Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Нов съм в саита но за сега доста ми помагате :) Мерси
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Здравейте, аз съм нов във форума и начинаещ в интернет бизнеса,
но от едно изветсно време реших да започна да се занимавам с някакъв вид on-line доходи,
че ми писна да работя за жалки пари.
Засега нямам собствен сайт(но ще си направя),
но ми дойдоха няколко идеи в главата, и като споделя да ми кажете дали си
струва да се захващам и на какво да наблегна за да го постигна.


1.(най-основната) Сайт само за реклами без значение какви са (банери и дори видео реклами)
Саответно как да привличам фирми или клиенти да си рекламират продуктите
в сайта ми срещу някакво малко заплащане за реклама и период, или по добре да е безплатен.

2. Някакъв вид on-line магазин


3. Идеята за Affiliate Marketing също ми хареса.И наистина $INeed$ и vetzkov
ме надъхаха

Надявам се че някой ще ми даде съвет и ще съм му много благодарен.
Между другото форума е страхотен,не съм изчел всички съвети,
и може да съм пропуснал някой възможен отговор на въпроса си, но нямах търпение да питам
Мерси предварително.
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

ИВО 1017 благодаря ти много ,че се отзова на въпроса ми.Аз също вече се навих да се пробвам с афилейта. Но проблема ми е че почти нищо не разбирам, малко съм скаран и с английския :)
Ако ти се занимаваш успешно да ми кажеш - дали е по добре да имам собствен сайт или да си избера темплайти, и към кои афилейти да се насоча като за начало
и сайтове с подобни програми , за да добия визуална представа(направо линкове да ми пуснеш тук ).Надявам се че не съм много нахален.

Благодаря ти предварително
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Някой печели ли нещо различно от стотинки от този метод?
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

А има ли affiliate програми свързани с татоировки или пиерсинг или нещо подобно?
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Аз лично изкарвам пари от мой продукт, който е в how to нишата. Имам по една продажба средно на два дни, която е $7. Също така на лендинг пейджа имам две CPA оферти, но те са слаби. Също така миналата седмица си направих набързо едно магазинче в Амазон, което линкнах от лендинг пейджа, тъй като вече е с PR3 и се надявам на повечко трафик. Ако искаш да се пробваш с Clickbank, но не знаеш кой продукт да избереш виж в CBENGINE dot com и там виж в cb insider за най-търсените и продавани продукти на Clickbank. Имат графики и пълни статистики за всеки продукт. За да ползваш cb insider трябва да се рег. като тази рег.важи една седмица.
От днес или утре започвам да се занимавам с дропшипинг, тъй като открих перфектният дропшипер. Надявам се скоро да се похваля с чудесни резултати, защото по всичко личи, че ще бъдат такива.
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

А има ли affiliate програми свързани с татоировки или пиерсинг или нещо подобно?

tattoosunlimited (dot) com

Потърси я в clickbank :)
 
От: От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

какво то4но продаваш ако не е тайна?
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Разбирам ви и ви вярвам напълно.Какво ще ми препоръчате като начинаещ? С какви стоки да се захвана да рекламирам?И най-важното-кои афилиейт програми(защото попаднах на 2 измамни досега). Сайтове си правя без проблем,имам сметка в адуърдс...(където за някои думи примерно-емайл маркетнг,днес видях цена от....45$ за клик!!!)Мисля да им напиша да не се излагат,направо да ги вдигнат на 45 000$ на клик.Или още по добре на 45 милиона!! Е,как се прави реклама при такива цени за клик??
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Имам един въпрос.Тъй като аз тършувах из нета за пари онлайн попаднах на един обучителен курс за афилиет маркетинг.В нея се разказва всичко за Кликбанк.ком и от там как да промотнеш продукт на гоогъл адлордс.Обучителния курс се казва Tycoon Cashflow na Adam & Derek.Та искам да попитам ако има някои които са го пробвали да ми кажат дали действа и ако може да ми пишат на скайп sonymoney1 за да попитам някои въпроси на които не намерих отговори в курса.
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Здравейте и от мен. Нов съм във форума. От известно време насам прочетох доста теми, и реших най-накрая и аз да се включа. Допада ми идеята за изкарване на пари чрез афилиейт маркетинг. Ще почета още малко, и може би ще задам някои въпроси.
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Здравейте на всички,аз също съм нов.От известно време проучвам този вид онлайн бизнес.Все още откривам много неща за този бизнес.Но понеже не съм много на ти с компютрите и по точнос програмирането :),имам пробрем с адаптирането на [SIZE=+1]темплейтите към хост.Ако се намери някой да ми обясни по-подробно как става цялата система ще съм му много благодарен.



[/SIZE]
 
От: От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Здравейте!
Ако има някой, който има опит с партньорските програми на интернет букмейкърите,
моля да го сподели.
 
