КОЙ ТРЯБВА ДА БЪДЕ ОСНОВНИЯТ НАЦИОНАЛЕН ПРИОРИТЕТ ПРЕЗ СЛЕДВАЩИТЕ 10 ГОДИНИ?

От: КОЙ ТРЯБВА ДА БЪДЕ ОСНОВНИЯТ НАЦИОНАЛЕН ПРИОРИТЕТ ПРЕЗ СЛЕДВАЩИТЕ 10 ГОДИНИ?

Според мен трябва да добавиш и "Справяне с корупцията и шуробаджанащината", което, може би, е най-непостижимото от всичките изброени, но какво да се прави. Какъв е стимулът на един млад човек да се образова, при положение, че това в нашата държава не е от голямо значение? Навсякъде в тая страна цари шуробаджанащина. Шансът, да си намериш добра работа ако имаш връзки или някой лев за бутане, е много по-голям, отколкото ако си умен и си завършил някаква добра специалност. Затова и много от кадърните българи отиват да се реализират в чужбина. Там хората като имат добро образование си намират добра работа. Тук хората ако имат добри връзки си намират добра работа.
 
От: КОЙ ТРЯБВА ДА БЪДЕ ОСНОВНИЯТ НАЦИОНАЛЕН ПРИОРИТЕТ ПРЕЗ СЛЕДВАЩИТЕ 10 ГОДИНИ?

Само едно и това трябва да е образованието.

За да има разтеж - трябва две освновни неща - равнище на технология и акумулирани капитали. А технолгоията е слвествие на образованието. А капиталите в този глобализиран свят по лесно се намират - а и винаги има инвеситторите да инвестират във високо добавена стойност, а тези бизнеси са всички който са дериватни на образованието. При един образован народ, управлението по ествествен път става образовано не както сега 22 години безхаберни.
 
От: КОЙ ТРЯБВА ДА БЪДЕ ОСНОВНИЯТ НАЦИОНАЛЕН ПРИОРИТЕТ ПРЕЗ СЛЕДВАЩИТЕ 10 ГОДИНИ?

Цели три гласа за земеделие.
И само един за ВЕИ!

50% за образование... За десет години... А кой ще образова образователите??? Сегашното образование е изродено. Всеки ВУЗ приема двойкаджии, да събере "студенти", та да върже бюджет за заплати. Това за ВУЗ-овете. Но и при предните степени е същото.
49,4% от завършилите медицина са напуснали България
Тоест, останали са половината. И със сигурност калпавата половина.

НЕ виждам нищо за огромната и отвратителна бюрокрация. Само един пример. В Германия си купуваш и монтираш на покрива слънчеви панели за производство на електроенергия. Отиваш в общината, подаваш един документ, идват и те свързват с електроенергийната система. Това е всичко. Тук за същото са нужни документи като за чисто ново строителство на гола поляна!
Не съм гласувал още за нищо. За мен приоритет е бюрокрацията!
За 10 г би могло да се преобразова образованието. Ако я няма тази бюрокрация. Най-бърз ефект за 10 години биха дали ВЕИ. Въпреки бюрокрацията.
Имам познат със страхотна идея. Парите за АЕЦ Белене, ако се вложат в насаждения от пауловния, България буквално ще цъфне и върже. Хиляди работни места, самоосигуряващи се, без особено образование. Енергия се купува навсякъде. България има идеални условия по отношение на достигащата до територията ѝ слънчева енергия. Само трябва да се оползотвори...

Гласувах за информационни технологии. Който има желание да се образова, ще го направи и сам.
Харконе, понякога си мисля, че живееш на Дюн. Преди да дойдат атреидите...
 
От: КОЙ ТРЯБВА ДА БЪДЕ ОСНОВНИЯТ НАЦИОНАЛЕН ПРИОРИТЕТ ПРЕЗ СЛЕДВАЩИТЕ 10 ГОДИНИ?

Образование, здравеопазване и културни ценности... другото само ще се нареди
 
От: КОЙ ТРЯБВА ДА БЪДЕ ОСНОВНИЯТ НАЦИОНАЛЕН ПРИОРИТЕТ ПРЕЗ СЛЕДВАЩИТЕ 10 ГОДИНИ?

