Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Дискусията в 'Пари от Интернет - Make Money Online' стартирана от coolice, Февру 17, 2007.

1. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,981
    Харесвания:
    1,736
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Да ти кажа ли как става? :)

Това по никакъв начин не е инициатива на банката, а просто група сърдити IT-та са сложили едно лекинго банерче някъде, на незабележимо място, за да компенсират това, че 2-ра година само тяхната заплата не се вдига, а всичко друго в сектора си расте като възнаграждения. Най-често този сценарии срещам аз. Не знам за други, но може и да има. Но едно е сигурно, това няма как да е политика на фирмата, в която са. ;)

hristonev харесва това.
  2. citiesofeurope

citiesofeurope New Member

Рег.:
    Дек 3, 2015
    Съобщения:
    18
    Харесвания:
    1
    Точки:
    3
  3. zaadi

zaadi New Member

Рег.:
    Март 29, 2012
    Съобщения:
    11
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Здравейте,

Попаднах в warrior forum - а на този ebook: Best Amazon Review Site Blueprint - No Upsells - FULLY Updated March 2016 + Great Bonuses (not affiliate link). Питането ми е дали някой я е чел и дали би била полезна за начинаещи? Или са поредните празни приказки...Има само добри отзиви и препоръки, но пък и цената е малко висока(39 $). Просто се чудя откъде да я подхвана и търся всякаква надеждна информация(от каквато изобилства в predpriemach.com :). Ще се радвам, ако някой сподели мнение по въпроса.
    Поздрави и успех.

4. choko

choko New Member

Рег.:
    Дек 21, 2016
    Съобщения:
    3
    Харесвания:
    1
    Точки:
    3
    Здравейте, нов съм във форума и се надявам, че пиша на правилното място. С мой приятел искаме да развие кешбек услугата в онлайн пазаруването, като сме стъпили на афилиейт маркетинг за тази цел. Като всяко начало за един сайт основеното нещо е да докараме добър трафик към сайта ни и тук идва въпроса ми - кой сайтове може да ползваме като рефъри за да докараме трафик към сайта си? Кой сайтове предлагат добри цени и добри резултати, като не включвам най-големите, защото там цените са други? Благодаря предварително.

5. milent

milent New Member

Рег.:
    Май 15, 2012
    Съобщения:
    16
    Харесвания:
    1
    Точки:
    3
    Не е идеята само да докарате трафик а и трябва да има уникални или добри постове. Иначе има много сайтови предлагащи трафик. Успех!

6. choko

choko New Member

Рег.:
    Дек 21, 2016
    Съобщения:
    3
    Харесвания:
    1
    Точки:
    3
    Разбира се че трябва добро съдържание, но трябва трафик за да го види :). Може ли да препоръчаш някой добър сайт, който може да помогне с добър трафик?

7. Lubo96

Lubo96 New Member

Рег.:
    Ян 20, 2017
    Съобщения:
    1
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1

8. Zabravi_de

Zabravi_de New Member

Рег.:
    Февру 9, 2017
    Съобщения:
    4
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Трафика е всичко но за да го получиш ти трябва да имаш наистина много добра тематика за да заинтригуваш хората да четат темите ти.

9. Aleluq

Aleluq New Member

Рег.:
    Март 19, 2017
    Съобщения:
    7
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Здравейте,

Имам е-майл листа и искам да продавам продукти, чрез е-майл маркетинг.

Пример:
    Пращам линк с лаптоп на всички хора от е-майл листа и ако някой си го купи, аз получавам комисиона.

От прочетеното до тук си изградих представа, че е-майл листите се използват за генериране на трафик към уебсайтове, но не и за директни продажби, затова се чудя дали въобще съществува такъв тип афф програма ?

10. Stefanakii

Stefanakii New Member

Рег.:
    Февру 11, 2015
    Съобщения:
    9
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Здравейте, отдавна се интересувам от афилиет, но така и не съм се пробвал. Занимавал съм се единствено с дропшипинг по-дългосрочно. Бях попаднал на един сайт Wealthy Affiliate, като те минава през всички стъпки за създаването и настройването на сайт и тем подобни и се чудя дали е удачен. Та въпроса ми е от кои сайтове за обучение е най-добре да започна и къде е най-пълноценна информацията?

