Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Ясно трябва пак да ходим до магазин за един лев за да покажем, че не сме комплекасри. Ами добре може да продам бмвто и да зема опел бива а, щом форумните капацитети така смятат ще зема да ги послушам няма как.

Според мен няма по-голяма комплексарщина от това да виждаш във всяко нещо комплексарщина. Ако човечеството е действало на принципа "щом нещо ми върши работа няма смисъл да го променям", щяхме още да яздим коне и да си намятаме кожи от току що одрани крави.

Блинки не съм съгласен с теб, че часовникът е просто едно бижу. Гривната е просто бижу. Часовникът е едно невероятно изобретение, има сложен и прецизен механизъм сглобен от малки и фини части, за които е необходима голяма прецизност ако се сглобяват на ръка (както правят някои луксозни марки). Доказаните марки правят по-прецизни механизми и използват по-качествени и скъпи материали, които осигуряват по-дълготраен живот и по-качествена работа. Нормално е да струват повече пари. Един качествен автоматик вероятно ще надживее собственика си. Батерията на един смартфон не може да надживее и муха еднодневка. Да не говорим, че часовникът е много по-устойчив на удар, вода, студ, пек...

Относно парадирането, има изчистени ролекси, които ако ги покажеш на някой, който не разбира (тоест на повечето хора) ще каже "ебаси грозния/обикновения часовник", въпреки че часовникът ще струва няколко хиляди. В случая човека го взима не за да се покаже пред другите, а заради качеството, което е сигурен, че получава. И обратното - има китайски ментаци за по 20 лева, които са толкова накичени, че трябва да им се сложи надпис "Не се препоръчва на лица с фоточувствителна епилепсия!"

Виж носенето на реплики на известни марки вече си е позъорщина.
 
Re: От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Блинки не съм съгласен с теб, че часовникът е просто едно бижу. Гривната е просто бижу. Часовникът е едно невероятно изобретение, има сложен и прецизен механизъм сглобен от малки и фини части, за които е необходима голяма прецизност ако се сглобяват на ръка (както правят някои луксозни марки). Доказаните марки правят по-прецизни механизми и използват по-качествени и скъпи материали, които осигуряват по-дълготраен живот и по-качествена работа. Нормално е да струват повече пари. Един качествен автоматик вероятно ще надживее собственика си. Батерията на един смартфон не може да надживее и муха еднодневка. Да не говорим, че часовникът е много по-устойчив на удар, вода, студ, пек...
Приемам критиката. Прав си. Не е само бижу. Просто с толкова gsm-и (поне всеки има по 2 и повече), таблети и компютри в ежедневието, вече съм свикнал да го възприемам повече като бижу, а не като средство за проверяване на часа.
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Аз ся като се замисля сигурно и колана трябва да сваля, че мога и без него... ще взема да вържа един канап, къде сме тръгнали с колани от естествена кожа в тая криза ...
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

на Candino представителите за БГ са Джулиани - имат магазини в София, Бургас, Пловдив, Стара Загора .....Купувал съм си Swatch от тях и няма проблеми - истински са им часовниците.
 
И сервиза им е добър на Джулиани нали знаете че автоматите ако се ползват активно е добре на около 5 години да минат на профилактика и почистване ако е нужно :)
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Ако си вземате часовник го вземете за всякакви поводи. Примерно да можеш да копаеш в градината с него и същевременно да можеш да излизаш по разни срещи и т.н. Много хора си вземат часовници само за излизане (за газарията) но според мен това е тъпо. Иначе всеки мъж е хубаво да има свои часовник, примерно баща ми вече 20 години използва един часовник, сутрин като стане го слага и така през повечето време през тези години.

ПП: И аз искам да си взема часовник, но не съм харесал, а и не съм събрал достатъчно пари за нещо качествено. За swatch като марка какво ще кажете?
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Наистина ли събираш пари за да си купиш часовник? А защо не събираш пари за да ги инвестираш например? Или може би мислиш, че часовникът е вид инвестиция (инвестираш в имиджа си)?
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Наистина ли събираш пари за да си купиш часовник? А защо не събираш пари за да ги инвестираш например? Или може би мислиш, че часовникът е вид инвестиция (инвестираш в имиджа си)?

Как защо? Това е новото мерило за имидж в Предприемач, наложено от Блинки. Преди инвестираха в домейн и хостинг за година, а сега събират за часовници. :lol:
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Аз ся като се замисля сигурно и колана трябва да сваля, че мога и без него... ще взема да вържа един канап, къде сме тръгнали с колани от естествена кожа в тая криза ...
Падат ли ти гащите без колан? Ако не, може би нема нужда от такъв.
Ако да, честито за свалените килограми!

