Има ли алкохолни петна във форума?

От: Има ли алкохолни петна във форума?

Днес ми се наложи да ходя да гледам балет в софийската опера и сега се опитвам да затапя впечатленията с малко тъмно пиво, гледам май има ефект:)
 
От: Има ли алкохолни петна във форума?

...остави ме нека се напия, изтрезнея ли ще се нашия... наздравйе.
 
От: Има ли алкохолни петна във форума?

Лека им пръст на студентите, не искам да почерням паметта им, но половината статии, които се изписаха бяха пълна простотия. "Мощно БМВ погуби 4-ма студенти", "Ето я колата убиец на 4-мата студенти от Пловдив" и т.н. ... С какво беше виновна колата не можах да разбера... че някой се е правил на мъж колко бързо може да кара ли?! От Пловдив съм и тези завои там са ми пределно познати, както най-вероятно и на тях са били. Опасни са при висока скорост на сух път, пък камоли при снеговалеж. Още веднъж се извинявам ако звуча крайно, но според мен всичко това е по-вина на шофьора.
 
От: Има ли алкохолни петна във форума?

Лека им пръст на студентите, не искам да почерням паметта им, но половината статии, които се изписаха бяха пълна простотия. "Мощно БМВ погуби 4-ма студенти", "Ето я колата убиец на 4-мата студенти от Пловдив" и т.н. ... С какво беше виновна колата не можах да разбера... че някой се е правил на мъж колко бързо може да кара ли?! От Пловдив съм и тези завои там са ми пределно познати, както най-вероятно и на тях са били. Опасни са при висока скорост на сух път, пък камоли при снеговалеж. Още веднъж се извинявам ако звуча крайно, но според мен всичко това е по-вина на шофьора.

не ме карай да се изказвам за да видиш какво значи крайно :mrgreen:
причината е ясна - липса на мозък у водача. Колата ще е виновна само ако има техническа повреда (което в случая го изключваме).
 
не ме карай да се изказвам за да видиш какво значи крайно :mrgreen:
причината е ясна - липса на мозък у водача. Колата ще е виновна само ако има техническа повреда (което в случая го изключваме).
Абе тя и повредата е човешка грешка като цяло. И аз не съм от крайните, но не ми харесва новините да излизат със заглавия от рода на "Опасен завой отне живота на...", "Кола убиец погуби...". Как завой може да отнеме живот, или кола да е убиец. Това винаги ми е било чудно? Все пак пренасяш факти и събития в новина, какви са тези свободни заигравки с димите? Хората са сложили знаци, табели и той пак засилен. Да вземат да дойдат да му набият и ръчната? Виждаш ли знак опасен завой, то това означава, че има причина да е там. Все някои го е разбрал по един или друг начин, че завоя е опасен.

И аз няма да се изказвам, но за глупостта няма спирачки и знаци. Вчера покрай мен мина засилено БМВ, в което шофьора показваше на силиконената заспа до него колко е мъж. Ако тези ги прочета с такова заглавие някъде, направо затварям сайта и никога не влизам там после. ;) Щях да дам пример с вестник, ама аз вестници не чета. :)
 
От: Има ли алкохолни петна във форума?

Абе тя и повредата е човешка грешка като цяло. И аз не съм от крайните, но не ми харесва новините да излизат със заглавия от рода на "Опасен завой отне живота на...", "Кола убиец погуби...". Как завой може да отнеме живот, или кола да е убиец. Това винаги ми е било чудно? Все пак пренасяш факти и събития в новина, какви са тези свободни заигравки с димите? Хората са сложили знаци, табели и той пак засилен. Да вземат да дойдат да му набият и ръчната? Виждаш ли знак опасен завой, то това означава, че има причина да е там. Все някои го е разбрал по един или друг начин, че завоя е опасен.

И аз няма да се изказвам, но за глупостта няма спирачки и знаци. Вчера покрай мен мина засилено БМВ, в което шофьора показваше на силиконената заспа до него колко е мъж. Ако тези ги прочета с такова заглавие някъде, направо затварям сайта и никога не влизам там после. ;) Щях да дам пример с вестник, ама аз вестници не чета. :)

И техническата повреда е човешка грешка, но е по-простима от това да караш със скорост несъобразена скорост. (факторите които определят дали една скорост е съобразена или не са доста, явно много от шофьорите не могат да ги вземат всичките накуп..една от причината е липса на умствен капацитет).

Аз от много време се чудя - винаги в такива новини пише "причините се изясняват". Но НИКОГА (или поне аз не се сещам) да има продължение на новината и да кажат - "Експертите установиха, че причината за катастрофата е несъобразена скорост".
Новина за катастрофа с продължение има само ако е голяма трагедия (автобус примерно).

Относно БМВ-то - явно има нещо вярно в това, че БМВ не е марка, а диагноза :D защото тези които имат комплекси за избиване избират автомобила по марка.

примерно БМВ е една от най-подходящите за целта :D не знам как мислят тези хора...всъщност не искам и да знам :mrgreen:
 
От: Има ли алкохолни петна във форума?

Ми да кажа, че съм от 15 години вече шофьор. Нямам нито един акт и рядко нарушавам закона и правилника. Всеки ден ми се налага обаче да се замислям каква би се случило с тия 2,5 тона желязо засилени с 50 - 60, или 140 км ч. ако нещо се прецака. Днес сутринта една бабичака с качулка на "Гоце Делчев" (малко преди Южния парк) ми се изтича пред колата. Ако я бях смазал (което по чудо не стана), щях да съм виновен аз. Защото не съм преценил (Изтрита маркировка, неопесъчен път, луда бабичка, тъп маршруткаджия, олигофрен с мерцедес) ... Лесно е де се съди, но отговорността е голяма, а участниците в движението не винаги са адекватни на ситуацията и тогава става мармалад.
 
От: Има ли алкохолни петна във форума?

@stoineff, не дискутираме въпроса със самоубийците, а камикадзетата :D
как можа да ги сравниш
 
От: Има ли алкохолни петна във форума?

Хайде бе пиете без повод, а по празниците никой са ни сети да го дигне за наздраве. :D
 

Горе