Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават!

От: Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават!

А защо тогава се писа Директхост да смени домейна си от Хостбг.орг на Директхост.бг от евентуален конфликт с Хост.бг при положение, че домейна е свободен и приет за регистрация? И той плати 200 лв. Има един изгорял с пари, други които са Редактори на Википедия за България, последните къде спаха, че не го купиха този прословут домейн до преди? Значи излиза, че цялата история с домейните е една търговия не на собственост, а на ползваемост. По същия начин утре някой ще регистрира домейн Хос-т.бг и пак ли трябва да го сменя и за кого?
 
От: Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават!

Ти говориш за съвсем друго нещо. Една РЕАЛНА нова прохождаща компания трябва да гради имидж. Няма как да гради фалшив имидж върху фалшиво име и да очаква добри резултати продължително време. Такъв подход е с цел без много усилия да се вземат немного пари. За сериозен бизнес като уеб хостинг този подход е безсмислен.
А иначе тук въпросът е принципен (целите на човека са подробност в случая). Registrator.bg със съдействието на ICN.bg са взели пари за нещо, което не са свършили. Няма смисъл с оправдания свързани с Register.bg след като обещанията и договарянето не са правени от името на Register.bg
 
Последно редактирано:
От: Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават!

Ако прочетеш писмото им -- пише 6.12.2009.

А за сегашният случай в тази тема - домейнът е купен 2010 и е загубен 2012

Някой прочете ли това --> http://bg.wikipedia.org/wiki/Уикипедия:Wikipedia.bg ?
Аз ли само прочетох този текст:


Ако това е така, да не се окаже, че няма решение и заведен арбитраж, а на "Добра воля" домейна се отнема без арбитраж. Има ли заведен арбитраж или не? Отговорете с 2 думи и дайте решението.
 
От: Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават!

Естествено, целта им е чиста печалба. Въобще не им пука, че клиентите им могат да загубят домейните. Нали те са си прибрали парите. А когато дойде да време да поемат отговорност си измиват ръцете с регистър.бг - те им били виновни. Ами нали "давата гаранции", че при арбитраж домейна ще остане за клиента ви. И после Минкин ми каза едно "еми съжалявам" . ICN казва извинявай ако ни се сърдиш. Това е бизнес бе хора, вие сте ми взели парите, какво означава сърдиш ли ни се? Трябва просто да си поемете отговорността 1во и 2ро да спрете тази порочна практика да вземате парите на хората с цел забогатяване, и после те да си губят домейните.

И ако човека има право да не е запознат, то те много добре знаят за какво става въпрос, но не се колебаят да направят врътката и да приберат кинтите.
 
От: Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават!

Сега като се замисля, се чудя защо регистрарите са му взели парите, при положение, че са знаели какво регистрират и кой точно домейн защитават.
.
 
От: Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават!

Аз влезнах в Испанската версия на Википедия http://es.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Portada
Влизам в немската http://de.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Hauptseite
Също и в Полската им http://pl.wikipedia.org/wiki/Strona_główna

Никъде не видях домейни с .de .pl и т.н
Ясно се знае, че ползват .org
Тогава, каква претенция има към .bg ?

Всяка една организация е отговорна за стопанисването и ползването на домейните си.
Има ли платена сума за него, значи има и сделка. Той сега може да направи организация Википедия с изследователска цел и да претендира за домейна. Тогава ще му го дадат ли на него!?
 
От: Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават!

И аз чакам отговор на този пост:

и регистър и регистратор и исн сега се правите на ощипани госпожици, но сте му взели парите за домейна с ясното съзнание че ще му го вземат. защо не му казахте еми не може да ти го регистрираме защото не е морално според нас. всички замесени много ясно сте осъзнавали, че ще вземете парите и накрая ще му вземат домейна. това за мен си е чисто и просто измама

Престанете да се правите на ударени и от уважение ПОНЕ се извинете и върнете парите на човека. С каква цел го е регистрирал всички знаем, не е нещо престъпно. Обаче е престъпно това, което са направили и регистър и регистратор и там който е замесен още. То и ако ggg007 имаше малко повече акъл (и пари предполагам) до сега щеше да ви е направил на ГЪЗ вместо да пише по форуми ама нали сме в България.
 
От: От: Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават!

Ти говориш за съвсем друго нещо. Една РЕАЛНА нова прохождаща компания трябва да гради имидж. Няма как да гради фалшив имидж върху фалшиво име и да очаква добри резултати продължително време.

Защо тогава има фирми, които използват името на Държавата в домейа си да градят $$$. Значи сега не може да се ползва домейна Булгариахостинг, понеже имало такава фирма, която щяла да бъде засегната. Ми тогава да не пием тъмно червено вино, да не би да заприлича на кола кола и винпрома да засегне фирмата, която произвежда напитката.

Има ли в квадратчето, ---Свободен за регистрация--- значи може да се купи и ползва. Какви са тия небивалици, че еди кой си имитира друг продукт. За мен Spase.bg и Spase.in са две различни неща. То тогава всички засягаме бизнеса си и трябва да си правим домейни )0033№№№№222!!!.бг
 
От: Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават!

Това, което споменах по-горе, не е пряко свързано с домейн имена. Когато човек създава нова фирма той гради доброто ѝ име като ѝ дава уникално такова. Името трябва да е достатъчно добро, че хората да го запомнят и да могат да свързват качеството на услугите на тази фирма с това име. Това се нарича бранд/марка.

Сори за офтопика.
 
От: Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават!

И двете страни в случая са безполезни паразити. Единият прави помен с чужди пити и злоупотребява с утвърдени марки, за които големи компании са вложили милиони долари за развиване и популяризиране. Другият пък регистрира домейни на тройна цена с основание, което го има само в началото, а после изчезва. Не знам що за предприемач трябва да си, за да използваш подобна "услуга".

Относно първия случай, големите компании не са длъжни да регистрират за себе си всички домейни, които съдържат марката им. Това за тях са напълно безполезни разходи и няма нужда да ги правят. Логично е да се намесят когато някой опита да злоупотреби с марката им и да отнемат домейните със сила. Напълно ги подкрепям за това. Да не говорим, че спекулантът така и не разкри цялата информация по случая, което значи, че има кирливи ризи за криене. Тя цялата тема смърди още от началото и ако двамата противници в нея са вън от бизнеса съм сигурен, че това ще направи обстановката по-добра за всички останали в тази сфера.
 
От: Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават!

Защо след тази тема в форума ICN махна този текст от сайта си?
"Само с ICN.bg имате възможността да регистрирате домейни със статус "защитен" в областта .bg без необходимост от основание (регистрация на фирма, търговска марка и др). По този начин компанията ни пази интелектуалната собствност И ДАВА ГАРАНЦИИ НА СВОИТЕ КЛИЕНТИ, ЧЕ ДОМЕЙНИТЕ, КОИТО ЩЕ РЕГИСТРИРАТ, ЩЕ ОСТАНАТ ТЯХНА СОБСТВЕНОСТ, ДОРИ СЛЕД ВРЕМЕ ТРЕТИ ЛИЦА ДА ПРЕДЯВАТ ПРЕТЕНЦИИ КЪМ ИМЕТО, КОЕТО СА РЕГИСТРИРАЛИ.
ЕТо го и скрийншота
ICN-screenshot.jpg

Нещо грешно ли е имало в този текст? Май бягат от отговорност.
Сега ако си купите защитен домейн от ICN, те не дават вече никакви гаранции! Така че спокойно си харечете 200лв, домейна ви няма да е защитен!
 
От: От: Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават!

Действам по въпроса :) Мерси за подкрепата!

И аз чакам отговор на този пост:



Престанете да се правите на ударени и от уважение ПОНЕ се извинете и върнете парите на човека. С каква цел го е регистрирал всички знаем, не е нещо престъпно. Обаче е престъпно това, което са направили и регистър и регистратор и там който е замесен още. То и ако ggg007 имаше малко повече акъл (и пари предполагам) до сега щеше да ви е направил на ГЪЗ вместо да пише по форуми ама нали сме в България.
 
От: Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават!

Ако е някакво успокоение:
Считано от 26 юни 2013 г. Регистратор.БГ прекрати дейността си. В срок от 30 дни ще бъде публикувана информация какъв ще бъде реда за подновяване на закупените домейни и хостинг услуги, а също така и информация за това как ще бъдат уредени имуществените претенции от трети лица, ако има такива.
 
От: Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават!

Значи Честитутка! Ако нещо трябва да се продаде ще се показва 24 часа по тв, радио, форуми, банери, флашове, по пощальон ще ти изпратят брошурка, но нещо заминава ли си, никой нищо не разбира. Така не се разбра, когато Мултирама затвориха. Предния ден, ако минаваш и кихнеш, някой от вътре излиза и в това вижда знак да ти продаде лаптоп и навигация за 1999 лв. на изплащане и т.н. Тези Регистратор.бг сега усещам, как ще останем без домейни. Ма винаги съм знаел, бутай се там, където са хората и купувай, квотто е масовката, сега ще си запаля пура, да чакам ответния период, да се надяваме за безплатни трансфери!
 
От: Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават!

Търся инвеститор с около 15-20К на разположение за стартиране на нов .BG регистратор. Сумата включва покриване на необходимите от ICANN условия и такси. За реинвестиране ще се договорим, ако ни одобрят. Желаещи?
 
От: Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават!

Търся инвеститор с около 15-20К на разположение за стартиране на нов .BG регистратор. Сумата включва покриване на необходимите от ICANN условия и такси. За реинвестиране ще се договорим, ако ни одобрят. Желаещи?

Аз ама предлагам да изпуснем това с ICANN. Може да взимаме домейните на 40 лв. от Регистър.бг и да ги продаваме по 199лв. ама "защитени".
 
От: Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават!

КАКВО СТАНА РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.BG?
След тази тема РЕГИСТРАТОР.БГ прекрати дейноста си, а ICN.bg спря да продава защитени домейни!
Интересно защо ли? Явно са осъзнали вината си!
registratorbgnomore.jpg
 
От: Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават!

КАКВО СТАНА РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.BG?
След тази тема РЕГИСТРАТОР.БГ прекрати дейноста си, а ICN.bg спря да продава защитени домейни!
Интересно защо ли? Явно са осъзнали вината си!
Виж файлът 7120
Ужас, колко правописни грешки има в това съобщение.
И това ми било регистратор на бг домейни.:shock:
 

Горе