Искате ли Оставка на Правителството?

Искате ли Правителството да подаде Оставка


  • Общо гласове
    89
От: Искате ли Оставка на Правителството?

На Петък пазара продадох всичкия лилав фасул. На яка цена!
Но нямам конкуренция и не мисля, че е обективно да твърдя за всичкия фасул, че върви на яка цена, без остатък...
Лилавият фасул се продава защото се сформира реформаторски блок на чело с ДСБ. Това е подсъзнателна носталгия по венците на бащицата :lol:
 
От: Искате ли Оставка на Правителството?

Това не е положително нещо.

Между другото четох, че ДПС се готви да прокара закон според който на Главното Мюфтийство ще се връщат разни джамии-музеи, които са били действащи по време на Османската империя. Ама ще поживеем, ще видим.

Не, знам, ама не е и отрицателно. :)

Това, което мислят да направят ще предизвика расови напрежения. Ще е голям автогол. И тогава със сигурност ще им обърнат внимание от Европа. :)
 
От: Искате ли Оставка на Правителството?

То със заем всеки може да плаща, така и аз утре мога да карам амг или м5 ама това не е решението.. много праволинейно гледаш на нещатата.
Каквото са завещали това е. Падежа на държавните облигации идва скоро. И какво, да обяви фалит държавата ли? И САЩ изтегли оня заем, блаодарение на който не фалира правителството. За да завъртят бизнес машината, която ГЕРБ сдуха, трябва да вкарат пари от някъде? Ако не, пак ще е същото. Надявам се да имат тези достатъчно акъл да ги върнат без да го усети данъкоплатеца дебело и отзад. Това, че го казвам по един начин, не означава, че не го гледам по същия, но е много по-големи детайли и мисли. Зад думите си обикновено има повече размисли, но да ти кажа честно Политиката не ми е от любимите секции във форума. :)

Не знам за фасула. Но този кредит, поне част от него да отиде в това направление са ми надеждите. Иначе какво излиза, аз си дрънкам оптимистичните простотии, а реално нищо не се случва. Опитват се хората да работят. Не са върнали по-голямата част от европроекта, щях да се похваля. Нали все бая, че нещата вървят. Но от служебното насам, определено гледат да не сдухват бизнеса. Оня пожарникар ни разказа играта, ама тотално. ;)
 
От: Искате ли Оставка на Правителството?

Не, знам, ама не е и отрицателно. :)

Това, което мислят да направят ще предизвика расови напрежения. Ще е голям автогол. И тогава със сигурност ще им обърнат внимание от Европа. :)

Баце, нормалните хора не взимат детски. Всичките тия помощи са насочени към знаеш кой. Сипването на олио в огъня никога не е било нещо положително.
 
От: Искате ли Оставка на Правителството?

Баце, нормалните хора не взимат детски. Всичките тия помощи са насочени към знаеш кой. Сипването на олио в огъня никога не е било нещо положително.
Знам, нормалните никога не са разчитали на държавата. И намалението на тока ли е за тях, та те не го плащат. :)
 
От: Искате ли Оставка на Правителството?

Намаление на цената на тока (което аз (като обикновен човек - нали такива протестират?) не съм усетил! - ако не прочета някаъде няма и да разбера, че са свалили цената) е за да могат да излъжат някаква част от хората които протестираха февруари.

На практика за какво протестираха - слагат климатици и печки на ток, после реват, че плащали много.
Няма как да искаш лесно, чисто, бързо и да ти е евтино :shock:
 
От: Искате ли Оставка на Правителството?

Еее, трдуно се усещат, колко бяха, 5%. Сега ми кажи пак е лоша постъпка. :) То реално за всичко се мрънка в тази държава. Не мрънкат мутрите и политиците. :) Оп, извинявам се, политиците мрънкат, че няма за крадене от предишните, които а били. :)
 
От: Искате ли Оставка на Правителството?

Но този кредит, поне част от него да отиде в това направление са ми надеждите. Иначе какво излиза, аз си дрънкам оптимистичните простотии, а реално нищо не се случва.

Има нещо неясно за мен в този кредит. Доколкото разбрах, доста прилична част от него ще послужи да се изчистят задължения на държавата от данъчен кредит ДДС. Та нали държавата първо прибира ДДС! Защо няма пари да се издължи с взетите веднъж пари??? Втория момент е, че почти изцяло парите ще идат да се чисти данъчен кредит на МВР и МО. Защо трябва да се тегли кредит, да се плащат лихви, за да се издължи държавата сама към себе си?
Намалиха цената на тока - добре. Но защо? Да не би да са паднали цените на енергийните ресурси на световния пазар? Да не би да са открили неприсъщи разходи и да са ги премахнали? Или пак популизъм?!
Съжалявам, Блинки, но май първото ти изречение не е състоятелно. За разлика от второто. :(

Детските надбавки би трябвало да зависят от произведеното в България. Ако се произвежда повече - по-голями надбавки. А не да се тегли кредит от вън за такова нещо. Да не би следващото полугодие да се очаква голям ръст на производството? Та в аванс се увеличават детските?

