Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Здравейте,

Попаднах в warrior forum - а на този ebook: Best Amazon Review Site Blueprint - No Upsells - FULLY Updated March 2016 + Great Bonuses (not affiliate link). Питането ми е дали някой я е чел и дали би била полезна за начинаещи? Или са поредните празни приказки...Има само добри отзиви и препоръки, но пък и цената е малко висока(39 $). Просто се чудя откъде да я подхвана и търся всякаква надеждна информация(от каквато изобилства в predpriemach.com :). Ще се радвам, ако някой сподели мнение по въпроса.
Поздрави и успех.
 
Здравейте, нов съм във форума и се надявам, че пиша на правилното място. С мой приятел искаме да развие кешбек услугата в онлайн пазаруването, като сме стъпили на афилиейт маркетинг за тази цел. Като всяко начало за един сайт основеното нещо е да докараме добър трафик към сайта ни и тук идва въпроса ми - кой сайтове може да ползваме като рефъри за да докараме трафик към сайта си? Кой сайтове предлагат добри цени и добри резултати, като не включвам най-големите, защото там цените са други? Благодаря предварително.
 
Здравейте, нов съм във форума и се надявам, че пиша на правилното място. С мой приятел искаме да развие кешбек услугата в онлайн пазаруването, като сме стъпили на афилиейт маркетинг за тази цел. Като всяко начало за един сайт основеното нещо е да докараме добър трафик към сайта ни и тук идва въпроса ми - кой сайтове може да ползваме като рефъри за да докараме трафик към сайта си? Кой сайтове предлагат добри цени и добри резултати, като не включвам най-големите, защото там цените са други? Благодаря предварително.
Не е идеята само да докарате трафик а и трябва да има уникални или добри постове. Иначе има много сайтови предлагащи трафик. Успех!
 
Не е идеята само да докарате трафик а и трябва да има уникални или добри постове. Иначе има много сайтови предлагащи трафик. Успех!
Разбира се че трябва добро съдържание, но трябва трафик за да го види :). Може ли да препоръчаш някой добър сайт, който може да помогне с добър трафик?
 
Абе с една дума от наш личен опит се изкарват достатъчно пари, за да не работите за по-мързеливите, ще имате парички за хубава кола(от вас зависи дали ще е ферари)"мойто се строши бързо:)", за мъжете повече време за жените абе с една дума има смисъл. Защото трудното е в началото, но то винаги всяко начало е трудно, въпроса е в желанието :).

После като напипате маркетинга и почнете да продавате, работата ще се сведе до оптимизиране на маркетинг кампаниите и на сайтовте, повярваите,че ако веднъж почнете да продавате ще продължите да развивате нови и нови сайтове, но като за начало почнете с един. Другото важно нещо е ако първият избран от вас продукт се окаже ,че не конвертира не се отказвайте пробвайте с някой друг, защото този съвет ви казвам от личен опит. Ние започнахме с реселване на хостинг но уви нямахме успех ама то си беше пълен провал, но важното в случая, че не се отказахме и пробвахме с хербал индустрията.

Пък и това е бизнес който не изисква голям начален капитал както при повечето офлайн бизнеси. Ние стартирахме с около 800 лева.


Тук е мястото да кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ на Blinky и Coolice, защото без тях сега още щях да карам пици.


Надявам се че и вие ще постигнете нашия успех даже и нещо повече:)
 
Трафика е всичко но за да го получиш ти трябва да имаш наистина много добра тематика за да заинтригуваш хората да четат темите ти.
 
Здравейте,

Имам е-майл листа и искам да продавам продукти, чрез е-майл маркетинг.

Пример:
Пращам линк с лаптоп на всички хора от е-майл листа и ако някой си го купи, аз получавам комисиона.

От прочетеното до тук си изградих представа, че е-майл листите се използват за генериране на трафик към уебсайтове, но не и за директни продажби, затова се чудя дали въобще съществува такъв тип афф програма ?
 
Здравейте, отдавна се интересувам от афилиет, но така и не съм се пробвал. Занимавал съм се единствено с дропшипинг по-дългосрочно. Бях попаднал на един сайт Wealthy Affiliate, като те минава през всички стъпки за създаването и настройването на сайт и тем подобни и се чудя дали е удачен. Та въпроса ми е от кои сайтове за обучение е най-добре да започна и къде е най-пълноценна информацията?
 
