Какво е бъдещето на България?!

От: От: Какво е бъдещето на България?!

А ти откъде знаеш това? Източниците ти на инфорамция предполагам са от ТВ медиите (малко вероятно е да си работил на оризовеите ниви в СК), а ти си сериозен противник на същите тези медии, доколкото съм останал с впечателние от твоите изказвания. Нещо не се връзват нещата от моя гледна точка......

Има и сериозни медии, които не пишат жълтини.

Има сериозни анализи. Има разкази на хора избягали от Северна Корея. Има една камара кубинци избягали в САЩ - интересно що няма върнали се обратно.
 
От: От: Какво е бъдещето на България?!

Има и сериозни медии, които не пишат жълтини.

Има сериозни анализи. Има разкази на хора избягали от Северна Корея. Има една камара кубинци избягали в САЩ - интересно що няма върнали се обратно.
Абе те и пещерняците са си разкавали истории за слънцето, че било лош демон, ама доказателства за това мисля, няма:)
Та да се върнем на въпроса, кои са достоверните ти източници на твоята така достоверна версия?
 
От: От: Какво е бъдещето на България?!

Обаче кадърния в Северна Корея (Куба и др. такива места) не може да бъде богат. Първо там му е забранено и второ там се издигаш като си верен на вожда, а не с работа.

Не че нещо, ама и тук трябваше да си верен на ВОЖДА до преди няколко месеца :D
 
От: От: Какво е бъдещето на България?!

Абе те и пещерняците са си разкавали истории за слънцето, че било лош демон, ама доказателства за това мисля, няма:)
Та да се върнем на въпроса, кои са достоверните ти източници на твоята така достоверна версия?

СЗО - достатъчно достоверен източни ли е за теб?
 
От: От: Какво е бъдещето на България?!

СЗО - достатъчно достоверен източни ли е за теб?
Не съм напълно сигурен какво е СЗО, вероятно е някаква доста сериозна сбирщина от личности, които казват какво да мислят на други личности, съответно вторите личности цитират първите личности из разни форуми и казват колко са тъпи фактически третите личности като мен, но това са само мои предположения:)
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Искам някой да ми дефинира или разшифрова понятието национален интерес.

Ако нацията има 7 милиона население, може да се фанем на бас, че има поне 15 милиона национални интереса. :lol: :lol: :lol: :lol:


Спорил съм с някой националист тук във форума. Аз съм българин и той е българин. Моят национален интерес е България в ЕС, неговия е България извън ЕС. Ко праим сега? А?

Математик две и две не е четири
И националния интерес няма нищо общо с твоя интерес или либерастка ориентация
 
От: Какво е бъдещето на България?!

[video=youtube;FjGsiFuNBCI]http://www.youtube.com/watch?v=FjGsiFuNBCI[/video]
Това е 90-те нали, първите дублажи на записан смях от кибици, взаимстван от уса комедийните сериали:) Някой знае ли през коя година за първи път това се въвежда и бугарско:)
 
От: От: Какво е бъдещето на България?!

Е тук ти е грешката, с националните стратегии идващи от държавата. В основата на една една такава стратегия, която ти искаш трябва почне от хората една широка маса и много разговори с онези тутманици - за ясни правила и задължения, от там насетне всичко, което искаш ще стане с икономика. Зад националните интереси винаги трябват стоят интереси от народа, не от държава за народа и тогава стават нещата. Нац интерес е много субективно понятие и не ми се навлиза в тази тематика.

Виж БГ и под ЕС може адски, поватарям адски много да дръпне но това зависи от нашите тутманици да почнат да спазват правилата и да се махат от икономиката.

