Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Извинявам се малко съм притеснен,че ще го показвам и затова забравих да дам линк. :) the-bestholidays[dot]blogspot[dot]com
 
Последно редактирано:
Re: От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със с

Здравейте казвам се Константин и съм нов в тука.От доста време чета и гледам да изпълнявам това което е написано тука за Афилейт маркетинга.Направих си блог и реших да се включа към една програма за вили и хотели под наем в цял свят.Искам да ви покажа блога си и вие ако можете да ми дадете мненията си как да продължа за на пред.Това ми е все пак и първи блог.Благодаря предварително
Здравей и от нас. Ще дадем мнение, разбира се. Само трябва да ни го покажеш, за да видим с какво може да ти бъдем полезни. Като за първи блог никой няма да те съд прекалено строго, в това може да си сигурен. Все пак и нашите първи неща не са били великите творения, поне на повечето от нас. :)

Ще се радваме да помогнем и да дадем насоки, в които да се развиваш. ;)

А ако има нещо, което искаш да ни питаш за афилиейт маркетинга, заповядай. Поздрави и много успехи. ;)
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Току-що се сетих за един видео туториъл за печелене от афилиейтинг, който гледах преди 2-3 години. И се чудя дали е действително приложим в момента.

Стратегията на автора беше нещо подобно:
1. Прави микро сайт от 1 страница от типа, който се ползва много широко - тип "бях 150 кила, станах 60 за 2 месеца без да ставам от дивана и без да спирам да ям XL менюта в МакДоналдс по 4 пъти на ден :); напишете си имейла тук, за да получите безплатни съвети". Сигурно се сещате за какви сайтове става въпрос.
2. Привлича трафик чрез adwords.
3. Събира събскрайбъри, искащи да получат безплатни съвети.
4. Започва да им праща безплатни съвети, като между тях намесва и платени продукти.

Много, много разпространена форма на маркетинг (по-скоро на измамнически маркетинг) в мрежата. Какво мислите, работи ли още? Аз лично, когато искам да си купя нещо и видя такива сайтове, бягам надалеч, защото първото нещо, което ми излиза в главата, е "СКАМ". Въпросът е дали хората мислят като мен, или все още се доверяват на такива сайтове.

П.П. Ето един от сайтовете на Апостол като пример, само че той не събира събскрайбъри и не се представя за някой друг, а директно си продава продукта.
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Здравейте на всички и от мен, пиша първи коментар и вероятно не последния :) Прочетох част от секциите във форума и съм по средата на сегашната темата. Мислех да изчета всичко минимум веднъж, за да мога поне малко да съм компетентен, когато задавам въпросите си. Но ми изниква въпрос, чиито отговор искам да получа още сега. Въпроса е свързан с този цитат : "Проверих някои добри ключови думи които се оказа че имат над 2000 търсения дневно в различните търсачки". А въпросът е - Как всъщност може да проверим определени ключови думи какви търсения имат дневно в различните търсачки? Обмислят онлайн магазин в конкретна ниша и мисля, че ако знам колко търсения има на определените ключови думи, то това ще ми помогна да взема решение дали наистина искам да се занимавам точно с това.
 
От: От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със с

Здравейте на всички и от мен, пиша първи коментар и вероятно не последния :) Прочетох част от секциите във форума и съм по средата на сегашната темата. Мислех да изчета всичко минимум веднъж, за да мога поне малко да съм компетентен, когато задавам въпросите си. Но ми изниква въпрос, чиито отговор искам да получа още сега. Въпроса е свързан с този цитат : "Проверих някои добри ключови думи които се оказа че имат над 2000 търсения дневно в различните търсачки". А въпросът е - Как всъщност може да проверим определени ключови думи какви търсения имат дневно в различните търсачки? Обмислят онлайн магазин в конкретна ниша и мисля, че ако знам колко търсения има на определените ключови думи, то това ще ми помогна да взема решение дали наистина искам да се занимавам точно с това.
google adwords
 
Тук пък може да следиш с колко силни конкуренти може да се бориш за дадена дума или ниша: http://www.opensiteexplorer.org/

Ако имаш други въпроси, моля задавай ги. Има и софтуери, ако са ти по-удобно, като аз лично ти препоръчвам WebCEO, но е платен. Безплатния трайл би могъл да ти помогне също. ;)
 
От: От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със с

Здравейте на всички и от мен, пиша първи коментар и вероятно не последния :) Прочетох част от секциите във форума и съм по средата на сегашната темата. Мислех да изчета всичко минимум веднъж, за да мога поне малко да съм компетентен, когато задавам въпросите си. Но ми изниква въпрос, чиито отговор искам да получа още сега. Въпроса е свързан с този цитат : "Проверих някои добри ключови думи които се оказа че имат над 2000 търсения дневно в различните търсачки". А въпросът е - Как всъщност може да проверим определени ключови думи какви търсения имат дневно в различните търсачки? Обмислят онлайн магазин в конкретна ниша и мисля, че ако знам колко търсения има на определените ключови думи, то това ще ми помогна да взема решение дали наистина искам да се занимавам точно с това.

