Каква е цената за поддръжка на Уордпрес сайт ?

Дискусията в 'Wordpress Форум' стартирана от freefan, Март 7, 2012.

1. Vmoro

Vmoro Active Member

Рег.:
    Дек 19, 2011
    Съобщения:
    371
    Харесвания:
    33
    Точки:
    28
    От: Каква е цената за поддръжка на Уордпрес сайт ?

Във всичко форуми са ми най-смешни потребители от типа "One man show", които се изживяват, като нереализирани комици и въпреки, че "нямат време да отговарят на всички глупави постове" , присъстват във всяка една тема с коментара си тип Мартин Лорънс.

2. bgextensions

bgextensions Member

Рег.:
    Авг 17, 2012
    Съобщения:
    52
    Харесвания:
    1
    Точки:
    8
    Място:
    Bulgaria

Да си направя малко реклама на хоста. Отивате на bgvhod.com, регистрирате се за сек. и после кликвате искам сайт и вече имате сайт, за чийто поддръжка на ядрото на Wordpress се грижат други. Даже има готови шаблони за сайт и всичко е безплатно. Поддържа се wordpress multisite от една малка група от хора, които са убили егоизма си и предлагат и на други потребители да си регистрират сайтове, за да се образува мини общност.

3. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,052
    Харесвания:
    1,794
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Добре дошъл и мерси за предложението от това страна. Ще се радвам ако ни дадеш една малко по-пълна презентация под формата на ревю + снимкови материали. Ще има силен интерес тук. Доста хора изграждат сателитни сайтове (на много професионално ниво), с които доразвиват уеб присъствието си. Вярва, че такова проектче би имал силен интерес. ;)

П.П: Пожелавам ти приятен престой тук при нас. :)

4. Torbalan Trolski

Torbalan Trolski Well-Known Member

Рег.:
    Авг 1, 2013
    Съобщения:
    2,125
    Харесвания:
    476
    Точки:
    83
    От: Re: От: Re: Каква е цената за поддръжка на Уордпрес сайт ?

Ще цитирам по памет Хенри Форд - 1$ за бушона, останалите 99$ са за това, че знам кой е бушона.
    На мен може и да ми отнеме 5 минути, ама на някой 5 дена ровене

5. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,052
    Харесвания:
    1,794
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Re: От: Re: От: Re: Каква е цената за поддръжка на Уордпрес сайт ?

Няма как да не се съглася с него. Като едно пич, от една телевизия....ама защо ми взима толкова пари, като системата е фри, а темата струва около $50. Тъпи въпроси колкото искаш. :) Защото на толкова си е оценил труда човека. Както е при всеки. Преди седмица правих възглавници за диван...материалите струваха 160 лева, а труда 150 лева. Това е. Всеки си има цена, която слага и това е. Ако утре някой му направи нещо фри, той ще пусне ли фри реклама по телевизията? То пак е време, средства и работа.

Аз за това се учудвам на работодатели, които наемат човек с голям опит в маркетинга или девелопинга на някаква смешна заплата. Не за друго, но той не само изкарва заплатата си, но и донася още много повече на компанията си. И когато работодателя му каже малка сума, той или гледа да работи за тази сума, за да няма прецакани. Често работи нормално и бързо, с цел не само да си оправдае парите, но и да получи повишение. Но когато не се случва, познайте дали ще продължи така въпросния служител. ;)

Или казано с две думи, поддръжката зависи от това кой я прави, какъв опит има и какво ще включва. За един опитен девелопът и WP гуру нещо сложно ще отнеме 1-2 часа, а за други може и ден-два. Можем сами да преженим know how-то колко е ключов момент тук.

6. slavchev

slavchev Well-Known Member

Рег.:
    Дек 20, 2012
    Съобщения:
    2,038
    Харесвания:
    399
    Точки:
    83
    Професия:
    CEO
    Място:
    Някъде там

Мда, това с бушона е точно на място, но за съжаление в България повечето хора не ценят труда си, а останалата част от хората гледа да скатае някой лев и да купи по-евтината услуга. Ето затова сме последната дупка на кавала...

7. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,052
    Харесвания:
    1,794
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Re: От: Каква е цената за поддръжка на Уордпрес сайт ?

Така е. Но един въпрос винаги ми изплува в главата, когато стане дума за това. Как имаш пари (и то не малко) за iPhone, кола, некви скъпарски часовници и прочие, а нямаш пари за бизнеса си? Така, че не ги жалете толкова. Преди няколко месеца дойде един пит с кола на 10 години и дъръ-бъра...приказвахме си, много готин. В последствие разбрах, че е собственик на голям бизнес, който управлява умно и през годините толкова е дръпнал, че в момента се чуди на къде да поеме като инвестиция. Човекът беше обикновен, телефона не толкова готин, даже хич, колата стара, но чиста и подредена вътре. Това много ме впечатли. И каза, че никога не се колебае за бизнеса си. Бил по-голяма драма куин когато е пред дилема дали да си купи някаква придобивка на някаква не малка цена, отколкото да вкара някоя иновативна машина в предприятието си. Онемях. :) В същото време ти идва някаква пишман бизнесмен с Q7 и обувки за 2К и ти обяснява, че няма пари и за това взима евтини варианти за бизнеса си. И си викам, каква идеология и какво различия имат хората. Ако ги изправиш един до друг тези примери веднага ще разбереш с кого би искал да работиш и с кого да си партнираш.

