Каква е цената за поддръжка на Уордпрес сайт ?

От: Каква е цената за поддръжка на Уордпрес сайт ?

Във всичко форуми са ми най-смешни потребители от типа "One man show", които се изживяват, като нереализирани комици и въпреки, че "нямат време да отговарят на всички глупави постове" , присъстват във всяка една тема с коментара си тип Мартин Лорънс.
 
От: Каква е цената за поддръжка на Уордпрес сайт ?

Да си направя малко реклама на хоста. Отивате на bgvhod.com, регистрирате се за сек. и после кликвате искам сайт и вече имате сайт, за чийто поддръжка на ядрото на Wordpress се грижат други. Даже има готови шаблони за сайт и всичко е безплатно. Поддържа се wordpress multisite от една малка група от хора, които са убили егоизма си и предлагат и на други потребители да си регистрират сайтове, за да се образува мини общност.
 
Добре дошъл и мерси за предложението от това страна. Ще се радвам ако ни дадеш една малко по-пълна презентация под формата на ревю + снимкови материали. Ще има силен интерес тук. Доста хора изграждат сателитни сайтове (на много професионално ниво), с които доразвиват уеб присъствието си. Вярва, че такова проектче би имал силен интерес. ;)

П.П: Пожелавам ти приятен престой тук при нас. :)
 
От: Re: От: Re: Каква е цената за поддръжка на Уордпрес сайт ?

Цените са съобразени спрямо моите знания и начина по който се оценявам. Като на някой не му изнася моята цена - търси друга. Аз съм чел, учил съм се и смятам, че моите познания свързани с нещо мога да оценявам както пожелая.

В интерес на истината не ме интересува от къде идва клиента, но за да си призная - не обичам български такива, точно заради това което демонстрира по-горе. Виждаш ли всяка цена, която може да бъде подбита от 16 годишен, който дори не знае какво прави е грешна, надвишена и прекалено висока за българина. Следователно дерем кожи.
Ще цитирам по памет Хенри Форд - 1$ за бушона, останалите 99$ са за това, че знам кой е бушона.
На мен може и да ми отнеме 5 минути, ама на някой 5 дена ровене
 
Re: От: Re: От: Re: Каква е цената за поддръжка на Уордпрес сайт ?

Ще цитирам по памет Хенри Форд - 1$ за бушона, останалите 99$ са за това, че знам кой е бушона.
На мен може и да ми отнеме 5 минути, ама на някой 5 дена ровене
Няма как да не се съглася с него. Като едно пич, от една телевизия....ама защо ми взима толкова пари, като системата е фри, а темата струва около $50. Тъпи въпроси колкото искаш. :) Защото на толкова си е оценил труда човека. Както е при всеки. Преди седмица правих възглавници за диван...материалите струваха 160 лева, а труда 150 лева. Това е. Всеки си има цена, която слага и това е. Ако утре някой му направи нещо фри, той ще пусне ли фри реклама по телевизията? То пак е време, средства и работа.

Аз за това се учудвам на работодатели, които наемат човек с голям опит в маркетинга или девелопинга на някаква смешна заплата. Не за друго, но той не само изкарва заплатата си, но и донася още много повече на компанията си. И когато работодателя му каже малка сума, той или гледа да работи за тази сума, за да няма прецакани. Често работи нормално и бързо, с цел не само да си оправдае парите, но и да получи повишение. Но когато не се случва, познайте дали ще продължи така въпросния служител. ;)

Или казано с две думи, поддръжката зависи от това кой я прави, какъв опит има и какво ще включва. За един опитен девелопът и WP гуру нещо сложно ще отнеме 1-2 часа, а за други може и ден-два. Можем сами да преженим know how-то колко е ключов момент тук.
 
От: Каква е цената за поддръжка на Уордпрес сайт ?

Мда, това с бушона е точно на място, но за съжаление в България повечето хора не ценят труда си, а останалата част от хората гледа да скатае някой лев и да купи по-евтината услуга. Ето затова сме последната дупка на кавала...
 
Re: От: Каква е цената за поддръжка на Уордпрес сайт ?

Мда, това с бушона е точно на място, но за съжаление в България повечето хора не ценят труда си, а останалата част от хората гледа да скатае някой лев и да купи по-евтината услуга. Ето затова сме последната дупка на кавала...

