Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

На мен в случая ми е интересно, как си намирате клиенти, като нямате сайт. Принципно даже да сте на много оживено място, клиентите ще са 80 на 20% в полза на тезо от интернет. Освен ако не ста утвърден голям бранд...
Та в днешно време саита се почва още с процедурата по регистрацията на фирмата....
Та не губете много време в чудене, саита както се каза не е новия фейсбук, и даже с оригинален дизаин може да стане за по малко от месец...
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Колко ще струва да направиш заданието?
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

На пазара сме от няколко години и имаме редовни клиенти, някои от които са дошли от сайта какъвто е в момента, може да е странно, но е факт. Ясно е, че рекламата по интернет не бива да се подценява, но не бива и да се надценява, защото всички знаем, че нета е поле за изява на доста некадърници, измамници и виртуални герои, които може и да имат сайтове в пъти по-хубави и смислени от нашия. А иначе, наистина се нуждаем от още нови клиенти, защото някои от старите започнаха да не стават - не плащат, пазарят се за цените, като че ли сме сергия на женския пазар. Което доста ни изнервя, особено като се има предвид, че работим на цената на себестойността, за печалба засега не може и да става дума, мога надълго и нашироко да обяснявам защо - картелно споразумение между вносителите на климатична техника.
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Клиента първо пише климатик за еди колко си квадрата. Гледя първите няколко саита и избира нещо. Това ако не е запознат с фирмите на пазара. Поръча монтират му го и докато това не стане няма как да разбере, некъдърници ли са или не... Ако е доволен, много е вероятно следващия климатик да е от същата фирма...
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Очаквам с нетърпение да видя резултата.
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Засега разчитаме главно на реклама тип "от уста на уста" от доволни клиенти, но не е достатъчно. Липсата на печалба ни ограничава развитието и възможността за разрастване. От друга страна, редовно се налага да обясняваме на хората, че няма как да им свършим работа за без пари или за символични суми и че климатиците (както и мерцедесите, особено новите) не са за бедни... Може да е цинично, но е факт.
 
Пазарят се за цените??? Защото ти хвана първата от двайсетте оферти за сайт. И не знам как точко при климатиците се преценява кой е некадърник и кой не преди да се почне работа с фирмата. Във всяка нишя хората може да ти се оплакват от кофти клиенти. Поне не те кара някой посредник да ти прави техническо задание и после да върнат назад, нали @uphero? :)

Колкото до сайта, моя съвет е да намерите някой бързо да ви го направи, защото после идва сериозната част с трафика. Ако ми кажеш, че това чудо носи трафик, ще напиша книга. :)
 
От: Re: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Пазарят се за цените??? Защото ти хвана първата от двайсетте оферти за сайт. И не знам как точко при климатиците се преценява кой е некадърник и кой не преди да се почне работа с фирмата. Във всяка нишя хората може да ти се оплакват от кофти клиенти. Поне не те кара някой посредник да ти прави техническо задание и после да върнат назад, нали @uphero? :)

Колкото до сайта, моя съвет е да намерите някой бързо да ви го направи, защото после идва сериозната част с трафика. Ако ми кажеш, че това чудо носи трафик, ще напиша книга. :)
Не разбрах.
 
От: Re: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Пазарят се за цените??? Защото ти хвана първата от двайсетте оферти за сайт. И не знам как точко при климатиците се преценява кой е некадърник и кой не преди да се почне работа с фирмата. Във всяка нишя хората може да ти се оплакват от кофти клиенти. Поне не те кара някой посредник да ти прави техническо задание и после да върнат назад, нали @uphero? :)

Колкото до сайта, моя съвет е да намерите някой бързо да ви го направи, защото после идва сериозната част с трафика. Ако ми кажеш, че това чудо носи трафик, ще напиша книга. :)

Да, така е. В този бранш засега е трудно да разбереш дали са некадърни преди започване на работа. А що се отнася до работата с Ъпхеро, не сме стигали до сключване на договор, а за загубеното от него време за проучване и задание съм пратил запитване колко струва и как да стане плащането, за да бъда възможно най-коректен. Засега не съм получил отговор. И нека не си даваме зор да бързаме, най-малко защото понякога изглежда подозрително. Изглежда така, като че ли искаш бързо да хванеш някой клиент, като узнаеш, че не разбира материята, за да имаш повече свобода за шмекерии, да кажем, а ТОВА ДА НЕ Е ТАКА, както е в този случай. Опитайте се понякога да се поставите на мястото на другите и ще разберете много неща.
 