Sky харесва това.
  8. slavchev

Рег.:
    Дек 20, 2012
    Съобщения:
    2,038
    Харесвания:
    399
    Точки:
    83
    Професия:
    CEO
    Място:
    Някъде там

На това му се вика гъзария :) и е типична за хората, които ги мързи да работят, но имат достатъчно солидни връзки, за да си купуват глезотиите

9. Rock

Rock Well-Known Member

Рег.:
    Окт 17, 2012
    Съобщения:
    1,004
    Харесвания:
    151
    Точки:
    63

Големия проблем е, че хората не разбират същността на IT труда. Щото като на колата му се разтропат носачите (примерно) отива купува частите и иска не иска плаща същата сума като носачите и за труд. Но понеже IT труда за 90% от неразбиращите е 2-3 клика и си готов, затова си мислят, че трябва да не е скъп :D Отделно се размива много IT бачкането от знайни и незнайни "експерти", които инсталират WP за 200 лв +, но като някой продават готов сайт, с посещения , изградена самостоятелна визия и т.н. 200 лв им е множко...

10. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,052
    Харесвания:
    1,794
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Имам много готина случа. Един приятел си прави онлайн магазин на Open Cart и започва да събира оферти. Говоря от А до Я, с модули, пеймънти, премиум тема, товарителница и всичко + казването на 10 категории, и до 50 продукта + социалните канали. Получил е 1500 лева, 2000 лева, 3000 лева, дори и 5000 лева. Седи мисли и се консултира. И аз естествено му казвам че е нормално тези пари, имайки в предвид какво се изисква, както и че знам, че някой от хората тук ще го прави или дигитална агенция, на които девелопърите влизат тук. С две думи - не бих прецакал хората, които правят това, защото е лична гавра. А и знам, че доста труд се хвърля, освен че се изгражда бизнес тук. Та както и де е. Звъни ми след около седмица и ми вика:
    Аз:

Той:

Та, ситуацията е, толкова е, ама аз бих взел повече. :) И това го има.

11. Deyan Karashmalakov

Deyan Karashmalakov New Member

Рег.:
    Март 19, 2013
    Съобщения:
    4
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1

Трябва ми програмист за wordpress сайт. Сайтът е направен до някъде, но ми е необходим човек за доразработването му и поддръжката.

12. slavchev

Рег.:
    Дек 20, 2012
    Съобщения:
    2,038
    Харесвания:
    399
    Точки:
    83
    Професия:
    CEO
    Място:
    Някъде там

Почти си уцелил темата :cry: направи си нужните мнения и ще можеш да си пуснеш тема. Четете бе хора, четете :twisted:

13. radoslav68

radoslav68 Active Member

Рег.:
    Дек 4, 2011
    Съобщения:
    417
    Харесвания:
    32
    Точки:
    28
    Място:
    Стара Загора

какава е ролята на програмиста в твоя случай? - ще се създава хибрид на wordpress cms системата или как - всичко е плъгини и се наслагват според нуждите

14. goromoro

goromoro New Member

Рег.:
    Авг 31, 2013
    Съобщения:
    9
    Харесвания:
    1
    Точки:
    0

Човек, който разбира иска да каже явно. Ако не си намерил човек, може да измислим нещо. ;)

15. AMOUN

AMOUN New Member

Рег.:
    Юли 12, 2009
    Съобщения:
    4,617
    Харесвания:
    297
    Точки:
    0
    Място:
    София

Реших да тествам темата фортийн ли как се води, тази която идва с wordpresa, и ми харесва началото и но ме дразни как излизат постовете като блог, може л ида се настрой нещо, за да имат по прегледен вид?

16. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,052
    Харесвания:
    1,794
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Какво точно те дразни?:) Всяка тема има нещо, което не се харесва. ;)

17. AMOUN

AMOUN New Member

Рег.:
    Юли 12, 2009
    Съобщения:
    4,617
    Харесвания:
    297
    Точки:
    0
    Място:
    София

Дразнят ме самите постове как излзиат като блог, а аз искам да е като все едно е... голяма работа не някакъв вордпрес блог :)

18. Jordan Manchev

Jordan Manchev New Member

Рег.:
    Март 15, 2013
    Съобщения:
    183
    Харесвания:
    23
    Точки:
    0

Ами орязват се елементите от пост-а, които придават визията на блог и готово.

19. kupi-bg-com

kupi-bg-com New Member

Рег.:
    Ян 2, 2015
    Съобщения:
    28
    Харесвания:
    4
    Точки:
    0

Като отговор на първоначалният въпрос за поддръжка на уебсайт - цената е 8 лв. на месец. Тази цена е актуална към дата 02 Януари 2015. Цената включва труд 1 час на месец от професионалисти с голям опит в уеб сферата. За да видите всички подробности и пълно описание на услугата напишете в Google поддръжка на сайт kupi-bg

20. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,052
    Харесвания:
    1,794
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    8 лева на час? Толкова не взимаха ли на картофките в Магдоналдс? Мисля, че минимум трябва да е 15-20 лева на час. И говорим за бесик девелопинг, за хард програминг - от 25 лева нагоре, стигайки дори до 40-50 лева на час, но това е вече за нещо много тясно специализирано като изграждане.

VMiloykov харесва това.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice