Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - 2 част

Разбрах, че се заемаш със задачата безплатно.....
Заемм се да изговим заданието за вяентуалния изпълнитвл. В сегашния вид е пълна безсмислица и ще направиш мечешка услуга на приятвля си
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - 2 част

Заемм се да изговим заданието за вяентуалния изпълнитвл. В сегашния вид е пълна безсмислица и ще направиш мечешка услуга на приятвля си

Щом държиш ти да го направиш, ок!
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - 2 част

@uphero: Ще си оправям квото искам в МОЯ си сайт ти си вземи големите амбиции, познания и професионални мнения и си ги заври колкото можеш по на ДЪЛБОКО като те гледам освен да лаеш друго неможеш да правиш. типичния СЕЛСКИ бег си ти приятелю и такъв ще си останеш до края на жалкия си живот :)

Ivajlo Angelov: Извинявам се за спама ама немога да се сдържа като видя такива като този ПОР @uphero.
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - 2 част

Ивайло, ъпхиро ще ти направи заданието безплатно, а не че ще ти направи сайта.
Заданието - това е описанието на това какво се иска от изпълнителя, точка по точка.
Ако се направи правилно може да стане един доста стабилен документ, от над 10 страници.
След това по това задание се сключва договор с изпълнителя :)

Uphero, като направиш заданието, пусни линк тука всички да го изчетем, интересно ми е после какви ще са офертите по това задание :)
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - 2 част

Очаквам да го направи, аз разбрах да го ИЗПЪЛНИ, но и това е достатъчно за да разбера способностите му.
Прати си скайпа на ЛС и утре след обяд ще се свържа с теб
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - 2 част

Записвам се да следя темата и ще очаквам заданието.
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - 2 част

Аз само едно не разбирам - човек, който не разбира от тия неща иска сайт. Свикнал е на WordPress и ти сега искаш да му изтупкаш една чисто нова система, за да може докато свикне на нея и тя да е остаряла и да трябва да се сменя. Аз няма да се включвам в темата, че ще ти взема почти целия бюджет за wordpress :)

- custom CMS
- уникален дизайн
- SEO

Търсиш човек, който да е програмист, дизайнер и SEO специалист. Трудно ще намериш такъв :) А и да откриеш, за 1000 лева няма да се съгласи да работи. Вместо да набутваш приятеля си да даде 1000 лева за нещо, което едва ще крета, намери някой дето да му направи 1 нов WP за 300-400 лева и останалите човекът да ги даде за реклама или да си ги спести.
 
Re: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - 2 част

Moko няма да стингнат 300-400 дори за урдпресс човека е дал за пример много барнат сайт, за да се гони такъв се иска качествена тема

такива са скъпички, http://www.templatemonster.com/templates.php?keywords=Air Conditioning Templates

този за woocommerce e 114 долара което си е 200 лв http://www.templatemonster.com/demo/51130.html но това си е магазин де има малко по евтини за инфо сайт но пак са над над 150 лв бг пари само за темплейт

с малко сток картники лека преработка на дизайна и едно къстъм лого бюджета свърши без даже да е инсталиран въобще урдпрес джумла или каквото се избере а тези теми са малко по гаднички за нагласяне
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - 2 част

Вие го изкарахте, че само богаташите правят сайт.
За първи път когато правя сайт пиша във форума и се изненадвам как само 2-3 - ма искат да свършат работата, всички останали само казват, че бюджета е малък.
Човека добави и бартерно заплащане, то може да е на стойност 2000 лв, ако искате.

@coolice
На мен не ми пречи да купя дизайна и от този сайт, само дето ако той дойде до 1-ва страница с добро СЕО какво ще гледат хората? Wordpress с готов template ли?

Аз говоря за начално СЕО, после ще се занимаваме с цена на месец, която може да е доста висока.
И представи си, че изкараме сайта, само хипотетично на първа страница. Гледат хората сайта на темпекс.бг и нашия уърдпрес.
Не знам за теб, ама аз не бих ползвал подобни услуги.
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - 2 част

Аз говоря за начално СЕО, после ще се занимаваме с цена на месец, която може да е доста висока.
И представи си, че изкараме сайта, само хипотетично на първа страница. Гледат хората сайта на темпекс.бг и нашия уърдпрес.
Не знам за теб, ама аз не бих ползвал подобни услуги.

Виж тези сайтове. Според теб на какво са направени?

http://publicstoragecanada.com/
http://usainbolt.com/
http://www.bata.com/
http://cableisdesign.com/

При добре направен сайт хората няма да виждат НИКАКВА РАЗЛИКА. WP е просто платформа. Важно е какво има отгоре като дизайн и как е структорирано. Да не говорим, ще може да се копира 1:1 дизайна от другия сайт :)
Също както може да ползвате писана система на която да сложите стария (сегашния) дизайн.
Какво стана със заданието което ъпхеро щеше да пише. И на мен ще ми е интересно да го погледна...
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - 2 част

Аз примерно се занимавам Друпал.
Мога да ти спретна за тоя бюджет сайт на друпал, щом не искаш да е WP.
За 1000 лв къстъм cms с къстъм темплейт няма кой да ти изработи.
Само за сведение изработката на един респонсив дизайн /имам в предвид изработка, т.е уникален темплейт - защото до колкото разбрах това искате/ е няколко хиляди лева.