Ако е друг случаят, добре би било да се погрижиш обиколката на талията < обиколката на ханша. Това също допринася за общия имиджъ.

ПС: И не ми казвай че си загащваш ризата у панталоните...
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Гледам темата се е развила откакто влизах последно. Някъде стана дума за комплекси, за бмв-та, за колани,...както се казва списъка е пълен. Подобен дебат е обречен. Хората, които обичат аксесоарите биха си купили хубав часовник и то не само един, а хората, които не харесват подобни неща всеки един лев за подобно нещо е хвърлен на вятъра.

Та като стана дума за бмв-та, се нагледах на поредната циганска комплексарска картинка с главен герой един олиго-елемент със старо бмв, който изпревари чакащите на автомивката. Значи, ако се беше намъкнал в моято колона и беше взел моя ред без да ме пита, или въобще нямаше да го пусна да припари до водата или щях да му украся цвета с един ключ сигурно. :twisted: Баси циганската наглост е това :twisted:. Аз по принцип се старая да съм дзен, обаче такива простотии ме влудяват.

Та за часовниците. Това един от идеалните подаръци, за човек, който харесва подобни неща. Изборът на подарък и старанието говорят много, и тук въобще нямам предвид цената на нещото. Съобразяваш се с финансовите възможности, в крайна сметка не е нужно да е 4-цифрена сума, за да е хубав часовник. За мен лично това не са пари на вятъра. В моята графа пари на вятъра са пари за сметки например, особено когато сумата месечно е 3-цифрена.
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

И в България ще може да си намери качествен, а и не скъп. Според мен Q&Q са добри. Нещо средно и като качество, и като цена !
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

За един часовник,егати темата заформихте.Купи си Касио,възползвай се от 12% намаление,което пуснаха за празниците всички онлайн магазини,като под строй.
Удивителен контрол има върху онлайн цените на бижута и часовници,собствениците на офлайн магазини ревът много и няма начин:)
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

И аз преди време имах дилемата за един часовник Casio. В крайна сметка си го поръчах от сайта http://www.chasovnici-bg.com/ защото комшията е поръчвал от него и е останал много доволен. Каза че на повечето модели Касио след поръчката изпращат и упътване на български език - нещо, което май другите сайтове не предоставят. Извърших поръчката, обаждане след 5 минутки и на следващия ден по обяд ми беше доставен часовника с скъсена верижка точно както исках. Ето го и моето часовниче.
 
Последно редактирано:
От: От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Нека и аз да се похваля онзи ден поръчах това
graboman.sales.care/graboman_bg/police-district-13407jsb-men-s-watch
какво мислите дали си заслужава парите ?
 
Re: От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Ами ако съм на границата, в смисъл колата е 01.2010? Как трябва да процедирам?
Зависи коя година е бмв-то.
Ако е преди 2010 - комплексарщина е. Продавай веднага.
След 2010 - там вече си в лигата на гъзарите и си ауто-approved.

Следващия.
 
А какво ще кажете за смарт часовниците? Имате ли някакви наблюдения и използвате ли такива?
 
Да ползвам темата да ви питам за акъл. Искам да си взема нов часовник, но нещо не мога да харесам. Изискванията са да е изчистен, с метална каишка и да е автоматичен, сиреч се навива от движението на ръката. Нещо подобно на сейко 5 търся.

Гледа ли Hamilton, Oris, Fortis?
 
От 2012 минаха доста през мен :) В момента съм с Candino и нямам забележка.

Така бързо ли отлетя времето?
Стана ми по-спокойно сега, когато знам за кандиното.
:)
 
Търся си и аз часовник, ама много грозни и натруфени всички.
Търси се подобно като дизайн на тия няколко модела, само че качествено до макс 600 лева
https://www.aliexpress.com/item/Spo...lgo_pvid=69ce89d3-f251-4f10-835b-adfb1cce76fc
https://www.aliexpress.com/item/Fas...lgo_pvid=21c49640-1d62-43bc-85bd-49796a57a564
https://www.aliexpress.com/item/Top...lgo_pvid=d635f14a-5a9a-4dd8-bade-b0242b26157a
https://www.aliexpress.com/item/SKM...lgo_pvid=67bddfe6-6f03-4022-a6b0-ce48dc44b8b4
 

Горе