Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Здравейте, поздрави за хубавата тема. Искам да попитам дали е разрешено и възможно, когато репинвам в Pinterest после да едитвам снимката и да слагам адреса на моята фейсбук стваница и така да привлека някой друг фен.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Да, не виждам защо да не е разрешено. Аз лично правя така, понякога, ако не ме домързи :)
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Благодаря за отговора. Ще пробвам и дано да има ефект.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

По-голям ефект има обратното, ако аудиторията ти е достатъчно подходяща (жени над 18), можеш да разрастнеш значително пинтерест акаунта си.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Не ми е известна. Дефакто не публикува админ, а страницата. Погледни горната лента, която се появява на всяка страница, в която си админ.

Вие публикувате, коментирате и харесвате като "името на страницата" — Превключи към "името на профила".
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Забранено ли е постването на голи снимки във фен страниците? Не говоря за бруталности, но например да се виждат само гърдите на жената позволено ли е?

Нищо голо!!! Всичко трябва да е прикрито. В момента изтърпявам 30 дена бан (остават още 23) заради снимка на гол задник. И то не някаква брутална, ами си беше чиста еротика. Не рискувай, защото светът е пълен с ретарди, които си нямат друга работа освен да репортват!!
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Много ясно, че не е позволено. Това, че разни страници съществува въпреки това е отделен въпрос. Но на всяко нещо му идва времето :)
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Имам нов въпрос, който няма отговор в правилата на фейсбук, така че да видим дали redum ще се измъкне пак ;).
Да кажем че имам сайт със снимки и страница в която да го "рекламирам". Кой от начините е по ефективен:
1. Публикуване на връзката в страницата: показва се тъмб + заглавие + евентуално описание;
2. Слагам снимката директно в страницата като за текст въвеждам (Заглавието + текста: повече вижте на URL-към-снимката-в-сайта)
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

И двата начина си имат предимства и недостатъци, мисля, че по-ефективен е втория начин.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Имам нов въпрос, който няма отговор в правилата на фейсбук, така че да видим дали redum ще се измъкне пак ;).
Да кажем че имам сайт със снимки и страница в която да го "рекламирам". Кой от начините е по ефективен:
1. Публикуване на връзката в страницата: показва се тъмб + заглавие + евентуално описание;
2. Слагам снимката директно в страницата като за текст въвеждам (Заглавието + текста: повече вижте на URL-към-снимката-в-сайта)
Зависи от феновете ти. Трябва да опиташ, различните хора реагират по различен начин. Второто е по-скоро за огромни страници, като 9гаг (над 5 милиона фена). Първото е традиционния начин, там плюсът е, че можеш да манипулираш с името и тъмба. Има и трети начин "ооо, колко яко, ала бала, вижте повече ---> bitly.com/sada", т.е. статус с битли линк в него.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Здравейте, искам да попитам за някакви методи за събиране на фенове в нови страници - започнати от нулата..
Ясно е, че най-лесно става с постване във вече съществуващи тематични страници, но в случай, че не притежаваме други такива ?

-Има ли ефект ако се коментира по други страници от името на новата страница ?
-Има ли ефект ако се поства в други страници
-Има ли други начини (бели)

Благодаря
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Има, да. Въпреки, че е адски труд и има малка ефективност. Няма други начини освен този и след това, като разрастнеш страницата, да търсиш подобни по тематика и големина страници, с които взаимно да си споделяте постовете.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Здравей, въпроса ми може да го е имал някъде по-горе, но не го открих:

Има ли вариянт феновете от една страница, да бъдат прехвърлени на друга?
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Да, ако двете страници са с еднакви имена, то тогава има опция да бъдат слети.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Благодаря.
А някъде по-нагоре се споменаваше че, един от начините за купуване на страници е като се търсят такива с подобна тематика и се пита директно дали се продават.. При това положение има ли как да те докладват за това че, искаш да купиш страницата и да ти изгори профила примерно ?
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Ако искаш да купуваш американски или англо страници не е добра идея да действаш с твоя профил. Влез в някой руски сайт за запознанства (руснаците не ползват фб много много), намери някой човек и му смъкни снимките. Направи достоверно изглеждащ профил, който да има някакви приятели, разцъквай го и работи с него. Разбира се, трябва да симулираш американец, англичанин, австралиец, а не българин.

При администрацията на страници и работа с фейсбук, винаги трябва да имаш повече от един профил. Дори и да го докладват, блокират и прочее, важният ти профил ще е сигурен.

Не влизай от един бразузър с двата профила, от 1 ip не съм чувал да има проблеми.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Много полезни съвети! Благодаря ти redrum!

Ето и моето питане:

Какво да направим, ако са ни хакнали групата и вече не сме с админ статус ? FaceBook възстановяват ли права на база фаундър ?
Питам, тъй като на мои познати са им присвоили по странен хакерски начин (който не мога да си го обясня) групата и ми е любопитно имат ли шанс в борбата с подобен вид вредители :)
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Ами, малко вероятно е, но съм чел за такава опция:

Най-лесно е, ако това е бизнес страница - https://www.facebook.com/help/257661877677443 (как да придобием бизнес страница, на нашия бизнес, която не е наша).

За другото, най-добре да потърсите какво са правили други хора преди вас тук - https://www.facebook.com/help/community/search/?query=Facebook Page Hacked
 

Горе