Какви стоки биха се продавали добре?

Здравейте,

Какви според вас са секторите и стоките, които биха имали вискока продаваемост към момента, както и през следващата година?

webstil

Well-Known Member
Тия дето са ти от първа необходимост с оглед идващата криза и инфлация. Плюс такива, при които купувачите няма да са засегнати от същата.

biaaro

Well-Known Member
Ще трябва да те разочаровам, че нещата не работят по този начин. Колкото е по продаваем сектора, както му викаш, толкова повече играчи ще има в него. Съдейки по въпроса ти, тези сектори не са за теб. Обратното също е валидно. Колкото е по не продаваем сектора, толкова по-малко играчи ще има в него. Проблема тук е, че в малките сектори доста често има силно изразени лидери, които много трудно се прескачат. За теб това ще е мисия невъзможна, отново съдейки по въпроса ти.

Мога да те посъветвам да търсиш малко на брой продукти, дори само един продукт, които решават някакви проблеми. С перфектния маркетинг, правилните кампании, таргетиране, сайтове, множество социални канали и тн. може да ти се получат нещата. Да влизаш масирано в някоя ниша, която и да я е тя, трудна работа. Едва ли имаш нужните ресурси и опит за това.

Не си написал дали за България говориш или за свят, но по-горното е валидно и в двата варианта, с някои уточнения, разбира се.

PUTIN

Well-Known Member
Здравейте, Александър. До този момент конкретен отговор на въпросът Ви не бе даден, и не сте длъжен да се съобразявате или дори да вярвате на нито едно от написаните мнения по-горе. Малко по-късно ще Ви предоставя доказателства подкрепени с реални данни, какво показва дигиталния пазар и каква е тенденцията за 2022г.

Здравейте, Александър. До този момент конкретен отговор на въпросът Ви не бе даден, и не сте длъжен да се съобразявате или дори да вярвате на нито едно от написаните мнения по-горе. Малко по-късно ще Ви предоставя доказателства подкрепени с реални данни, какво показва дигиталния пазар и каква е тенденцията за 2022г.
Ще очаквам :)

Станимир И

Well-Known Member
Привет, ще ти дам съвет, а той е най-правилният и точният, защото имам над 10 години опит в онлайн търговията, а през рацете са ми минали доста бизнеси. Най-добрият продукт е този който се:

- Опакова бързо
- Не тежи много
- Транспортира се, лесно
- Не е голям

Примерни продукти: книги, телефони, ножове, фенери, запалки, ел-цигари, бебешки стоки, козметика, хранителни добавки и много други.

Ако искаш, да започнеш онлайн бизнес, направи го чрез малък продукт, защото при големите като бяла техника, принтери и всякакви тежки и големи, ще видиш зор със складове и доставки, остави статистиките какво се купува и какво не.

Най-продавани винаги са: Дрехите и Електрониката, това ще е и за 2021 година.

Поздрави,
Станимир И

Последно редактирано:

deffnews

Well-Known Member
Тия дето са ти от първа необходимост с оглед идващата криза и инфлация. Плюс такива, при които купувачите няма да са засегнати от същата.
Това е плашило. Човека, еди кой си, като не може да си позволи да го купи, няма как да го купи независимо от каква необходимост е. Стига с това плашене на хората, нищо такова няма. Пазара, продавача-купувача са скачени съдове. Ако обаче се стигне дотам да няма кой да произвежда - е тогава...

madgooglebot

Well-Known Member
едит: айде и друг път мисли хубаво какви тотални глупости пишеш :)

Последно редактирано:

biaaro

Well-Known Member
Привет, ще ти дам съвет, а той е най-правилният и точният, защото имам над 10 години опит в онлайн търговията, а през рацете са ми минали доста бизнеси. Най-добрият продукт е този който се:

- Опакова бързо
- Не тежи много
- Транспортира се, лесно
- Не е голям

Примерни продукти: книги, телефони, ножове, фенери, запалки, ел-цигари, бебешки стоки, козметика, хранителни добавки и много други.

Ако искаш, да започнеш онлайн бизнес, направи го чрез малък продукт, защото при големите като бяла техника, принтери и всякакви тежки и големи, ще видиш зор със складове и доставки, остави статистиките какво се купува и какво не.

Поздрави,
Станимир И

Аз не ги разбирам много нещата, тук там съм продал нещо, нищо особено, няколко малки фирмички, абе кварталния бакалин един вид.... Ама да кажа...

- Нищо няма да опакова
- Няма никакво значение колко тежи
- Няма значение как ще се транспортира
- Размера няма значение

Гледай къде се намираш, преди да видиш удобен момент да се самоизтъкнеш за пореден път. Човека иска с ДРОПШИПИНГ се занимава. С богатия си опит, огромна практика и несъпоставими с обикновените търговци маркетингови умения, би трябвало да знаеш какво представлява това и как точно функционира :)

Поздрави

Blinky

Owner
Тоалетна хартия.
И алкохол, много алкохол. Трудно се преживяват иначе локдауни, кризи и като цяло трудни моменти. :)

А сега сериозно. Имайки предвид каква ще е 22 г. бих сложил мюна продукти, които са свързани пак със същия антисоциален живот, воден последните почти 2 вече години. От маски, антибактериални глупости - гелове, лампи, сапуни... имуностимуланти и какво ли не в тази насока, както и в това да си правиш всяко място хоум офис - каравани, палатки, Абе дивия туризъм.

Покупки като дрехи, бижута, техника, аксесоари и всички продукти свързани със социално естество ще претърпят доста тежък удар. Не ми се е случвало никога да имам кецове 2 години и да са още в идеално състояние, а не като да са направени като хората, просто не се използват със същия интензитет като преди този шит.

Какво по-явно от това каква ще е тенденцията, като вече имаш положение, което от известно време я диктува. !)

M.I.6.

Well-Known Member
За тази работа си има Google Trends, Google Ads. Ahrefs и старите бабички дето гадаят на чай и кафе. А в петък може и на водка lol. Дай някаква конкретика. Ако ти кажа, че се продават Фън Шуи ще се ангажираш ли? Какво разбираш от това? Или 3Д транзистори, IOT и Таро карти... Конкретизирай малко в какво си добър, каква ти е идеята и други. Докато научиш дистрибутори, сфера, клиенти и манталитет за бизнес с хранителни добавки, то вече му минала модата. Не става така, ако това ти е целта. Загради си на чернова в кои сфери си добър, каква ти е идеята и тогава търси ниша, която ти отговаря. Ако търсиш т.нар. "бързи пари" - стани депутат :D.

madgooglebot

Well-Known Member
А в петък може и на водка lol
И аз бая се чудех за Петъка дали да не пия водка, ама в крайна сметка отсякох и реших, че ще пия малко водка :D А и си лягам след малко, че то станало събота ахаха

Иначе - ясно, темата както винаги по деф - глупава. няма кой да се издаде кво що - тука яко кибици хиени конкурентпищенгясус.. просто забрави.. Иначе за чешане на езици - екстра :) Но за пози от които да се извлече ползва (Станинпекс) - никакъв шанс, то срамно даже :p

hristonev

Well-Known Member
Айде, от Петък чакаме. Или сега гуми ще купуваме?

PUTIN

Well-Known Member
Айде, от Петък чакаме. Или сега гуми ще купуваме?

Здравейте, заради подигравателното поведение на всички Ви, изпратих данните, от които се нуждаеше потребителят на лично съобщение. В излишен спор или обиди ми е забранено да влизам!

Горе