Та за 1000 лв предлагам направа на друпал сайт + къстъмизация на някой темплейт.
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - 2 част

Следя нещата още от първата тема. Ще ти го кажа като човек, който може да направи такова нещо - просто не съм заинтересован. Няма да се гърбя цял месец за пари, които изкарвам за по-малко от седмица.

Вие го изкарахте, че само богаташите правят сайт.

Да! Хубав сайт с големи претенции изисква съответен бюджет.

И представи си, че изкараме сайта, само хипотетично на първа страница. Гледат хората сайта на темпекс.бг и нашия уърдпрес.
Не знам за теб, ама аз не бих ползвал подобни услуги.

Сам си противоречиш. Хем искаш да се вместиш в бюджета, хем имаш претенции за бутикова изработка.

Ти искаш нещо, което дори с WP ще отнеме поне 40-50 човеко-часа само нагласянето като хората. Сложи ги скромните 10€ на час и бюдежта отлетя дори без закупуването на темплейтите. А както ти каза кула тези темплейти едно, че не са никак евтини, но и са доста шибани за нагласяне, така че няма как да се напраска за 3-4 дена и пей сърце. Отделно си иска яко баране и оптимизиране, защото всичките са толкова фрашкани с изгъзици, че ще ти клекне хостинга.

Единственият вариант с къстъм е някой колега с готова функционалност, която препродава на различни клиенти да ти напляска един дизайн. Рисковете по сравнение с опънсорс CMS са ясни и са дъвкани 1000 пъти.
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - 2 част

Аз говоря за начално СЕО, после ще се занимаваме с цена на месец, която може да е доста висока.
И представи си, че изкараме сайта, само хипотетично на първа страница. Гледат хората сайта на темпекс.бг и нашия уърдпрес.
Не знам за теб, ама аз не бих ползвал подобни услуги.

Имаше друга тема, която точно се говореше за сайтовете на готови системи и бяха изредени редица голями сайтове, които ползват готови системи, но не се сещам сега коя е. Много от големите сайтовете са на готови системи, това пречили им или те просто са идиоти и не разбират нищо?
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - 2 част

И представи си, че изкараме сайта, само хипотетично на първа страница. Гледат хората сайта на темпекс.бг и нашия уърдпрес.
Не знам за теб, ама аз не бих ползвал подобни услуги.

Това е демонстрация на голямо неразбиране.

Какава част от хората търсещи климатик се интересуват от това сата ти на каква система е направен? Каква част от хората могат да разберат дали е wordpress или не?

Ако предлагаш услуга на webmasters примерно хостинг - ок, ама да продаваш климатици и да се вълнуваш от това на какво е написан сайта звучи несериозно.

Познавай клиентите си и им дай това което търсят.

Дреме ми кой и как е правил сата на BMW примерно... аз го посещавам да видя новите модели, цени, информация за колите и сервизите... гаранционно обслужване или просто да им видя телефон за да се обадя за консултация.

Това дали е вордпрес или джомла няма никакво значение за това как ще изглежда сайта. Вземи няеми дизайнер, измислете визията и после кажи - искам сайт с тази визия и функционалност...

И ми е чудно как би се доверил на къстъм CMS писана от някой със съмнителни знания и опит, който утре може да го зареже пред това да ползваш готова система която се поддържа от екип който ще го има и днес и утре и се ползва от милиони потребители и ако има проблем се фиксва веднага....


Ти си знаеш (съмнявам се).
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - 2 част

@Ivajlo Angelov
Не ги слушай, най - добре ще е @webnice да ти напише къстъм CMS, щото много разбира от кодове и да ти направи SEO-то и то за 1000 лева, щото бюджета му е достатъчен, а пък другите да си гледат работа. Само дрънкаме тука т'ва ние малко, онова не трябва да се направи така. От опит глава не боли пък и ще имаш сайт на първа страница в гугъл. Най - добре си е един CMS да ти напишат хората само и единствено за теб, онези милиони сайтове дето използват безплатните CMS нищо не разбират.

Ще се радвам, след като осъществите проекта с webnice, да го споделиш тука и да натриеш носовете на хейтърите. Успех с проект :wink:
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - 2 част

Подкрепям напълно!
Аз съм един хейтър просто и грамн е отбирам, фащай вебнисе и сътворете един чудесен сайта и ни натрийй носовете
@Ivajlo Angelov
Не ги слушай, най - добре ще е @webnice да ти напише къстъм CMS, щото много разбира от кодове и да ти направи SEO-то и то за 1000 лева, щото бюджета му е достатъчен, а пък другите да си гледат работа. Само дрънкаме тука т'ва ние малко, онова не трябва да се направи така. От опит глава не боли пък и ще имаш сайт на първа страница в гугъл. Най - добре си е един CMS да ти напишат хората само и единствено за теб, онези милиони сайтове дето използват безплатните CMS нищо не разбират.

Ще се радвам, след като осъществите проекта с webnice, да го споделиш тука и да натриеш носовете на хейтърите. Успех с проект :wink:
 

Горе