Какви сайтове имате и колко изкарвате от тях?

От: От: От: От: От: От: От: От: От: Какви сайтове имате и колко изкарвате от тях?

По реалистично е 200-500 уникални на ден в първите дни или месец. Рекламата трябва да е насочена към тези които пускат обяви. Целта е да се попълва базата данни поне със 100-200 обяви на ден. Така след месец два google ще започне да ти праща безплатен трафик които ще е 2-3 пъти повече от платения ти в adwords.

Netsurfer не ми се пише план как се създава сайт за обяви за коли. Ако имах малко повече време щях да ти спретна едно reality show и да ти демонстрирам как се прави голямо място за коли и как се вдига трафика му.
еми точно така не се прави както ти го мислиш ...
 
От: От: От: От: От: От: От: От: От: Какви сайтове имате и колко изкарвате от тях?

По реалистично е 200-500 уникални на ден в първите дни или месец. Рекламата трябва да е насочена към тези които пускат обяви. Целта е да се попълва базата данни поне със 100-200 обяви на ден. Така след месец два google ще започне да ти праща безплатен трафик които ще е 2-3 пъти повече от платения ти в adwords.

Подкрепям !
 
От: Какви сайтове имате и колко изкарвате от тях?

А като начало колко искаш ? Хвърли мнооооого пари да докарваш по 10 000 на ден да видиш как мнооооого ще се набуташ с един празен сайт. Content is King !
 
От: От: Какви сайтове имате и колко изкарвате от тях?

А като начало колко искаш ? Хвърли мнооооого пари да докарваш по 10 000 на ден да видиш как мнооооого ще се набуташ с един празен сайт. Content is king !
контент в дадената ниша се прави от автокъщи,
с ходене по автокъщи, с предлагане на безплатно публикуване като начало, със снимане на коли ...
не ми се спори със вас, със сео неможе да се пробие в тази ниша ...

А ти може да имаш и 10000000 обяви, ама като имаш 1000 посетители на ден каква е файдата?? Кои ще си плати за публикуване на обява във сайта ти??

В тази ниша, заедно със запознанствата се пробива с огромна инвестиция в реклама, инвестиция, която едвали ще се избие в първите 1-2 години ...
 
От: Какви сайтове имате и колко изкарвате от тях?

На мен не ми е хоби, щото трета година се издържам единствено от сайтовете ми.
 
От: Какви сайтове имате и колко изкарвате от тях?

точно от мобиле.бг ходят да снимат коли ... само така ще е
 
От: Какви сайтове имате и колко изкарвате от тях?

точно от мобиле.бг ходят да снимат коли ... само така ще е
и друг път съм ти казвал - много си кух братле. Всеки знае мобиле.бг и всеки търси там.
Аз говоря за нов проект ...
 
От: Какви сайтове имате и колко изкарвате от тях?

Съжалявам, че отговорям толкова късно, но имах проблеми. Прочетох цялата тема отначало и видях, че мислите в перспектива, а не за момента. Явно това е правилния подход. Видях, че money ми предложи точно това, което търсех, защото изучавам Автотранспортна техника в гимназията и темата ми е безкрайно интересна, но от друга страна, какво значение има дали ми е интересна, ако съдържанието идва от потребителите, не от мен...
Но в крайна сметка идва въпросът, само от adwords и подобни ли могат да се изкарват пари от този сайт? Директната реклама - направо от рекламодателите към мен добре изявена ли е в България?
А колкото до системата - сам ще си я напиша.
ПП: @entwickler, мисля, че няма защо да се притесняваш :)
 
Последно редактирано:
От: Какви сайтове имате и колко изкарвате от тях?

Абе има си значение - насила хубост не става. Ако това, което правиш не ти е тръпка резултатите са само посредствени.

Директна реклама - при няколко К уникални, иначе се набиваш в кръга на дребните тарикати и половината ти време минава в разправии. (тип "ЗАЩО СТЕ МИ МАХНАЛИ БАНЕРА!" "Защото не сте го платили и е изтекъл преди две седмици" "ЗАЩО НЕ СТЕ МЕ УВЕДОМИЛИ ЧЕ ЛИНКА ИЗТИЧА?!?!" "Направихме го три пъти." "НЕ СЪМ ПОЛУЧИЛ НИЩО!" "А тези как ги получавате на същия мейл?"). На пъдар ставаш, а това време може да се ползва за нещо по-полезно.

Offtopic: не се вторачвайте в Tyxo, BGCounter, GoogleAnalytics и прочие (даже Alexa). Подлежат на манипулавции, както и всякакви web анкети. ОК, някой може да се мислят за оригинални ама какво би им донесло това освен загуба на всички рекламодатели дето не са PayPerClick.
Освен направиля сайта да има клиент който нищичко не разбира, та да му сложи разпечатка на трафика в рамка и да иска премия...
 
Последно редактирано:
От: Какви сайтове имате и колко изкарвате от тях?

Тук пазара в бг е толкова зле от към интернет развитие, да прави се, но те първа се развива, което изначава че може да се влезе доста добре с уникална стратегия и проект. Аз не вярвах, че няма бг артикъл директория, както и други ей такива, жънещи успехи в световен мащаб. Преди време имаше дейтинг, сега вече има и адулт дейтинг - пак говоря за бг пазара. Може да се сетите за кои сайтове говоря.

Идеятя не е ли да направиш нещо уникално и търсено, даже да си пръв в нишата..или ти да си нишата (не е късно за някои), отколкото да си поредния примерно дейтинг сайт....или авто портал.....или мейл провайдър.....и т.н. ;)

Жив пример за това, което говоря са за хората тук, всички правят нещо не толкво застъпени и уникално, както и добре. Това е идеята на бизнеса, както и от части на маркетинга. Нещо като cj скоро чакам да се появи тук, но да видиме кой ще е този щастливец....;)
 
От: Какви сайтове имате и колко изкарвате от тях?

Няма да го направя 1 към 1 естествено. За системата ще взема някои идеи, а дизайна ще е изцяло мой... А за вземането на идеите няма проблем, нали? Освен това не им крада скрипта, а сам си го правя спрямо действието, което очаквам да прави.
ПП: Едва ли има търсена ниша, която да не е заета с поне 1 сайт.
 
Последно редактирано:
От: От: Какви сайтове имате и колко изкарвате от тях?

ПП: Едва ли има нисша, която да не е заета вече с поне 1 сайт.
Един може и да има, ама 30 говеда да делите пазарен дял си е друго. И обикновенно това са големи имена, особедно там на където си се запътил. Пожелавам ти успехи и мисля че тук вече трябва да играе отличителната страна на бизнеса ти спрямо другите. Мислене извън рамките...Но ако го направиш тук ще получиш и такива идеи - за ка се отличиш от конкоренцията си. Няколко ми идват наум даже сега...успехи още веднъж и успехи.;)
 

Горе