11. karlson

karlson Active Member

Рег.:
    Дек 30, 2016
    Съобщения:
    369
    Харесвания:
    67
    Точки:
    28
    Ако сайта ти е на български, пари не чакай...

12. Stefanakii

Stefanakii New Member

Рег.:
    Февру 11, 2015
    Съобщения:
    9
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Не смятам да е на български. Имам време да се занимавам и да пиша качествени статии, просто ми трябва основата да започна.

13. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,981
    Харесвания:
    1,736
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Виж тук:

Едно време от него се учихме...сега не съм гледал кой се води т.нар. гуру....просто има адски много. Задължително не за БГ....да знаеш. Ти си знаеш, но ние да си кажем все пак. :)

Какво точно разбираш под основа. Първи виж с какво ти се занимава, защото ще ти се налага да пишеш за него. Второ, избери си някъде където добре си си проучил, знаеш, че не са ти нужни хиляди $ капитали, за да захапеш малък пазар и определено прецени кои канали в нета да ползваш, за да достигнеш своите клиенти бързо, ефективно и определено с не много големи инвестиции. Знам, че това което ти дрънкам ще го чуеш на повечето семинари, но това е основата. Вече натам има оптимизация на разходи, увеличаване на каналите и т.н. Като наскоро един приятел ме попита сега правя с инвестирани Х лева У лева....ако набутам два пъти по Х дали ще станат двойно У....това е грешен въпрос. Най-малкото това като ти го зададат веднага ти светва лампичката, че човека не е стигнал много далеч, защото 50%, ако не и повече му изтичат без да носят никаква възвращаемост....защо? Защото не си анализира нищо...просто идва трафик, продажби, печалби и дотук....значи работи. Така е работи....но определено вместо да вкара още Х, може да оптимизира сегашното Х, за да получи по-добри стойности за У,и след "изцеждане" на Х, минаваш нагоре.....Защо сеотклоних....защото е важно да си проучваш бъдещи и моментни състояния. Важи не само за реклама, но и за нишовото проучване преди да почнеш.

iNDESiGN и Stefanakii харесват това.
  14. Stefanakii

Stefanakii New Member

Рег.:
    Февру 11, 2015
    Съобщения:
    9
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Мерси много за информацията!

15. ecroow

ecroow New Member

Рег.:
    Апр 9, 2017
    Съобщения:
    1
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Здравейте!

Видях, че сте започнали темата за афилиейт програмите и реших да се включа.

Наскоро започнахме един проект за аудио книги на български език и си търсим афилиейт партньори, които да продават аудио книгите. Комисионната е 20% печалба на всяка една продадена аудио книга, при средна цена 15лв.

Ако някой иска да се включи, може да го направи от този линк: http://audiobookbg.com/affiliate-area/

Благодаря Ви!

Желая Ви прекрасен ден!

16. 4moki

4moki Well-Known Member

Рег.:
    Септ 7, 2015
    Съобщения:
    1,247
    Харесвания:
    223
    Точки:
    63
  17. bgtifo

bgtifo Well-Known Member

Рег.:
    Ноем 17, 2007
    Съобщения:
    1,159
    Харесвания:
    131
    Точки:
    63
    Място:
    София
  18. borekumo

borekumo Member

Рег.:
    Апр 3, 2012
    Съобщения:
    41
    Харесвания:
    11
    Точки:
    8
    Място:
    София
    Здравейте, предстои ми изработката на афф уеб сайт на здравна тематика ще продава от продуктите на CrocМint
    Какъв домейн ще се класира по-добре .com или .shop ?:)

Blinky харесва това.
  19. kpetrov

kpetrov Well-Known Member

Рег.:
    Апр 22, 2015
    Съобщения:
    1,318
    Харесвания:
    164
    Точки:
    63
    Пробвали ли сте български афилейти? Получавало ли се е нещо?

20. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,981
    Харесвания:
    1,736
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Да, пробват хората. Но не знам дали са доволни. Според мен на eMag са доста оборотни, но комисионата не беше много добра. Доста малки магазини също имат, големите - голям брой от реномираните имат. Какво точно те интересува?

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice