Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Здравейте,
Аз имам така леко прост въпрос, но доста труден поне за мен, прочетох доста, за това, че това е добър начин за мързеливите да изкарат пари и така нататък, но аз (ние) не сме от тях. Имам сайт за тенис www.mvtennisworld.com, в който с още няколко човека имаме дни с над 10 статии, трафика ни този месец ще е близо 100,000 преглеждания (което реално не е чак толова много, но е нещо) и дискусия с 5,000,000 коментара за последната година и по дяволите, не мога да изкарам и 10% от инвестицията (аз се занимавам с техническата и маркетинговата част), а тя е максимално ниска, и сега реших да се занимавам с affiliate маркетинг и не мога да разбера от къде да започна, сложих някви кодове, конвернтах някви линкове чрез profitshare.bg и не знам колко е умно това и дали може да има резулатат, така че ще се радвам ако може някой по последните данни и "моди" да ме насочи на къде да гледам, че да може да не фалира сайта, че тия блзио 2700 статии дето сме напсиали ще е грехота :)
Поздрави и благодаря предварително,
Валери
 
Здравейте,
Аз имам така леко прост въпрос, но доста труден поне за мен, прочетох доста, за това, че това е добър начин за мързеливите да изкарат пари и така нататък, но аз (ние) не сме от тях. Имам сайт за тенис www.mvtennisworld.com, в който с още няколко човека имаме дни с над 10 статии, трафика ни този месец ще е близо 100,000 преглеждания (което реално не е чак толова много, но е нещо) и дискусия с 5,000,000 коментара за последната година и по дяволите, не мога да изкарам и 10% от инвестицията (аз се занимавам с техническата и маркетинговата част), а тя е максимално ниска, и сега реших да се занимавам с affiliate маркетинг и не мога да разбера от къде да започна, сложих някви кодове, конвернтах някви линкове чрез profitshare.bg и не знам колко е умно това и дали може да има резулатат, така че ще се радвам ако може някой по последните данни и "моди" да ме насочи на къде да гледам, че да може да не фалира сайта, че тия блзио 2700 статии дето сме напсиали ще е грехота :)
Поздрави и благодаря предварително,
Валери

За такъв сайт може би е добра идея да се пробва с някои афилиейт на букмейкър. Все пак това е сайт за тенис.
Успех
 
Здравейте,
Аз имам така леко прост въпрос, но доста труден поне за мен, прочетох доста, за това, че това е добър начин за мързеливите да изкарат пари и така нататък, но аз (ние) не сме от тях. Имам сайт за тенис www.mvtennisworld.com, в който с още няколко човека имаме дни с над 10 статии, трафика ни този месец ще е близо 100,000 преглеждания (което реално не е чак толова много, но е нещо) и дискусия с 5,000,000 коментара за последната година и по дяволите, не мога да изкарам и 10% от инвестицията (аз се занимавам с техническата и маркетинговата част), а тя е максимално ниска, и сега реших да се занимавам с affiliate маркетинг и не мога да разбера от къде да започна, сложих някви кодове, конвернтах някви линкове чрез profitshare.bg и не знам колко е умно това и дали може да има резулатат, така че ще се радвам ако може някой по последните данни и "моди" да ме насочи на къде да гледам, че да може да не фалира сайта, че тия блзио 2700 статии дето сме напсиали ще е грехота :)
Поздрави и благодаря предварително,
Валери
Това 100 000 преглеждания на месец , импресии ли е?
Колко са ти уникалните на месец?
С тоя трафик предлагай директна реклама на фирмите, ама не 50 лв на месец.
Разрови се за фирми предлагащи стоки за тенис като начало а и изобщо спортни стоки, предложи им банери на топ места + 2-3 статии с линкове.
Обясни им колко е важно това за SEO на техните сайтове. Ако трябва направи едно меню с топ магазини, и им прави визитки на фирмите.
Да си даваш тоя трафик само за афф или кликове е грехота .
 
За такъв сайт може би е добра идея да се пробва с някои афилиейт на букмейкър. Все пак това е сайт за тенис.
Успех
И аз това си мислех, но там е доста шоу да те допуснат да им станеш партньор, казаха че сме доста неща, които реално не са верни. Пример, пишем със сигурност най-много статии от всички тенис сайтове през повечето дни, а ни казаха че не сме достатъчно актуални и така. Но ще продължа да натискам да стане. Мерси за отговора
 
Спортни стоки, бетинг, тикети за спортни събития, ваучери за тренировки....

Какво въртиш я момента?
Разбрах, ще пробвам да намеря някои такива стоки, иначе съжалявам, но не схванах въпроса :) Мерси много за отговора
 
Това 100 000 преглеждания на месец , импресии ли е?
Колко са ти уникалните на месец?
С тоя трафик предлагай директна реклама на фирмите, ама не 50 лв на месец.
Разрови се за фирми предлагащи стоки за тенис като начало а и изобщо спортни стоки, предложи им банери на топ места + 2-3 статии с линкове.
Обясни им колко е важно това за SEO на техните сайтове. Ако трябва направи едно меню с топ магазини, и им прави визитки на фирмите.
Да си даваш тоя трафик само за афф или кликове е грехота .
Импресии да!
Иначе имаме 25 хиляди уникални
Иначе аз и за 15лв на месец съм доволен реално и добре разбрах на къде да бутам тука :) Мерси много за помоща
 
