Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Нищо не следят, а и не ги интересува. ...Какво ги интересува тях какво е съдържанието?

Интересува ги, и още как. Има хора, които са баннати от Адсенс за това. Но може би ти разбираш повече от мен и от всички други?
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Интересува ги, и още как. Има хора, които са баннати от Адсенс за това. Но може би ти разбираш повече от мен и от всички други?

Ми явно разбирам... Баннати са защото е подадена жалба срещу тях, не защото са копирали статия и от адсенс са ги хванали ... щото ги следят тези работи:confused:. Аз ако се разбера с някой да му ползвам съдържанието от адсенс пак ли ще ме баннат? Тая работа става само с жалба от засегнатото лице, по никакъв друг начин.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Аз ако се разбера с някой да му ползвам съдържанието от адсенс пак ли ще ме баннат?

Както кажеш, не ми се спори, че явно не разбираш разликата от това, сайта ти да е на 100% с копирано съдържание и съдържание с уредени авторски права.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Както кажеш, не ми се спори, че явно не разбираш разликата от това, сайта ти да е на 100% с копирано съдържание и съдържание с уредени авторски права.

Какво значи уредени авторски права? Гогле ако следеше за това, как ще разбере кои права са уредени и кои не? Разгледай първо как изглежда формата за подаване на жалба, какви документи се изискват и какви клетвени декларации се подписват и тогава ще си отговориш дали гооле ще предприеме действия срещу някой без 100% покриване на изискванията. За да те баннат ищеца трябва да докаже с документи правото си върху обекта на спора. Как в този случай ще баннват ей така... няма такъв вариант. Сайт със 100% копирано съдържание си е 100% легален пред адсенс до момента, в който някой не докаже с документи, че сайта злоупотребява с интелектуалната му собственост.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Както споменах - не съм съгласен с теб, но не ми се спори. Лека вечер!
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Не е нужно да спорите. Достатъчно е да покажете някакво доказателство (ако имате и ако ви се занимава) или примери, за да са сигурни хората, които тепърва смятат да пристъпят към подобни действия.

От моята практика, която е минимална, винаги, първо се свързват със собственика на копиращия/нарушаващия сайт с рекуест да премахне съдържанието и след това се подават жалби.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Кое е по-важно за разтежа на една страница ? Висок толкинг или висок риич ?
Примерно качвам една снимка и тя прави 3000 реач и 400 талкинг или пиша някой статус който прави 10 000 риич и 100 толкинг.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Кое е по-важно за разтежа на една страница ? Висок толкинг или висок риич ?
Примерно качвам една снимка и тя прави 3000 реач и 400 талкинг или пиша някой статус който прави 10 000 риич и 100 толкинг.
Рийчът зависи от толкинг-а (уж). Ако пускаш само неща, които имат нисък толкинг и рийчът ти ще падне.

@Странник - това с авторските неща зависи от това кой ще ти проверява сайта. Можеш и години да откараш без проблеми, ако някой не се оплаче. Може да си изряден и пак да изгърмиш.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

И аз имам питане @redrum: Малко по назад споменаваш за намиране на подобни по големина страници и размяна на постове. Това намалява ли по някакъв начин показателите на собствената ти страница (съответно и на другия), колко често е добре да се разменят постове? мерси
Не, не ги намалява, стига да не правиш само това. Споделянето от друга страница е все едно линк към сайт. Просто след няколко ч. го махни и няма да влияе на рийча на страницата по никакъв начин.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Искам да питам как мога да разбера колко е срока на бан от фейсбук. Поствах снимки и коментари в чужди страници от профила на моята страница и сега ми забраняват да го правя както с профила на страницата,така и с моя личен.
Не ти ли пише в съобщението, което ти изкарва, като се опитваш да постнеш? Пиши на лично.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Здравейте отново,

Искам да попитам в случай, че трафика към блога ще е основно от социални мрежи, възможно ли е съдържанието да не е уникално, като винаги се посочва източника? В правилата на адсенс не успях да открия дали може да се поставят реклами в сайтове с неуникално съдържание ?
Също от една страница да речем с 20 000 фена ориентировъчно какъв трафик може да докарва дневно - имам в предвид от тези закупените страници а не такава развивана натурално с течение на времето..
Знам, че трафика зависи от много фактори, колко често се поства, по кое време и т.н но ме интересува някаква съвсем ориентировъчна цифра от човек, който има наблюдение, за да знам горе долу каква страница ми трябва като за начало..

Благодаря
Зависи от страницата. Ако е нормална, активна и тематична можеш да си правиш от 1-5000 човека на ден трафик от такава страница.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

@Странник - това с авторските неща зависи от това кой ще ти проверява сайта. Можеш и години да откараш без проблеми, ако някой не се оплаче. Може да си изряден и пак да изгърмиш.

Знам това, и за това не ми се и спори за това по този въпрос, щото всичко е относително. Има хора, които са баннати за наличие на копирано съдържание, а има други, които са оставени и нищо не им правят.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Знам това, и за това не ми се и спори за това по този въпрос, щото всичко е относително. Има хора, които са баннати за наличие на копирано съдържание, а има други, които са оставени и нищо не им правят.


За наличие на копирано съдържание няма баннати, има баннати за наличие на съдържание с авторски права. Сега ми кажи, че в уведомителното писмо са им написали, че ги баннват за копирано съдържание... :) От къде тези баннатите знаят за какво са баннати? Или просто са решили, че за това е цялата работа...


Посочи къде в правилата пише, че не може да се ползва копирано съдържание от други сайтове!
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Какво знаете има от скоро нова опция, която като постнеш линк от сайта си можеш да сменяш снимката на тъмба,та въпроса ми е ако сложиш снимка която не е по правилата на адсенс (еротика насилие) в нарушение ли си ? Снимката никога не е била в сайта ти,а я използваш само за тъмб във фейса ?
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Какво знаете има от скоро нова опция, която като постнеш линк от сайта си можеш да сменяш снимката на тъмба,та въпроса ми е ако сложиш снимка която не е по правилата на адсенс (еротика насилие) в нарушение ли си ? Снимката никога не е била в сайта ти,а я използваш само за тъмб във фейса ?
Снимката автоматично се качва в галерията на албума ти, ако след това я изтриеш ...мисля че няма проблем.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Днес забелязахте ли как на страниците изчезна talking about this

Да... Аз мислех,че ъпдейтва, но още не са излезли цифрите...
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Да... Аз мислех,че ъпдейтва, но още не са излезли цифрите...

Като цяло беше безсмислено. Страницата си личи дали е активна само като се погледнат последните няколко поста.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Незнам дали е само при мен, но вече като страница не мога да харесвам снимките си, новините или клиповете си, дори и коментарите на хората...:?
 

Горе