Знам, че ще кажеш ЕС иска сме колония, т.е. надявам се да не го мислиш че този Долен не е добре се споменава, та самата ЕС иска БГ да има либерализиран, а НЕ МОНОПОЛИЗИРАН енергиен пазар. Има много направления, която самата ЕС иска, който яко се бъркат в гъза на тутманиците ни. Само те питам знаеш дали сме приели хартата за правата на хората с увреждания? Имаш ли си понията за какви извращаения се говори в социалната сфера и дискреминация, мога доста ти говоря защото знам от 1-во лице какво е. Ти винаги ми говориш нелегален внос и т.н, ами то затова трябва се следи не някой да плаща и до там и т.н и т.н адски много може се дръпне. И като страната ти стане про пазарна и проивдотелна ти гарантирам регрес на стопяването - хората напускат страната, не щото в САЩ е мега якото, и те карат да чувсваш националните им интереси като твои, а щото може се реализираш в пъти по-добре от БГ. И за цялата тази топилка почнала от преди 24 години в основата е реализиацията, през целия период сме нямали пазарна ориентация, а хората бягат към про пазарни страни от нашата - или не е така? Национален интерес е голямата кукучка, на която вас националистите ви хващат - в основата си е чиста дискриминация и шувенизъм, а това ако е пътя към прогреса ......

Куката на която се хващате е националните интереси, ти и другите мислите, че това са национални демек за народа, а истината е че едни едри интереси и лобизъм. В повече случаи е защита на едни кръгове от чужди кръгове, защото оставени в конкурента среда го духат. Грешката е че се мисли държавата работи за нас и от там нашите интереси ще защитава ... Докато не стане това, което писах в началото с огромни ширко дискусии и граждански контрол и силно и информирано общество, което може да създаде такава среда в която полиитците да се събразяват, национлните ни интереси винаги ще са защита на едни. Цялата доктририна на национализма е протекционализъмът, който като модел се вижда, че дългосрочен план никой не го желае - не случйно от създаването на СТО търговският оборот в света се увелил над 16 пъти. В момента най-големите битки са за селскостопанските субсидии САЩ и западните страни си ги искат, а другите не ги щат искат да махнат субидийте! Това е мега показателно всичко за протекционализмът. Другата част на нац. интересите е вътре в страната, така трябва но пък по конситуция всички сме равни и това трябва се спазва, а пък прочети си член 19 от конституцията и за чуждите капитали - затова ти казах национализма е голямата кукучка.

Националната стратегия е план за развитие на България за години напред, съобразена с националните интереси
А националните интереси не са субективно понятие, а осигуряване достоен живот на всички български граждани

Недей свързва национализма само с некви крайни политически идеологии
Всички богати държави имат националистически нюанс в политиката и икономиката си
Аз ти говоря за национални приоритети, ти обаче си твърдо за свободен пазар и либерална икономика
Ти се фащаш на идеологически кукички и заемаш много крайна позиция, не аз:rolleyes:
 
Последно редактирано:
От: От: Какво е бъдещето на България?!

Националната стратегия е план за развитие на България за години напред, съобразена с националните интереси
А националните интереси не са субективно понятие, а осигуряване достоен живот на всички български граждани

Недей свързва национализма само с некви крайни политически идеологии
Всички богати държави имат националистически нюанс в политиката и икономиката си
Аз ти говоря за национални приоритети, ти обаче си твърдо за свободен пазар и либерална икономика
Ти се фащаш на идеологически кукички и заемаш много крайна позиция, не аз:rolleyes:
Да бе винаги ме кефи как все ти си най-наясно и не си на кукичката.
Айде щото си много отворен дай ми пример как ще имаш националистически стратегии/политики и интереси без пазар?

Обясними как ще го градиш този интерес и този интерес как ще се спази, като някой си решил това е национален интерес и кое е национален интрес дай примери, защото от там мога ти навъртя много подпримери, който следват логическият ред и накрая да не стане така, че ходенето до кенефа да е спрямо националният интерес.