Мога да ти препоръчам да не се хвърляш на онлайн магазин, защото от сега ти казвам, че разочарованието ще е голямо. Щом задаваш въпроси като по-горния, значи не си готов за онлайн магазин. Трябва ти поне 2-3 години стаж в интернет маркетинга за да имаш поне минимален шанс за успех. Пазара е твърде агресивен за да допусне неопитни при парите. На финала ще имаш разбити мечти и дългове, евентуално.

Пусни няколко по малки сайтчета, помисли, разбери, научи и тогава прави опити за нещо по сериозно.
 
От: От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със с

Благодаря на всички за бързите и адекватни отговори, големи "машини" сте :wink:

Мога да ти препоръчам да не се хвърляш на онлайн магазин, защото от сега ти казвам, че разочарованието ще е голямо. Щом задаваш въпроси като по-горния, значи не си готов за онлайн магазин...

Незнам дали това, което ще кажа има значение или ще ме обезкуражиш и след този ми коментар. Възнамерявах да се обърна към фирма за уеб дизайн, а не да си правя сам страницата и най-вероятно да използвам някакъв готов шаблон (незнам дали се изразявам правилно, но със сигурност ще разберете какво имам предвид), който малко да попроменим, защото мисля че това е най-евтиния ми вариант. Естествено би било по-евтино да си го направя сам, но не съм толкова компетентен. Не искам да наливам много пари в нещо, което незнам дали ще върви, затова по-малко пари за сайт и наблягам на продуктите, цените и не на последно място - на текстовете, които мисля че са по-важни от това дали сайта ми е много шарен примерно. След което мислех да направя една SEO оптимизация по няколко думи (все още нямам съвсем ясна представа за това, какво точно значи по няколко думи и колко ефективно е това, но струва сравнително по малко пари от пълната оптимизация и мога да си го позволя), за да мога евентуално да вкарам страницата си в топ 10, ако не и в топ 5 (в момента има грубо 10-15 БГ страници, които предлагат такъв тип продукти и мисля, че тези ми цели не са никак непостижими). Нека компетентните, които не са никак малко тук да си кажат думата.
 
Под шаблон, имаш предвид CMS - системата зад сайта, която да управлява съдържанието? В общи линии има няколко безплатни, и са препоръчителни, тъй като нещо къстъм би струвало много пари. Вече всичко е толкова развито в интернет, че не е нужно да имаш специални знания в областта на програмирането и девелопинга, за да имаш собствена платформа, както и уникален дизайн. Естествено, винаги има нужда от малко инвестиционен капитал, за да се постигнат добри резултати, но в сравнение с едно време ресурсите позволяват този капитал да бъде оптимизиран на максимум.

Не подценявай маркетинга и в частност SEO-то. Това, че за сайт си дал ХХХХ, не означава, че SEO-то е евтино, като инвестиция. Освен ако не се ангажираш изцяло, както мислеше да направиш със сайта. Много маркетинг експерти мислят, че най-голямата инвестиция би трябвало да отиде в направление уебсайт, и леко с насмешка отделят по малко от 1/4 (даже и по-малко) в неговото интернет позициониране. Не допускай тази грешка. Сайт без трафик е обречен проект.

Хубавото в твоя случай е, че позиционирането на БГ пазара е е много по-лесен процес от това да се бориш на глобалният. Всеки, който се занимава с оптимизация и онлайн маркетинг тук и на чуждестранния пазар, би го потвърдил. Внимателно си изгради стратегия, вписана в план и я следвай. Не е изключено тя да търпи промени според ситуацията и условията, но и това е нормално. :)

Винаги гледай да си първи там където твоите конкуренти изостават. Идеален пример за това би било - тези, които разчитат изцяло на Google и пренебрегват социалните медии, като трафик ресурси. Знам, че не е лесно да си навсякъде, но определено е лесно да се бориш с тях на техен терен и успоредно с това да бъдеш първи там където те изостават. Никой от малките играчи не може да си подсигури присъствие на 100% навсякъде, на това разчита и добрите маркетинг експерти.