Така е. Но един въпрос винаги ми изплува в главата, когато стане дума за това. Как имаш пари (и то не малко) за iPhone, кола, некви скъпарски часовници и прочие, а нямаш пари за бизнеса си? Така, че не ги жалете толкова. Преди няколко месеца дойде един пит с кола на 10 години и дъръ-бъра...приказвахме си, много готин. В последствие разбрах, че е собственик на голям бизнес, който управлява умно и през годините толкова е дръпнал, че в момента се чуди на къде да поеме като инвестиция. Човекът беше обикновен, телефона не толкова готин, даже хич, колата стара, но чиста и подредена вътре. Това много ме впечатли. И каза, че никога не се колебае за бизнеса си. Бил по-голяма драма куин когато е пред дилема дали да си купи някаква придобивка на някаква не малка цена, отколкото да вкара някоя иновативна машина в предприятието си. Онемях. :) В същото време ти идва някаква пишман бизнесмен с Q7 и обувки за 2К и ти обяснява, че няма пари и за това взима евтини варианти за бизнеса си. И си викам, каква идеология и какво различия имат хората. Ако ги изправиш един до друг тези примери веднага ще разбереш с кого би искал да работиш и с кого да си партнираш.
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Каква е цената за поддръжка на Уордпрес сайт ?

На това му се вика гъзария :) и е типична за хората, които ги мързи да работят, но имат достатъчно солидни връзки, за да си купуват глезотиите
 
От: Каква е цената за поддръжка на Уордпрес сайт ?

Големия проблем е, че хората не разбират същността на IT труда. Щото като на колата му се разтропат носачите (примерно) отива купува частите и иска не иска плаща същата сума като носачите и за труд. Но понеже IT труда за 90% от неразбиращите е 2-3 клика и си готов, затова си мислят, че трябва да не е скъп :D Отделно се размива много IT бачкането от знайни и незнайни "експерти", които инсталират WP за 200 лв +, но като някой продават готов сайт, с посещения , изградена самостоятелна визия и т.н. 200 лв им е множко...
 
Имам много готина случа. Един приятел си прави онлайн магазин на Open Cart и започва да събира оферти. Говоря от А до Я, с модули, пеймънти, премиум тема, товарителница и всичко + казването на 10 категории, и до 50 продукта + социалните канали. Получил е 1500 лева, 2000 лева, 3000 лева, дори и 5000 лева. Седи мисли и се консултира. И аз естествено му казвам че е нормално тези пари, имайки в предвид какво се изисква, както и че знам, че някой от хората тук ще го прави или дигитална агенция, на които девелопърите влизат тук. С две думи - не бих прецакал хората, които правят това, защото е лична гавра. А и знам, че доста труд се хвърля, освен че се изгражда бизнес тук. Та както и де е. Звъни ми след около седмица и ми вика:
"Моята приятелка има приятел програмист, който ми каза, че всичко може да стъпи и на под 1000 лева"

Аз:

"Ако е така и му вярваш, да го почва направо."

Той:

"Да, ама той ми каза, че нямал време за това."

474.gif


Та, ситуацията е, толкова е, ама аз бих взел повече. :) И това го има.
 
От: Каква е цената за поддръжка на Уордпрес сайт ?

Трябва ми програмист за wordpress сайт. Сайтът е направен до някъде, но ми е необходим човек за доразработването му и поддръжката.
 
От: Каква е цената за поддръжка на Уордпрес сайт ?

Трябва ми програмист за wordpress сайт. Сайтът е направен до някъде, но ми е необходим човек за доразработването му и поддръжката.

Почти си уцелил темата :cry: направи си нужните мнения и ще можеш да си пуснеш тема. Четете бе хора, четете :twisted:
 
От: Каква е цената за поддръжка на Уордпрес сайт ?

какава е ролята на програмиста в твоя случай? - ще се създава хибрид на wordpress cms системата или как - всичко е плъгини и се наслагват според нуждите
 
От: Каква е цената за поддръжка на Уордпрес сайт ?

Човек, който разбира иска да каже явно. Ако не си намерил човек, може да измислим нещо. ;)
 
От: Каква е цената за поддръжка на Уордпрес сайт ?

Реших да тествам темата фортийн ли как се води, тази която идва с wordpresa, и ми харесва началото и но ме дразни как излизат постовете като блог, може л ида се настрой нещо, за да имат по прегледен вид?
 
От: Каква е цената за поддръжка на Уордпрес сайт ?

Дразнят ме самите постове как излзиат като блог, а аз искам да е като все едно е... голяма работа не някакъв вордпрес блог :)
 
От: Каква е цената за поддръжка на Уордпрес сайт ?

Ами орязват се елементите от пост-а, които придават визията на блог и готово.
 
От: Каква е цената за поддръжка на Уордпрес сайт ?

Като отговор на първоначалният въпрос за поддръжка на уебсайт - цената е 8 лв. на месец. Тази цена е актуална към дата 02 Януари 2015. Цената включва труд 1 час на месец от професионалисти с голям опит в уеб сферата. За да видите всички подробности и пълно описание на услугата напишете в Google поддръжка на сайт kupi-bg
 
8 лева на час? Толкова не взимаха ли на картофките в Магдоналдс? Мисля, че минимум трябва да е 15-20 лева на час. И говорим за бесик девелопинг, за хард програминг - от 25 лева нагоре, стигайки дори до 40-50 лева на час, но това е вече за нещо много тясно специализирано като изграждане.
 

Горе