Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

А тия които се хранят от оптимизация какво ще оптимизират :beer: филма е пълен и едва сега започва според мен :twisted:
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

10 дни ме нямаше н акомпа и какво да видя днес, на един от сайтовете ми по две от ключовите ми думи, където бян на 2-5 позиция ме няма в серпа, ама буквално ме няма никъде. Изключително странно положение, по другите думи си стоя на позициите и нямам спад в посещенията, но на тези двете просто съм изчезнал. Нямам идея какво може да е това и защо е станало така, единствено ми хрумва дублирано съдържание да го взема, защото това са страници категории в магазин, ама чак така да е лошо това дублирано, че да ми ги махне от СЕРПА. При положение, че всяка страница на категория и всеки продукт е с уникално писано съдържание. Друго си мисля, да не е някаква намеса на конкурентите. Някой с подобни изчезвания? Тоя път нищо не съм барал по сайта, даже ме нямаше на компютъра така че няма какво да съм сгрешил. Май ще трябва всички да минаваме на платени реклами, аз ако я карам така, май най-добре ще е да си плащам. Хем спестявам време, хем ми е сигурно. Да не говорим, че в 2 от 3-те ниши, които ме интересуват на първа позиция са сайтове, които нямат никакво или почти никакво съдържание, а сайтовете им са против всички СЕО правила, но плащаха за реклами поне 4-5 месеца и после изведнъж странно как от 6-7 страница се изкачиха на първо място. Май това е пътят...
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Под "няма ме в серпа никъде" какво имаш предвид? Че не можеш да се намериш в резултатите, или че са ти деиндексирани страниците, за които говориш?
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Че не мога да се намеря в 15 страници назад. Иначе като си напиша url-то или напиша site: url си излизат. Може би пак има някакви промени и сега просто се чудят къде да ги поставят, което е странно, особено едната ключова дума не е много конкурентна и в топ 10 позиции сигурно 5-6 са от моя сайт, така че не е поблем че са ми махнали страницата на категорията. На другата вече е малко по-голям проблемът. Там бях на 5-6 място.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

webstil 15 страници назад в серп ми звучи като наказан сайт :shock:
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

в bhw форума говорят за някакъв мамут
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

webstil 15 страници назад в серп ми звучи като наказан сайт :shock:
Тестват и ако не им харесат нещата връщат. Има яснота по теслите, но аз не съм човека, трябва да се обърнеш към пазителя на тайните, който знае древната тайна за ГГ Всеки път като отворя форума за него се сещам
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Преди 3 месеца точно същото - бам и ме нема никъде, нямам ръчно наказание и въпреки това спад с 90% в показванията в серпа.

Този месец след като обявиха последния ъпдейт за ССЛ ме вдигна пак нагоре.


Явно ще е така вече - ротация на по-малките сайтове, а брандовете ще си седят най-отгоре защото са яко наспамени с линкове.

Въпреки това - използвах това време да пооптимизирам малко дублираното съдържание в самия сайт и да напиша някое др. уникално описание, направи го и ти. Пусни 1-2 форумни линка, примерно тук и чакай. Недей да буташ нищо.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Че не мога да се намеря в 15 страници назад. Иначе като си напиша url-то или напиша site: url си излизат. Може би пак има някакви промени и сега просто се чудят къде да ги поставят, което е странно, особено едната ключова дума не е много конкурентна и в топ 10 позиции сигурно 5-6 са от моя сайт, така че не е поблем че са ми махнали страницата на категорията. На другата вече е малко по-голям проблемът. Там бях на 5-6 място.

