Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

3D Laser Fotos

New Member
Аз също търсих БГ афф програми, но вариантите са базови. Наистина евентуално някаква хостинг оферта, но трябва сериозно приканване към действие.
Имах идея и аз да направя подобна програма към един от сайтовете ми www.3dlaserfotos.com, но се изискват доста знания и е сложно.
В момента правя друг сайт с много полезна информация за афилиейт маркетинг и интернет бизнес, като цяло. Може да му хвърлите по едно око (все още е в началото) startibusiness.com ;)

Здравейте на всички
нов съм в тази сфера, виждам, че по темата не е писано повече от година, но аз имам въпрос за по знаещите от вас. За България за мен profitshatre е по-добра от googleadsense, защото ти сам си избираш какво да рекламираш. Tова, което ме възпира да се включа към тях са личните данни и сключването на договор, който подписан и сканиран трябва да се изпрати. Та за това въпроса ми е дали знаете друга афилиейт програма в Бълхария с контрол върху рекламираните продукти: Вид, марки и т.н. където можеш да рекламираш без да сключваш договори?

От сайта им нищо не можах да разбера - кои са магазините и какво точно мога да рекламирам с тяхната програма. Изпратих им и мейл на който все още не съм получил отговор.
На кратко, за нуждите на моя сайт, ми трябва нещо като ловно-рибарски магазин с афилиейт програма, искам да рекламирам следните продукти:
-Туристически обувки и облекла за планина
-Пособия за гмуркане - маски, шнорхели, плавници
-въдици за риболов
Някой може ли да ме насочи към правилните хора, може и с ниски комисионни, но поне да не са мошеници - важното е да вляза в играта. От това, което изчетох в този форум, разбрах че всички афилиейт фирми през годините в България са били измамници и почти всички са закрили сайтовете си, или не са платили на партньорите си.

3D Laser Fotos

New Member
От сайта им нищо не можах да разбера - кои са магазините и какво точно мога да рекламирам с тяхната програма. Изпратих им и мейл на който все още не съм получил отговор.
На кратко, за нуждите на моя сайт, ми трябва нещо като ловно-рибарски магазин с афилиейт програма, искам да рекламирам следните продукти:
-въдици за риболов
Някой може ли да ме насочи към правилните хора, може и с ниски комисионни, но поне да не са мошеници - важното е да вляза в играта. От това, което изчетох в този форум, разбрах че всички афилиейт фирми през годините в България са били измамници и почти всички са закрили сайтовете си, или не са платили на партньорите си.
Не си губи времето с БГ афилиейти. Не очаквай да спечелиш нещо от тези програми. Насочи се само към английски.

Blinky

Owner
Не си губи времето с БГ афилиейти. Не очаквай да спечелиш нещо от тези програми. Насочи се само към английски.
Да, тук малко неблагодарна история. И не се отнася само за афф. програмите, но и за продажба на рекламни площи. На вън е истината и това може ги трябваше да е една от основите акценти на самата тема. ;)

Но ако всичко е пред свършен факт, а именно има вече наличен бг сайт, генериращ трафик, то може да се мисли за продажба на статии, може би премиум реклами с някакви нормални уж цени. Нещо което не е 10 цента за 1000 импресии. ;) В тази насока.

За работата с фийодве има някои въпроси към по знаещите от вас, понеже се регистрирах към 2 performant
Има фийд да кажем на някой продукт, примерно смартфон но няма банер. Позволено ли е съгласно всички законови рестрикции и правила на тези програми, човек сам да си направи "банер"
Слагам снимка, примерно на някакъв смартфон, а отдолу слагам "Фийда", т.е. линка към продукта?

И още нещо за тези от вас с повече опит - някой работил ли е с афилиейт програмата на http://fishermanbg.com/index.php?route=affiliate/login - сайт за въдици и риболовна екипировка
Можете ли да изкажете впечатления от работата си с тях - навременно заплащане има ли и т.н.

I3eco

New Member
Колеги, здравейте,
И аз от около 2-3 години се занимавам със сайт свързан със спортни залози. Като печелих добре от affiliate реклама от bet365, но до скоро, след като вече не ми позволяват да ги рекламирам и разни други обстоятелства кранчето спря от там. Не занм по какъв начин съм си оптимизирал сайта през годините, но основния ми трафик е от Африка и то основно Нигерия. Така последно се свързах с betway от където ме посъветваха да си създам профил в африканската им платформа или по точно Betway Partners Africa, но това от скоро и за сега нулев успех.

Та въпроса ми или по-скоро нуждата от съвет от вас е има ли смисъл да продължавам да развивам сайта и дали може да се спечелят пари от гражданите на Нигерия.

I3eco

New Member
Да, на този етап спрях да печеля. Поради различни причини печалбите ми от афилейт профила в bet365, са на сериозен минус в последните три месеца. Сега мисля за друга афилейт програма, като от няколко дни пробам betwaypartnersafrica. Причината е че основния ми трафик е от Нигерия. Като цялото идеята ми беше дали някой се е сблъсквал с подобна ситуация, по точно трафик от африканските държави и има ли потенциал за печалба от там от афилейт към спортни букмейкъри.

razdumka

Active Member
За работата с фийодве има някои въпроси към по знаещите от вас, понеже се регистрирах към 2 performant
Има фийд да кажем на някой продукт, примерно смартфон но няма банер. Позволено ли е съгласно всички законови рестрикции и правила на тези програми, човек сам да си направи "банер"
Слагам снимка, примерно на някакъв смартфон, а отдолу слагам "Фийда", т.е. линка към продукта?

И още нещо за тези от вас с повече опит - някой работил ли е с афилиейт програмата на http://fishermanbg.com/index.php?route=affiliate/login - сайт за въдици и риболовна екипировка
Можете ли да изкажете впечатления от работата си с тях - навременно заплащане има ли и т.н.
Продуктовите фийдове не са точно това, което описваш. Във продуктовите фийдове си има изображението на продукта и другите елементи. Като импортнеш фийда си излиза цена, име на продукт, изображение и афф линка и т.н. Най-вероятно бъркаш фийдовете с афилиейт линка. Ако е така, сваляй си истинското изображение от сайта на рекламодателя и си го ползвай с афилиейт линка.

Последно редактирано:

razdumka

Active Member
Здравейте на всички
нов съм в тази сфера, виждам, че по темата не е писано повече от година, но аз имам въпрос за по знаещите от вас. За България за мен profitshatre е по-добра от googleadsense, защото ти сам си избираш какво да рекламираш. Tова, което ме възпира да се включа към тях са личните данни и сключването на договор, който подписан и сканиран трябва да се изпрати. Та за това въпроса ми е дали знаете друга афилиейт програма в Бълхария с контрол върху рекламираните продукти: Вид, марки и т.н. където можеш да рекламираш без да сключваш договори?
-въдици за риболов
Аз пък не бих работил с афф програма без договор. То точно отсъствието на договор е смущаващо. И какво ако си прибираш комисионните месеци наред, пък накрая платформата фалира. Най-много да се набуташ 1 месец. Ползвай profitshare, плащат си редовно. Друг е въпроса, че колегите са прави - най-добре е да се търсят чужди афф програми и сайта на английски, разбира се.

Горе