Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Да, даже със селектирано количество продукти. Доста такива сайтове има в мрежата, защото някой си мислят и даже имат право да твърдят, че тяхното копи е по-добро от това на сайта....а и елементарните продуктови сайтове се радват на голям супех, от тези с 100 хил. артикъли за продукта. ;)

Откриването на сайта е благодарение на линкове към него. Не може да се надяваш да пуснеш сайт и да бъде открит бързо, трябва да се "кажеш" на мрежата че съществуваш;) Успехи и много късмет.
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Едно благодаря и от мен за всичката информация тук.
Още чета но лека полека се запознах с основните неща и мисля да се пробвам какво ще излезе, останалото ще уча в движение.
 
Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Едно благодаря и от мен за всичката информация тук.
Още чета но лека полека се запознах с основните неща и мисля да се пробвам какво ще излезе, останалото ще уча в движение.
Така е наистина много добре като подход. Все пак успоредното учене има и + и -, но като цяло наваксването набързо е налице. В интерес на истината колкото по-бързо се запознава човек с материала, толкова по-бързо ще свикне с новото и ще е отворен за друго - предстоящо в следващите стъпки. Успехи. ;)
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Сега след като се запознах с почти целия форум и научих толкова неща, установих че точно този форум е бил за мен, но всяко нещо с времето си.Аз започнах от дир.бг и ми беше много лесно.Създадох няколко скромни сайтчета и те пък заработиха единият за две седмици има 1000, а другият за една седмица 950, естествено, че те са малки и много ясни /строителство и ремонт/,/дамски обувки/ собствениците вече си имат клиенти и са много доволни.Имам още 2 оплескани и сега работя върху тях.Но ми е необходим Affiliate блог или сайт,защото всички се стремим да спечелим някой лев.Да сме независими, да научаваме всеки ден по нещо ново и т.н.Благодаря много на СЕКЦИЯТА НА ЕКСПЕРТИТЕ,конкретната помощ и точните отговори и насоки са тяхното огледало,че те помагат безкористно, рядко срещано качество за момента между живите.ВПРОСА МИ Е: Как да кача тамплейт на блога си или сайта чрез фтп /самата процедура/ и благодаря на админ.за помощта.
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Мног съм доволен...последните 2 дена посетителите във форума са от качествени до съвършени. И в този ред намисли искам да те приветствам с добре дошла тук и да ти пожелая още много приятни моменти и весело изкарване тук. Успехи и този форум е създаден не от мен или другите админи, а именно от хора като теб. Виж сама и ще се обедиш в това. До скори срещи.;)
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Здравейте имам един въпрос .
Относно това кой е по удачният начин за представяне на сайта като шоп или като място за информация + шоп според мен е 2торият но нека някой " навътре " в нещата да си даде мнението .
Благодаря и поздрави .
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Здрасти и добре дошъл тук. ;)
Еми и двата варианта са добри, по пълен сайт със статии по въпроса може да е +, но и -. + е защото имаш инфо и си доста изчерпателен по неговите проблеми, но и от време на време -, защото го разсейваш от основната цел - купуването, а не четенето. Докато шопа си е директно предназначен да продава (ако е само шоп), и нищо друго. Демек е купи или бягай.

Бяха го доказали още преди време - Кори: Имаше на един негов сайт 10 допълнителни страбници с допълнителна информация (статии от областа, нищо свързано с продукта) и след махане на тези инфо страници конверсията му се е вдигнала с около 30%, което той бе споменал на един негов семинар.

Той е на принципа - Stay Focused. Но и минуса си е че малкото инфо не е достатъчно за да накаря накой да ви смята за тръстед отностно какво предлагате за проблема му. Което не е толкова голям проблем ако преди това се е запознал от големите сайтове предоставящи тази информация, а от вас просто да го купи.

