Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Харконе, много люзърско изказване. Ако не се чувстваш такъв, много тъжно за теб брат.

It's actually the other way around.
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

От такъв сайт часовник за повече от 100 лв не бих поръчала.
 
От: Re: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Да ползвам темата да ви питам за акъл. Искам да си взема нов часовник, но нещо не мога да харесам. Изискванията са да е изчистен, с метална каишка и да е автоматичен, сиреч се навива от движението на ръката. Нещо подобно на сейко 5 търся.

Еми що не си вземеш Сейко 5 - Верно че вероятно не е толкова изчистен колкото на теб ти се иска но пък си е класика в жанра.
През далечната някъде може би 1990г Купих едно Сейко 5 от мой приятел който го имаше от 10 години и понеже не обичам да нося часовници или каквито и да е бижута го подарих на баба ми която да е жива и здрава още го носи вече е на повече от 32 години и бачка безотказно преди години само веднъж му ремонтира верижката.
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

И аз ти препоръчвам да видиш този http://casioshop.bg/EF-509L-1A

Интересно ми е как можете да сравнявате CASIO с CANDINO - китайски механизъм с швейцарски, макар и двата да са хронограф. Към testwiki - никога не избирай часовник онлайн - погледни каталог, харесай си 2-3 модела, НО ОТИДИ на място и го сложи на ръката си. Ако го вземаш само за поза, ок... но ако имаш поне малко сантименти към часовниците като аксесоар ще разбереш за какво ти говоря. Имам един SEIKO 5 класически японски механизъм и два CANDINO (швейцарски хронографи, low-budged). Винаги съм ги гледал онлайн и после в магазин на място. Провери на: watchesbg.com , tiktaktime.com. Относно темата CASIO, няма да коментирам защото съм предубеден.
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Много е дълга темата и прочето само първите мнения..
Ако искаш часовник на хубава цена си избери модел и ми го пусни на лично :)
Ще ти го намеря на едрова цена, ако успея!

Поздрави
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Интересно ми е как можете да сравнявате CASIO с CANDINO - китайски механизъм с швейцарски, макар и двата да са хронограф.

И аз това се чудя. За българина касиото явно минава за висок клас часовници. Това че един часовник се среща масово по българските магазини не означава, че е най-добрия. Даже по-скоро може да се каже обратното. Тук имаме навика да вкарваме нисък клас стоки и да ги предлагаме като висок клас.
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Аз не видях някой да ги сравнява двете марки. Не знам защо се наежихте така. Аз Casio имам от 5 години и досега не е мръднал, даже батерията не съм му сменял. А не е от скъпите модели.
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Аз не видях някой да ги сравнява двете марки. Не знам защо се наежихте така. Аз Casio имам от 5 години и досега не е мръднал, даже батерията не съм му сменял. А не е от скъпите модели.

"интересно ми е" = "недоумявам" = "не мога да разбера" != "наежвам се" - няма никой наежен, просто ми беше интересно, защо testwiki посочва в първия пост CANDINO, а потребителя nuni му предлага да гледа CASIO със същия дизайн. Прочети цялата тема или поне първото мнение на testwiki и последното на nuni
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Всеки дава акъл, нали за това е темата. И аз му препоръчах Casio, заради лични опит, който имам. В крайна сметка, той си решава какво ще си вземе.
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Колега, и аз като теб не обичам кръгли, колкото по-груби толкова по-готини са. Взех си пак квадратен, но една фестина за 350 лв. не с кожа, от джулиани, просто защото не ми харесваха повече другите квадратни за по 200-300 лв отгоре.
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Щом имате пари за часовници значи може да се вдигат осигуровките и данъците още. И задължение за още няколко декларации също няма да ви се отрази зле. Има още какво да се издои, значи...

Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!! - моя сарказъм по темата
 
От: От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Щом имате пари за часовници значи може да се вдигат осигуровките и данъците още. И задължение за още няколко декларации също няма да ви се отрази зле. Има още какво да се издои, значи...

Съгласен съм. Данъчните трябва да навестят всички тези отворковци, които се чудят какъв часовник да си вземат. Уж е криза, а ще харчат пари за глезотии. Да си гледат часа долу вдясно на монитора. Всичко останало е за данъци и такси. :mrgreen:
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Неска часовници, утре ше отворят тема за обеци, вдругиден - за герданчета, татуировки, пиърсинги,...

А догодина очаквайте дискусии и съвети относно вратовръзки, копчета за ръкавели, папионки, перуки, и бастуни.
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

"Някои хора могат истински да се наслаждават на дъжда - Другите просто се мокрят" - Боб Марли

Същото е и с Касиото :)
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Аз пък съм си харесал Tissot, доколкото прочетох се навива от движението на ръката. Какво е всеобщото мнение за марката? Харесах го защото е изчистен, кръгъл, със желязна верижка. Мда, като цяло се зарибих :D
 
От: От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Неска часовници, утре ше отворят тема за обеци, вдругиден - за герданчета, татуировки, пиърсинги,...

А догодина очаквайте дискусии и съвети относно вратовръзки, копчета за ръкавели, папионки, перуки, и бастуни.

Или ножове..., като например дискусия за Victorinox 1.6795.XLT 8).
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Ноке след цялата помия дето задръсти форума от теми като на Даласуеб не мисля че точно тази тема му е проблема
 
От: От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Или ножове..., като например дискусия за Victorinox 1.6795.XLT 8).
Де тоя късмет? Ножовете са ми (умерена) страст.
Ама не е еквивалентно - едното е аксесоар/украшение, другото е инструмент/играчка.
Едното губи смисъла си ако не се вижда от останалите. Другото е за твои собствени нужди и дори не го мъкнеш в джоба, ако си в социална обстановка/ситуация.

Ноке след цялата помия дето задръсти форума от теми като на Даласуеб не мисля че точно тази тема му е проблема
Бъзикам се просто. Не знам що хората проявяват склонност да търсят дълбок/скрит смисъл в глупостите ми :) .
 

Горе