Разбрах, ще пробвам да намеря някои такива стоки, иначе съжалявам, но не схванах въпроса :) Мерси много за отговора
Моля, моля. Като започнеш да таркетираш правилно, после се почва с експерименталните поставяне на банер позиции, на най конвертируемите места. ;) И трябва да се получи. Но не бъде прекалено оптимист, тук в БГ тия неща нещо не са толкова добре отплащащи се, както е на запад. Ако сайта ти беше на същата тематика за САЩ, нямаше да стигаш до това положение. ;) Там дори с един адсенс щеше да ти се получат добре нещата. ;)
 
Моля, моля. Като започнеш да таркетираш правилно, после се почва с експерименталните поставяне на банер позиции, на най конвертируемите места. ;) И трябва да се получи. Но не бъде прекалено оптимист, тук в БГ тия неща нещо не са толкова добре отплащащи се, както е на запад. Ако сайта ти беше на същата тематика за САЩ, нямаше да стигаш до това положение. ;) Там дори с един адсенс щеше да ти се получат добре нещата. ;)
Еми малък е пазара така е, но каквото такова де хахах ще го мъчим! Още веднъж мерси много
 
Еми малък е пазара така е, но каквото такова де хахах ще го мъчим! Още веднъж мерси много
Пич, набери доста трафик, специализирай се добре в тази тематика. Бъди актуален и интерес. И подгони спортните магазини и бирите след някой друг месец. ;) Направо говори за директна реклама. Но не се изхвърлял с цените.
 
Кой е сайта, ако не е тайна? Може и на ЛС, да го поразгледам, най-малкото ми е любопитно като фен на тениса
 
Добре, значи продължавам и после почвам да ги тормозя! Мерси много за съвета :)
Но, както спомена колегата, тук ще искат не малък трафик, като после ги интересува профила на човека. Да, може да имаш 1000 супер таргетирани, идеално, но някой като каже "Хм, то само толкова ли, спортал имат толкова на час", някак не ти става ясно, че си говориш или с много голям идиот или човека има супер големи бюджети, за да пръсне за нетаргетиран трафик. Рядко е второто. :)
 
Въпрос към всички, които са ориентирани към реклама на туризма по морето в България. Започнал е сезона на ранните резервации за лято 2020. Сега е момента да се рекламират намалени пакети при по-ранни записвания. Широко популярният и ползващ се с доверие https://www.booking.com/ за съжаление не предлага такива опции. Може би той е по-подходящ за бързащи туристи, които правят резервация в последния момент, платежоспособни са и високите такси за тях не са проблем. В търсене на изгодни пакети попаднах на афилиейт програмата на https://vaucherite.bg/. Някой от вас може ли да изкаже впечатления, дали е работил с тях, дали са коректни?
 
Последно редактирано:
Здравейте, и аз имам един въпрос към всички вас някой знае ли нещо за афилиейт програмата на vivus.bg? Писах им препратиха ме към някакъв чужд сайт, който им правел тази програма и от сайта ми дадоха следния отговор който много ме учуди.


Hello,



Thank you for your interest in the Vivus BG affiliate program. The current commission model and rate is CPA First Loans; 18 EUR. Do you have a review website(s)? If so, please share with me your website.



If you are still interested in the affiliate program, I can forward you a form to fill out prior to signing an agreement.



I look forward to your response.



Thank you
 
Ето как при нас се разви ситуациата: Първо пробвахме се да се занимаваме с хостинг няколко месеца не успяхме да продадем нищо затова решихме да пробваме други афилиеит програми...... купиме си домеин променихме си тексотовете качихме линк директория и започнахме да сменяме линкове първата продажба доиде около 50 ден при около 300 разменени линка, втората 15 дни по късно не си спомням колко бяха линковете тогава... след 2 дни третата малко след нея 4, след това последва празна седмица но тези 4 продажби ни показаха че продуктите имат потенциал..... последваха още няколко продажби........ Тогава решихме да налеем пари в Pay Per Click реклама *(тръгна по добре от СЕОто :) )...... впоследстие доиде първата комисона........ а доста хора ни разправяха това са глупости кои ще ви прати пари по интернет** ...

Реално през цялото време докато се занимавахме четяхме най-различни материали по темата за online marketing с идеята че ще ни помогнат да се справим по добре ... и до ден днешен продължаваме да четем и научаваме нови неща.....

* Не се захащаите с PPC преди добре да се подготвите по темата защото това е ЕДИН ОТ НАЙ-ЛЕСНИТЕ НАЧИНИ ДА СИ ИЗХАРЧИТЕ ПАРИТЕ ОНЛАЙН БЕЗ НИКАКЪВ ИЛИ С НЕЗАДОВЛИТЕЛЕН РЕЗУЛТАТ. Ни е се занимаваме повече от 2 години с PPC Advertising и все още ни се случва някоя PPC кампания да не успее да избие вложените средства :(


**има и програми мошенници който не плащат но ако се захванете с някоя която е отдвана в бизнеса и е с утвърдено име със сгурност ще си получите парите
Имам въпрос. Искам да пусна такъв тип програма за сайта си. Тъй като още сме в началото, комисионна от 6% дали е окей, като постепенно ще се увеличава. Прегледах други сайтове,които предлагат такава комисионна. 6 или 10%.
 

Горе