От: От: От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

От 2 дни чета форума, но повечето от дискусиите са от преди 2-3 години. Чудно ми е дали е все още активен форумът, тъй като последните няколко мнения са само въпроси без отговор.
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Това е защото се питата едни и същи неща по 100 пъти. Ако забележиш, ще видиш, че тези въпроси са от хора с не повече от 10 мнения и въпросите не са конкретни. Нещо от сорта "как да почна", "коя програма ще ми препоръчате".... и ей такива. Не сум видял въпрос от сорта на "абе мога ли да линкна направо към home-a, вместо към product page-a?" Мога да сложа пари, че тук се дават отговори на добри въпроси, а не някой влезнал прочел една тема и плеснал въпрос за къде е далаверата. Сори, но поселдното, което може да се каже, че тук не се помага. Само, че повечето са на принципа - ако сам не си помогнеш, и господ не може да го направи. ;)

Здравейте на всички,аз също съм нов.От известно време проучвам този вид онлайн бизнес.Все още откривам много неща за този бизнес.Но понеже не съм много на ти с компютрите и по точнос програмирането :),имам пробрем с адаптирането на [SIZE=+1]темплейтите към хост.Ако се намери някой да ми обясни по-подробно как става цялата система ще съм му много благодарен.[/SIZE]

Ей това е мнение, пича си го казва. И наистина, какво по дяволите да ни пита, като туко ще зачесва форума ни? :)
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Решил съм да инвестирам в афилиейт. За да имам продажби и да бъда конкурентен на пазара е важна уникалността! Като за начало си нахвърлях на един лист най- необходимитите неща за едно добро начало. При положение, че ще използвам готов теймплейт, съм решил да променя хедъра. Другите необходими неща, които съм планувал са: уникално ревю на дадения продукт, уникални препоръки(testimonials), пренаписани/ уникализирани правила(faqs) и ингридиенти(ingredient). Също така, всяка една картинка в сайта, ще бъде променена изцяло или частично. На пръв поглед, нещата до тук не изглеждат сложни. Настъпи моментът, в който трябваше да се спра на дадена ниша. Пределно ми е ясно, че в големи ниши като "weight loss", ще е трудно пробиването и реших да проуча всяка една останала от списъка. Не останах доволен от резултатите. Оставам с убеждението, че всяка една ниша е препълнена с всякакви видове продукти и е трудно да пробиеш в нея. Например да кажем, че ще продаваме продукт за грижи на лицето. Когато напишем в търсачката на Г примерно acne removal или нещо сходно с много месечни търсения, ще излезнат хиляди кремове, лосиони и пр. Едва ли клиентът, ще се спре на хапчета. Мисълта ми е, че пазара има нужда от нови продукти и едва ли човек ще пробие със сегашните. Който е успял преди 2, 3 години и се е задържал на пазара е добре, а който е като мен и започва сега ще е малко трудничко, да не казвам невъзможно!
Интерисуваме мнението на по- големите какво мислят и ще се радвам да го споделят :)
Поздрави,
Йордан!
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Лично аз ще ти дам, а и не само на теб, следния съвет: не се захващай с пренаситени ниши като продукти за отслабване или какъвто и да било друг физически продукт! Започни си афилиейта като предлагаш стоки, които се получават на момента след покупката, т.е. виртуални или още наричани дигитални - електронни книги, видео как се прави нещо. Най-малката причина за това би било комисионната, която ще получиш - при дигиталното съдържание ще спечелиш над 50% от цената на стоката, при физическите - няма да нахвърлиш 40%. Причината за това е инвестицията. Когато се инвестира във физически продукт, неговата цена се умножава по броя на продаваните бройки, докато при дигиталния продукт инвестицията е еднократна и се отнася за 1 бройка, като количеството е неизчерпаемо. Когато започнеш да правиш по няколко хиляди месечно, можеш да си сигурен, че си съумял да накараш посетителите си да купят и едва тогава да опиташ с физически продукт. Надявам се да съм бил полезен, за да не тръгнеш и ти по моя път - грешният :)
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Страхотно мнение. Сега съм планувал нов проект и евентуално мога да съчетая няколко програми. Благодаря ти още веднъж за съвета! Репутация за мнението! :)
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Лично аз ще ти дам, а и не само на теб, следния съвет: не се захващай с пренаситени ниши като продукти за отслабване или какъвто и да било друг физически продукт! Започни си афилиейта като предлагаш стоки, които се получават на момента след покупката, т.е. виртуални или още наричани дигитални - електронни книги, видео как се прави нещо. Най-малката причина за това би било комисионната, която ще получиш - при дигиталното съдържание ще спечелиш над 50% от цената на стоката, при физическите - няма да нахвърлиш 40%. Причината за това е инвестицията. Когато се инвестира във физически продукт, неговата цена се умножава по броя на продаваните бройки, докато при дигиталния продукт инвестицията е еднократна и се отнася за 1 бройка, като количеството е неизчерпаемо. Когато започнеш да правиш по няколко хиляди месечно, можеш да си сигурен, че си съумял да накараш посетителите си да купят и едва тогава да опиташ с физически продукт. Надявам се да съм бил полезен, за да не тръгнеш и ти по моя път - грешният :)

Здравей, отскоро чета форума. Интересува ме с кои програми е най-добре да се започне за да продавам такива стоки - Clickbank и т.н. Как да оптимизирам сайта си точно за такъв тип продукти. Не разбрах за каква инвестиция става на въпрос, аз смятам да промотирам като афилиейт, не да отварям онлайн-магазин.
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Мога да дам още един жокер. Всички сме ходили в чужбина и знаем, че има стоки и то не малко, които са доста по-евтини от България. Ако сте се насочили към българския пазар - разгледайте афилиейт програми, които предлагат такива стоки. Много често цената на стоката + транспорта е по-малка от цената в магазина тук. Що се отнася пак до България - аз много не вярвам в продажбата на виртуалните продукти (музика, видео, е-книги) - всеки търси начин да си ги свали безплатно :)
 

Горе