Какви са вашите интереси?

btw

New Member
Не съм се и замислял за интересите си, но с течение на времето малко по малко излизат наяве. По скоро в началото търсех себе си. Камо ли да знаех интересите си. Напуснах училище, нямам средно. Но смея да твърдя, че съм много по образован отколкото даскалото и т.н биха могли да ме образоват. След години никога не би забравил това, което си научил индивудуално, отколкото това което в училище и т.н.


Все още не знам какви са интересите ми, но на този етап..
<ol>
1. HipHop
2. Психология
3. Хазарт
4. Уеб
</ol>
Лошото е, че интересите ми не са само това.
Залагам на индивидуализма!
Ти?
 
Последно редактирано:
От: Какви са вашите интереси?

Интересна тема и много хубава, за да се види кой какво има като интереси. Ето ги и мойете:

Музика - хип хоп, метал, прогресив
Спорт - фитнес, тичане, бокс
Науки - икономика, маркетинг, ит технологии, космоса и вселената
Забавления - риболов, почивка пред телевизора

Като цяло е това. Но ме забавляват, нищо че са малко и много необвързани. Важното е да се чувстваш щастлив, нали така? :)
 
От: Какви са вашите интереси?

Напълно! За мен бе голям проблем да открия себе си. Как пък така да откриеш себе си? Ами да бъдеш себе си. Да не играеш друг живот, да осъзнаеш кой си и т.н. Аз забавления нямам. Имам проблем с емоциите както и с нервите. Но HipHop/a кажи речи ми е заблавление, избавление - всичко. Благодарение на него открих себе си. Както и да звучи!
 
От: Какви са вашите интереси?

Блинки, къде тренираш бокс?

btw, не се вживявай в музиката. Никога няма и да бъдеш близо до истинския хип-хоп, защото си роден от друга раса и живееш на другия край на света. Не живееш в гето, а ако искаш да си гетак ходи в някой катун да видиш как е, макар че американските гета са песен, поне това което съм виждал. Пуберските субкултурни филмирания само пречат за духовното развитие на човека. Не може чрез каквато и да е музика да откриеш себе си, музиката не "начин на живот" или някакви такива клишета. Музиката е за релакс, не да осмисля живота ти.
 
От: Какви са вашите интереси?

Уеб, компютърен хардуер, фантастика, вселена, подсъзнание, личностно развитие, философия, космос, здраве и човешкото тяло, квантова физика (предимно теориите обясняващи вселената, не математическата част), начини на мислене и всякакви супер интересни работи :).
Има изключително интересни книги за всичко и направо се чудя коя по напред да си купя. Направо толкова неща научавам, неща които нормалния човек ако му ги кажеш и за миг няма да ги повярва защото противоречат тотално на изградените му до сега убеждения.
Между другото аз пък напуснах висшето, щото от там затъпявах, не поумнявах :D. А и да последвам примера на Бил Гейтс ;)
 
От: Какви са вашите интереси?

Напълно! За мен бе голям проблем да открия себе си. Как пък така да откриеш себе си? Ами да бъдеш себе си. Да не играеш друг живот, да осъзнаеш кой си и т.н. Аз забавления нямам. Имам проблем с емоциите както и с нервите. Но HipHop/a кажи речи ми е заблавление, избавление - всичко. Благодарение на него открих себе си. Както и да звучи!
Ми не звучи добре човек. Как така преоткри себе си, благодарение на хипхопа? Че то хипхопа е едно голямо нищо (мое лично мнение). Нито струва откъм музика, нито струва откъм изпълнители, чисто и просто някакъв комерсиализъм таргетиращ обърканите и без това пубери. Аз също имах проблеми с емоциите и нервите, но всичко се оправи, благодарение на няколко книги, описващи структурата на подсъзнанието.