Бъркаш сериозно понятиятията, но карай чакам примерите, как ще градиш каквото и да е ако в основата нямаш права, сводни решения и избори и инциатива. Това, че запада си гледа интереса в основата е ти казах по-горе е протекционалистическа доктирна, ако си гледаха шувенистките интереси демек национализма - грам черен нямаше да видиш там и всички щяха са авангарда на света по всички параграфи, но не са, но за сметка на това едрият бизнес е много добре, щото това са националните интереси едни да са добре и да са защитавани!
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Ами кво да ти обяснявам и доказвам
Големите икономики имат държавна намеса, а кукичката 'свободен пазар' е за баламите
Гледам та, че си доста надъхан и кълвеш здраво, кво има да та убеждавам

[video=youtube;d0nERTFo-Sk]http://www.youtube.com/watch?v=d0nERTFo-Sk#t=116[/video]
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Ами кво да ти обяснявам и доказвам
Големите икономики имат държавна намеса, а кукичката 'свободен пазар' е за баламите
Гледам та, че си доста надъхан и кълвеш здраво, кво има да та убеждавам

[video=youtube;d0nERTFo-Sk]http://www.youtube.com/watch?v=d0nERTFo-Sk#t=116[/video]
Човече ти и да и искаш не можеш ме убедиш или аргументираш мнение, то си личи от това, което си писал. Ако беше видял, целият клип до край щеше да разбереш какво рапира този дето представлява Хайек. Това за какво го пусна да си дескредитираш горните мнения ли? Сигурен съм, че и 10% от това което говорят не ти е ясно. Ти нямаш икономическа база, че да ми даваш аргументирано мнение, за това и ми пускаш клипчета, които изобщо не трябвало пускаш, както и да е.

Като си такъв национален експерт и държавната намеса е добро нещо и всичко трябва да е според Кейнс, защо света не е излезе от рецесията 2009, 2010, 2011, 2012, а се готви за нова вълна много по-голяма рецесия?

Но както и да е няма кво те питам за икономиката, а камо ли за теориите на икономически школи, рабрахме не ти е сила. Кажи ми за национализма и нац. интереси.
Кажи ми какво означава това за теб дай примери и искам да ми кажеш, кой оценява кой интерес, какъв е и кой взима това решение - винаги това го взима държавата, която винаги работи за своите интереси продавайки власта си. Никой не пита мем или теб или някой от маса, всеки би имал различно мнение, но това не се взима под предвид - там някое държавно лице за вас националистите най-добре знае, кое как ще - ще знае по-добре от цялата маса и народа ли?! Кажи ми това как се разбира този да има по-голяма мъдрост от всички царе и императори взети заедно и същевременно да е най-безкористният човек по-голям от всеки от нас и винаги работещ за теб мен и всички, къде са тези? Кажи ми колко национални интереси на запад са в защита на хората и тяхно улеснение, което подобрява стандарта им на живот, кажи ми колко от тях са избрани от самите хора за тях, не от държавата. Накрая ще разбереш, че всички "национални интереси" представялват защита на едни лобистки кръгове, а всички политики за национални интереси където държавата се е намеса нещата стават трагични - виж всички западни национални политики примерно за здравеопазване, бедност, заетост и т.н и т.н през годините - плачевни са! Така, че чакам твоят компетентен отговор с аргументирани примери, щото ти нали не лапаш кукучки трябва си наясно с нещата :) Бих ти дал насоки да търсиш инфо в ОИСР и да засечеш годините преди и след въвеждането на уж "националните интереси"
Само моля те не бъркай защитата на едни едри капитали от други за национален интерес и това, че е добре :) още щяхме си караме файтоните :D, държавата обича национализма и интересите защото с тях оправдава мизериите си и делигира отоговрност за грешките си на хората - ние го правим за вас!
 
Последно редактирано:
От: Какво е бъдещето на България?!

Ти нямаш икономическа база, че да ми даваш аргументирано мнение, за това и ми пускаш клипчета, които изобщо не трябвало пускаш, както и да е.
Казва човекът, който пуска милиони клипове :lol:

В момента няма националистически държави. Тези, които имат националистически уклон биват мачкани от целия запад. Вземи например Унгария - ето ти пример за отговорна национална политика. Вземи пример с Беларус и типът и икономика. И имай предвид, че тези държави са репресирани от Запада и реално не могат да разгърнат потенциала си.