Потърси съответната страница по други фрази, за да видиш дали наистина има проблем. Аз също забелязвам временни изкарвания на различни фрази от резултатите, но същите страници се класират по доста други. След това връщат старите резултати. Според мен всичко е нормално, все пак от известно време си тече ъпдейт, няма място за паника.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Днес по едната дума си ме върна на мястото и отново съм на втора позиция, по другата още ме няма никъде. :D Правят си квото искат, едва ли има някой сайт в моите ниши да отделя толкова внимание за оптимизация на онлайн магазин. Само в блога си имам 70 статии, всяко описание е уникално, заглавия всичко съм си писал ръчно, дори имената на картинките ми са уникални :D Единствено като проблем, което виждам е, че ми се дублират заглавия на продукти да кажем на продуктова страница и в страница на категорията, но това е по всички магазини, не знам как да го оправя, мисля, че тук във форума имаше варианти, но не мога да ги открия още, а и не мисля че това е чак толкова фатално че да получа такова голямо наказание. Сега ще изчакам да видя дали ще ме върне и за другата дума. Запознах се тези дни с едно момче, работи за Гугъл в Германия и си поговорихме нали и той каза, че просто никой не иска да има Сео оптимизатори и такава наука като цяло, целта е алгоритъмът на Гугъл да бъде ясен само за тях и сайтовете сами да си се класират без да може да се манипулира това класиране. С две думи, който иска да е горе, трябва да си плаща. И аз това вече много отчетливо го забелязвам, конкуренти с 3 реда текст в сайта да се класират на първите места, и с 10 входящи линка, е как става това? Като си плащал 3-4 месеца и става лесно, това е изводът за мен. Дали съм прав, Вие ще кажете, че ги разбирате повече нещата.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Много бързо решавате, че сте наказани, аз това не мога да го разбера. Толкова ли не забелязвате, че от времето на колибрито преди една година, SERP-а не е същия. Нормално е, толкова много сайтове има, супер голяма конкуренция, кой оптимизира, кой не, кой спами на ред, кой го дава кротко, постоянно ъпдейти. Нормално е да има чести подскачания, нали за всеки трябва да има хляб. И големите брандове го ядат, не си мислете, че има кампания срещу малките. Все едно да отворите бакалия в блока и да се сърдите, че не продавате колкото в Кауфланд. А това с рекламите, няма смисъл да го коментирам.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Няма никаква връзка между това да си плащаш за реклама и позиционирането ти в нормалните резултати, всеки който твърди подобно нещо трябва да почете доста още
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Еми хубаво, щом така мислиш :D Значи аз имам линкове от 120 домейна, като 90 от тях са ми сигурно нишови, тоест от сайтове по тематиката на моя, имам блог със 70 статии, уникални, писани за хора, да са интересни, които привличат истински хора, които се интересуват, а не са само за Гугъл, всяка статия е между 600-1000 думи. Имам 4-5 тематични допълнителни сайта, всеки с по около 10-20 статии, пак уникални и пак писани за хора. Всички статии са добавени в по 5 социалки, и всички са със социални сигнали в Г+ и ФБ. В целият ми сайт има текст, който бих казал, че даже е много за онлайн магазин, всяко описание ми е уникално, всяко заглавие също. Всяко име на картинка ми е уникално, всяко урл също. Описанията ми са супер дълги, даже понякога се чудя какви глупости да пиша за продуктите, че да стане по-дълго, буквално си ги смуча от пръстите. Бях на първа позиция по думите си доста време. Сега съм на 2-ра или 3-та, а първият сайт има линкове от 30-35 домейна, общо 190 беклинка, аз имам 4-5 хиляди. да знам добре, че количеството вече няма значение, но този сайт, за който говоря е буквално празен от към текст. Описанията на продуктите са копирани и са поне 3-4 пъти по-кратки от моите. И т.н. и т.н., няма да говорим че имам доста развита Г+ страница, клипове в YT и т.н. Само ще каже, че на мен допълнителните ми сайтове са на първа страница, блоговете, които сочат към основния ми сайт имат реални посетители всеки ден, пак от Гугъл само. Въпросът е, че този сайт беше на 3-5 страница преди, никъде го нямаше, 4-5 месеца реклама и изведнъж първо място. Та този сайт няма дори meta tag description , излиза в Гугъл с имената на продуктите си, вместо описание. То и затова сигурно не кликат толкова на него, въпреки първата позиция, защото едно е да излизаш с описание, да приканваш хората да посетят. Друго е да пише "мъжка блуза 24 лв., дамско яке 50 лв. детайл..купи M/s-32" Не съм специалист и не искам да се правя на такъв, просто казвам неща, които ми правят впечатление, както и това което ми каза момчето, което работи за Гугъл.

Живот и здраве, след два три месеца и аз ще пусна реклама, най-малкото за да видя какво ще стане. И после ще ми е горе-долу ясно.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Без да знам частния случай не мога да коментирам повече, горния ми коментар се базира на моя опит. По обяснението съдя че конкурента ти има по-силни линкове от тебе, няма друго обяснение, и под силни имам предвид "trusted and authoritive"
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Доста по-лесно е да се обясни по този начин, някой плаща за реклама и хоп - първи. За мен директна връзка няма (т.е. Google вижда, че плащаш и хайде на челни позиции), обаче замислете се, че има и други фактори, които влияят на класирането. Какво означава платения трафик - таргетирани посетители, малко или много ангажирани със съдържанието. Това може да доведе до натурално линкване и шерове. От друга страна - по-високият трафик на сайта е сигнал, че там има нещо ценно, следователно повече хора трябва да го видят. Та като цяло, да големия брой таргетирани посетители чрез реклама могат да окажат положително влияние върху позициите, но същото може да важи и за други канали, не само Adwords.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Aaaand it's gone!

Няма и месец след като сайта ми се качи на нормалните до сега позиции и пак съм надолу, т.е. да се чете - на майната си.

Кво правят тея пичове не знам, ама...
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Както е ясно всичко с пари става вече. Няма леф, няма кеф. Лоша работа но живота в това се превърна.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Въобще не е така, но да не влизаме в този спор. В момента върви ъпдейт, след него ще се наредят пак нещата. Просто не слушайте "СЕЛОТА" прави каквото знаеш, пък да става квото ще.

Както е ясно всичко с пари става вече. Няма леф, няма кеф. Лоша работа но живота в това се превърна.
 

Горе