Какво би ви накарало да инвестирате в България

Кое би ви накарало да инвестирате в България?

  • Корпоративен данък от 10%

    Votes: 12 29.3%
  • Стратегическата локация - Европа-Азия

    Votes: 5 12.2%
  • Добрата интернет свързаност

    Votes: 11 26.8%
  • Красивата природа и ресурси

    Votes: 13 31.7%
  • Образованите млади хора (езици, област..)

    Votes: 11 26.8%
  • Евтините ресурси (ток, водя, материали)

    Votes: 12 29.3%
  • Неразвитите (в дадени сектори) пазари

    Votes: 22 53.7%
  • Преспективата - иконимически ръст

    Votes: 6 14.6%
  • Благоприятни закони и ограничения

    Votes: 5 12.2%
  • Друго (кажете в пост)

    Votes: 4 9.8%

  • Общо гласове
    41
От: Какво би ви накарало да инвестирате в България

Корпоративен данък, стратегическа локация, достъп до пазари, природа, подготвени кадри, неразвити сектори, перспектива за развитие
Това мисля, че е добре да се покаже на един чужд инвеститор
Евтини производствени ресурси не съм сигурен, защото тока и газта май не са евтини
 
От: Какво би ви накарало да инвестирате в България

Ама ние ще специализираме ли в клипа по пазари? Доста не са. Даже губим и световни позиции. За пример ще дам Винпром Лясковец, който изнасяше вино и шампанско за Франция и др. кътчета на света. Заводът за боеприпаси - Аркос, и той няма вече много работа. Мисля, че доста сектори са в окаяно състояние и има легдан, естествено, ако им се позволи. Аз иначе и до ден днешен си настоявам и си търся зеленчиците ми да са български, ония пласмаси ги избягвам.

И тук има поле за изява. Както споменах, това да се оправят с държавата си остава проблем на иняеститора. То реално, кой го няма и тук. :) Мисля, че има какво да се развива и тук. :)

Разводняваме се от целта, това може да го качим на инфо сайт - за клип трябва по глобално мислене:) - мисли глобално действай локално :)
 
От: Какво би ви накарало да инвестирате в България

Разводняваме се от целта, това може да го качим на инфо сайт - за клип трябва по глобално мислене:) - мисли глобално действай локално :)

То реално глобалното, не е ли "възможности за реализация и развитие във всеки един отрасъл". Нещо, което да го казва. Но както каза ти с ясен фокус. На човека да му стане ясно, че в който и пазар да влезе, може да си развие бизнеса и да "краде" пазарен дял. :)

Още малко и ще имаме доста явна картинка както се случва. :) ЩЕ се акцентира върху 4, макс 5 такива неща. И от пула си личи от сега кои ще са те. :)
 
От: Какво би ви накарало да инвестирате в България

То реално глобалното, не е ли "възможности за реализация и развитие във всеки един отрасъл". Нещо, което да го казва. Но както каза ти с ясен фокус. На човека да му стане ясно, че в който и пазар да влезе, може да си развие бизнеса и да "краде" пазарен дял. :)

Още малко и ще имаме доста явна картинка както се случва. :) ЩЕ се акцентира върху 4, макс 5 такива неща. И от пула си личи от сега кои ще са те. :)

От дебелите книги по маркетинг знам, че трябва се фокусираме върху ползите и те трябва максимум 3-4 защото се губи интензитета на помненето или нещо такова беше. Така, че ако ще го играем на пазари, може спокойно да сложим неразвити пазари като ключова дума и при 2ри клип да доразвием идеята. Трябва помислим колко клипа ще има, ако ще е няколко то тогава поетапно - 1ви клип залагаме макро рамката, 2-3 клип вече по отделни ползи за пазарите и факторите на производства - трябва и добър сайт изброявайки фактите нещо като предишните линкове от инвестБг дето дадох.