От: От: Re: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Такива изпросени пари ги предлагай на някой друг.
И аз не съм бързал, искаш сайта ама по 2/3 те няма отговор от теб?!?
Не ми се влиза в спорове.
Да, така е. В този бранш засега е трудно да разбереш дали са некадърни преди започване на работа. А що се отнася до работата с Ъпхеро, не сме стигали до сключване на договор, а за загубеното от него време за проучване и задание съм пратил запитване колко струва и как да стане плащането, за да бъда възможно най-коректен. Засега не съм получил отговор. И нека не си даваме зор да бързаме, най-малко защото понякога изглежда подозрително. Изглежда така, като че ли искаш бързо да хванеш някой клиент, като узнаеш, че не разбира материята, за да имаш повече свобода за шмекерии, да кажем, а ТОВА ДА НЕ Е ТАКА, какно е в този случай. Опитайте се понякога да се поставите на мястото на другите и ще разберете много неща.
 
От: От: Re: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Такива изпросени пари ги предлагай на някой друг.
И аз не съм бързал, искаш сайта ама по 2/3 те няма отговор от теб?!?
Не ми се влиза в спорове.

Защо да са изпросени пари? Свършил си работа, време си загубил... Нормално е да се плати, мисля.
 
От: От: Re: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Защо да са изпросени пари? Свършил си работа, време си загубил... Нормално е да се плати, мисля.
След като писаха тук за това се сети, затова са изпросени.
 
Каква бърза работа? Истинските професионалисти ще го направят бързо и няма да седят и да го мътят много много. Да не мислиш, че някое про ще се занимава цял месец с този сайт и тия пари? При положение, че дори не са и чисти. Плиййс.

А като гледам вас яко ви гони параноята. Стана ясно още при двайнесетте оферти.

Не знам къде точно мислиш, че си попаднал, но подобен сайт, какъвто искаш за повечето тук (които са ти се натиснали да го правят) е като да станат днес и да си измият зъбите.
 
От: Re: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Както вече писах, има и големи различия в оценките - за един парите са малко, за друг са ОК, за трети са много... /не че ще ги върне.../. Ясно е, че никой няма да работи цял месец за тези пари, предполагам, че работата по сайта ще отнеме няколко дни на професионалист или екип. Предпочитем човек или екип професионалисти, за когото/които бюджета е достатъчен, така, че да е/са достатъчно мотивирани да свършат работата възможно най-добре. Ако няма такъв вариант за тези пари, ще трябва да променя концепцията - или ще намалим изискванията или ще вдигнем бюджета. А и както споменахме, търсим и вариант за бартер, евентуално.
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Засега разчитаме главно на реклама тип "от уста на уста" от доволни клиенти, но не е достатъчно. Липсата на печалба ни ограничава развитието и възможността за разрастване. От друга страна, редовно се налага да обясняваме на хората, че няма как да им свършим работа за без пари или за символични суми и че климатиците (както и мерцедесите, особено новите) не са за бедни... Може да е цинично, но е факт.
Я един малък град 5 - 10000 хиляди души, рекламата от уста на уста върши работа. Обаче при 2 000 000 пазар и голяма конкуренция трудна работа...

Относно, че климатиците на са за бедни - това значи че трябва лъскав саит които да превлече хората с възможности, които ще е много далече от сегашния...
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Това е така, само че дали може с този бюджет да се направи достатъчно лъскав сайт? Всъщност, какво прави един сайт "лъскав"? Сори, ако въпроса е тъп...:)
 