Инак, която и икономика да лежи на банкерството - ТО ТЯ Е ОБРЕЧЕНА. Интересно ми е, с какво ще заместиш сегашната вампирска банкова система при твоя свободен пазар?
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Казва човекът, който пуска милиони клипове :lol:

В момента няма националистически държави. Тези, които имат националистически уклон биват мачкани от целия запад. Вземи например Унгария - ето ти пример за отговорна национална политика. Вземи пример с Беларус и типът и икономика. И имай предвид, че тези държави са репресирани от Запада и реално не могат да разгърнат потенциала си.

Инак, която и икономика да лежи на банкерството - ТО ТЯ Е ОБРЕЧЕНА. Интересно ми е, с какво ще заместиш сегашната вампирска банкова система при твоя свободен пазар?

Милион? Ама и ти ги виждаш едни, писнало ми е да повтарям на вас "просветените" едно и също нещо, кое какво е.

Викаш Унгария дето е във валутна криза или пък Беларус дето фалираха и са на лъжичката на Русия и тяхната милост, е успешен модел :) То и комунизма е бил за едно две десетилетие, ние си харчим и правим кефа, а бай руснка дава ли дава - но като спира кранчето и .... :)

За банките си прав. За втората част виж какви са били банките при почти наличието на свободен пазар, давам пример в периода без централна банка в САЩ - 19 век. За близо 120 години стават от плюнка най-мощната икономика в основата на това е било именно златният стандарт или децентрализираните пари. Проблема сега на банките е частичното банково банкиране и факта, че има Централна Банка ги спасява. Когато се махне тази централна банка директно се връзваш към златен стандарт, а това е основата на свободните пари - децентрализираност това, което в клипчето не са споменали за Хайек. Банките в началото са били складови организиация за злато със 100% резерв. Има две основни виждания при липсата на Централна Банка и връщане към златен стандарт истиснките пари - това е свободно банкерство или банкира със 100% резерв. В единият случай банките сами регулират резервите си, като цялостен контрол зависи от хората - тяхното доверие, желания да дават депозити и вижданията им дали банките правят безумни действия - това е ерата на Bank run-вете и контрол на хора към банки, банките се конкурурат една с друга за фондовете резервите и в случай на грешка фалит, това е дисициплиращият ефект - и за двете страни хората и банките. В другият случай е 100% резерв при него банките раздават само влоговете, а разплащателните и други сметки ги пазят 100% резерв. Банките раздават влоговете като кредити, не разширяват кредита на базата влогове - представи си го банката трябва да балнсира матуритетите на депозите и кредити. И в двата случая не съществува централна банка, целият този модел е работил, но банкерите разбрали че с централна банка и книжни пари могат да правят състояние като монополизират тази важна стока - парите. Не случайно ФЕД и сега е частна организация, нищо че се води като Американската централна банка - при централна банка, банките успяват да контрират решенията на хората и най-вече си гарантират спокойно разрастване на кредита и при кофти случай имат спасяване от ЦБ - това е проблема в момента, защото това създава невероятен морален риск, изземващ от хората сила, която са имали преди.

С две думи чети какви са били първите банки + златният стандарт - ей това е свободният пазар на парите и виж кое какво е било. А от момента на банкиране с частичен резерв и създване на централна банка 1690 в Англия започва и бизнес цикълът. Икономически растеж, който е устойчив, за разлика от буум, може се постигне в дългосрочен план - но за да стане това ти трябват "здрави" пари инак, казано златен стандарт. Ако държиш може ти дам да четеш, точно за банките какво трябва са и какви са били преди векове, а не сегашните лами създаващи пари от нищото
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Човече ти и да и искаш не можеш ме убедиш или аргументираш мнение, то си личи от това, което си писал. Ако беше видял, целият клип до край щеше да разбереш какво рапира този дето представлява Хайек. Това за какво го пусна да си дескредитираш горните мнения ли? Сигурен съм, че и 10% от това което говорят не ти е ясно. Ти нямаш икономическа база, че да ми даваш аргументирано мнение, за това и ми пускаш клипчета, които изобщо не трябвало пускаш, както и да е.!
Еей, пуснах ти едно музикално поздравче и ти се на$ра от кеф
Когато големите западни държави спрат държавната намеса в икономиката, тогава може да говорим,
но България не е опитно поле за научни икономически експирименти
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Еей, пуснах ти едно музикално поздравче и ти се на$ра от кеф
Когато големите западни държави спрат държавната намеса в икономиката, тогава може да говорим,
но България не е опитно поле за научни икономически експирименти