Мисля си, че трябва текста да е леко закачлив, да не е издържан в строгата естетика на визуални и аудио възприятие, така може се откроим от останалите, а и ако гоним вайрал маркетинга трябва има кукички :)
 
От: Какво би ви накарало да инвестирате в България

Ето тази статия писане не от коя медия е показателна за потенциалните инвестиции, като ясно се открояват конкурентни предимства на БГ в гледането на определени животни - http://www.capital.bg/politika_i_ik...ncial_times_bulgarskoto_zemedelie_se_bori_da/
 
От: Какво би ви накарало да инвестирате в България

Мисля си, че трябва текста да е леко закачлив, да не е издържан в строгата естетика на визуални и аудио възприятие, така може се откроим от останалите, а и ако гоним вайрал маркетинга трябва има кукички :)
Предлагам слоган:
В България има неограничени възможности за инвестиране! Ако сте мазохист по душа - заповядайте!
 
От: Какво би ви накарало да инвестирате в България

Интересно! :shock:
Стратегическото място Европа-Азия-Русия събира малко гласове.
Русия си е цял континент и е нужно да бъде включена и подчертана наравно с Европа и Азия.
 
От: Какво би ви накарало да инвестирате в България

Хора, така до никъде няма да сигнем. Нали искаме клипче да правим??
Дайте по-сериозно. :!:

По прагматично и по същество, ето примерен "план за действие":

1. Интро текст - преди началото на клипчето текст, обесняващ че видеото е направено по идея на .......... с цел да ......... казвайте какво да пише

2. Базов слоган, концентриращ идеята и това, което искаме да дадем като посление ................................... ( давайте идеи)

Като уточним целта и водещия слоган ще помислим как да я изразим чрез фото, видео и т.н.

Лично смятам, че трябва да погледнем на нещата по-глобално. Угодия за всичко и на всички няма. Следователно трябва да се гледа на предимствата на БГ не като конкретни дадености, а кото отговор на съществуващи проблеми и/или нужди на инвеститорите. За това можем да структурираме клипчето като отговор на съществуваща проблематика или казано друго яче: Инвестирайте в БГ, защото:

- данъчната политика е "приятелска";
- географското местоположение е стратегическо;
- ресурсите са на добра цена; ( човешки и всички други ресурси б вода, ток и т.н)
- комуникациите (пътища, инфраструктура, телефония, интернет) са в процес на непрекъснато подобряване
- т.н.
- т.н.

Естествено за един инвеститор ще е добре едно нещо, за друг, друго - но като им ги "изброим" и "покажем" всеки ще може да си сметне плюсове и минуси и да реши дали да инвестира или не. :?:

Горе-долу така се прави сценарии за клип. А в конкретния случай съм добавила директно "известните" елементи. :|
 
От: Какво би ви накарало да инвестирате в България

Освен посочените неща ето допълнителна насока тук.

Мисля, че основно трябва да се проверят всякакви данъчни облекчения за инвеститори и да се посочат най-важните като стимул. Да се посочат няколко апетитни пазара, които в които може бързо и свободно да се навлезе. Слагат се няколко емблематични снимки на българска природа (не колорадска :)) , посочват се и други природни ресурси.
За квалифицираната работна ръка споменах вече, за мен това е основен фактор. Да, тъпо е да се изтъква че ще им бачкаме за без пари (в линка много ми хареса как са го дали - конкурентни нива на работната заплата), но от някъде трябва да се започне. Когато има конкуренция при работодателите, и заплатите ще се повишат. Сега понеже знаят, че хората няма къде другаде да отидат не дават заплати, режат бонуси, държат се нагло а забравят че тези хора им поддържат бизнеса жив.
 
От: Какво би ви накарало да инвестирате в България

Приципно всички мнения изказани до сега са чудесни и със сигурност правилни от гледна точка на авторите им. Ама нали идеята е да се направи клип, а не да си се състезаваме тук по остроумие. :D

Във форума изобилства от колеги писатели и копирайтери - моля, включете се с конкретни предложения за интро текст и слоган.
 