Не виждам никаква икономическа основа на всичко свършено досега от това правителство.
 
От: Искате ли Оставка на Правителството?

Може да затваряте темата, нещата станаха сериозни
 
От: Искате ли Оставка на Правителството?

Ииии много искате да си подадат оставката веднага
ИИИи кой ще доде на власт???!
Овцедушен народ + нАгло 'народно ръководство' = 'евро демокрация'
Да ви пикая на евроинтеграцията и на всякакви евро директиви
Стига зависимости, стига еврослагачество, стига васалитет,
България е суверенна държава
 
От: Искате ли Оставка на Правителството?

:D
15051_544098155627793_211415797_n.jpg
 
От: Искате ли Оставка на Правителството?

Чесно да ти кажа и от двете снимки ме хваща гнус. Така и не мога да разбера, толкова ли има хора, които не могат за секунда да не лочат бира, след като са излезли да протестират за нещо сериозно?
 
От: Искате ли Оставка на Правителството?

тук не става въпрос за това :)

иначе - да, повечето изпозлват протеста за да се видят с приятели
вместо на по бира в някое заведение - на площада :)
2 в 1, не виждам нищо лошо
 
От: Искате ли Оставка на Правителството?

Оставка им е малко на тия ... Такава гавра с обществото не помня от десетки години! Скандални назначения, тотално неглижиране на общественото мнение, очевадно напомняне за комунистическата диктатура включително и чрез структурите им по села и паланки, аз недоумявам кой нормален човек би искал тези хора да съществуват на политическата сцена и на какво основание, просто съм потресен от всичко случващо се към момента!

P.S.

За политическите анализатори тук, ще напиша, че не винаги трябва да се търсят рационалните причини поради, които една или друга политическа сила трябва да си тръгне, поводи има колкото искате, но има едно нещо наречено МОРАЛ и то трябва да бъде приоритет!

Ретроспекция на свършеното до момента:

- Пеевски шеф на ДАНС (било грешка според правителството)
- Областен управител на София със съмнителна история.
- Първите 5 домата според Манолова - вандалска проява.
- Спиране на нарочно докаран бял ТУРИСТИЧЕСКИ автобус - терористичен акт!
- 1 милиард дълг.
- Ромското чудо Сали в парламента.
- Тотално отричане на народа и мнението му, сърпове и чукове в 21 век на Бузлужда, диктатура, произвол и куп други неща.
- Луд депутат с пистолет и палка!
- При цялото това напрежение ВАКАНЦИЯ НА МОРЕТО!

Добре де, аз ли съм ненормален или някой се опитва да ме прави на ненормален. ВЪН ТИЯ ОТ ПАРЛАМЕНТА!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ВЪН!
 
Последно редактирано:
От: Искате ли Оставка на Правителството?

Чесно да ти кажа и от двете снимки ме хваща гнус. Така и не мога да разбера, толкова ли има хора, които не могат за секунда да не лочат бира, след като са излезли да протестират за нещо сериозно?

Няма братм Реално "ела на по бира да се видим" важеше точно за протестите. :)

Всеки втори използваше протеста, за да се види с някой познат, да си ги каже какво мисли за правителството и реално да изрази позиция. Бирата е един от социалните елемементи на протеста. Иначе прасешки са и двете снимки. Колкото и културно да си ги подредили, все тази. Как бутилките от безалкохолни и мнерална вода не преобладават някакси. :)
 
От: Искате ли Оставка на Правителството?

Искам я много ясно, 99% от разумно мислещите я искат. Нито това правителство, нито правителство на ГЕРБ не удовлетворява хората. ГЕРБ съсипаха бизнеса тотално, изсмукаха всичко що можаха, а тия тъпанари сега гафят от първите си дни. Няма как хората да са съгласни да ни управляват едни и същи мутри преминали всички възможни партии и защитавали интересите на тези, които са били за момента на власт. Работата е ясна и народа го е казал много точно: Нов бардак със стари курви не става!
Или трябва да ги изтрепят всичките до крак, разстрел публичен пред НС, или сами да си заминат всички до един.
 
От: Искате ли Оставка на Правителството?

Има разлика.

Културните хора обикновено хвърлят боклуците в кошчето. Ако няма място в него, ги оставят отстрани, така че да могат да бъдат събрани по-лесно.

А другите просто си оставят (хвърлят) боклуците където им е удобно без да правят и най-малкото усилие да почистят след себе си. В случая че няма кофи там, спокойно могат да го съберат на 2-3 купа, за да може общината просто да го натовари в няколко камиона.
 

Горе