То няма спрат щото си е голям бизнес за няколко кръгове, викаш до тогава ни тъпчат - корупция, бюрокрация шуробаджинащина и т.н и да не правим нищо.
Щях се насра от кеф, ако почваше сериозно да поемаш за това, което ти говоря, а за клипчето просто не доумях логиката ти.
А иначе добре се измъкваш, с този си пост не даваш примери за това, което те питах карай.

Щом не искате това, което говоря, защо тогава да не почнем по силно икономическо интегиране с ЕС и правене на това, което правят те. Не одобрявам модела на ЕС, но в границите, в които сме поставени на БГ може се вдигне няколко пъти. В слуачят пак трябва заложим на някой имагинерен който ще се бори за това, а от там насетне вече ще се види, кое как. Все някой ден целият скапан западен модел ще се спука и ще почнат нещата за които ги говоря, само времето ще покаже.

Казвал съм защо аз искам сме в ЕС, най-малкото като виждам каква е корупция, мафия и т.н и т.н да не изброявам - малко или много нашите ще трябва се съблюдават с ЕС ценности и норми инак ако не бе така - целият буум нямаше се случи от 2001 на сам и 100% щяхме сме по бананова република от Хондураз и вие да не сте в БГ а в др страна колкото и да сте националисти, така че ...

Нещата са прости и те трябват стъпят на прости и ясни общи закони, конституцията е перфектна и ефектното и спазване и ефективни институции от там насетне нещата много ше дръпнат, но уви..... ЕС не е толкова голям проблем, колкото всичките ни неразбурии в БГ и че навсякъде където и да видиш пипалата на бившите ДС-ри се виждат.
 
От: Какво е бъдещето на България?!

...но България не е опитно поле за научни икономически експирименти
Експерименти са всякакви други модели, различни от свободния пазар. Свободният пазар е естествената организация на икономиката.
 
От: Какво е бъдещето на България?!

То няма спрат щото си е голям бизнес за няколко кръгове, викаш до тогава ни тъпчат - корупция, бюрокрация шуробаджинащина и т.н и да не правим нищо.
Щях се насра от кеф, ако почваше сериозно да поемаш за това, което ти говоря, а за клипчето просто не доумях логиката ти.
А иначе добре се измъкваш, с този си пост не даваш примери за това, което те питах карай.

Щом не искате това, което говоря, защо тогава да не почнем по силно икономическо интегиране с ЕС и правене на това, което правят те. Не одобрявам модела на ЕС, но в границите, в които сме поставени на БГ може се вдигне няколко пъти. В слуачят пак трябва заложим на някой имагинерен който ще се бори за това, а от там насетне вече ще се види, кое как. Все някой ден целият скапан западен модел ще се спука и ще почнат нещата за които ги говоря, само времето ще покаже.

Казвал съм защо аз искам сме в ЕС, най-малкото като виждам каква е корупция, мафия и т.н и т.н да не изброявам - малко или много нашите ще трябва се съблюдават с ЕС ценности и норми инак ако не бе така - целият буум нямаше се случи от 2001 на сам и 100% щяхме сме по бананова република от Хондураз и вие да не сте в БГ а в др страна колкото и да сте националисти, така че ...

Нещата са прости и те трябват стъпят на прости и ясни общи закони, конституцията е перфектна и ефектното и спазване и ефективни институции от там насетне нещата много ше дръпнат, но уви..... ЕС не е толкова голям проблем, колкото всичките ни неразбурии в БГ и че навсякъде където и да видиш пипалата на бившите ДС-ри се виждат.

Европейския съюз е сбирщина от държави, изкуствено обединени, но неравнопоставени и в най-скоро време и той ще се гътне
Няма го националното мислене, уж свободомислещи хора па се искате да сте в някой съюз
 

Горе