Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Re: От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със с

Не си играй да пишеш pesho. Ако минеш текстовете през spinner, ще получиш същото качеството, но и в двата случая продажби няма да има.
Бате,стига отчайва хората. :) Ако правиш статии със спинър и подобни, ще се учудя ако някой направи продажба. Не знам дали някой спинър прави селс статии толкова добре. Все едно някой китаец да ти продаде смартфон на развален български. :) Същото ми е на мен лично. Може да има продажба след няколко хилядния клинкал случайно, но не се води голямо постижение в афилиейт маркетинга.

Продажби няма да има ако си има негативна настройка винаги. Няма да има и ако правиш всичко ей така, през пръсти. Няма да има ако нищо не правиш. Аз лично виждам продажби при трафик и то в добри количества и качество. Ако вкарва някой трафик от спиннат контент, не знам на какво се надява въобще. :) Както викат хората каквото повикало, такова се обадило.

Пиши статии, събмитвай, понаучи се и след време ще минеш на собствен домейн, ще изградиш и визия как да ти изглежда сайта, какъв стил, каква ще ти е отличителната страна спрямо другите ти конкуренти и т.н. Важното е, че това ще те научи, както всеки е имал за първа кола някаква бричка. Това ще е най-добрата ти инвестиция в образованието ти в областта на интернет маркетинга и по-специално афилиейт маркетинга. Даже и да нямаш продажби в първите няколко месеца (но просто не ми го събира акъла как няма да има при добре направен блог и хубаво написан контен, носещ доста таргетиран трафик), това ще ти бъде един доста добър курс, който никой не може да ти даде. Аз лично така се учех и продължавам да го правя.

Прави го като реален онлайн бизнес, а не ала терикатски, леко по-български. Тук искам да кажа, защото имам и такива срещи, на който клиентите искат нещо фрии и в същото време резултати. Ако нещо не се прави добре и професионално (както си е по книгите и извън тях - във вид креативност), то е обречено. Няма такъв филм да си вкарал 0 и да си изкарал 100$, а ако има трябва да е много гениална идеята, но пак се изискват време и търпение, което все за някой е кинти.

П.П: Последно време чета из мрежата само хейт и негативи, Я се стегнете бе хора....;) Да легнем и да мреме? :)
 
От: Re: От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари с

Бате,стига отчайва хората. :) Ако правиш статии със спинър и подобни, ще се учудя ако някой направи продажба.

Нали точно това казах? Със спинър няма да стане. Вечно си разсеян.
Ако минеш текстовете през spinner, ще получиш същото качеството, но и в двата случая продажби няма да има.
Знам, че искаш да правиш реклама на форума, но за мен истината е над всичко. С тези статии няма как да има продажби. Да накара някой да му ги пренапише или да си плати за това.
 
Искам хората да дават съвети от рода на - напише така и така, ето няколко съвета за това и това. А не вземи скреипбокс, един румър и неви такива. Да, става за неква избушена сателитка, която е на 3 нива от главния сайт, но не за блог, на който някой се учи. Каква истина е над всичко, че ако ги мина през спинър ще стане. Тук съм съгласен - няма как да стане. И грам не съм разсеян брат, ако го прочетеш това:

Не си играй да пишеш pesho. Ако минеш текстовете през spinner, ще получиш същото качеството, но и в двата случая продажби няма да има.

За мен означава грам да не си играе, и да пише и да спинва.

Но ако ще иска добра конверсия е редно да са написани професионално и тук съм съгласен с теб, @harkon.

П.П: И не твоето мнение ме накара да напиша това, ако отвориш Fb, последно време само мрънкат хората и ще започна да махам тези, които прекаляват. Има една групичка, на която всеки статус и пост е политически или срещу обществена личност. :) Чак ми е жал. За това исках да кажа това, никакъв негативизъм. ;)
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Казах му да не пише статии, като тези, които е сложил на блога. Не съм му казал да не се занимава с affiliate marketing. Ако го оставиш да прави глупости и спами нета с текстове, които само дразнят хората, ще се откаже по-бързо, и ще остане по-разочарован, отколкото, ако му покажеш грешките в прав текст.

Знам какво искаш, ама не всички сме родени да ръкопляскаме. Ако взема често да го правя, ще ме изключат от група Haters, а аз си държа на репутацията в нея.
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Наистина много негативизъм има във форума в последно време. Май стана арена за избиване на комплекси. Гледайте по ведро на живота млади хора сте. Когато се включих във форума май не беше така, може би заради кризата ли, заради пандата ли. Моят съвет към Петър е учи английски и ще имаш шанс да спечелиш парички от афилиейт сайт. А към майсторите имам такъв въпрос, къде се получават продуктите на cashburners в България- в пощата или в митницата.
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Благодаря за отговорите.
Знам, че няма да е лесно и просто, но ще се постарая да разбера нещата.
За това постнах блогът тук за да попитам за мнение и да не хабя сили ла SEO и рекалма. Ще преглеждам повече афф. блогове и сайтове и ще се ровя повече и ще пиша повече. Исках само малко разяснение дали съм в точната посока.
 
Re: От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със с

Наистина много негативизъм има във форума в последно време. Май стана арена за избиване на комплекси. Гледайте по ведро на живота млади хора сте. Когато се включих във форума май не беше така, може би заради кризата ли, заради пандата ли. Моят съвет към Петър е учи английски и ще имаш шанс да спечелиш парички от афилиейт сайт. А към майсторите имам такъв въпрос, къде се получават продуктите на cashburners в България- в пощата или в митницата.
Не. Тук е ОК, Виж какво е в цялата мрежа, то не е хранилка, то не е скиптицизъм, абе направо да си изтриеш всичките акаунти. Тук си е направо рай в сравнение с други места. От доста време на сме модерирали нещо много сериозно, като се има предвид само някакви леки обиди, като "мухльо", "олигофрен" и "тъпак". Няма място за притеснение, това е леко. Знам го от опит. :)

@harkon, сори, не съм те разбрал, но от това изречение ми се наби в главата, че като цяло да не пише и малко ме притесни това изказване. :) Вече се разбрахме, да, станало е разминаване. Знаех си, че не си го имал в предвид, но просто не видях, че си имал предвид да не пише такива статии, както са на блога.

Като цяло разгледай блогове, които са като твоите и взаимствай малко, като се постарай да вземеш от всеки най-доброто и това, което те е впечатлило, не да копираш, даже мини ги в идеите има, ако може. Това ще те отличи от тях. ;) А за това, което каза @harkon - подкрепям, не се захващай, ако ще предоставяш нещо некачествено в мрежата, вече има милиони такива, там със сигурност няма да пожънеш желания ефект. ;)
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Какво ще кажете за тези 2 сайта:

http://get-biceps.com/ - На 2ро място в Гугъл с "get biceps"

http://thebestpartypills.com/ - На 3то място с "the best party pills"

Аз ги направих преди година и половина някъде,направих им СЕО и ги продадох.До периода преди да ги продам имах само 2 комисионни от парти хапченцата.Човека,на който ги продадох каза,че нямал никакви продажби...?
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Какво ще кажете за тези 2 сайта:

http://get-biceps.com/ - На 2ро място в Гугъл с "get biceps"

http://thebestpartypills.com/ - На 3то място с "the best party pills"

Аз ги направих преди година и половина някъде,направих им СЕО и ги продадох.До периода преди да ги продам имах само 2 комисионни от парти хапченцата.Човека,на който ги продадох каза,че нямал никакви продажби...?
Само за бицепсите погледнах - трагичен е.
Не знам какво СЕО си им правил. Дори текстът не е уникален.
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Само за бицепсите погледнах - трагичен е.
Не знам какво СЕО си им правил. Дори текстът не е уникален.

Е,аз съм ги правил за продажба,набързо с готови темплейти от CashBurners.За СЕО-то поиграх си и направих основните неща - директории,социални мрежи,youtube... и има резултат все пак са на 1ва страница и не са с ключови думи,които да имат по 10 търсения месечно...За уникалното съдържание на сайта с бицепсите само FAQ секцията не е променена а хапчетата са изцяло с уникално(такъв спомен имам поне).
 
Той имаше в предвид on page, което реално определя и по-големия % за SEO изпълнение на един сайт. Уникален текст и описания, както и избрани добре думички. Тайтъли и всичко. Трябва да се помисли по-добре за on page-а, ако искаш да имаш по-добри резултати. За off page-а е ясно, там се бухат хубави и качествени линкове. Поднови там където не е уникален и сложи добър текст. Ще видиш промени след като го направиш. ;)
 
От: Re: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със с

Той имаше в предвид on page, което реално определя и по-големия % за SEO изпълнение на един сайт. Уникален текст и описания, както и избрани добре думички. Тайтъли и всичко. Трябва да се помисли по-добре за on page-а, ако искаш да имаш по-добри резултати. За off page-а е ясно, там се бухат хубави и качествени линкове. Поднови там където не е уникален и сложи добър текст. Ще видиш промени след като го направиш. ;)

Благодаря за съветите Blinky :)
Както съм споменал аз съм ги продал тия сайтове,да се спасяват хората,естествено,ако искат ще им направя SEO ON PAGE срещу заплащане :)

Надявам се в близко бъдеще да имам време и да развия някой афилиейт сайт.Ще го направя добре този път като за мене :)
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

За мен най-добри афилиейт програма , който може да се ползват на почти всякакви сайтове без значение тематиката им са бет365 и познатият адсенсе на гугъл...
 
Re: От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със с

За мен най-добри афилиейт програма , който може да се ползват на почти всякакви сайтове без значение тематиката им са бет365 и познатият адсенсе на гугъл...
За мен идеалната афилиейт програма, като стана на въпрос, трябва да:

1. Има добра конверсия на продуктите, сайтовете, материалите
2. Изплаща сумата поне 2 пъти (минимум) на месец, като имат доста опции за плащане
3. Поддържат непрестанна комуникация с афилиейтите си, като им помагат
4. Дават бонуси и имат вътрешни състезания
5. Нон стоп доусъвършенстват и надграждат
6. Имат силни връзки в мрежата и използват ресурсите си, за да дадат тласък на афилиейтите си
7. Участват често по конференции, събития и пратя сбирки с афилиейтите си
8. Не забравят РД на служителите си, афилиейтите и партньорите си, както и на клиентите си
9. Пращат от време на време подаръци и си комуникират с неактивни акаунти с цел мотивация
10. Дават добър % комисиона и имат опция за получаване на същите % при реордър
11. Добри технически поддръжки и работещи с последни технологии

..........сигурно има и друго, но е момента не се сещам. Само знам, че се броят на пръсти подобни. Говоря за изпълняващи списъка на макс и всяка точка им е доста добре развита, не само да са я отбелязали на гвоздея. :)

А, ако искаш да става за всеки сайт, идеалното в случая е някоя аф. мрежа като ShareASale, ClickBank, CJ или сайтове, като Amazon и подобни. Говоря за чуждия пазар. ;)
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Здравейте .
Имам един въпрос относно нещо , което не ми е ясно . Мога ли да използвам в един сайт , или дори на една страница няколко афилиейт програми и дефакто няколко банера от различни програми да стоят един до друг примерно ?
 
Re: От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със с

Здравейте .
Имам един въпрос относно нещо , което не ми е ясно . Мога ли да използвам в един сайт , или дори на една страница няколко афилиейт програми и дефакто няколко банера от различни програми да стоят един до друг примерно ?
Да, можеш. Даже е практика да има сравнителни таблици, като тук:

weightloss.png


Давам лек пример. Има и други - от софтуери до часовници. Много неща може да се шернат на едно място под формата на ревюта. Това е стил, който и до сега е печеливш. И ако забележиш на дадената страница са продукти от различни програми, което прави избора голям и дава обективна информация на потребителя. А той вече на база инфото преценява кое ще му свърши работа за дадения проблем.

За банери, използвай ротационен принцип. Ако плеснеш няколко един под друг ще е малко смотано - всичко мига и се раздвоява. Така ще му е по-трудно да вземе някакво решение, отколкото като чете и вижда реални неща за даден продукт под формата на ревю, направено от специалист в областта. ;)

Ако имаш други въпроси, давай. :)
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

а какво е онпейдж на сайта и как се прави?
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

а какво е онпейдж на сайта и как се прави?
Даласа, браво бе човек..В нета и във форума има с тонове изписано за онпейджа. Ако не знаеш английски, търсиш из българските източници, пак има много писсано.
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

е аз чета ли чета и стигам до едно и също:
хубав домейн ,които е и ключава дума.
Сайта да генерира sitemap, да има robots, интерлинк връзки.На първа страница до три външни линка
„alt“ атрибути на изображенията, мета тагове,описание и ключови думи,да ползваш <h1> ,урълъто да ти ее нещо от рода на... banan_za_damite.php, всяка страница различеб титле ,мета, наблягаш на дума от страницата, как беше гугъл котира страница,а не сайт,болд ундерлайн цветове при ползването на уникалния контент,да имаш няколко сателита с линкове и ревюта от социалки и подобни по тематика сайтове, а и криеш ключовите си думи с фона на сайта ,правиш си облак от таг и мента ,а забравих кихаш на гуглето и си на първа страница.това е .Някой не знае липовечко?
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Я си слагай пижамата на рамбовци и бегом в леглото:)
 

Горе