Виждал съм силни играчи в Google, винаги държат първи места, но като потърся нещо за тях в канали като Facebook, Tweeter или YouTube, те даже не са фактор. Следвай максимата, че няма безсмислен ресурс, а просто по-малко важен.

Давай да помагаме с каквото си намислил, за да ти дадем не само компетентни мнения, но и съвети, които да надграждаш. ;)
 
От: От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със с

Току-що се сетих за един видео туториъл за печелене от афилиейтинг, който гледах преди 2-3 години. И се чудя дали е действително приложим в момента.

Стратегията на автора беше нещо подобно:
1. Прави микро сайт от 1 страница от типа, който се ползва много широко - тип "бях 150 кила, станах 60 за 2 месеца без да ставам от дивана и без да спирам да ям XL менюта в МакДоналдс по 4 пъти на ден :); напишете си имейла тук, за да получите безплатни съвети". Сигурно се сещате за какви сайтове става въпрос.
2. Привлича трафик чрез adwords.
3. Събира събскрайбъри, искащи да получат безплатни съвети.
4. Започва да им праща безплатни съвети, като между тях намесва и платени продукти.

Много, много разпространена форма на маркетинг (по-скоро на измамнически маркетинг) в мрежата. Какво мислите, работи ли още? Аз лично, когато искам да си купя нещо и видя такива сайтове, бягам надалеч, защото първото нещо, което ми излиза в главата, е "СКАМ". Въпросът е дали хората мислят като мен, или все още се доверяват на такива сайтове.

П.П. Ето един от сайтовете на Апостол като пример, само че той не събира събскрайбъри и не се представя за някой друг, а директно си продава продукта.

Малко мнения по този въпрос, ако може. :)
 
От: От: От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари с

С Блинки явно сме сложили черната и зелената шапки:)

Виж, много съм далеч от това да те обезкуражавам, искам да те предпазя от прекаления оптимизъм, който може да ти изиграе много лоша шега. Искам да кажа, че все още ти липсва много от информацията, която ти е нужна да изградиш правилна стратегия и план за действие. Ако стартираш проекта със знания под критичния минимум ще има да оправяш грешки, да променяш неща в движение и накрая да разбереш, че нищо не си направил както трябва. Казвам ти това, защото се случва на 99% от хората, които се захващат с това, случи се и на мен. Верно преди много години, при други условия и възможности, но все пак беше много болезнено и още ми държи влага. От цялата работа научих ценни уроци, които ми струваха 10 000 лв.:)

От друга страна ако можеш да прежалиш парите, които си приготвил, можеш спокойно да стартираш проекта. Ще научиш много, а и може да се окажеш от от 1% успешни. Ние тука много обичаме да помагаме на сериозните, така че можеш да разчиташ и на това.

Кажи в коя ниша замисляш сайта?


Благодаря на всички за бързите и адекватни отговори, големи "машини" сте :wink:



Незнам дали това, което ще кажа има значение или ще ме обезкуражиш и след този ми коментар. Възнамерявах да се обърна към фирма за уеб дизайн, а не да си правя сам страницата и най-вероятно да използвам някакъв готов шаблон (незнам дали се изразявам правилно, но със сигурност ще разберете какво имам предвид), който малко да попроменим, защото мисля че това е най-евтиния ми вариант. Естествено би било по-евтино да си го направя сам, но не съм толкова компетентен. Не искам да наливам много пари в нещо, което незнам дали ще върви, затова по-малко пари за сайт и наблягам на продуктите, цените и не на последно място - на текстовете, които мисля че са по-важни от това дали сайта ми е много шарен примерно. След което мислех да направя една SEO оптимизация по няколко думи (все още нямам съвсем ясна представа за това, какво точно значи по няколко думи и колко ефективно е това, но струва сравнително по малко пари от пълната оптимизация и мога да си го позволя), за да мога евентуално да вкарам страницата си в топ 10, ако не и в топ 5 (в момента има грубо 10-15 БГ страници, които предлагат такъв тип продукти и мисля, че тези ми цели не са никак непостижими). Нека компетентните, които не са никак малко тук да си кажат думата.
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Благодаря ти Blinky, за изчерпателния отговор. Денонощно работя върху този проект и постоянно променям с по нещо маркетинговата си стратегия и това ще е така докато пъзела не ми се нареди и чак тогава ще тръгна да го правя, защото съм човек, който 3 пъти мери и 1 път реже. Сега ще ти кажа какво имах предвид под шаблон - Всички сме попадали на сайтове, които са със много сходна визия и това което ги различава е тематиката на сайта. Напоследък попадам на много малки (вероятно нови) сайтове, в които има 3 4 менюта (У дома, Продукти, За Нас, Контакти), онлайн чат и това е всичко. Без много банери, без излишни работи по него. Това имах предвид и под шаблон, някакъв семпъл сайт, по взаимстван модел. Надявам се да съм успял да го обясня разбираемо. Абсолютно не съм подценил СЕО-то, напротив. Ако примерно трябва да избера да направя много добър сайт хващащ окото за ХХХХ лв. без много да отделям ресурс за СЕО или малък статичен сайт за 300-400 лв. и да дам поне още толкова за оптимизация - определено избирам 2-рия вариант защото просто мисля, че той е по-подходящият за моята цел. Относно трафика поиграх си с GoggleAdwords и за основните ключови думи и фрази за България ми дава около 1000 търсения месечно - вие ще кажете, колко зле или добре е това. Относно оптимизацията чрез позиционирането ми във социалните мрежи , абсолютно си го мисля и планувам, просто бях пропуснал да го спомена.
 
От: От: От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари с

С Блинки явно сме сложили черната и зелената шапки:)

Виж, много съм далеч от това да те обезкуражавам, искам да те предпазя от прекаления оптимизъм, който може да ти изиграе много лоша шега. Искам да кажа, че все още ти липсва много от информацията, която ти е нужна да изградиш правилна стратегия и план за действие. Ако стартираш проекта със знания под критичния минимум ще има да оправяш грешки, да променяш неща в движение и накрая да разбереш, че нищо не си направил както трябва. Казвам ти това, защото се случва на 99% от хората, които се захващат с това, случи се и на мен. Верно преди много години, при други условия и възможности, но все пак беше много болезнено и още ми държи влага. От цялата работа научих ценни уроци, които ми струваха 10 000 лв.:)

От друга страна ако можеш да прежалиш парите, които си приготвил, можеш спокойно да стартираш проекта. Ще научиш много, а и може да се окажеш от от 1% успешни. Ние тука много обичаме да помагаме на сериозните, така че можеш да разчиташ и на това.

Кажи в коя ниша замисляш сайта?

Въобще не съм го казал с лоша умисъл това и не мисля, че ти си сложил черната шапка, а Blinky зелената. Тук е едно от малкото места, където хората са изключително отзивчиви и добронамерени, по мои наблюдения ;) Разрах те какво имаш предвид от самото начало и както казах и в горния пост към Blinky смятам да си наредя пъзела прилично, преди да запозна да реализирам проекта. Осъзнавам, че дори и да съм много запознат с нещата, риска пак не е малък и че ако се хвърля сега ще потъна бързо. Говорим за Health care
 
Моля пак заповядай. На линия съм за отговори.

То реално структурата се определя от шаблона (тамплейта), като подредбата може да се къстъмизира спрямо дизайна. Може да се прибавят и допълнителни неща, но това реално би разчупило в позитивен смисъл сайта. Естествено както е възможно, така и не съвсем. Рядко се стига до там, но вариант има - леко пипане в кода. Това пак е решение.

Това, на което попадаш са продуктови сайтове или малки шопове. Повечето големи магазина има идея повече страници, които определено не са излишни. Мога да ти предложа да погледнеш какво прави конкуренцията, като в едни момент дадеш нещо повече. Някои онлайн магазини не мислят за нужен момента да сложат - блог, shopping guide и подобни - изцяло насочени към потребителя и в частност (блога) за генериране на трафик.

Тези думи, за всяка отделно по 1000 на месечна база или само една от тях? Ако е първото, не е много добре. Но реално ти ще се разпръснеш благодарение на страниците в него и ще започнеш съзнателно или несъзнателно да генерираш трафик от по-малки думички, идващи то въпросните страници.

Ето как най-добре би се структурирал една маркетинг стратегия в нета, опираща се на трафик ресурсите:

1. Търсачки - PPC & SEO
2. Социални медии
3. Блогове
4. Директории (артикъл и линк)
5. Мейлинг
6. Шопинг ботове
7. Партньорски отношения
8. Видео канали

Това по-обобщено, като за всяка вкараш подточки и описване какво реално целиш и как мислиш да го постигнеш. Там където бюджети е редно да ги драснеш. Знам, че отнема време и това, но от прочетеното мисля, че вече си го направил или поне го имаш в главата си. Хубавото при написването на такова нещо е, че е почти изпълнимо и за всички други проекти, като според естеството на сайта, може да се корегира, допълва или обогатява.

Важно е да знаеш какво правиш, за да проследиш и кое какви резултати носи, за да си по-успешен при следваща кампания или тласък на сайта. :)
 
От: Re: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със с

Тук пък може да следиш с колко силни конкуренти може да се бориш за дадена дума или ниша: http://www.opensiteexplorer.org/

Ако имаш други въпроси, моля задавай ги. Има и софтуери, ако са ти по-удобно, като аз лично ти препоръчвам WebCEO, но е платен. Безплатния трайл би могъл да ти помогне също. ;)

Аз бих препоръчал http://www.seoattack.org/ за анализ на конкуренцията + SEO Power Suite като десктоп приложение.
OptimizePress - Wordpress шаблон.

Не е толкова важно думите да са с много търсения, въпросът е колко и каква конкуренция има. Приемливи са всички кийуърди с над 4-5000 екзакт търсения месечно. Въпросът е - че да се водиш първо от откриването на кийуърд ниша е оправдано само ако си се насочил към АдСенс приходи. Ако смяташ да заработваш като афилиейт, първо избери продукт и после търси свързаните с него ниско(средно)конкурентни кийуърд ниши. Лесно приемат афилиейти кликбанк, амазон, CJ, но пък за техните неща конкуренцията е голяма. Бих ти препоръчал AsSeenonPC , но за тях първо трябва да разполагаш с вече добре разработен сайт, за да те включат. Онлайн магазин може лесно да направиш с Амазонски продукти - има много готови шаблони за УП, но както писах - конкуренцията е голяма и много трудно ще проходиш. В БГ хич не гледай, лесно се пробива, но не си заслужава, ако не можеш да пишеш на английски по- добре си купувай статии, но атакувай ЕН аудиторията.
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Здравейте,имам желание да започна уеб сайт,в който да бъдат рекламирани онлайн хазартни компании,но на територията на България има вече няколко подобни сайта и не съм сигурен дали подобно начинание има изобщо смисъл да се започва.
Също така,ако приемем,че започна,какво ще ми препоръчате като изработка на самия сайт:безплатен/платен,да включва ли форум(като че ли това е едно от предимствата на по-големите сайтове тук и наличието на хора с достатъчно добри резултати,които да ги представляват) и изобщо всякакви неща,които са свързани с изработката на какъвто и да е уеб сайт от човек,който няма много познания в областта.
 
Винаги има смисъл. Това, че си поредния играч не означава по никакъв начин, че нямаш шансове, най-малкото защото ако се позиционираш с нещо уникално, ти реално ще откраднеш от другите играчи техните клиенти. Предложи им нещо уникално и различно. Това ще успее да ти натрупа точки. Ако ще пускаш нещо подобно или еднакво, просто ще трябва да заложиш тогава на по-силно присъствие от тях. А все пак те са там от доста време. Имай го в предвид.

Включи всичко, което би му помогнало с неговото развитие. Предимството на изградена общност е това, че сайта ти нон стоп се обогатява с нова и нова информация и винаги е актуален. Важното е него са се трупа не само трафик, но и да знаеш, че тази общност е и един вид двигател на сайта. Избери си ниша и направи проучвания какво реално ти е нужно и после започни с всичко, като следваш някаква логична последователност. Примерно, ако сайта ти ще има информационна част е редно в нея да има и последни полезни съвети от форума и т.н.
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Благодаря за подкрепата,а какво бихте ми препоръчали като изработка на сайта,да започна с готов продукт като WordPress или да платя,за да ми направят собствен?
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Здравейте

Искам да помоля майсторите в Афилиейт маркетинга за малко съвети и помощ.
Днес завърших първият ми Афилиейт блог за хербал продукти от CrocMint и по точно за продукта Acai Ultima.
Така, блогът е на платформата на Blogger с техен домейн (защото ми е първи и искам първо да науча колкото може повече).
Блогът е letsloseweight1(дот)blogspot(дот)com
За езикът, не е никак на ниво, но съм го дал на приятели поне за проверка (правопис и структора).

Готов съм за критики и съвети.

Поздрави Петър
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Не си играй да пишеш pesho. Ако минеш текстовете през spinner, ще получиш същото качеството, но и в двата случая продажби няма да има.
 

Горе