Според мен голям един сайт изглежда лъскяв, когато са спазени много добре структуриран, дизайна (в много голяма степен), съдържанието и не нанпоследно място функцианолнстите му - добри филтри. Важен момент е добре направените продуктови изображения. Всичко това вдига конверсията адски много и определено причислява сайта към къскавите. Вярвам, че всеки обикновен потребител с добра култура в онлайн пазаруването може лесно да направи разлика между сайт за 600 лева и такъв за 2-3к и нагоре. Просто си личи. ;) От логото до добре написаните характеристики. Но често контента не е работа ма дева. ;) Успехи с намирането на подходяща фирма и екип. ;)
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Bojko Nikolov, не ви познавам, но от последните Ви постове тук добивам впечатление, че желанието ви да имате добре направен, качествен/лъскав/ сайт продължава да стои на дневен ред.
В началото си мислех, че вашето протеже/да не му споменавам името/ пише с вашите инициали представяки се за вас, понеже забърка едни каши,но явно съм грешил.
Ще направя предложение с което може и да не се съобразите, но това е ваше право. Просто искам да дам съвет и аз и да бъда полезен доколкото мога.
Според мен Вие сте решили да заделите бюджет от 1000 лв който е достатъчен за представителен сайт на фирма със прилични изисквания. Казвам "прилични" защото, ако ви направят задание по всички правила и изисквания с всички"екстри", няма как да се вместите в този бюджет, колегите го кзаха по горе. Още повече, ако отидете във дизайнерска фирма, където екип от програмисти се храни само с такава работа.
Но, какво би станало, ако свалите малко гарда на изискванията или поне до толкова, че да ги степенувате по важност за да отсеете най важните и да се задоволите с тях.
Съвета ми е: Влезте и отделете време да разгледате http://themeforest.net/category/wordpress
Wordpress е една чудесна платформа върху която може да бъде изграден сайт за вашите нужди. В http://themeforest.net/category/wordpress разгледайте, има стотици теми. Всяка една от тях е различна и предлага различни възможности и визия. Харесайте си някои от демо сайтовете, нека на вас да ви хареса. Поставете се на мястото на ваш клиент и тествайте демото, изпробвайте как се чувства вашия бъдещ клиент. Накарайте съсед или приятел, който няма връзка с фирмата ви да влезе в демо сайта и да прецени как се ориентира, дали му е удобно и приятно. Мисля, че няма начин поне една от хилядите теми да не ви хареса. Ако ли пък не ви хареса нищо от там, сичтайте, че сте много капризен и ще трябва да се замислите сериозно какво ви трябва. Хиляди хора купуват теми от там и бизнесите им вървят успешно напред. Вярно ще иска да отделите време, да покажете фантазия като си представите вашите продукти наложени върху демо сайта, но това е един от най-лесните начини да ориентирате бъдещия си разработчик какво ще искате вие. Все пак вие ще плащате, трябва на вас да ви хареса.
След като харесате тема или няколко потърсете тогава разработчик, конфигуратор да ви инсталира системата и настрои темата. Тук във форума има много такива които биха се справили с тази задача. След като на вас ви е харесала функционалността на демото, работата на разработчика няма да е много и не би трябвало да ви иска голяма сума за инсталиране и конфигуриране с дребни допълнителни разработки.
Така хем, вие ще знаете как ще изглежда вашия сайт защото сте си го харесали на 100%, хем разработчика ще има точно задание какво трябва да постигне.
Същото важи и за Joomla, Drupal, MODX темите. Харесайте си тема, тествайте я в демото, споделете тук какво ви се иска като промяна и съм сигурен, че ще се намери кой да ви го конфоигурира.
Сумите посочени от колегите нагоре от хилядата са заради индивидуалните изисквания които вие и някой колеги иредиха по горе. Така е в живота, за всяко удоволствие и желание се плаща. При мен със жените е така, искам ли-трябва я на ресторант да заведа, я в хотел или дискотека, иначе ми се цупят.
Аз лично съм убеден, че няма начин да не намерите тема която да ви пасне на дейността и да ви свърши работа.
По добре опитайте така, ограничите вашите изисквания и критерии, примирете се с това което ще ви предложи темата и ще влезете в определения бюджет със сигурност.
Недейте си мисли, че ние тук всички които се мислим за много вещи в дизай и разработки сме по умни от тези които са измислили тема която е продадена например 50-60 хиляди пъти. Всички тия клиенти на тази дадена тема, я ползват за бизнес и вреоятно им върши работа. Не врявам вашата фирма да е чак толкова специална, че да няма готово решение за нея.
Мое мнение, не искам да нагажирам с него, само си изказах вижаденто.
Успех!
 

Горе