От: Какво би ви накарало да инвестирате в България

Ето нещо, което на практика не може да се реализира:

http://www.investbg.government.bg/bg/pages/why-bulgaria-84.html каза:
5% данък при източника върху дивиденти и ликвидационни квоти (0% за компании от ЕС)

Има един "бъг" в закона, според който трябва да се предоставят едни документи, които не могат да се предоставят...
 
От: Какво би ви накарало да инвестирате в България

Не ставаш за соларен инвеститор.
 
От: Какво би ви накарало да инвестирате в България

Да кажа и аз моето мнение - Гласувах с "Неразвитите (в дадени сектори) пазари", защото мисля, че може човек да развие някои от тези пазари лесно, но бавно.
Защо не гласувах с другите:
Корпоративен данък от 10% - Не мисля, че 10-20% ще променя нещо дали ще губя 100 или 200лв. на седмица не е много важно според мен.

Стратегическата локация - Европа-Азия - Това е фактор (специално за БГ) който може да ви увеличи приходите само с до 5%. Предпочитам Турция(Истанбул) в тази област.

Добрата интернет свързаност - Почти в целия свят интернетът вече е на добро ниво.

Красивата природа и ресурси - Красивата природа е на изчезване в БГ, а ресурси почти няма

Образованите млади хора Това е един от плюсовете на България, образовани почти безплатни кадри безценно, но аз не обичам да си играя с хляба на хората.

Евтините ресурси (ток, водя, материали) - Това даже няма да го коментирам - излишно е

Преспективата - иконимически ръст - с ръст от 1.3% на БВП - това е много голям минус който затрива почти всички плюсове. Смешно е когато съседите Турция правят по 7,5% за 2011, а Румъния направи 4.5 на сто за 1 година от 0%

Благоприятни закони и ограничения - Това е огромният плюс за България - може да се заобикалят всички закони и никой нищо да не ти каже (Безценно)

Аз преди 2 години Инвестирах в интернет бизнес в Турция който е много успешен за сега, а през цялото време съм в България и се занимавам с изработка на сайтове, защото ми харесва. Обмислям нова инвестиция в турския пазар, но в момента сабирам средствата за новият проект.
Желая успех на всички интернет предприемачи и искам да ви посъветвам - Работете колкото може повече, ако трябва по 24/7, защото когато спите не печелите.
 
От: От: Какво би ви накарало да инвестирате в България

Стратегическата локация - Европа-Азия - Това е фактор (специално за БГ) който може да ви увеличи приходите само с до 5%. Предпочитам Турция(Истанбул) в тази област.

Аз преди 2 години Инвестирах в интернет бизнес в Турция който е много успешен за сега, а през цялото време съм в България и се занимавам с изработка на сайтове, защото ми харесва. Обмислям нова инвестиция в турския пазар, но в момента сабирам средствата за новият проект.

Абдал, темата е за инвестиции в България, а не в Турско:-o
 
От: От: Какво би ви накарало да инвестирате в България

Работете колкото може повече, ако трябва по 24/7, защото когато спите не печелите.

Но все пак имайте в предвид, че когато спите шансът да живеете поне два пъти повече е точно два пъти повече, освен в случаите когато ви мине трамвай през врата до като се въргаляте по релсите превити от умора, с подпухнали от недоспиване очи :D
От тук насетне, със същата прогресивност ще ви намаляват и шансовете за печелене. Или колкото по-малко спите, толкова по-малко ще печелите.


Абе от къде ги измисляте тия максими...все едно идвате от китайският предприемач :D
 
От: Какво би ви накарало да инвестирате в България

Неразвитите (в дадени сектори) пазари
Преспективата - иконимически ръст

Според мен тези двете са взаимно свързани и са най - важните фактори от които се интересува даден инвеститор. Тук и двете са на лице. Повечето сте изброили секторите, които ще се развиват. Аз мога да добавя още - Спорт, Селски туризъм + Био земеделие... Ако имах 10 - 20 милиона бих ги инвестирал в разкопки и културен туризъм в България.. Та ако се развият неразвитите сектори, логично переспективата е икономически ръст.. още повече летвата не е особено висока..
 

Горе