Харконе, понякога си мисля, че живееш на Дюн. Преди да дойдат атреидите...

Така е, ама при мен има ефект. На този, който сам не е осъзнал нуждата от образование, никоя образователна система не може да му помогне. :)
 
От: КОЙ ТРЯБВА ДА БЪДЕ ОСНОВНИЯТ НАЦИОНАЛЕН ПРИОРИТЕТ ПРЕЗ СЛЕДВАЩИТЕ 10 ГОДИНИ?

Така е, ама при мен има ефект. На този, който сам не е осъзнал нуждата от образование, никоя образователна система не може да му помогне. :)

+1

Няма как да не съглася с теб, на гърба си именно това което каза го изпитвах, и странното е че създадох няква рутина на самоучение, търсеща доста неща да учи.


А всичко това неиумоверно води до адски много ползи, най-малкото разива силно предирпиемачество - виждаш/създаваш от всичко идеии и като минат през филитрацията става доста добир възможност
 
От: КОЙ ТРЯБВА ДА БЪДЕ ОСНОВНИЯТ НАЦИОНАЛЕН ПРИОРИТЕТ ПРЕЗ СЛЕДВАЩИТЕ 10 ГОДИНИ?

Трябва ни съдебна система - да коли и беси наред. Строга, но справедлива. :)
 
Re: От: КОЙ ТРЯБВА ДА БЪДЕ ОСНОВНИЯТ НАЦИОНАЛЕН ПРИОРИТЕТ ПРЕЗ СЛЕДВАЩИТЕ 10 ГОДИНИ?

Трябва ни съдебна система - да коли и беси наред. Строга, но справедлива. :)
Това го изпуснах. Май с него трябваше да почна. И законите да важат за всички. ;)
 
От: Re: КОЙ ТРЯБВА ДА БЪДЕ ОСНОВНИЯТ НАЦИОНАЛЕН ПРИОРИТЕТ ПРЕЗ СЛЕДВАЩИТЕ 10 ГОДИНИ?

Според ме:

1) Здравеопазване
2) Образование
3) Икономика

1) Здравеопазване - повече роми
2) Образование - повече занимания за ромите
3) Икономика - повече възможности за далавери на същите

Всичко друго ще тръгне на принципа на мексиканската вълна.

Или на принципа на демографската криза.
 
От: КОЙ ТРЯБВА ДА БЪДЕ ОСНОВНИЯТ НАЦИОНАЛЕН ПРИОРИТЕТ ПРЕЗ СЛЕДВАЩИТЕ 10 ГОДИНИ?

По мое лично мнение основният приоритет в държавната политика в следващата десетилетка трябва да бъде стимулиране на частния бизнес, голям и малък. и производството. Също така вкарване на големи чужди инвеститори в България и установяване на стриктен независим контрол по върховете(съдебна власт, полиция, институции и тн).
 
Последно редактирано:
От: КОЙ ТРЯБВА ДА БЪДЕ ОСНОВНИЯТ НАЦИОНАЛЕН ПРИОРИТЕТ ПРЕЗ СЛЕДВАЩИТЕ 10 ГОДИНИ?

Така е, ама при мен има ефект. На този, който сам не е осъзнал нуждата от образование, никоя образователна система не може да му помогне. :)
Господ дава, ама в кошара не вкарва!
Така е, но за да осъзнаеш нещо, се изисква определено знание. А когато образоващите гледат на теб като на бройка, осигуряваща им заплатите, а не като на учащ???
Трябва ни съдебна система - да коли и беси наред.
Че съдебната система трябва първо себе си да изколи и избеси! :twisted:
 
От: КОЙ ТРЯБВА ДА БЪДЕ ОСНОВНИЯТ НАЦИОНАЛЕН ПРИОРИТЕТ ПРЕЗ СЛЕДВАЩИТЕ 10 ГОДИНИ?

Цели три гласа за земеделие.
НЕ виждам нищо за огромната и отвратителна бюрокрация. Само един пример. В Германия си купуваш и монтираш на покрива слънчеви панели за производство на електроенергия. Отиваш в общината, подаваш един документ, идват и те свързват с електроенергийната система. Това е всичко. Тук за същото са нужни документи като за чисто ново строителство на гола поляна!
Не съм гласувал още за нищо. За мен приоритет е бюрокрацията!
Не е бюрокрация това, а схема... :)
 
От: От: КОЙ ТРЯБВА ДА БЪДЕ ОСНОВНИЯТ НАЦИОНАЛЕН ПРИОРИТЕТ ПРЕЗ СЛЕДВАЩИТЕ 10 ГОДИНИ?

Трябва ни съдебна система - да коли и беси наред. Строга, но справедлива. :)

И аз мислих го пиша, ама го нямаше в възможностите.

Тя тази съдебна система трябва някой да се наери първо нея да изколи и избеси
 
От: От: КОЙ ТРЯБВА ДА БЪДЕ ОСНОВНИЯТ НАЦИОНАЛЕН ПРИОРИТЕТ ПРЕЗ СЛЕДВАЩИТЕ 10 ГОДИНИ?

Трябва ни съдебна система - да коли и беси наред. Строга, но справедлива. :)
Точно затова съдебната ни система е на сегашното дередже. Не може хем да коли и беси, хем да е строга и справедлива.
За да се оправи съдебната ни система са нужни корекции в няколко закона. Тъй като правото ме влече, съм се зачитал и в чужди закони. Странно впечатление ми правят запушени дупки в немското наказателно право още от преди 60 години, а при нас дупките още си ги има. В момента злоупотреби се правят както от представителите на съдебната система (съдии, прокурори, следователи), така и от полицията. Те си го позволяват, тъй като в повечето случаи няма предвиден ред за обжалване или съдебно дело наопаки. Грешно е да се плюят съдии и прокурори за неработещата система. Те просто прилагат закона точно толкова криво колкото крив е самият закон. Ако може лесно да се злоупотреби с един закон, то той не струва и трябва да се поправи или смени. България е подписала Европейската конвенция за правата на човека още през 1992, но все още не я спазва поради простата причина, че законодателите (управляващите) ги мързи да си свършат работата. Законите трябва да са насочени с приоритет защита на невинните (включващо пострадалите от престъпление) пред това да бъде наказан виновния. По-добре 10 виновни да се измъкнат пред това 1 невинен да бъде наказан. Поне такава е моята логика.
 
От: КОЙ ТРЯБВА ДА БЪДЕ ОСНОВНИЯТ НАЦИОНАЛЕН ПРИОРИТЕТ ПРЕЗ СЛЕДВАЩИТЕ 10 ГОДИНИ?

Господ дава, ама в кошара не вкарва!
Така е, но за да осъзнаеш нещо, се изисква определено знание. А когато образоващите гледат на теб като на бройка, осигуряваща им заплатите, а не като на учащ???

Тогава поемаш по пътя, по който съм поел аз:

[video=youtube;9EP-XruFccs]http://www.youtube.com/watch?v=9EP-XruFccs[/video]
 
От: КОЙ ТРЯБВА ДА БЪДЕ ОСНОВНИЯТ НАЦИОНАЛЕН ПРИОРИТЕТ ПРЕЗ СЛЕДВАЩИТЕ 10 ГОДИНИ?

Основния въпрос не е кои са приоритетите а кой трябва да ги определи.

При условие че през последните 650 години "държавата" не е Българска и не се управлява от Българи, каквито и приоритети да се дефинират те ще бъдат насочени срещу малкото останали Българи и в полза на славяно мангали, хазари, турци и прочие твари

ИЗВОД:

Първо трябва да се възстанови Българска държава, управлявана от Българи...другото е мексиканска вълна като беше казал някой по-горе
 
Re: От: КОЙ ТРЯБВА ДА БЪДЕ ОСНОВНИЯТ НАЦИОНАЛЕН ПРИОРИТЕТ ПРЕЗ СЛЕДВАЩИТЕ 10 ГОДИНИ?

Основния въпрос не е кои са приоритетите а кой трябва да ги определи.