Иначе по темата. Имах някакви маниакални бокс/кикбокс/муай тай изпълнения между 17 и 20 години, но сега си ценя главата повече. Откъм спорт, от едно време любимо занимание си остава бодибилдингът с акцент на упражненията със собствено тегло. Препоръчвам различните видове набирания, кофички, лицеви опори, помпички и плиометрични клекове на всички фитнес ентусиасти. Предимството на този вид натоварване, е че запазва гъвкавостта на тялото, за разлика от стандартната фитнес тренировка, която те превръща в дърво.
Музика почти не слушам, телевизия не съм гледал от няколко години. Обичам да работя (то неможе да се нарече и работа, понеже умишлено целя само ниши, които обичам), да прекарвам време със семейството ми и тук идва най-големият ми порок - компютърни/видео игри. Станах на 25 години и каквото и да правя, не мога да се откажа от тази ми мания. Явно ще си остана геймър до края на живота :)
 
От: Какви са вашите интереси?

Това с интересите е много субективно, човек на един етап от живота си разбира нещата по един начин, на следващия вече по друг. Интересното е че винаги си мисли, че това е най-важното в живота му. Аз до 20 се интересувах от музика и спорт, до 25 от мотори, а до 30 от коли. Кариерата на моторист приключих в интензивното с натрошена глава и крайници, а с колите приключих след като ми писна да давам пари. От там на татък се интересувам само от бизнес, изкарване на пари и психология в часта и за манипулациите. Буквални нищо друго не ме интересува, но предполагам, че и това ще мине.
 
Re: От: Какви са вашите интереси?

btw, не се вживявай в музиката. Никога няма и да бъдеш близо до истинския хип-хоп, защото си роден от друга раса и живееш на другия край на света. Не живееш в гето, а ако искаш да си гетак ходи в някой катун да видиш как е, макар че американските гета са песен, поне това което съм виждал. Пуберските субкултурни филмирания само пречат за духовното развитие на човека. Не може чрез каквато и да е музика да откриеш себе си, музиката не "начин на живот" или някакви такива клишета. Музиката е за релакс, не да осмисля живота ти.

Рапърите са едни от най добрите бизнесмени сред музикантите една голяма част са независими от лейбълите... развиват си продуктови линии, ползват стратегии от вертикалн маркетинг ... Субкултурните филмирания в този стил са да си развиеш бизнеса, да искаш от малък да станеш голям да се издигнеш от нищото в което няма нищо лошо....

а иначе има много клипчета с американски гета не може да ги изпоствам всичките но общо взето американско градско гето ~ краен софииски квартал :) през 90 на миналия век даже софииксото гето беше по гето :)
 
От: Какви са вашите интереси?

Не съм се и замислял за интересите си, но с течение на времето малко по малко излизат наяве. По скоро в началото търсех себе си. Камо ли да знаех интересите си. Напуснах училище, нямам средно. Но смея да твърдя, че съм много по образован отколкото даскалото и т.н биха могли да ме образоват. След години никога не би забравил това, което си научил индивудуално, отколкото това което в училище и т.н.


Все още не знам какви са интересите ми, но на този етап..
<ol>
1. HipHop
2. Психология
3. Хазарт
4. Уеб
</ol>
Лошото е, че интересите ми не са само това.
Залагам на индивидуализма!
Ти?

Интересно ми е с какво точно се занимаваш като си напуснал училище.
За другите неща съм напълно съгласен, аз лично в училище не съм научил нищо което използвам в момента за да изкарвам пари.
 
От: Re: От: Какви са вашите интереси?

Рапърите са едни от най добрите бизнесмени сред музикантите една голяма част са независими от лейбълите... развиват си продуктови линии, ползват стратегии от вертикалн маркетинг ... Субкултурните филмирания в този стил са да си развиеш бизнеса, да искаш от малък да станеш голям да се издигнеш от нищото в което няма нищо лошо....

а иначе има много клипчета с американски гета не може да ги изпоствам всичките но общо взето американско градско гето ~ краен софииски квартал :) през 90 на миналия век даже софииксото гето беше по гето :)
Субкултурите са ми интересни и съм си правил собствени проучвания и изводи. Най-общо виреят там, където има дълбока духовна криза в обществото. Опитват се да запълнят липсата на истинска култура. Макар и повечето възникнaли спонтанно, те се използват умело за политическа пропаганда и правене на пари. Та, това което казваш е вярно, но извинявай, ако мисля че е смешно да сравняваш истински предприемач като Хенри Форд с някакъв гащник еднодневка, който умело експлоатира определени идеи и прави пари от филмирането на други, които си мечтаят да успеят като него. В САЩ е лесно, много хора има, един милион души по 1 долар и ставаш богат. Субкултурите, независимо за коя става въпрос се крепят на този принцип. Има определени хора, които живеят от тях и ги пропагандират, като алтернативен начин на живот, а други балъци хранят тези определени хора. Та тия независими от лейбълите си правят собствени лейбъли и забогатяват от фетишизма на простолюдието. Раждат се и куриози, като бели момчета от източна Европа мислещи се за чернокожи от Бруклин (кво ли ще стане, ако бял отиде там?), бели момчета мислещи се за прокудени чернокожи от Етиопия и оплешивяващи на 30 години вследствие на прически, които по принцип са характерни за некъпани улични кучета и т.н. Ами английския, който говорят истинските и който се имитира от белите рапъри дефакто по какво се различава от българския, който говорят нашите мангали? Кое от това може да ти осмисли живота?