Успехи и приятен престой тук. ;)
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Бехте ли ми помогнали да си кача банер на страницата си. Работя с тази програма Web Page Maker.
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Какво по-точно? Сложи го в папката на сайта ти и му задай път, използвай направо HTML кодинг за да извикаш на страницата. С Web Page Maker не съм работел, но предполагам има някакъв решим в който може да ги играеш с кода. Ако няма, опитай да го извикаш от някъде по опциите на софта, но е задължително да му зададеш пътя до там и да е там. Може и да го използваш и от хоста, където е.
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Здравейте!Скоро направих първият си блог и за сега се двуомя между Адсенс и афил.маркетинг.Дано съм разбрал добре началото на темата.Там се споменава,че,ако закараш даден посетител на страница на рекламодател се води афил.маркетинг.Или да го кажа по-просто:Гошо посещава моят блог,цъка на линк,който пише свали(песен,книга,текст например)отива на сътоветната страница,сваля приложението,а аз имам регистриран клик(импресия) не знам коя дума е уместна в случая.Ако съм уцелил темата имам още няколко въпроса,но първо ще чакам отговор на този
 
Последно редактирано:
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

ако Гошо посети твоя блог и кликне на някакъв линк и просто си разглежда без да трябва да купува нищо - това е ppc или по точно pay per click - adsense, bidvertiser и подобни

ако Гошо посети твоя блог и кликне някъде където пише 'купи сега' и си купи нещо, ти взимаш процент от продажбата - това е affiliate marketing и най-известните са Genbucks, moreniche, cj и т.н.

за да може обаче Гошо да стигне до твоя блог ти трябва да научиш как да правиш SEO и да разменяш линкове със сайтове на същата тематика

и т.н. т.н.

affiliate marketing
 
Последно редактирано:
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Благодаря за подробното обяснение!Запрятам ръкави и почвам работа веднага!
 
Последно редактирано:
От: От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Започнах преди 2 дни да продавам, но засега........ 2 клика само :(

Нищо ново, всеки е започнал по същия начин.. аз например, продавам от 2 месеца, но продажба досега не съм осъществил..
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Здравей те и от мен на всички помагащи и на такива все още се учат.
Надявам се да ми помогнете в изграждането на саит и блог за сега сам решил да се занимавам с аффилейт на за по нататък ще видим времето ще покаже.За сега само чета и трупам нови знания.
До нови срещи
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Здрасти и добре си ни дошъл тук. Ще получиш много помощ с цел развитие в този насока. Мисля си, че ако си сериозен и имаш желание да учиш, нещата ще се получат. ;)
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Здравейте имам няколко въпроса , скоро ще завърша един сайт , купил съм си тимплейта остават хоста и домейна но това са подробности ... Та започвам да се занимавам с афф. искам да постигна добри резултати и следователно разбирам че това изисква много време , запознат съм с повечето материал тук от форума и не искам да ставам банален , но нищо чудно и да съм пропуснал теми в които има отговор. Значи искам да ви попитам вие говорите че трябва да си избера ниша , аз обичам спорта , правя (примерно) спортен сайт , на тема футбол обаче къде да намеря подходяща афф. програма смисъл да продавам продукти свързани с футбола защото нали материалите в сайта ще са именно насочени към него. Повечето от продажбите тук са на хапчета за отслабване , витамини , шампоани и т.н. това значи ли че аз съм ограничен в тази ниша.
Поне аз до тук разбрах че след като направя сайт с ниша футбол , би трябвало да си намеря афф. програма която да свържа с моята ниша , примерно такава с която между моито футболни статии да сложа техен банер за продажба на фланелки , екипи , топки и т.н прав ли съм ?
Друг важен за мен въпрос е SEO-то избрал съм тактика която мисля да споделя с вас и ако може да ми посъветвате (само моля ви без ирония) въпросната тактика включва реклама на сайта ми в Pay-to-Click , сайта ще е англоезичен и си мисля че евентуално ще мога да спечеля някой друг реферал в афф. програмата която ще избера , другият метод който съм решил да използвам е събмит по директории и баналната индексация на google (знам че тя е задължителна) като за начало това добре ли като план или куца / само искам да кажа че сайта ще бъде написан на Html но предполагам това не е голяма беля ?
 
Re: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

ами ако погледнеш статистиката От какво печелите пари онлайн само 15 % процента тук се занимава с хербал афилиейт програмите (които междувпрочем конвертирар добре) 25% се заниамват с CJ.com и други афилиейт програми просто с хербалките са най активни... значи лошо няма да си направиш саит за футбол.. Потърси нещо подходящо в cj.com и по сайтовете на букмеикърите правилно си се оринетирал къде да сложиш банери на подходящи продукти

забрави за пеи то клик там хората гледат саитове за да печелят части от цента едва ли ще купят за даунлаин може ама пак е несериозно за сеото си нп бавно почваш да го правиш и аз на твое място бих ползвал един wordpress блог за платформа на сайта вместо да го правя на хтмл ще ти е много по лесно или на блогър да го направиш
 

Горе