Здравейте, отдавна се интересувам от афилиет, но така и не съм се пробвал. Занимавал съм се единствено с дропшипинг по-дългосрочно. Бях попаднал на един сайт Wealthy Affiliate, като те минава през всички стъпки за създаването и настройването на сайт и тем подобни и се чудя дали е удачен. Та въпроса ми е от кои сайтове за обучение е най-добре да започна и къде е най-пълноценна информацията?
Ако сайта ти е на български, пари не чакай...
 
Ако сайта ти е на български, пари не чакай...
Не смятам да е на български. Имам време да се занимавам и да пиша качествени статии, просто ми трябва основата да започна.
 
Здравейте, отдавна се интересувам от афилиет, но така и не съм се пробвал. Занимавал съм се единствено с дропшипинг по-дългосрочно. Бях попаднал на един сайт Wealthy Affiliate, като те минава през всички стъпки за създаването и настройването на сайт и тем подобни и се чудя дали е удачен. Та въпроса ми е от кои сайтове за обучение е най-добре да започна и къде е най-пълноценна информацията?

Виж тук:


Едно време от него се учихме...сега не съм гледал кой се води т.нар. гуру....просто има адски много. Задължително не за БГ....да знаеш. Ти си знаеш, но ние да си кажем все пак. :)

Не смятам да е на български. Имам време да се занимавам и да пиша качествени статии, просто ми трябва основата да започна.

Какво точно разбираш под основа. Първи виж с какво ти се занимава, защото ще ти се налага да пишеш за него. Второ, избери си някъде където добре си си проучил, знаеш, че не са ти нужни хиляди $ капитали, за да захапеш малък пазар и определено прецени кои канали в нета да ползваш, за да достигнеш своите клиенти бързо, ефективно и определено с не много големи инвестиции. Знам, че това което ти дрънкам ще го чуеш на повечето семинари, но това е основата. Вече натам има оптимизация на разходи, увеличаване на каналите и т.н. Като наскоро един приятел ме попита сега правя с инвестирани Х лева У лева....ако набутам два пъти по Х дали ще станат двойно У....това е грешен въпрос. Най-малкото това като ти го зададат веднага ти светва лампичката, че човека не е стигнал много далеч, защото 50%, ако не и повече му изтичат без да носят никаква възвращаемост....защо? Защото не си анализира нищо...просто идва трафик, продажби, печалби и дотук....значи работи. Така е работи....но определено вместо да вкара още Х, може да оптимизира сегашното Х, за да получи по-добри стойности за У,и след "изцеждане" на Х, минаваш нагоре.....Защо сеотклоних....защото е важно да си проучваш бъдещи и моментни състояния. Важи не само за реклама, но и за нишовото проучване преди да почнеш.
 
Здравейте!

Видях, че сте започнали темата за афилиейт програмите и реших да се включа.

Наскоро започнахме един проект за аудио книги на български език и си търсим афилиейт партньори, които да продават аудио книгите. Комисионната е 20% печалба на всяка една продадена аудио книга, при средна цена 15лв.

Ако някой иска да се включи, може да го направи от този линк: http://audiobookbg.com/affiliate-area/

Благодаря Ви!

Желая Ви прекрасен ден!
 
За начало си преоразмерете картинките, че като вляза при книгите, имам чувството, че трябва да нареждам пъзел.
fe0b8e3a57b445feb9b9f925265a73b0.png
 
Здравейте, предстои ми изработката на афф уеб сайт на здравна тематика ще продава от продуктите на CrocМint
Какъв домейн ще се класира по-добре .com или .shop ?:)
 
Пробвали ли сте български афилейти? Получавало ли се е нещо?
 
Да, пробват хората. Но не знам дали са доволни. Според мен на eMag са доста оборотни, но комисионата не беше много добра. Доста малки магазини също имат, големите - голям брой от реномираните имат. Какво точно те интересува?
 
Да, пробват хората. Но не знам дали са доволни. Според мен на eMag са доста оборотни, но комисионата не беше много добра. Доста малки магазини също имат, големите - голям брой от реномираните имат. Какво точно те интересува?
Да не са претенциозни към сайтовете, по отношение на трафик, примерно Амазон доколкото знам, ако не направиш продажба първите дни те отрязват, и да са коректни. Сайта ми е на WP, трябва да е приложимо за тая платформа.
Това за по-малките магазини е добра идея, те ще плащат повече.
 
Повечето добре направени програми не мисля, че биха сложили такова правило като Амазон, но всеки си преценява. То до време (не знам сега) Shareasale имаха подобно правило за продажбите. Ако нямаш продажба до определен период от време, те режат или търговеца спира да работи с теб. Тук не съм забелязал някой. Но определено при много фрауд поръчки, ще имаш проблем.
 

Горе