Тая песен казва всичко по темата:
[video=youtube;yZW_bdmCJ3E]http://www.youtube.com/watch?v=yZW_bdmCJ3E[/video]

Който иска да се вдъхновява от успели хора, да гледа наистина успелите и стойностни хора. Примери има хиляди. Който изпитва културна и духовна празнота, да се запознае с културата на собствения си народ. Който иска да се извиси духовно да се занимава с бойни изкуства и да се образова, това ми е мнението.

По темата - интересувам се от много неща, всякакви науки - природни и социални, тренирал и се занимавам активно с бойни изкуства :) Хоби - семейството ми. Музика - от народна до метъл, пънк, хардкор, индъстриал. Телевизор нямам и телевизия почти не гледам :)
 
Последно редактирано:
От: Какви са вашите интереси?

Пари,пари и от каде да ги изкарам.Както тях,така и вси4ко друго е преходно...
 
От: Какви са вашите интереси?

Интересувам се от рециклиране на действия и всякакви иновации. Това е нещо, като да се интересуваш от пасивен доход, само че освен това да впрегнеш всяко едно действие да ти свърши работа в 2-3 насоки. Примерно да напишеш статия, която после да я преработиш в аудио, което да преработиш в книга и семинар, които да прерабориш в реалити шоу и кейс стади, и накрая да напишеш книга за целия процес, а освен това да си нарисуваш и сам илюстрации, които да използваш в книгата, а после да разпродадеш някъде си...ей такива неща

А по-практично за днес иновацията ми е, че добавих туршия в яденето с кисело зеле с пиле и стана страхотно.
 
От: Какви са вашите интереси?

Уеб програмиране
Музика
Икономика
Психология и философия
Поезия, проза...
Политика
Маркетинг и PR
 
От: Какви са вашите интереси?

Блинки, къде тренираш бокс?

В зала Славия, но не съм ходил от има вече 2 месеца. Малко ми писна, но скоро мога пак да намина. Като цяло гледам и предпочитам да гледам бокс пред футбол. Може и да е страно за някои, но повече ми допада. И наистина има хубави неща, които могат да се видят. Опредлено мисля, че този тип спорт е интересн и много забавен, ако се практикува.

Друг мой приятел се записа на Муай Тай, както имам и един занимаващ се усилено с Кик Бокс (него като малък тренирах - 2 години му отделих). Всеки иска да е леко в час и със самоотбраната, защото освен интензивен спорт (като кардио програма) е и много полезен - изгражда дисциплина, самоконтрол и вдига самочувствието, особедно в проблемни ситуации.
 
От: Какви са вашите интереси?

като се замисля интереса ми е само един, но е труфно да го обобщя, затова ще го обясня в три точки:
Да си устроя живота така, че никога до самия му край, да не ми се налага да мисля за пари.
Да съм независим и да не се налага да се съобразявам с никого.
Да не ми се налага да правя нищо което нямам желание да правя!
 
От: Какви са вашите интереси?

В зала Славия, но не съм ходил от има вече 2 месеца. Малко ми писна, но скоро мога пак да намина. Като цяло гледам и предпочитам да гледам бокс пред футбол. Може и да е страно за някои, но повече ми допада. И наистина има хубави неща, които могат да се видят. Опредлено мисля, че този тип спорт е интересн и много забавен, ако се практикува.

Друг мой приятел се записа на Муай Тай, както имам и един занимаващ се усилено с Кик Бокс (него като малък тренирах - 2 години му отделих). Всеки иска да е леко в час и със самоотбраната, защото освен интензивен спорт (като кардио програма) е и много полезен - изгражда дисциплина, самоконтрол и вдига самочувствието, особедно в проблемни ситуации.
Да, те не напразно още преди 1000 години са казали "здрав дух в здраво тяло". А всичките неща, които си изброил са от изключителна важност за развитието на успешен бизнес. Много рядко съм срещал мърлячи, които са били успешни предприемачи :lol: Кикбоксът е екстра, муай тай се пробвах да тренирам преди години, но нещо не ми хареса (беше кикбокс с колена, а не истински муай тай), сега от известно време се мъча да тренирам смесени бойни изкуства. Въобще, когато човек тренира гледа на живота по друг начин, най-малкото всяка успешна тренировка/спаринг е една малка победа. Научаваш се да търпиш и да се бориш (както вика тренера "болката е твой приятел"), точно както е и в живота.
 
От: Какви са вашите интереси?

Много искам да се пробвам срещу някой тренирал дълго бойни изкуства...
Му вляза селската, го сурна на земята и да го подкарам :)
Някак си все не ми се вярва че ще стане като по филмите и някой трениран, ще може да ме бие и да подскача наоколо.
Като ти падне червеното перде, ни болка усещаш ни нищо, влизаш мачкаш и чак след няколко часа усещаш пораженията.
удриииииииииииии...
 
От: Какви са вашите интереси?

Може, ама имай предвид че оня вероятно ще игнорира болката в доста по-голяма степен от тебе.
То тва е един от най-интересните ефекти на дългата практика.
Плесни леко шамарче на някой небит и му гледай реакцията.
После повтори същото на някой удрян подобаващо.
Първият психически ще е извън строя за няколко секунди поне. Вторият даже няма да си смени изражението.

Пък на мене лично на земята ми е най-комфортно да мачкам :) и ми звучиш като идеалния опонент .
Виж ако искаш само на тупалки да я караме, там малко ще се започесвам и ще се чудя кво да те правя...
Затуй първо го питай карате и кикбокс ли е тренирАл или нещо друго.
 
От: Какви са вашите интереси?

Амонт и аз така мислех едно време, но като се качих на ринга срещу даже регионален, за града от всички клубове в полутежка (а аз съм си по принцип за тежка 1.95 метра на 95 кг), даже не успях да го пипна. Направи ме луд и щастлив. Не се блъскахме силно, но всеки негов удар влизаше, а мойте повечето висяха. Много е важно рактиката. Сега щом успявам да им се опра, значи има доста истина в това дали си тренирал или не.

Колкото и да си бесен, може да го нараниш, факт. Просто все едно някой занимаващ се с фубол да е добър в СЕО-то. Има си специалисти във всичко. Всеки има шанс срещу човек тренирал бойни изкуства (даже и тези в бруталните), но определено не е толкова голям, колкото той си мисли. Знам, виждал съм го. Може да я намерите, ако държите. Аз я открих бързо бързо в началото, като започнах бокса. Мани я болка, реално всичко про боксьори са с чупени носове (за това и го понамалих, не искам излишен фейс-лифт) и така освен че не им сълцят много очите като ги фраснеш в носа, така и други часто от тялото са придобили здравина и издържливост.

Никой не може да ме обеди, че някой би могъл да смачка професионален поец с голи ръце, и да са в една категория. Просто виждам как се бия на улицата хората и чам ме обхваща смях колко икса култура имат. Те освен, че не са тренирали, те не са и гледали как се прави. Просто седя и гледам хора, които се дърпат, путат, търкалят, размахват некви ръце, смехория ти казвам. :) Даже се чудя, как има смелоста да скачат при положение, че са толкова лесни жетви. Сори, че го казвам, но аз никога не съм агресирал, никога не бих тръгнал пръв и никога не бих се влиял от момента емоция. И за това ми е чудно що за малко мозък имаш в главата си. Аз лично знам случака как един терикат попада на кик боксьор тежка категория - засекли се на сфетофара. Познайте какво се е случило! :)
 
От: Какви са вашите интереси?

Ама на ринга е едно, а в реална ситуация е съвсем друго.
Па и зависи винкела на чия страна е :))))
 

Горе