Истината за JOBS.BG след някои промени!!!

От: Истината за JOBS.BG след някои промени!!!

Ако говорим за програмист и то който си разбира от работата е несериозно да му се заплаща под 800лв за месец. Все пак не можеш да сравняваш магазинер с програмист. Второто изисква квалификация, години опит и голяма поносимост на главоболие (от много мислене какво друго да очакваш). Кофтито е, че като изключим няколко по-големи фирмички заплатите за web програмист в България са около 400-600лв, което аз лично го намирам за смешно ниска заплата. Ако си начинаещ е нормално да взимаш толкова, но за съжаление и по-напреднали, които работят по по-сложни проекти, получават същите пари.
Не съм сигурен кой точно е виновен за тази ситуация, но съм най-склонен да обвинявам лошото управление на фирмите и неумението на фирмаджиите да изкарват достатъчно пари от труда на работниците си (щом няма пари за шефа няма как да има за работниците).

А конкретно за JOBS.BG:
Не знам в какво ги обвинявате. Каквито работодатели има, такива са им офертите. Това, което могат да подобрят, е да се понапънат малко да ограничат свободното регистриране на мними работодатели, които дори не разполагат с регистрирана фирма.
 
От: Истината за JOBS.BG след някои промени!!!

Да де, но нормална работа (viscomp наскоро гледах) за начинаещ е 400 лв (php). Трябва доста да ги разбираш работите да си мислиш, че може да почнеш с 1000лв.
 
От: Истината за JOBS.BG след някои промени!!!

заплатите за web програмист в България са около 400-600лв, което аз лично го намирам за смешно ниска заплата. Ако си начинаещ е нормално да взимаш толкова, но за съжаление и по-напреднали, които работят по по-сложни проекти, получават същите пари.
Това е подигравка. Общите работници в строителството взимат повече. Тоя програмист, ако разчита на такива доходи, по добре да гушне кирката ...
 
От: Истината за JOBS.BG след някои промени!!!

Аз съм се пробвал (неуспешно) за Viscomp преди 2-3 години. Много свестна фирма са. А това с 400-те лв си е за баш начинаещи дето посвършват чат-пат по нещо. 600лв (за средно добри програмисти във Viscomp доколкото помня) за Пловдив са максимума на мизерните заплати, а знам че дават и повечко на по-кадърните. Точно тях не бих ги критикувал, но има много други фирмички, в които колкото и да се стараеш/напъваш не получаваш нищо насреща (т.е. само стандартната малка заплатка), дори биваш критикуван, че резултатите ти не са още по-добри.
А строителните общаци не ги принизявайте толкова. Те може и да не са квалифициран персонал, но се гърбят цял ден, а и е работа с риск (падат скелета, инструменти, стават аварии по ел. инсталациите, 'щото са недоправени). По професия се водя строителен техник и макар да не съм я упражнявал тази професия съм бил по строежи (не във връзка с образованието си или работа по специалността) и знам колко усилия им коства. Една заплата от порядъка на 500-600лв си е добра за тях.
 
От: Истината за JOBS.BG след някои промени!!!

Една фирма която пуска обяви за набиране на РОБИ повече от 2-3 седмици не става за нищо и означава че или условията на труд и заплащане са сомалийски или просто няма отговарящи на нейните условия(второто е малко вероятно)

В стабилните фирми със стабилно заплащане трябва да умре някой за да се освободи място, в такива фирми обяви се пускат един път в годината или изобщо не се пускат а кадрите се набират чрез препоръки или по роднински
 
От: Истината за JOBS.BG след някои промени!!!

В стабилните фирми със стабилно заплащане трябва да умре някой за да се освободи място, в такива фирми обяви се пускат един път в годината или изобщо не се пускат а кадрите се набират чрез препоръки или по роднински
За това си говорехме. Другото е сбирщайн.

И аз съм бил в подбор на персонал за отдел маркетинг и да ви кажа честно като видях снимките и CV-тата се изплаших с какви мърлячи ще работя. Единия беше се снимал на Москвич 12-так, на предния капак. Оставихме му CV-то, за да стане тема на някоя друга оперативка, ей така, вместо някой да се мъчи на мисли виц. :)

Познават се хората - професионалисти. Снимаката му е с риза или сако, текста е подреден и поднесен така, че да впечатлява и да се отличава от всяко друго CV, отговаряйки на всички правила за изготвянянето му. Към писмото вървят няколко преподъки, от фирми работодатели на въпросният човек. Има приложение, в което представя обща визия за фирмата от позицията, от която иска да работи и т.н. и т.н. Такива хора няма да намерите в jobs.bg, както и фирми, които да оценят това, така, че сайта е перфектен за еверидж нивото. Сори, че го казвам, но с годините научих, че не само трябва да искаш нещо, но и да го преследваш с всички ресурси, с които разполагаш.

Каквито фирмите, такива и работодателите там. :) Няма друга логика за мен.

А дали са направили кофти PR или не на jobs.bg, 5 пари не давам. Всеки сам си знае какво са, какво целят и как са работили за или против него. А този пост във ведомост е гледната точка на някой. Не знам, но реално нямаше да е лошо като плюе да прикачи някое друго доказателство, все пак удря най-популярния сайт за обяви за работа. Редно и те да го дадат малко по-сериозно. Защото всеки може да храни пезпричинно. В това се силни поне. :)
 
От: Истината за JOBS.BG след някои промени!!!

Това е баджанашка държава и много от обявите за работа са фиктивни. Предварително се знае кой ще бъде избран. Пример - банките.
 
От: Истината за JOBS.BG след някои промени!!!

така е, големия к*рволяка, връзкарщината и мазниците са на почит по йерерхията. не знам кои да съжалявам повече.

и не само в банките, на всякъде. да ти се ще да се гръмнеш, ако ти се наложи да робуваш на някой.

а сайта е едно старо куче, което ще издъхне скоро. не виждам голям смисъл от него. ето примерно готините компании как го правят: entrepreneurinstitute.eu/2012/01/brand-manager-wanted/, другото е за ламерите.
 
От: Истината за JOBS.BG след някои промени!!!

Големите фирми наистина знаят как да си търсят работници. Просто в публичния си сайт, който е много посещаван, пускат обява, че търсят еди-какъв-си слъжител. Сайтовете за обяви за работа май са на изживяване.
 
От: Истината за JOBS.BG след някои промени!!!

Големите фирми наистина знаят как да си търсят работници. Просто в публичния си сайт, който е много посещаван, пускат обява, че търсят еди-какъв-си слъжител. Сайтовете за обяви за работа май са на изживяване.
Като с дейтинг сайтовете, преди да дойдат социалните мрежи. :) Или касетите, преди да дойдат дисковете. Всичко си има начало и край. :)
 

Горе