При условие че през последните 650 години "държавата" не е Българска и не се управлява от Българи, каквито и приоритети да се дефинират те ще бъдат насочени срещу малкото останали Българи и в полза на славяно мангали, хазари, турци и прочие твари

ИЗВОД:

Първо трябва да се възстанови Българска държава, управлявана от Българи...другото е мексиканска вълна като беше казал някой по-горе
И пак започваме с расова ненавист. Нещо нетипично за истинските българи. От край време българите съжителстват с всякакви народи без проблем. Проблем няма в народността или самоопределянето за принадлежност към някоя народност. Тук на територията на България живеем всякакви хора от всякакви народности, които общо се наричаме граждани на Република България. Без значение дали се харесваме все някак трябва да се търпим.
 
От: Re: От: КОЙ ТРЯБВА ДА БЪДЕ ОСНОВНИЯТ НАЦИОНАЛЕН ПРИОРИТЕТ ПРЕЗ СЛЕДВАЩИТЕ 10 ГОДИ

И пак започваме с расова ненавист. Нещо нетипично за истинските българи. От край време българите съжителстват с всякакви народи без проблем. Проблем няма в народността или самоопределянето за принадлежност към някоя народност. Тук на територията на България живеем всякакви хора от всякакви народности, които общо се наричаме граждани на Република България. Без значение дали се харесваме все някак трябва да се търпим.

И нещо в този дух...

Нужна е такава държавна политика, която да цели съчетаването на интересите и правата на различните етнически, религиозни и други групи в рамките на една държава. Да се потърси баланса между утвърждаването на нац. самобитност и правата на ВСИЧКИ общности - чрез демократично законодателство и общ. олитика, основана на взаимни компромиси. При успех всички групи ще имат равни възможности да участват в управлението, икономиката и културата. Въз основа на това действително равенство, на мястото на досегашното си групово съзнание ще се развие национално такова. И накрая, такава политика изключва насилието като средство за разрешавне на възникващите вътрешни противоречия. Това е т.нар. "модерен национализъм".
 
От: КОЙ ТРЯБВА ДА БЪДЕ ОСНОВНИЯТ НАЦИОНАЛЕН ПРИОРИТЕТ ПРЕЗ СЛЕДВАЩИТЕ 10 ГОДИНИ?

Гледам почти всички сте за образованието - и какво като е по-добро и всички бягат в чужбина. Тук проблема е че на никой не му дреме нито за държава, нито да се оправи нещо. Това е мафия и всичко е така навързано, че да печелят определени хора. Докато това не се промени нищо не може да се оправи. А как ще се промени - не знам дали е възможно въобще.
 
От: Re: От: КОЙ ТРЯБВА ДА БЪДЕ ОСНОВНИЯТ НАЦИОНАЛЕН ПРИОРИТЕТ ПРЕЗ СЛЕДВАЩИТЕ 10 ГОДИ

И пак започваме с расова ненавист. Нещо нетипично за истинските българи. От край време българите съжителстват с всякакви народи без проблем. Проблем няма в народността или самоопределянето за принадлежност към някоя народност. Тук на територията на България живеем всякакви хора от всякакви народности, които общо се наричаме граждани на Република България. Без значение дали се харесваме все някак трябва да се търпим.

И нещо в този дух...

Нужна е такава държавна политика, която да цели съчетаването на интересите и правата на различните етнически, религиозни и други групи в рамките на една държава. Да се потърси баланса между утвърждаването на нац. самобитност и правата на ВСИЧКИ общности - чрез демократично законодателство и общ. олитика, основана на взаимни компромиси. При успех всички групи ще имат равни възможности да участват в управлението, икономиката и културата. Въз основа на това действително равенство, на мястото на досегашното си групово съзнание ще се развие национално такова. И накрая, такава политика изключва насилието като средство за разрешавне на възникващите вътрешни противоречия. Това е т.нар. "модерен национализъм".

Идеята ми е че Българи не останаха, така че първо сменете името на "държавата" която и без това не е Българска и чак след това чертайте и следвайте приоритети.

PS

Българите може да съжителстват от край време с много народи, но държавата на Българите винаги се е управлявала от Българи по Български закони за разлика от Османския и Задунайския колониални Кенефи
 

Горе