължава да стои на дневен ред.
В началото си мислех, че вашето протеже/да не му споменавам името/ пише с вашите инициали представяки се за вас, понеже забърка едни каши,но явно съм грешил.
Ще направя предложение с което може и да не се съобразите, но това е ваше право. Просто искам да дам съвет и аз и да бъда полезен доколкото мога.
Според мен Вие сте решили да заделите бюджет от 1000 лв който е достатъчен за представителен сайт на фирма със прилични изисквания. Казвам "прилични" защото, ако ви направят задание по всички правила и изисквания с всички"екстри", няма как да се вместите в този бюджет, колегите го кзаха по горе. Още повече, ако отидете във дизайнерска фирма, където екип от програмисти се храни само с такава работа.
Но, какво би станало, ако свалите малко гарда на изискванията или поне до толкова, че да ги степенувате по важност за да отсеете най важните и да се задоволите с тях.
Съвета ми е: Влезте и отделете време да разгледате http://themeforest.net/category/wordpress
Wordpress е една чудесна платформа върху която може да бъде изграден сайт за вашите нужди. В http://themeforest.net/category/wordpress разгледайте, има стотици теми. Всяка една от тях е различна и предлага различни възможности и визия. Харесайте си някои от демо сайтовете, нека на вас да ви хареса. Поставете се на мястото на ваш клиент и тествайте демото, изпробвайте как се чувства вашия бъдещ клиент. Накарайте съсед или приятел, който няма връзка с фирмата ви да влезе в демо сайта и да прецени как се ориентира, дали му е удобно и приятно. Мисля, че няма начин поне една от хилядите теми да не ви хареса. Ако ли пък не ви хареса нищо от там, сичтайте, че сте много капризен и ще трябва да се замислите сериозно какво ви трябва. Хиляди хора купуват теми от там и бизнесите им вървят успешно напред. Вярно ще иска да отделите време, да покажете фантазия като си представите вашите продукти наложени върху демо сайта, но това е един от най-лесните начини да ориентирате бъдещия си разработчик какво ще искате вие. Все пак вие ще плащате, трябва на вас да ви хареса.
След като харесате тема или няколко потърсете тогава разработчик, конфигуратор да ви инсталира системата и настрои темата. Тук във форума има много такива които биха се справили с тази задача. След като на вас ви е харесала функционалността на демото, работата на разработчика няма да е много и не би трябвало да ви иска голяма сума за инсталиране и конфигуриране с дребни допълнителни разработки.
Така хем, вие ще знаете как ще изглежда вашия сайт защото сте си го харесали на 100%, хем разработчика ще има точно задание какво трябва да постигне.
Същото важи и за Joomla, Drupal, MODX темите. Харесайте си тема, тествайте я в демото, споделете тук какво ви се иска като промяна и съм сигурен, че ще се намери кой да ви го конфоигурира.
Сумите посочени от колегите нагоре от хилядата са заради индивидуалните изисквания които вие и някой колеги иредиха по горе. Така е в живота, за всяко удоволствие и желание се плаща. При мен със жените е така, искам ли-трябва я на ресторант да заведа, я в хотел или дискотека, иначе ми се цупят.
Аз лично съм убеден, че няма начин да не намерите тема която да ви пасне на дейността и да ви свърши работа.
По добре опитайте така, ограничите вашите изисквания и критерии, примирете се с това което ще ви предложи темата и ще влезете в определения бюджет със сигурност.
Недейте си мисли, че ние тук всички които се мислим за много вещи в дизай и разработки сме по умни от тези които са измислили тема която е продадена например 50-60 хиляди пъти. Всички тия клиенти на тази дадена тема, я ползват за бизнес и вреоятно им върши работа. Не врявам вашата фирма да е чак толкова специална, че да няма готово решение за нея.
Мое мнение, не искам да нагажирам с него, само си изказах вижаденто.
Успех!

Благодаря за добрите съвети и за отделеното време и внимание!
 
То това е ясно, че като не си си направил докашното, може да ти продадат всичко. Идеята е да имаш и идея какво търсиш, за това и питаш, а не отиваш и искаш климатик. Колкото до тв-то, пак е от значение да си наясно какво искаш, защото твоите познати реално са се водили от друго, не от техническите характеристики - я марка, я цена, я допълнителни бонуси и т.н.
 
Re: От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Бизнес без присъствие в интернет, не е бизнес (с някой изключения)! Това е моето мнение. С годините тази тенденция ще се затвърждава все повече и повече, а тези които я пренебрегват просто ще изчезнат.

И аз така мисля. Почти не вярвям някой собсъвеник ня бизнес да не си го е мислил това. Да, може би кръчмата на Киро в село Бучено няма как да има сайт. Но сериозен бизнес без е странно за мен лично. ;)
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

А какви са /и има ли/ опциите сега да направим сайт какъвто може с този бюджет, но с опция, в бъдеще, при добри финансови резултати да го надграждаме, и до година-две да стане достатъчно "лъскав"? Или ще е по-добре след време да правим изцяло нов сайт? Въпросът вероятно касае и СЕО-то.
Благодаря на всички участници за мненията и добрите съвети по темата, благодарение на тях ще имам повече информация за изработване на възможно по-добра рекламна концепция.
 

Горе